Skocz do zawartości
teges

Thermaltake Big Typhoon

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem właśnie na Allegro, TT Big Typhoon + Arctic Silver 5. Zobaczymy co z tego połączenia wyjdzie <_<

1648996[/snapback]

To nie jest reklama, ale mogłeś kupić taniej w PCP :wink:

Jak tylko dostaniesz go w swoje łapki to zdaj relacje z montażu i temperaturek.

Jakbyś mógł to zarzuć na procka 2V (tak do testów tylko) i sprawdź temperaturki pod obciążeniem :)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoim priorytetem jest cisza to z pewnością najlepszy będzie scythe ninja bez wentyla. a jeżeli chcesz sie czuć bezpieczniej to dokupisz jakiś wentyl 120mm i zapodasz na 5V i cisza i temp dobre.

1650418[/snapback]

 

sie zastanawiam czy utrzymalby na pasywie stabilnie Prescotta na def. ustawieniach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam już Typhoona od ponad 2 tygodni i musze przynac że spisuje się znakomicie. Cisza cisza i jeszcze raz cisza no i niskie temperatury. W Idle mam 34-35 stopni na procku w podpisie a po wygrzewaniu Primem maks to 49-50 stopni :). Fakt było troche problemów z montażem ale osiągi i cisza tego chłodzonka wynagradzają początkowe trudy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zainteresowany tym cudem ale czy mi sie to wogole zmiesci. Moja MoBo to wlasnie Epox czyli socketA na proca zamontowany na samej gorze no i obudowa Thermaltake Shark, co o tym myslicie? Jesli mozecie to podajcie mniej wiecej ile mi bedzie potrzeba miejsca z kazdej strony?

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoim priorytetem jest cisza to z pewnością najlepszy będzie scythe ninja bez wentyla. a jeżeli chcesz sie czuć bezpieczniej to dokupisz jakiś wentyl 120mm i zapodasz na 5V i cisza i temp dobre.

1650418[/snapback]

 

No tylko jest problem ze scythe nie miesci sie na platformie socket A :( jak by sie mieścił to juz dawno bym zamówił , i pytam się czy ThermalTake Tower 112 bedzie wydajnieszy od bigtyphoona jak dodam mu jakiś wentyl 92mm ?

Edytowane przez .Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam juz TT BT ;) Wielki jak diabli, bardzo cichy (gdyby nie to że to pisze nie wiedziałbym że komp chodzi) wręcz nie słyszalny. Temp w idle do 40 dochodzi (tzn. baraszkowanie na necie i BitComet) a po załączeniu 120 z boku zatrzymuje sie na poziomie 36, stresa narazie nie robie bo musze dojść do siebie po montażu. Trudny montaż w małych obudowach (tak jak moja) trzeba zamontować na płycie a potem to pchać do środka, płyta nie wykazuje żadnych odkształceń ale waga wzrosła znacząco. Polecam wszystkim chcącym pozbyć sie hałasu !!!!

 

 

Mały update: temp trzyma sie na poziomie 26-28 :huh: , nie wiem jak to sie dzieje :lol2:

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam juz TT BT ;) Wielki jak diabli, bardzo cichy (gdyby nie to że to pisze nie wiedziałbym że komp chodzi) wręcz nie słyszalny. Temp w idle do 40 dochodzi (tzn. baraszkowanie na necie i BitComet) a po załączeniu 120 z boku zatrzymuje sie na poziomie 36, stresa narazie nie robie bo musze dojść do siebie po montażu. Trudny montaż w małych obudowach (tak jak moja) trzeba zamontować na płycie a potem to pchać do środka, płyta nie wykazuje żadnych odkształceń ale waga wzrosła znacząco. Polecam wszystkim chcącym pozbyć sie hałasu !!!!

