Skocz do zawartości
Pc juice

Power Juicer Rev 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, dorobiłem się WC :D Ale gdybym wiedział co mnie czeka, byłoby ciężej... dobrze że nie wiedziałem :D Wbrew pozorom poskładanie tego do kupy i odpalenie, to mozolna praca i niezłe wyzwanie. A wydawało się że to kilka rurek, zalać i hura :|

"O słodka naiwności" ;]

 

Dobra koniec tego lania wody :> teraz konkrety:

 

Do budowy WC użyłem:

-> X2P rev.02

-> Black Ice Extreem

-> Laing S1-15/700 B

-> Papst 12cm

-> węże 12/15

-> w węzach 12/15 Borygo z demineralką

 

Poprzez budowę tego wc postawiłem sobie za cel osiągnąć może nie max, ale przyzwoitą wydajność przy minimum hałasu. Strona wizualna troche mniej mnie interesowała, ale nie mówię tu o estetyce wykonania gdyż to sobie akurat cenię.

 

Teraz po krótce chcę opisać co i jak:

 

To mój komputerek w całej okazałości, rozbebeszony na biurku. Leżał tak sobie biedny prze 2 tyg.

klik aby powiększyć

Dołączona grafika

 

Tak przentuje się moja buda (midi tower jak widać) przed modyfikacją, ot zwykły blaszak znanego cenionego polskiego producenta ;)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Chłodnicę przymocowałem do frontu za pomocą plaskikowych opasek, wykorzystując już istniejące dziurki po kratce. Dookoła powtykałem trochę gąbki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak się prezentuje układ w wersji finalnej - napełniony, odpowietrzony i gotowy do działania.

Dołączona grafika

 

Black Ice: czarne i wydajne cudeńko :twisted:

Dołączona grafika

 

Pompa jest rewelacyjna - jest mała, nie wibruje a co najważniejsze wogóle jej nie słychać. Żeby sprawdzić czy chodzi trzeba albo ją chwycić ręką albo przytknąć do niej ucho :D Niestety nie ma róży bez kolców... ale ona ma tylko jeden: w trakcie pracy jest dość ciepła przez co podgrzewa wodę... Ile? Niestety nie wiem.

Dołączona grafika

 

O bloczku nie można powiedzieć złego słowa, ba! wręcz przeciwnie. Nie miałem okazji testu poprzednich rewizji, ale obecna spisuje się świetnie (o czym będzie w wynikach) Bloczek wizualnie jest bardzo dopracowany i wypucowany na glanc, miodzio (można by się przyczepić do spodu ale to jest już pikuś)

Dołączona grafika

 

Na chłodnicy siedzi sobie 12cm Papst który jet podłączony do Fan Mate'a.

Dołączona grafika

 

A to już gotowy front

Dołączona grafika

 

W przyszłości (czyt. na wakacjach) zamierzam rozbudować układ o dwa dodatkowe bloki na NB i GPU, wtedy zobacze na co stać moją pompkę.

 

Oczywiście nie obyło się bez problemów. Najbardziej ruszało mnie odpowietrzanie układu, ale za X razem się udało i teraz już nie powinienem miec tego problemu. Między czasie polało mi się troche po grafie i teraz świruje troche, ale widze że jej już przechodzi (przemoczyła się biedna i temp jej skoczyła :lol:)

 

No i teraz najważniejsze:

 

Wyniki przeprowadzone troche w pośpiechu, z powodu braku czasu ale sądze że nie odbiegają od tego co jest w rzeczywistości.

Biorąc pod uwagę iż są to odczyty z abita, temp mogą być zakłamane i należy odjąć od tego co podałem jakieś 4-5 stopnie.

 

Idle - "mało absorbujące" czynności typu word, winamp etc. 15 min po włączeniu kompa

Stress - 1h prime'a

 

Taktowania "grzałki"

11x230 (~~2,5GHz) 1,8V (bios)

 

Bez wentyla

idle 40

stress 54

 

5V

idle 30

stress 44

 

12V

idle 28

stress 38

 

Jak dla mnie wyniki satysfakcjonujące, (ale czy takie jakie być powinny?) całkiem możliwe że temp spadnie po wygrzaniu pasty.

