Skocz do zawartości
Shog

Dylemat..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu szukam dobrej karty graficznej, przejrzałem mnóstwo artykułów na temat kart graficznych, wiele for itp. i wyselekcjonowałem dwie karty. Zastanawiam się nad kupnem:

 

GeForce 6600GT Gainward Ultra/1960 XP "GS" (AGP) ~900 pln

GeForce 6800GT Asus V9999GT Asus 128MB TV & DVI BOX ~1180 pln

 

Co sądzicie o tych kartach i którą byście polecili? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba logiczne ( a moze nie ) ze jak masz wiecej salaty to bierzesz mocniejsza karte. poza tym podaj swoj obecny konfig zeby nie bylo zgrzytania przy 6800gt i codegenowskim zasilaczu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję, obecny konfig lepiej nie pisać bo wstyd :oops: Ale będę zmieniał płytę na DFI Lan Party, procesor A64 3200+ Venice, 1024 ramu (nie wiem jeszcze jakie wybrać), plus ta nieszczęsna karta graficzna. Mam zasilacz Chieftec 420W.

 

Jeśli chodzi o cenę, nie podałem tej z Komputronika, a z ESC.pl ponieważ mam do niego kilka minut drogi i tam będę kupował.

 

Czyli mam rozumieć że lepiej kupić 6800GT Asusa? A może polecili byście coś lepszego (w cenie <1200pln)?

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 1200zł raczej nic lepszego w sklepie nie kupisz. Ja bym dołożył te 200zł i kupił normalnego 6800GT albo X800XL. Różnica w cenie to tylko 20% natomiast różnica w wydajności będzie większa. 128MB na dzisiejsze czasy to już troszkę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emiloos, pomysł naprawdę dobry, tylko gdzie można kupić tego radka X800XL za 1400zł (najlepiej jak by było w 3city)? ja trochę poszukałem w necie i nie znalazłem niżej niż 1600zł :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raven 88 za linki :)

 

Ale jest jeszcze kwestia technologii 6xxx i x800xl. GF 6xxx obsługuje w pełni DX9.0c a co za tym idzie Shader Model 3.0 które jest najbliższą przyszłością gier a x800xl z tego co mi wiadomo obsługuje tylko 2.0b :unsure:

 

Czy w tym przypadku jest sens inwestować w starsze technologie? :unsure:

 

TUTAJ znajdują się testy 6800GT i porównanie w każdym teście z X800XT zarówno w grach jak i testach między innymi Pixel i Vertex Shaderów 2.0 z 3.0.

Proszę Was o pomoć w wyborze odpowiedniej karty. Macie o wiele większą wiedzę od mojej więc proszę o doradztwo :oops: :rolleyes:

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak to jest z tym Shaderem 2.0 i 3.0, jedni piszą że różnica jest duża inni że znikoma :unsure:

 

PS. Vincent de Marco, masz już coś na oku? I za ile?

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS 3.0 to, to samo co 2.0 tyle że wydajniejszy o 30%. Karty z serii 6xxx posiadają opcję HDR (jeśli się nie mylę oznacza to że wszystko jeszcze bardziej się świeci).

PS. Zdaje się ze PS 3.0 posiada wewnętrzną funkcję wygładzania krawędzi.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanę przy AGP, tańsza płyta a nie wydaje mi się bym kupował jeszcze jedną taką kartę przez najbliższy rok/dwa lata.

 

Co myślicie opłaca się kupić Asus GeForce 6800GT 128MB TV-out DVI-out [V9999GT] za 1179zł czy dopłacić ~300 zł i kupić Leadtek GeForce 6800GT 256MB TV&DVI-out za 1499 zł? :rolleyes: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kupując nowego kompa nie pchał bym się w AGP. Przyjdzie czas że będziesz chciał wymienić grafę i wtedy kupa bo nowości AGP może już nie być na rynku (mimo zapewnień producentów). Płyta tańsza ??...na PCIE znowu grafa tańsza (na przykładzie tego X800XL) - wyjdzie Ci na jedno. Ale to tylko moje zdanie którym oczywiście nie musisz się sugerować...:)

 

Z tych 2 to bym się ku Leadtekowi skłaniał...ten Asus to taki trochę kastrat pełnego GT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i raven_88 masz rację ale płyta droższa, karta (Leadtek 6800GT) droższa przynajmniej w E-Sklepach. Więc nie wiem. Jutro poszukam na mieście w sklepach i popytam o ceny PCI-E i AGP. :)

 

edit

 

Znalazłem coś w PCI-E, powiedzcie czy dobry wybór:

mobo DFI LANPARTY NFORCE4 SLI-D S939

grafika WINFAST GF 6800GT 256DDR3 2*DVI BOX PCIE

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz juz plyte z AGP i nie chcesz jej na razie zmieniac (tak jak ja), ale chcesz miec nowa grafe (tak jak ja) to wybor jest jeden - 6800GT, np. wlasnie Leadtek. Jezeli natomiast budujesz komp od podstaw to wybor tez jest tylko jeden - PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jak bym go budował od podstaw bo wymieniam główne części: mobo, grafika, proc, z pamiątkami jeszcze poczekam bo i tak te 3 pierwsze części wyniosą mnie nie małe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz juz plyte z AGP i nie chcesz jej na razie zmieniac (tak jak ja), ale chcesz miec nowa grafe (tak jak ja) to wybor jest jeden - 6800GT