1654017[/snapback]

 

Tak dokladnie to ile bede potrzebowal miejsca na to chlodzenie(szer. i wys.) bo nie wiem czy do mojej budy to upcham? Mam Thermaltake Shark niby duza ale watpliwosci sa, socketA na mobo jest na samej gorze wiec czy sie zmiesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz bede teraz wybieral pomiedzy xp-120 z nexusem lun silverstone fm121 i typhoonem, to na co zdecydowac sie? szalka waha sie raz w jedna to druga strone. moze ktos podzielic sie wlasnym doswiadczeniami, kto mial oba te coolery? zakaladane bedzie na A64 z plyta gigabyte. co do xp-120 mam dodatkowe watpliwosci co do backplate. gigabyte ma plastik z tylu. niby mozna to rozwiazac, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z tyh coolerow wybierz scythe ninja :)

1664431[/snapback]

odpada. lubie alternatywy, ale co za duzo to niezdrowo. poza tym mam oba te coolery w dobrej cenie, bardzo dobrej. a tak w oogle to nie lubie tego typu konstrukcji jak ninja. wieza obleznicza :D.

dalej czekam na odpwiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpada. lubie alternatywy, ale co za duzo to niezdrowo. poza tym mam oba te coolery w dobrej cenie, bardzo dobrej. a tak w oogle to nie lubie tego typu konstrukcji jak ninja. wieza obleznicza :D.

dalej czekam na odpwiedz.

1664706[/snapback]

Ja mam u siebie xp-120 z wentem panaflo 12g12w, chodzi ok, ale z testow ninja wypada lepiej, xp-90c rowniez, ostatnio xp is-120 wyszedl rowniez i podobno jest lepszy od xp-120, ponadto zalman 7700Cu tez jest niezly.Jednym z najlepszych w testach jest asus star-ice, ale podobno jest tak glosny, ze ...odpada. Jak nie ninja to xp lub zalman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to temp nie przekracza 30C, przy normalnej pracy+muza+kometa i Guild Wars od czasu do czasu. Dodam że komp działa caly dzień. Coś pieknego

1665845[/snapback]

 

Chce kupic tez to cudo tylko nie wiem czy mi sie zmiesci. Jestes wstanie zmierzyc ile to zajmuje szerokosci?? Mam AthlonaXP umieszczonego na samej gorze plyty i obawiam sie, ze mi to nie wejdzie bo moze przeszkadzac belka wzmacniajaca w budzie TT Shark.

Na szerokosc mam max. 14cm. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem Big Typhoona na mobila 2500+@3400+ (komp z podpisu). Montaż to istna męka. Początkowo temp. w stresie dochodziły do 50 stopni, ale po tygodniu od założenia i ułożeniu się AS5 w Stress Prime 2004 po godzinie wygrzewania mam 41 stopni. Buda to aluminiowy chieftec, bez żadnych dodatkowych wentyli.

 

Ważna sprawa: ten cooler bez problemu wchodzi na NF7 z niebieskim Zalmanem na NB. Co więcej fajnie na niego zachodzi i dodatkowo owiewa go powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli xp-120 z tym nexus 120 lub tym silverstone fm121 czy typhoon? konstrukcja xp-120 troche bardziej mi odpowiada, martwie sie o ten backplate jedynie, ale to nie bedzie duzy problem. w typhoon minusem jest waga. ewentulane roznice w temp 1-2 sa nieistotne. rozmyslac mozna przy min 5 stopniowych roznicach.

Edytowane przez Ferrytowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy tego coolerka :-P

 

W porównaniu do Volcano7+ na 3000RPM jest 5 stopni poprawy - około, bo w stresie jest więcej. Na Volcano miałem gorszą pastę - jakąś srebrną, a teraz wsadziłem AS5.

 

Tylko u mnie to jest mało adekwatny test, bo na Volcano 7+ miałem zakres 33->42' w temperaturze jak teraz - czyli koło 15 na dworze. A na Typhoonie jest 28-35. Więc trudno już bardziej wychłodzić, kiedy 23-24 stopnie w budzie. Ale faktycznie radiator jest letni - ciepło niewyczuwalne, więc chyba ok wskazania - wątpię, żeby gdzieś nei stykał.

 

Testowane Prime95 w full stres na procka przez jakieś pół godziny każdy - z tym, że z Volcano możliwe że było więcej, bo już dawno temu testy robiłem.

