Skocz do zawartości
Vincent de Marco

6800gt Czy X800xl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wciskam na siłę żadnego produktu, przedstawiam fakty.Nie chce mi się z Tobą polemizować na temat która lepsza.Zresztą nie zetknąłem się z kartami ati osobiście więc nie mogę wyrazić obiektywnej opini na ich temat.Mogę sugerować się wypowiedziami innych użytkowników i testami zamieszczonymi na necie.Jeśli ktoś pytał o najszybszą kartę na rynku to do niedawna odpowiadałem ati ale już ta sytuacja się zmieniła.W tym temacie dla mnie za nv przemawia właśnie sm3.0 z którym moja karta radzi sobie dobrze nie wspominając o mocniejszym braciszku gt.

Jeśli chodzi o gry to far :cry: , nowy splinter, pacific fighters, battle of middle earth, ...

4>3 :lol:

...zapewniam Cię, że jest więcej i jeszcze więcej się ukaże.Pewnie o tym wiesz ale się ze mną przekomarzasz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra prosze o adresy sklepów z najniższymi cenami 800xl i 6800gt, zepsułem właśnie karte co w podpisie i muszę na gwałt coś kupić a pięniędzmi nie s..m i chcę żeby zakup był przyszłościowy czyli 16potoków i 256mb na pokładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierając w tej chwili między x800xl i 6800gt. Kierował bym się wyłącznie ceną. Kupiłbym tę kartę, którą bym znalazł po lepszej cenie w stosunku do oferowanego, modelu karty, zaufania do sklepy itp...

Różnice między tymi kartami są tak praktycznie żadne. Nawoływania jendych by wziąć x800xl bo gf to a to, a innych na odwrót mnie właściwie bawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zapewniam Cię, że jest więcej i jeszcze więcej się ukaże.Pewnie o tym wiesz ale się ze mną przekomarzasz.

SC:CT(Q)

Pacific Fighters(Q)

Painkiller BOOH(FPS)

Lego Star Wars(Q)

Stronghold 2(Q)

Trackmania Sunrise

Juiced

Earth 2160(FPS)

Pitfall(Q)

Far Cry(FPS)

 

HDR - 16FP Blending

Far Cry

Serious Sam 2

 

czesc z tych gier wykorzystuje SM3.0 tylko do przyspieszenia operacji na shaderach (np. Far Cry), a czesc do poprawienia grafiki. HDR 16FP Blending, to juz inna baja... btw: SS2 pojawi sie pod koniec roku, ale juz na 100% wiadomo, ze ten rodzaj HDR bedzie tam wykorzystany. liczba tytulow z SM3.0 lub HDR bedzie sie zwiekszac i nie jest to kwestia roku czy dwoch. koniec tego roku bedzie pare tytulow. tak wiec jezeli obie karty oferuja podobna wydajnosc, a tylko jedna z nich lepsze mozliwosci graficzne to w czym problem? chyba lepiej miec mozliwosc wlaczenia czegos wiecej niz nie...dla mnie to jasne.nawet za 100zl wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobny dylemat, ale zdecydowałem się na LEadTek'a 400 TD 6800 GT 256MB/256bit. Patrząc w przyszłość wybór bez wyboru, no chyba że czekać na jakieś "okaleczone" 7800 tylko że nvidia narazie zapowiedziała dopiero wersję GT więc do LE jeszcze dużo czasu. Tanio jest to słowo względne, ja widziałem za 1100 około w apollo, czekam na nowinki radeona i 7800 GT to ceny spadną jeszcze troszkę i może zostanie jeszcze 100 PLN w kieszeni <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili czytając posty dotyczące X800 i ich odmian i gf6800 mam coś w stylu deja vu. Duża częśc osób twierdzi, że X800 jest lepsze dlatego, że to... Ati. Wszytko co wprowadza gf 6800 nvidii jest właściwie nie potrzebne, do bani i nie bedzie wykorzystane. Jeszce pare lat temu (wcale nie tak dawno) sytuacja była dokładnie odwrotna. Jak to opinie potrafią zmieniać się jak flagi na wietrze.

 

Jak juz twierdziłem wcześniej. W obecnej chwili nie ma żadnych zdacydowanych "za" i "przeciw", które by zdecydowanie determinowały by zakup x800 czy gf6800 na korzyć jednej czy drugiej. Sm 3.0? jest po prostu naturalnym ulepszeniem wynikającym z biegu czasu. Jakies paniczne wywody na temat, że do niczego ono jest nie potrzebne udowadnianie ze przy sm 2.0 można zrobic to samo, uważam ze pozbawione sensu. Tak samo mozna by twierdzić, że do Usa można dotrzeć statkiem, więc po co używać samolotu. Nie twierdze, że róznica między sm2.0 a 3.0 jest aż tak duza jak między statkiem a samolotem, ale chodzi mi o ogólna zasadę.