 

Na koniec chce podziękować bracholowi (bo chciał ;) ) za akywne (co się rzadko zdarza ;]) udzielaniu się przy odpalaniu wc.

 

 

Wszelkie konstruktywne słowa krytyki i uwagi jak najbardziej mile wiedziane. Starałem się opisać wszystko co i jak, ale znając życie na pewno o czymś zapomniałem :)

 

Pozdrawiam Pc juice

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

No fajne - jak sie sprawuje laing? spadła mu wydajność po pdłączeniu do układu? jakieś teściki robiłeś?? pewnie ani szmeru z pompy.... zbliża się lato i nie wiem czy wyienić pompę :/ więc dlatego się pytam ;)

 

 

 

BTW - ja bym wyciął kratkę która jest po między chłodnicą a wentylem... pewnie trochę ciszej będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to mnie też interesuje ta pompka - szykuje sie mi układ z 5 bloków, reza i fiata, i coś musi to 'maleństwo' napędzac...

 

wc.. ładne ale mało - jak juz wc w kompie to wyrażam zasade - 'utopić skurczybyka' :P czyli całkowite chłodzenie wodne... i miałbym zastrzezenia co do chłodnicy, ale na jeden blok to ona chyba jest dobra..

 

ten zawor odpowietrzajcy tak zostanie? troche nie pyrkajet...

 

/u mnie tak komp nie mogłby nawet chwili poleżeć... pies :/

 

kyniu - o ile wiem to ta pompa ma gwint 1/2cala. krucce 13/10mm z gwintem 1/2cala dostaniesz w castoramie.. nieduży w sumie spadek przekroju, wiec niedużo straciła zapewne..

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

miałbym zastrzezenia co do chłodnicy, ale na jeden blok to ona chyba jest dobra..

 

kyniu - o ile wiem to ta pompa ma gwint 1/2cala. krucce 13/10mm z gwintem 1/2cala dostaniesz w castoramie.. nieduży w sumie spadek przekroju, wiec niedużo straciła zapewne..

1455533[/snapback]

 

chłodnica jak najbardziej daje radę kiedyś się Niemca pytałem jak wypada porównanie BIP i kadeta - miał obie to mówił że BIP jest jak kadet - może ciut wydajniejszy.... więc BIX jak najbardziej daje radę ;)

 

 

wiesz... w hydorku mam wyjście na węże 12mm więc spadek też nie powinien być wielki a jednak jest... akwariówki mają to do siebie że koszmarnie spada imp przepływ pod jakimkolwiek obciążeniem....a pompki co i cwu niby nie słyszałem o takim problemie... no i po za tym to ponoć świątynia ciszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku bardzo pięknie i estetycznie!

Na zewnątrz paskudnie z okazji kolorystyki frontpaneli cd i kieszeni!

No i mało fotek!!

 

Miałeś problem z odpowietrzeniem pompy??

 

Słyszałem że taka pompa potrafi czasami oprócz pchania, silnie zassać wodę przez co spowodować spłaszczenie się węrzy i zatrzymanie układu. Uwarzasz to za możliwe w twoim przypadku, po podgrzaniu wody??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajne - jak sie sprawuje laing? spadła mu wydajność po pdłączeniu do układu? jakieś teściki robiłeś?? pewnie ani szmeru z pompy.... zbliża się lato i nie wiem czy wyienić pompę :/ więc dlatego się pytam ;)

Sprawdzałem pompę przed i po podłączeniu, ale tylko tak na oko mogę stwierdzić że pzepływ jest bardzo podobny. Nie wiem jak z innym pompami ale ta pokazuje pazurki dopiero po odpowietrzeniu. Właśnie dlatego miałem z nią problem... nie wiem jak można by sobie z nią poradzić w układzie otwartym, a to dlatego że jeśli się uda się ją odpowietrzyć w całym układzie tak jakby wzrastało ciśnienie i to dość znacznie. Bez tego zaworu u góry woda dosłownie wystrzeliłaby jak z fontanny.