 

Jak zwykle Thermaltake źle wyszlifował podstawkę, że aż kłuje w oczy - ale nie chciało mi się bawić w polerkę. Natomiast Volcano 7+ był przeze mnie idealnie wyszlifowany na lusterko...

 

 

Teraz hałas - którego praktycznie nie ma - zagłusza mi zasilacz swoimi piskami - dlaczego robią piszczące zasilacze!! W porównaniu do V7+ jest idealnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy tego coolerka  :-P

 

W porównaniu do Volcano7+ na 3000RPM jest 5 stopni poprawy - około, bo w stresie jest więcej. Na Volcano miałem gorszą pastę - jakąś srebrną, a teraz wsadziłem AS5.

 

Tylko u mnie to jest mało adekwatny test, bo na Volcano 7+ miałem zakres 33->42' w temperaturze jak teraz - czyli koło 15 na dworze. A na Typhoonie jest 28-35. Więc trudno już bardziej wychłodzić, kiedy 23-24 stopnie w budzie. Ale faktycznie radiator jest letni - ciepło niewyczuwalne, więc chyba ok wskazania - wątpię, żeby gdzieś nei stykał.

 

Testowane Prime95 w full stres na procka przez jakieś pół godziny każdy - z tym, że z Volcano możliwe że było więcej, bo już dawno temu testy robiłem.

 

Jak zwykle Thermaltake źle wyszlifował podstawkę, że aż kłuje w oczy - ale nie chciało mi się bawić w polerkę. Natomiast Volcano 7+ był przeze mnie idealnie wyszlifowany na lusterko...

Teraz hałas - którego praktycznie nie ma - zagłusza mi zasilacz swoimi piskami - dlaczego robią piszczące zasilacze!! W porównaniu do V7+ jest idealnie...

1674954[/snapback]

Niedlugo tez sobie sprawie to cudo ale opisz moze jak to zamontowac. I jak mozesz to napisz ile to ma wysokosci lacznie z wentylem. Wymiary niby sa na oficjalnej stronie ale wole sie upewnic bo nie wiem czy wejdzie do budy TT Shark(moze wadzic o belke) mam ok. 14cm na szerokosc. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro powinienem już dostać tego coolerka. Zobaczymy jak będzie się sprawował po przesiadce z WC:( Chodź czuje ze błędem było sprzedawać WC ale tak to jest jak się jakaś głupia myśl w głowie stworzy np. FC :P

 

EDIT: waśnie przyszedł pan z poczty i mi go wręczył. Tak jak sie spodziewałem spód jest wyszligowany typowo dla thermaltake:( właśnie bede go ślifowal i polerował:P

 

EDIT2:Powiem tyle…JESTEM POD WRAŻENIEM!!! Temperatury gorsze o 4-5 stopni od mojego WC. Głośność na świetnym poziomie, ciut głośniej nisz revoltec dark blue na max rpm. Montaż wg mnie bez problemowy. Polecam wszystkim PS. Właśnie katuje super PI

Edytowane przez gonzo911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo tez sobie sprawie to cudo ale opisz moze jak to zamontowac. I jak mozesz to napisz ile to ma wysokosci lacznie z wentylem. Wymiary niby sa na oficjalnej stronie  ale wole sie upewnic bo nie wiem czy wejdzie do budy TT Shark(moze wadzic o belke) mam ok. 14cm na szerokosc. Pozdro

1674983[/snapback]

14cm powiadasz - hmm będzie na styk - jeżeli oczywiście masz 14cm miejsca... nie ma jak big tower - mi się jeszcze obok typhoona wentyl 25mm mieści na drzwiach budy :D

 

Mocuje się banalnie, tylko trzeba mieć klucz nasadowy 5.5mm i palcami dokręcać nakrętki, tylko wsadzić potem mobo do budy nawet big tower jest ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko: czy kupować BT  czy dozbierać troszke i kupić Scythe Ninja + Akasa 120mm ?

1678367[/snapback]

Zależy jak dużo masz kasy (w sumie Ninja wyjdzie z 80zł drożej) i jak szeroką obudowę (Ninja ma wysokość ok. 17cm, BT 14...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...