Skocz do zawartości
Gość <<TyBiAs>>

Komp Dla Kuzyna -- <3,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość <<TyBiAs>>

Witam

 

Kuzyn ma komunie no i wujek chce mu kompa kupic. No i sie musze tym zajac :P

 

Budzet jest do  3,5k . O to co sam zmajstrowalem :

 

Plyta glowna -- ASRock K7VT6-C - KT600, AGP, S-A	145, Procesor --  AMD SEMPRON 2500+ BOX / Socket A	277,Karta graficzna --   WinFast GF A6200TD128 128MB 128bit AGP	425,00       RAM --  400 - 512 MB HYNIX 189	zł	HDD -- SAMSUNG HD120IJ - 120GB, 8MB, SATA-2, NCQ	315	DVD-RW -- NEC ND-3540A - 16x DVD?RW DL OEM (biały)	223,FDD -- 3.5" NEC	35,Obudowa -- MODECOM Winter	199zlKlawiatura + Myszka --       120zlGłośniki -- CREATIVE INSPIRE P380 - 2.1   132	złLCD 17' moze SAMSUNG jeszcze nie wiem ~1200zlWentylatory:- 80x80  15, // wyciagowy z budy

Macie jakeis sugestie co by zmienic? A wlasnie orientuje sie ktos czy 6200 sa modowale w wiekszosci przypadkow?? czy mala szansa ze trafie na modowalna??

 

Pozdro4@ll i z gory dzieki   :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mam za bardzo czym zmierzyc - ale wywala mnie z gier przy temp 50-52* C - wczesniej tego nie bylo... nie mam pojecia co zle zrobilem... pasty jest chyba w sam raz.... ale jeszcze dzis to sprawdze....

 

A czy moze to byc wina ukruszonego rdzenia ?? Bo w wypadku procow tak czesto jest ze gwaltownie temp rosnie

1469734[/snapback]

Fatalny komp. Lepiej sobie weź coś takiego

 

 

Plyta glowna -- Epox 8KDA3J (nForce 3 250 Ultra) s. 754 - 305zł

Procesor -- Amd Sempron 2800 (s.754) OEM - 270zł

Chłodzenie procesora -- AC Freezer 64 - 65zł

Karta graficzna -- WinFast GF A6200TD128 128MB 128bit AGP 425,00

RAM -- 400 - 512 MB HYNIX 189 zł

HDD -- SAMSUNG HD120IJ - 120GB, 8MB, SATA-2, NCQ 315

DVD-RW -- NEC ND-3540A - 16x DVD?RW DL OEM (biały) 223,

FDD -- 3.5" NEC 35,

Obudowa -- MODECOM Winter 199zl

Klawiatura + Myszka -- 50zł (zwykłe wystarczą)

Głośniki -- CREATIVE INSPIRE P380 - 2.1 132 zł ( ja bym brał jakieś za 50zł )

 

LCD 17' moze SAMSUNG jeszcze nie wiem ~1200zl

 

Wentylatory:

- 80x80 15, // wyciagowy z budy

 

Cena za to wszystko to 3408 zł !!! A komputer dużo lepszy !! Głośniki też bym jakieś zwykłe wzioł narazie i reszte kasy dorzucił do karty graficznej i wzioł Radeona 9700 Pro lub 9800 Pro. Zwykłe głośniki za 50zł kupisz. Potem łatwiej wymienić głośniki niż karte graficzną ;) Zaoszczędziłbyś 82 zł na głośnikach, i mógłbyś to dorzucić do grafiki, i miałbyś ponad 500zł + to 100zł co zostało do 3500zł ;) Więc Radeon 9800 Pro jest MUST HAVE !!! I komp będzie bardzo fajny.

 

tutaj masz porządnego Radeona 9800 Pro -- LINK--

 

I za tą cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice 679.00 Jak nie będzie kręcił to nie musi być venice

Płyta główna Asus A8N-E nForce4 Ultra 478.00

Pamięć RAM DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 359.00

Karta graficzna GeForce 6600GT 929.00

Dysk Seagate 160 GB Barracuda 7200.7 8MB Serial ATA 385.00

Zasilacz Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W 240.00

Reszte sobie wybierz

Narazie jest 3070.00

 

Ceny są z komputronika więc może znajdziesz taniej... :)

Edytowane przez Grzybek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice 679.00 Jak nie będzie kręcił to nie musi być venice 

Płyta główna Asus A8N-E nForce4 Ultra 478.00

Pamięć RAM DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 359.00 

Karta graficzna GeForce 6600GT  929.00

Dysk Seagate 160 GB Barracuda 7200.7 8MB Serial ATA 385.00

Zasilacz Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W 240.00

Reszte sobie wybierz

Narazie jest 3070.00

 

Ceny są z komputronika więc może znajdziesz taniej...  :)

1469951[/snapback]

za 430 pln nie kupi lcd...