 

BTW - ja bym wyciął kratkę która jest po między chłodnicą a wentylem... pewnie trochę ciszej będzie ;)

Wentyl jest przytwierdzony bezpośrednio do chłodnicy, dobrze wiem co robi bezpośredni kontakt z budą ;)

 

 

wc.. ładne ale mało - jak juz wc w kompie to wyrażam zasade - 'utopić skurczybyka' :P czyli całkowite chłodzenie wodne... i miałbym zastrzezenia co do chłodnicy, ale na jeden blok to ona chyba jest dobra..

Dalsza rozbudowa będzie jak najbardziej, ale przy następnym zastrzyku finansowym :D Dołożę bloki na GPU i NB.

Chłodnica jest w porządku i nieźle sie sprawdza, a wziąłem ją dlatego że nie chciałem ryzykować z tymi cudeńkami z allegro :/ a zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach. Mógłbym sobie sam wyczyścić i zrobić, ale przez ostatnie 2 miechy nie miałem żywnie czasu, a samo wc robiłem głównie po nocach :/ gdyby były to wakacje sytuacja na pewno by się zmieniła.

 

ten zawor odpowietrzajcy tak zostanie? troche nie pyrkajet...

/u mnie tak komp nie mogłby nawet chwili poleżeć... pies :/

Miałem go upchnąć do środka ale jakoś tak chwilowo zostało... u mnie buda stoi otwarta od ponad roku i raczej już jej nie zamknę... ja psa nie mam więc i takiego problemu... ale za to mam młodszego brata ;)

 

kyniu - o ile wiem to ta pompa ma gwint 1/2cala. krucce 13/10mm z gwintem 1/2cala dostaniesz w castoramie.. nieduży w sumie spadek przekroju, wiec

Nom, 1/2 a ja dałem reduktor do 3/4.

 

 

no i po za tym to ponoć świątynia ciszy....

:twisted2:

 

 

W środku bardzo pięknie i estetycznie!

Na zewnątrz paskudnie z okazji kolorystyki frontpaneli cd i kieszeni!

Prawdę mówiąc nie jestem maniakiem casemoddingu (przynajmniej na razie ;) ) i nie twierdzę że front jest ładny ale jak dla mnie to obleci. Zależało mi głównie na wydajności i ciszy dopiero później ewntualnie na wyglądzie, ale na pewno coś o tym pomyśle.

 

No i mało fotek!!

No własnie nie wiedziałem ile ich zapodać więc pstryknąłem to, co uznałem za najważniejsze. Jeśli chcesz jeszcze jakieś to powiedz tylko co ma przedstawiać, nie ma problemu.

 

Miałeś problem z odpowietrzeniem pompy??

Problem to mało powiedziane, zwątipłem w pewnym momencie... ale to tylko dlatego że w zły sposób to robiłem... niewiedza ot cała przyczyna :rolleyes:

 

Słyszałem że taka pompa potrafi czasami oprócz pchania, silnie zassać wodę przez co spowodować spłaszczenie się węrzy i zatrzymanie układu. Uwarzasz to za możliwe w twoim przypadku, po podgrzaniu wody??

Zassać wodę? szczerze? to jakoś ciężko wierzyć... musiałbym takie coś zobaczyć.

Ale jeśli by już zassała to na pewno nie spłaszczyłoby węży, a to dlatego że mają dość dużą średnicę i są twarde (o zgrozo) więc ciśnienie musiałobyć nieziemskie i prędzej puściłoby któreś z łączeń, jeśli dobrze rozumuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zdradź tajne metody odpowietrzania takich pomp, bo się zaczynam bać co ja pocznę ze swoją!!

Czy dużą rolę odgrywa tu połorzenie?? pionowe poziome, bokiem, czy to wszystko jedno??

 

Taka jest moja.

 

co wy na to?? będzie problem??