 

Teraz mam zwykłago 6800 Leadteka i używa mi się go bardzo dobrze. Nie mam słynnych 'zacięć' itp... Co bym teraz kupił? hmm x800xl albo gf 6800gt :) Wszystko zależało by od ceny i tego co już napisałem pare postów wcześnej. Narazie zmiana karty mnie nie interesuje.

Edytowane przez Buck Tuddrussel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej brać 6800 bo za jakiś czas może nas spotkać taka sytuacja jak z battlefieldem 2, że na radkach 8500 działa a na gf4ti już nie (patcha nie licze bo to co widzimy na ekranie to jest jakaś żenada, braki tekstur, efektów itp.), mam ati w naprawie i jeśli się nie uda, to następną moją kartą będzie gf6800gt, tym bardziej że przy obecnych cenach można go kupić taniej jak 800xl, żeby nie było że jestem stronniczy poprzednie grafy to gf2, ti4200 i ti4600 microstara ta ostatnia naprawdę była świetna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze swojej strony iż najtaniej kartę graficzną Sapphire X800XL 256MB ViVo AGP, znalazłem w sklepie o wdzięcznej nazwie Morele.Net.

 

Karta Winfast Gf6800GT jest tańsza o conajmniej 100zł porównując Apollo (Gf 1155zł) i Morele (Radek 1266zł), czy też o 175zł tańsza porównując Komsad. Wybór nalezy do was...

 

Sam stoje przed wyborem karty graficznej (radosław 9800pro powędrował do przyjaciela), a na dobrą sprawę w weekendy przez te parę godzin chciało by się w coś zagrać, tymczasowy G550 niezbyt sie do tego nadaje.

 

EDIT: Osobiście mając niełatwo zarobione 1000zł i chętnego do pożyczki znajomego, kieruje swój wzrok ku X800XL od szafira, stymże nawet te 1266zł w porównaniu do ponad 100zł tańszego 6800GT, to dużo.

 

Gdyby nie te problemy ze sterownikami, freezy w wypadku serii 6800... prawdopodobnie wybór byłby inny (cena), tym bardziej że sam widziałem parę dni temu naocznie owe niedogodności u jednego klienta, a to nie był jedyny przypadek.

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obie karty i w sumie po ich uzytkowaniu obojetne by mi bylo ktora sobie zostawic... bo obie sa swietne.

Na 6800GT nie doswiadczylem zadnych "przeskokow" jak to niektorzy panicznie rozpowiadaja wokol - w komfortowych warunkach skonczylem riddicka, far cry i dooma (tego nie skonczylem w sumie :) ) Piekielnie mocna karta, ale ze tak powiem to "brutalna moc" :rolleyes:

Ati jakos bardziej jest imho user friendly - wydaje sie, ze to przez stery, ktore zawsze mi bardziej pasowaly niz Detonatory i najlepsza sprawa jaka ma ATI - Ati Tray Tool - tego brakuje Nvidii (Riva Tuner to nie to samo :? )

 

Mysle, ze glownym kryterium wyboru powinny byc preferencje nabywcy, bo obie karty sa swietne - ale wiadomo, ze jedni lubia NV (i nie chca slyszec o ATI), a inni ubostwiaja ATI (i psiocza na NV) - takie zycie :rolleyes: :wink:

 

EDIT:

ktos zainteresowany jedna z tych kart - zapraszam do zobaczenia podpisu :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóz, ja wiele razy mówiłem o cięciach na 6800GT i 6600GT... Jeszcze pare dni temu miałem X800 XL na PCI-E, a teraz postanowiłem znowu kupić GeForce. I kupiłem GT od Dimka. Zobaczymy jak to teraz bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poczytalem caly topic i zdecydowalem sie na GF 6800GT, jako ze mam do dyspozycji jakies 1200zl, chcialbym was zapytac czy ta aukcja jest warta tej ceny:

http://allegro.pl/show_item.php?item=58406498

Jesli macie jakies inne, lepsze poropozycje nie tylko z allegro ale ze sklepow internetowych to prosil bym o jakies linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poczytalem caly topic i zdecydowalem sie na GF 6800GT, jako ze mam do dyspozycji jakies 1200zl, chcialbym was zapytac czy ta aukcja jest warta tej ceny:

1577006[/snapback]

W tej aukcji jest kilka rzeczy które by mnie niepokoiły jako potancjalnego nabywcę:

- niby karta ze sklepu (PC-LOTUS), a sprzedają w wersji OEM (gierki w kieszeń) :blink:

- oznaczenie GF FX 6800 GT (literówka?)