1458519[/snapback]

nie do konca

x800xl jest równie doskonałym wyborem

na razie dx9c , s3.0 itp mozna sobie gdzies wsadzic

HDR jesli bedzie wspołpracował z AA to obsłuzy go nastepna dopiero generacja kart

 

mam własnie 800xl i leadteka 68gt

w grach lekka przewaga radka (min i sredni fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shoq...nie żebym się czepiał ale po kiego Ci płyta ze SLi ?? Lepiej po jakimś czasie wymienić grafę i dopłacić...lepiej się opłaci....a już zwłaszcza kupowanie 6800GT po powiedzmy roku...

 

W sumie z tych dwóch - 6800GT i X800XL też bym Radzia wybrał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kupując nowego kompa nie pchał bym się w AGP. Przyjdzie czas że będziesz chciał wymienić grafę i wtedy kupa bo nowości AGP może już nie być na rynku

Ja już Cie nie rozumiem, najpierw piszesz by kupić z SLI a zaraz potem że się nie opłaca :unsure:

Jeśli tak to kupię mobo + grafikę w AGP, wyjdzie mi to jakieś 160 pln mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tych dwóch - 6800GT i X800XL też bym Radzia wybrał...

1458563[/snapback]

Proste pytanie: dlaczego ?

Albo inaczej - jedynym minusem 6800GT jest ciut, ciut mniejsza wydajnosc w grach. Ogromnym plusem natomiast - pelne wsparcie dla DirectX 9.0c. I co... ? Kupie sobie X800XL a potem bede zalowal ze po wydaniu sporej przeciez sumy bedzie brakowac mi efektow w grach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM 3.0 (czyli DirectX 9.0c) nie wprowadza nowych efektów - to tylko nieco lepsze wykorzystanie shaderów. Na SM 2.0 uzyskasz identyczne efekty wizualne, co przy użyciu SM 3.0, tylko nieco wolniejsze...

 

Gdybym miał wybierać, to też wziąłbym radosława

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec czerwca znajomy leci do Stanow, do Chicago. Nie wiem jakie sa ceny w 'normalnych' sklepach gdzie placi sie gotowka, ale jezeli takie jak w sklepach on-line, to sam zobacz:

 

http://www.newegg.com/Product/ProductList....=&Go.x=0&Go.y=0

Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shoq - w którym miejscu ja napisałem żeby SLI brać ??...nie przypominam sobie bym coś takiego pisał...

 

Tak jak grogi mówi >> póki co SM3 to taki zbędny bajer, który w większości przypadków obniża tylko liczbę klatek (włącz sobie np Riddicka na 6800GT w tym pseudo SM3...bieda)...HDR póki co też można sobie darować...zwłaszcza że jak developerzy pójdą po rozum do głowy to ten efekt zostanie użyty na kartach pokroju X800 (pierwsze pokazy HDR były robione na 9700Pro przecież). Kwestia chęci programistów...

 

Wziąłbym X800XL na PCIE (za siakieś 1200 złociszy) i do tego Venica 3000+ i płytkę DFI (na Nforce 4 oczywiście)...i gra muzyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven 88, sorry mój błąd.

Vincent de Marco, i gdzie tu sprawiedliwośc u nich 300$ za 6800GT a u nas jakieś 550$. Dzięki za info.

 

Jeśli chodzi o kwestię PCI-E czy AGP to jestem już pewien że wezmę PCI-E ale jeśli chodzi kartę sam nie wiem...

Najlepiej by było gdyby jakiś serwis internetowy zrobił obiektywny test porównawczy obu tych kart zarówno pod względem wydajności jak i opłacalności zakupu (na przyszłość) bo naprawdę dużo osób ma podobny dylemat.

 

Piszecie że obecnie większość gier nie wykorzystuje technologii 6800GT i macie rację ale ja myślę przyszłościowo bo chcę kupić kartę na której pogram sobie 2 lata nawet jeśli obecnie na „high” a później na „mid” detalech. Gry które wyjdą w 3, 4 kwartale tego roku i na początku 2006 już pewnie będą obsługiwać SM3 i w tym wypadku wydajność 6800GT będzie wyższa. Poza tym jak widziałem screeny na X800 i 6800 to drażnił mnie efekt "mory" jak to nazwał autor tekstu na X800, na 6800 obraz był czysty.

 

Dla tego kieruję pytanie do posiadaczy radeona czy zaobserwowali u siebie coś podobnego?

 

Oto kilka fragnemtów podsumowania testu PCLab 3DMark - analiza programu:

*3DMark05 ma symulować gry, które pojawią się dopiero w 2006 roku

*Cienie generowane na GeForce 6800 są lepszej jakości, niż na RADEON X800

*Przy włączonym wygładzaniu krawędzi na kartach RADEON X800 występuje nieprzyjemny efekt mory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...