Edytowane przez SuperRzeźniK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pompy typu vortex (kiedys siedzialem w tym temacie), to z pozycja wlasnie jest nieciekawie... Macie tu screena z instrukcji podobnego egzemplarza:

Dołączona grafika

Z tego co pamietam, to w instrukcji ostrzegali, ze w innych pozycjach (np. takiej jak u Ciebie) jest problem z:

-odpowietrzeniem ukladu (to juz wiesz)

-odizolowaniem mechanizmu pompki od plynacej wody :blink:

Ile w tym prawdy, a ile dupochronu typu "nie dotykaj, bo mozesz sie sparzyc" nie wiem. W kazdym razie nie znam jeszcze osoby ktorej pompka padlaby stojac tak jak u Ciebie, pomyslalem jednak ze ostrzec mozna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie moze pracowac w takiej pozycji.. OS wirnika musi lezec w poziomie. Co do "tryskajacej" wody jak z fontanny po zdjeciu tego zaworu... to sorry ale w bajki nie wierze :) mam C.O podlaczone (4 metry podnoszenia a nie tak jak Twoja 1,2 m) wlaczam 3 bieg woda sie kotluje a poziom wody w trojniku do odpowietrzania sie OBNIZA. Nic nie tryska nic nie pryska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kepons

To trafił Ci się jeszcze większy shit jak mi... na mojej można przynajmniej posiedzieć ;)

 

 

@SuperRzeźniK

@igomako

True, troche roztrzepany jezdem ;]

 

Tak więc jest przy tym troche kombinowania i zabawy. Ja po x razie wkurzyłem się, wydarłem wszystko i poszedłem do łazienki. Ściągnołem rurkę z jednego krućca na bloczku i wsadziłem do miedniczki wraz z bloczkiem. Zalałem układ chłodziwem i właczyłem pompke. Teraz najlepsze - koniec rurki (tam gdzie teraz jest odpowietrznik) wsadziłem do ust i najpierw dmuchałem aby przelało się przez chłodnice a następnie podciągałem lekko aby pompa zaczęła ssać (wtedy nie wolno popuszczać bo się znowu zapowietrzy!) Jak zaczeło ciurkać wtedy zagiąłem wąż i czekałem aż całe powietrze wyleci, między czasie potrząsając chłodnicą.

Dobra rada: króciec wylotowy z bloczku najlepiej ustawić w pozycji poziomej, bo jak pompka złapie właściwy "cuk" to zacznie nieźle chlapać.

Między czasie trzeba uważać na wszystkie otwory, bo podczas pracy, tak jak wspominałem zwiększa się ciśnienie w wężach. Po całkowitym odpowietrzeniu założyłem wąż na króciec ale pod wodą (wiadomo dlaczego) Po wyłączeniu pompki ciśnienie spada (nic już nie tryska) i można spokojnie uszczelnić układ :D

 

 

Jeśli chodzi o moją pompkę to instrukcja nie dopuszca tylko jednej pozycji pracy: silnikiem (tym czarnym) do góry. Ale dlaczego? nie mam pojęcia, być może z tych powodów o których mówi eq4ever. Tak pozatym każda pozycja jest dozwolona.

 

 

 

EDIT

@Saimek

Pomyślałbym identycznie, może rzeczywiście przesadne stwierdzenie "jak z fontanny" niemniej podczas pracy (gdyby była taka możliwość) woda wydostała by się przez tą rurkę, więc uszczelnienie w moim przypadku jest konieczne.

A Ty masz zamknięty, szczelny układ??

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamkniety szczelny uklad i nie ma mozliwosci ani u Ciebie ani u mnie zeby woda wyleciala. Im wiekszy przeplyw (1,2,3 bieg) tym slupek wody w wezu skierowanym do gory jest MNIEJSZY. Zeby nie bylo trojnik do odpowietrzacza mam na samym dole ukladu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eg4ever

Dzięki za pomoc!

 

No to ja montuję pompę w pozycji niedozwolonej... :-|

Mam nadzieję że nie spowoduje to kataklizmu...

Niemam możliwości wsadzenia jej gdziekolwiek indziej bo buda na to niepozwala...

Jak ktoś kiedyś miał jakiekolwiek nieprzyjemności związane z takim ułorzeniem, niech się odezwie zanim będzie zapóźno!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tego zaworu u góry woda dosłownie wystrzeliłaby jak z fontanny.