- wiatrak wydaje sie być dziwnie przesunięty

- brak napisu WinFast i PX6800GT na górze

- "skrzydełka" podcięte tak jakby ktoś chciał sie dostać do kołeczków/zmieniał chłodzenie <_<

Dołączona grafika

Na stronie producenta wygląda to inaczej :?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez to zauwazylem i to mnie nie pokoi, stad to moje zaniepokojenie i pytanie do Was. Tylko, ze nie znalazlem orginalnego chlodzenia z PCI-e myslalem ze jest inne no ale coz. Warto brac ? Jesli nie to macie jakis sklep internetowy skad mozna zamowic takiego 6800GT pod PCI-E ? W cenie kolo 1200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie tutaj podepne bo moim wyborem jest geforc 6800 na PCI Winfasta ale ostatnio znajomy mowil ze lepszy bedzie radeon X800XL i teraz mam dylemat ktora wybrac bo niestety ale na 6800GT mnie nie stac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie tutaj podepne bo moim wyborem jest geforc 6800 na PCI Winfasta ale ostatnio znajomy mowil ze lepszy bedzie radeon X800XL i teraz mam dylemat ktora wybrac bo niestety ale na 6800GT mnie nie stac :(

1577348[/snapback]

Nie chcę Cię zmartwić, ale XL jest droższy od GT :) przynajmniej w sklepach, więc jak Cię nie stać na GT to co dopiero XL.

 

p.s. opierałem się na cenie za WinFast'a ( GT ).

 

Update: chociaż to było pod AGP, więc pod PCX może być odwrotnie :=)

 

pozdrawiam.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno z tych modeli to ktora byscie wybrali w kolejnosci od najlepszej do najgorszej ? Bo wg mnie to ta Asusa i Microstara to uplasowalaby sie na ostatnim miejscu gdyz maja DDR a pozostale GDDR3.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17069

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16812

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17065

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16335

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17562

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17281

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17070

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17114

 

Prosze o wasza opinie bo widze ze sie znacie na sprzecie a ja zatrzymalem sie na etapie jaki panowal 7 lat temu wiec teraz zupelnie nie wiem o co chodzi :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię zmartwić, ale XL jest droższy od GT :) przynajmniej w sklepach, więc jak Cię nie stać na GT to co dopiero XL.

 

p.s. opierałem się na cenie za WinFast'a ( GT ).

 

Update: chociaż to było pod AGP, więc pod PCX może być odwrotnie :=)

 

pozdrawiam.

1577432[/snapback]

Nie jest odwrotnie, pod PCI-E można dostać za niecałe 1153zł cena jak AGPx8 :blink:

Czytaj uważniej posty :) X800XL teraz już wcale nie opłaca sie brać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shoq napisal

Nie jest odwrotnie, pod PCI-E można dostać za niecałe 1153zł cena jak AGPx8 :blink:

Czytaj uważniej posty :) X800XL teraz już wcale nie opłaca sie brać :lol:

Hmm ja jakos nie moge nigdzie znalezc tanszego 6800 GT na PCI od RadeonaX800XL. A wiadomo ze jesli mialbym wybierac miedzy 6800GT a Radkiem X800XL to wzialbym tego pierwszego czyli Geforca , ale tak jak pisalem nie stac mnie na niego wiec sie zastanawiam miedzy 6800 zwyklym nie zadnym LE a X800XL i raczej wiecej przemawia na kozysc Radka ( chociaz nie ma on tych dwoch bajerow co Nvidia ale wydajnosciowo jest chyba lepszy,a w DOOM'a 3 i Far Cry nie bede grywal bo te gierki jakos do mnie nie przemawiaja). Wiec teraz sie jedynie pytam jakiej firmy kupic najlepiej tego radka jakbym sie na niego zdecydowal. Dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: Upss sorry :oops: ale kilka razy patrzylem na tego linka i zawsze widzialem cene 1521 czy jakos tak , bo tak dziwnie ta cena jest napisana ze mi sie literki poprzestawialy :D . Moja wina sora :mur: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto :)

1577300[/snapback]

 

Zakładam, że to jest wersja agp

 

http://www.abcpc.pl/wyswietl_produkt_szcze...ly&kod=C9300235

 

Zastanwiam się tylko czemu zwykły 6800 jest tu droższy od tego 6800gt :blink:

 

Mam zwykłego 6800 i zastanawiam sie czy jest sens zmienić go na 6800gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x800xl jest zdecydowanie lepszy od zwyklego 6800, wkoncu x800xl to wydajnoscia taki sam jak 6800GT (czasem lepszy, czasem gorszy, usnajmy to za remis czyli taki sam).

1577364[/snapback]

To i ja sie wepne w temacik. Nie jestem jednak znawca, ale znalazlem taki artykulik na temat przyspieszenia zwyklego geforca 6800. Moze to jest rozwiazanie?

 

http://www.pcworld.pl/news/75740.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...