i zasadnicze pytanie: do czego ten komp bedzie? czy bedzie oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

nooo wlasnie monitorr :) komp jest dla malego nei wiem 2 klasa podstawowoki, wiec pewnie bedzie gral bo co ma inngo robic ;] Jego starzy uparli sie na LCD wiec tutaj nie da sie nic obciac. Trendzik thx :)

 

Na sam komp jest 2300zl! (bez lcd)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo wlasnie monitorr :) komp jest dla malego nei wiem 2 klasa podstawowoki, wiec pewnie bedzie gral bo co ma inngo robic ;] Jego starzy uparli sie na LCD wiec tutaj nie da sie nic obciac. Trendzik thx :)

 

Na sam komp jest 2300zl! (bez lcd)

 

pozdro

1470092[/snapback]

Lepiej weź to co ja mówiłem, napewno będzie dobrze służył małolatowi. A jak on chodzi do 2-giej klasy podstawówki, to postaraj się zaoszczędzić tak jak mówiłem, na głośnikach, klawiaturze i myszce ;) i dorzuć tą kase do tego Radeona 9800 Pro, bo dosyć nie drogo można go wyrwać na allegro, i małolat pogra w gierki. Tylko zauważ że mi chodzi o platforme Socket 754 - ten sempron musi być na socket 754, i najlepiej ten model co ci podałem : Sempron 2800 (s.754)

 

ps. a tak poza tym, jeżeli ci się uda taniej wyrwać monitor, to dołuż drugie 512 ram ;) żeby było razem 1GB wtedy to będzie naprawde rewelacja ;)

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kur.... jak masz składać takiego kompa jak napisałeś to lepiej daj sobie spokój i niech wujek idzie do sklepu, lepiej na tym wyjdzie(i on i kuzyn)

no comment ascrock i sempron a na kompa ma 3.5k. :mur: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kur.... jak masz składać takiego kompa jak napisałeś to lepiej daj sobie spokój i niech wujek idzie do sklepu, lepiej na tym wyjdzie(i on i kuzyn)

no comment ascrock i sempron a na kompa ma 3.5k. :mur:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

1470325[/snapback]

3500zł ma na kompa z monitorem i musi być LCD.

 

Napisał przecież że na kompa bez monitora ma 2300zł !!! Ale fakt to co złożył sam to tragedia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

Plyta glowna -- płyta nForce3 GigaByte K8NS sound, lan, serialATA, raid, socket754 265zl // AGE

Procesor -- proc.AMD Athlon64 2800+/512/400/s754 OEM 409z // AGE

Karta graficzna -- Radeon 9800 Pro AGP 527.00 // SKYNET

RAM -- pamięć DDR 512MB PC3200 (PC400) GoodRAM 153zł // AGE

HDD -- SAMSUNG HD120IJ - 120GB, 8MB, SATA-2, NCQ 315 // AGE

DVD-RW -- NEC ND-3540A - 16x DVD?RW DL OEM (bia³y) 219, // AGE

FDD -- 3.5" NEC 35, // AGE

Obudowa -- MODECOM Winner 199zl // AREST

Klawiatura + Myszka -- 120zl

#G³o¶niki -- głośniki Creative SoundBlaster S260 BOX 54zł // AGE

Arctic Cooling Freezer 64 79,00

 

RAZEm : 2375zl

 

LCD: panel LCD 17 Samsung SM710N black 1099zł

 

==3474zl ;]

 

Myslalem ze procki na s.754 drozej stoja, ten zestaw tak zmponotwalem na syzbko. Po zatym komp musi byc kupiony lada dzien na komunie i nie ma czasu na zabawy w allegro itp. Myslalem ze 9800 w sklepach nie dorwe juz, ale znalazlem w skynecie :) Sklepy musza byc we wrocku to tez wazne. Ato zes ladnie wyjechal z tym smpronem Trendzik, w tej cenie jak widzisz zmontowalem A64 :)

Edytowane przez <<TyBiAs>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

yeahh kumpel ma dojscia w iyamie i bede mial swietny model 17' za 850zl lub za 700 z jednym uwalonym pixelem :D Moze cos jeszcze sie da zejsc z ceny ;].

 

Pogadamz wujkiem czy chce zeby kupic tera cos lepszego czy poprostu zaoszczedzic te kilka stow ;]

 

-------------up

 

hmm a moze by dolozyc do 1gb ramu?? Czy jak juz dokladac to do grafy?jak sadzicie?

Edytowane przez <<TyBiAs>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już brał 2x512 ramu i grafe 6800LE - tylko pytanie czy Ci kasy starczy...

1470715[/snapback]

gdyby nie brał budy modecoma za 199zł i zaoszczędził na zbędnych rzeczach to spokojnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co ci chodzi....ten Sempron jest prawie połowe tańszy niż ten Athlon 64 co mówiłeś !! Ale jak chcesz.