1455727[/snapback]

A moze to zależy od tego czy trójnik "T" jest z tyłu czy z przodu pompki. Jeżeli jest z przodu to pompka wtłacza wode do góry a jeżeli jest z tyły to ją zasysa i chyba łatwiej byłoby odpowietrzyć pompke. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naturalnie przed pompka =) odpowietrzanie idzie w miare dobrze, jezeli nawet komus idzie slabo to robi sie to raz tylko przy napelnianiu ukladu wiec nie widze problemu poczekac 2-3 godziny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawny 26

A wiesz że być może... nie pomyślałem o tym... Przeglądając forum ludzie twierdzili że zawór powienien być pomiędzy pompką a chłodnicą, więc sam już nie wiem.

 

Saimek

Jeśli odpowietrzyłem pompkę, wylot zatkałem palcem był git ale gdy puściłem woda przez niego wylatywała i qpa :/ Jeśli zalałem układ żeby się sam opowietrzył poziom wody w rurce się podnosił... więc nie wiem. Wydaje mi się że rzeczywiście położenie trójnika robi swoje, bo gdy pompka jest wyłączona nic się nie wylewa.

 

 

Mnie całkowite odpowietrzanie chodzi jakieś 5min, przy pomocy sposobu który podałem wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez daj trojnik przed pompe bo ja nie zauwazylem ze masz za... moze sie zdarzyc ze opor za trojnikiem jest wiekszy niz cisnienie atmosferyczne i woda idzie rurka do gory.. ale zeby az tak... dasz 3nik przed i bedzie cacy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Saimek tak chyba zrobie, ale dopiero przy następnej modernizacji bo nie mam ochoty znowu się z tym teraz użerać.

 

 

Dziś zrobiłem małego testa: ustawiłem max taktowanie i max (rozsądne ;]) vcore co dało w rezultacie, wg. internetowego kalkulatorka ok 140W.

 

Test: prime ok 3,5h, wentylator zasilany 12V

222x12 ~~2672Mhz 1,975V (bios)

 

Co o tym sądzicie??

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem modernizację, przebudowę i przystosowanie pod 64bity.

 

Układ powiększył się o bloczek na grafe (Water Dragon) Teraz już inaczej to wszystko porozmieszczałem i zaplanowałem; jednak doświadczenie robi swoje.

Jesli chodzi o temp. to w najbliższym czasie zamieszczę parę screenów, ale ogólnie temp. są baaardzo przyjemne :D i jestem bardzo zadowolony.

 

Tyle gadania reszta poniżej:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Tutaj komplecik, gotowy do działania. Jak widać jest to miditower i jest pedalsko ciasno :angry:

Dołączona grafika

 

Zapomniałem o wężach ;] Cristallo z grubą ścianką, o niebo lepsze od poprzenich.

 

Sugestie mile widziane :)

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jest to miditower i jest pedalsko ciasno

mam tą sama budę tylko trochę wypatroszoną i ledwo się trzyma kupy :E

Współczuje bo naprawde ciezko cokolwiek tam upakować.... :/

 

 

Co do WC. jakie to są węże ?? Strasznie grube sie wydają :P

 

Jezeli chodzi o kable z zasilacza to kieszeń+CDRomy obniż o jeden slot i w przestrzeń pod topem włóż niepotrzebne, nieuzywane kble, powinno się zrobić duzo estetyczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o wężach ;] Cristallo z grubą ścianką, o niebo lepsze od poprzenich.

To jaka teraz jest srednica (wew/zew) weza ?

I jesli mozna wiedziec na jakie choinki (srednica) go nakladales ?

 

Bo zastanawiam sie jakich uzyc wezy do wc.

Gdybym zastosowal 12/16 to bym nie musial dawac zadnych przejsciowek - ale problem w tym ze 12/16 sa grube i sie dosc czesto zalamuja.

Jak z tym jest u Ciebie ?

 

Pozdrawiam

 

Update:

Nom zanim przeczytalem caly temat to wyprzedzil mnie w jednym z pytan @mkowalm :)

Edytowane przez Jawor_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, a powiedz mi jedno .... skąd masz ten dłuższy króciec na grafie? Czy to jest przedłużenie twojej własnej roboty?

Mi by sie cos takiego przydało. Jeżeli to kupiłes, to sie do ciebie zgłosze na pm'ie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą sama budę tylko trochę wypatroszoną i ledwo się trzyma kupy :E

Współczuje bo naprawde ciezko cokolwiek tam upakować.... :/

Co do WC. jakie to są węże ?? Strasznie grube sie wydają :P

 

Jezeli chodzi o kable z zasilacza to kieszeń+CDRomy obniż o jeden slot i w przestrzeń pod topem włóż niepotrzebne, nieuzywane kble, powinno się zrobić duzo estetyczniej.