 

Hmm, dziwi mnie to że chcesz tyle kasy wywalać na takie głupoty jak klawiatura i myszka. Małolat nie będzie widział różnicy między Logitech a zwykła klawa OEM !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

patrzylem na te skepy (zapomnaielm o 4speed zaraz oblookam) i proline wcale nie ma nizszych cen a pozatym nie mieli tych tanich A64 na stanie. Pozatym na proline juz siue kilka razy tak przejechalem ze im podziekuje serdecznie.

 

Trendzik no i co z tego, ze jest polowe tanszy?? no ale sempron A64 to mala roznica....nie wiem o co ci chodzi.

 

A ta klawa i myszka to policzylem tak asekuracyjnie, bo jego stara chce zeby to wszytsko ladnie wygladalo wiec zobaczymy. Ja osobiscie jestem za klawa za 25zl i myszka za 45 wiec prosze sie tak nie burac.

 

@dszywala // lol buda za 199zl twoim zdaniem jest droga??? a co mam kupic codegena z zajebistym zasilaczem ktory zaraz zjara nowy sprzet. Ta zasilka co jest w tym modecomie jest calkiem pozadna. A tak dla twojej wiadomosci to kupie tego Winnera bez zasilacza za 119zl i dozuce mojego Fortrona 300W bo musze go opchnac a tak wujkowi wcisne. Zle na tym nie wyjdzie bo w tej samej cenie a zasilka lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

Hmmmm... A nie masz więcej tych monitorów ?? :P

1471029[/snapback]

A bylbys chetny? Zobacze co da sie zrobic :)

 

---------

 

kupuje w 4speed.pl dobre ceny maja chlopaki B)

Edytowane przez <<TyBiAs>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku dla LCD nie warto składac badziewnego kompa lepiej zainwestowac w dobre pudło i kupic zwykłego CRT lepszy obraz lepiej nadaje sie do grafiki gier itd.. jedyne to co działa na plus LCD to rozmiar i pobur pradu no i szpan hehe, lepiej idz do sklepu i niech wcisna ci cos co fajnie wyglada a w działaniu jest do D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

Zawadaki zachowaj swoje trolowskie komentarze dla siebie i swoich bliskich. Komp po pierwsze nie jest dla mnie, tylko dla malego dziecka. WAZNE jest bardzo zajmowane miejsce gdzyz nie ma go duzo. Tym bardzije jak mam okazje kupic bardzo tanio (700zl) iyame 17'. Reszta sprzetu tez spokojnie nadaje sie do grania jakby nie patrzec, a ten dzieciak to gra w gierki dolaczone do soczkow po pysio. No ale trzeba myslec trzoche przyszlosciowo, za rok bedzie gral w far craya i dooma ;].

 

Zawadaki idz sie pobaw do piaskownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ścierpiał gdybym miał chociaż jeden uwalony piksel na LCD. Ale może ten dzieciak i jego rodzice nie są aż takimi pedantami :) Chociaż w sumie jak ma to być nowy komp na prezent, do tego dla baardzo młodej osoby, to mógłbyś mu kupić monitor bez skazy, a zaoszczędzić odrobinę na innych podzespołach. Dziecko i tak tego nie odczuje w grach (jak dorośnie i będzie chciało pograć w zaawansowane technicznie gry, to komp i tak będzie w gruncie rzeczy za stary), a wygląd monitora i brak martwych pikseli on i jego rodzice dużo bardziej docenią ;) To taka moja subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki zachowaj swoje trolowskie komentarze dla siebie i swoich bliskich. Komp po pierwsze nie jest dla mnie, tylko dla malego dziecka. WAZNE jest bardzo zajmowane miejsce gdzyz nie ma go duzo. Tym bardzije jak mam okazje kupic bardzo tanio (700zl) iyame 17'. Reszta sprzetu tez spokojnie nadaje sie do grania jakby nie patrzec, a ten dzieciak to gra w gierki dolaczone do soczkow po pysio. No ale trzeba myslec trzoche przyszlosciowo, za rok bedzie gral w far craya i dooma ;].

 

Zawadaki idz sie pobaw do piaskownicy

1471281[/snapback]

Mógłbyś przynajmniej się zachowywać, a nie zaczynasz teraz się mądrować a na początku nawiększy szajs złożyłeś !!! ''Zawadaki'' chciał przedstawić jak on to widzi, a ty już się czepiasz !! Jak taki mądry jesteś to po co pytasz !!!

 

@Mizc

W sumie dosyć dobra rada, dzieciak pewnie nie będzie grał w niewiadomo jakie gry a MEDIUM DETAIL go zadowoli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

Zawadzki sam wyskakuje i dze morde nie znajac sutuacji. A ten zestaw co zlozylem to rzeczywiscie byl nedzny strasznie sie osmieszylem ale wyszla poprostu nieznajomosc cen. A dla twojej wiadomosci na kompach sie troche znam i pomadzyc sie moge kiedy mi sie chce tym bardziej jak jest to uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...