Prawdę mówiąc to bardziej stawiam na wydajność aniżeli na estetykę, ale spróbuję :)

 

 

To jaka teraz jest srednica (wew/zew) weza ?

I jesli mozna wiedziec na jakie choinki (srednica) go nakladales ?

 

Bo zastanawiam sie jakich uzyc wezy do wc.

Gdybym zastosowal 12/16 to bym nie musial dawac zadnych przejsciowek - ale problem w tym ze 12/16 sa grube i sie dosc czesto zalamuja.

Jak z tym jest u Ciebie ?

 

Pozdrawiam

 

Update:

Nom zanim przeczytalem caly temat to wyprzedzil mnie w jednym z pytan @mkowalm :)

Węże miały być 12/16 ale z moich pomiarów wynika że są ok. 12/17 (ścianka ma ze 3mm) więć średnica wewnętrzna jest taka sama jak w wężach, które użyłem w 1 rewizji. Dlatego wizualnie wyglądają jakby miały dużo więcej, ale jest to typowe 12 mm

Jeśli chodzi o załamywanie... wszystko zależy z czego są wykonane (giętkość) jeśli nie masz takich węzy, wtedy bierz z grubszą ścianką gdyż wtedy nie powinny mieć tendencji do załamywania. Moje to cristallo i są to najlepsze węże jakie udało mi się kupić w moim miasteczku, ale i tak w miejscu łączenia blokczków cpu i gpu rurka się trochę spłaszczyła :? ale nie załamała.

Króćce są na węże o śr 12mm, jedynie te na chłodnicy są trochę większe i ciaśniej wchodzą, ale to duży +.

 

Popracuj nad budą bo te kable spokojnie pochowasz. Ja u siebie pochowałem a mam jeszcze mniejszą budę.

tu masz link:P

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147308&hl=

 

pozdro i czekamy na kolejne rev.

Ładnie pochowane, ale mógłbyś zdradzić gdzie? :rolleyes:

 

 

Fajnie, a powiedz mi jedno .... skąd masz ten dłuższy króciec na grafie? Czy to jest przedłużenie twojej własnej roboty?

Mi by sie cos takiego przydało. Jeżeli to kupiłes, to sie do ciebie zgłosze na pm'ie!

Miałem ten sam problem, początkowo miało to wyglądać inaczej, ale nigdzie nie mogłem dostać kolanka na 3/4cala. Więc kupiłem pół calowe, zeszlifowałem gwint i zlutowałem z króćcem; na zdjęciu powinno być widoczne miejsce łączenia.

 

 

a64 + x800

 

Jaka masz temp wody? Nie za mala ta chlodnisia? POdaj jakies szczegoly odnosnie wydajnosci i przede wszystkim do ilu woda sie nagrzewa.

Chwilowo wszytko jest w fazie testów, ale wczoraj wieczorkiem było chłodno i temp. procka w stresie oscylowała w okol. 35st (@2,8Ghz) normalnie ok 38, niekręcony gpu to w stresie 39-40 st :D. Wieczorem powinny być screeny.

 

 

Dzięki za wyrazy uznania i pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ou dzizas jak ja nie lubie takich wezy

przecierz to absolutnie nic nie poprawia w wydajnosci ukladu

 

ale ogolnie wizualnie bardzo ladnie :)

1594581[/snapback]

Skladam wlasnie WC i duzo myslalem na temat srednicy wezy, wybralem 12/16, dlaczego ?

bo roznego rodzaju kolanka i trojniki przy 12mm wezu maja wewnetrzna srednice 9.5mm a np przy wezu 8/10 maja 6 a nawet niekiedy 5mm srednicy.

 

Pd wczoraj kupilem wajne kolanka i trojniki :)

 

http://sklep.gral.pl/~piter/Forum/TWEAK/WC_NEW/trojnik.JPG

 

posiadaja gumowy oring oraz zapezpieczenie przed zsuwajacym sie wezem :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...