Skocz do zawartości
he_avy

Upały Vs Nasze Temp. Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Jest za to jedna dobra strona tych upałów bo zainteresowalem sie i założyłem chłodzenie na dyski wcześniej nie było potrzeby ale wczoraj jak zobaczyłem na jednym 41 a na drugim który wydawał sie jeszcze cieplejszy po pomiarze termometrem pokojowym wyskoczyło 48 stopni. Teraz już na nie dmucha wentyl puszczony na ok 4V i jest luz.

1474242[/snapback]

To masz jeszcze względnie u mnie podczas łażenia po necie, bez nawiewu dysk ma 58*C-hardcore. Aż strach pomyśleć co się by działo podczas defragmentacji dysku czy przy czymś podobnym. A może to tylko taki błędny odczyt.

 

Zaczynam się poważnie zastanawiać nad zrobieniem bloku na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w 30 stopniowym upale mam na dysku 20 stopni. czym go chlodze? niczym. tylko ze ja nie wierze w to co podaja czujniki glupie.

 

a heavy wszystko w normie czyli znowu procek niezla grzalka na nedznym bloku ma 10 stopni wiecej niz otoczenie? najs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciągu dnia: w pokoju 26*C, woda 30*C, CPU 42*C (tak czujnik pokazuje...)

za to wieczorem (teraz) jest dużo przyjemniej: pokój: 22*C, woda 26-27*C, czujnik CPU 38,5*C

(powyższe temp, to temp idle, a config jak w podpisie...)

 

pozdrawiam lubiących chłodną wodę :wink:

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok jest dobrze założony...

czujnik pokazuje co chce (płyta to nf7)... czy z nawiewem na mosfety czy bez, nie ma reguły... :mur: dlatego napisałem, ze to odczyt z czujnika. może sie dużo różnić od temp właściwej (zarówno w jedną jak i w drugą stronę) :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok jest dobrze założony...

czujnik pokazuje co chce (płyta to nf7)... czy z nawiewem na mosfety czy bez, nie ma reguły...  :mur:  dlatego napisałem, ze to odczyt z czujnika. może sie dużo różnić od temp właściwej (zarówno w jedną jak i w drugą stronę)  :-|

1652871[/snapback]

Dmuchniesz na mosfety z czegos konkretnego typu 180CFM, to ci temp zejdzie jeszcze o 10C... conajmniej. Czujnikom na nf7 mowimy grymalne - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciągu dnia: w pokoju 26*C, woda 30*C, CPU 42*C (tak czujnik pokazuje...)

za to wieczorem (teraz) jest dużo przyjemniej: pokój: 22*C, woda 26-27*C, czujnik CPU  38,5*C

(powyższe temp, to temp idle, a config jak w podpisie...)

 

pozdrawiam lubiących chłodną wodę  :wink:

1652811[/snapback]

to ile masz w stresie?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp w pokoju 16 , powietrze wydmuchiwane z chłodnicy 20 , proc 31 idle ( w dzień w idle 33 a w stresie 38 nawet po kilkukrotnych restartach pokazuje tyle samo(2200mhz ustawine mam) ) woda 22 , cos mnie tu chyba oszukuje :wink: , temp mierze speedfanem i termometrem akwariowym wycechowanym pod pachą do temp ciała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp w pokoju 16 , powietrze wydmuchiwane z chłodnicy 20 , proc 31 idle ( w dzień w idle 33 a w stresie 38 nawet po kilkukrotnych restartach pokazuje tyle samo(2200mhz ustawine mam) ) woda 22 , cos mnie tu chyba oszukuje  :wink:  , temp mierze speedfanem i termometrem akwariowym wycechowanym pod pachą do temp ciała  :lol:

1652970[/snapback]

 

16*C w pokoju ???

nie zimno ci w nogi ? :wink:

nie drętwieją ręce od pisania na klawiaturze ?? :-P

 

 

pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa ... najważniejsze, że komputer ma sie dobrze ;)

1652986[/snapback]

~

 

dokładnie, przeziębienie, grypę można wyleczyć

a komputer od za wysokiej temp może sie uszkodzić trwale :-P

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu mam okna potwieranie a że na polu jest z 8*C to i w pokoju chłodniej , kompowi tez chłodno od czaso kiedy mam wc(2dni) a będzie mu chłodniej jak wymienie p125 na jelcza :) ( na którego wchodzi 3x120)

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu mam okna potwieranie a że na polu jest z 8*C to i w pokoju chłodniej , kompowi tez chłodno od czaso kiedy mam wc(2dni) a będzie mu chłodniej jak wymienie p125 na jelcza :) ( na którego wchodzi 3x120)

To może nie wymieniaj go tylko podłącz do układu jeszcze jedną nagrzewke?! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miazga82 > i nawet mi kompa nie będzie widać tylko jakis stos nagrzwenic i plątanine węzy :) hehe, wsumie to i tak ją podłącze jako 2 :) sprawdze czy dużo to da , a pózniej porównam wydajność obu z osobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff nareszcie chłodniej

 

w pokoju 25 a woda ma 26.5C a na procku 31C :D do tego wentyle się ledwo kręcą - poniżej 5V*

 

 

 

3.6V to napiecie startu gwarantowane przez producenta - wentyl wystartuje a ja jeszcze obniżam napięcie by tylko się nie przestawał kęcić - wadą jest że po wyłączeniu kompa znowy muszę podwyższyć napiecie by wystartowały i znowu obniżam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy producent napewno napisał prawdę :/ na opakowaniu thunderbladów jest wyraźnie napisane że startują przy 3.6 - czuje że u mnie startują dopiero przy wyższym napięciu :/ ale nie mam jak tego udowodnić... jedynie mogę sobie porównywać do tego jak kręciły się na 5V - Hmmmm cicho ale nadal - gdyby nie głosna zasiłka to było by wyraźniej je słychać... ja ustawiam je poniżej napięcia statowego i wtedy rzeczywiście absolutnie ich nie słyszę...

 

 

podsumuwując.... nie kupujcie Tt 120 :P bo niby malutkie napiecie a jednak słóychać... przed paoma dniami miałem Freezera 1 i 2 z Akasami to te nawet na 12V nie są uciążliwe a na 5V to w ogóle nie byłem w stanie usłyszeć ich - w przeciwieństwie do Tt....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeniosłem chłodnicę do środka, wymieniłem w TT tsunami porysowaną już troszeczkę plexe (teraz nie mam wentylatora na boku budy - i dobrze ;p ) i zrobiłem układ z potencjometrem - podpiąłem pod niego wentyl na chłodnicy i wentyl na przedzie budy pod dyskami. Potencjometr ustawiłem tak gdzieś w okolicach 9V. Wentyle stają się słyszalne, ale z odległości metra już nie. I tak na ścianie domu mam klimatyzator od sklepu który jest na parterze ;x więc i tak kompa zagłusza ; D

 

W pokoju mam 26*C - udało mi się jakoś ubić temp, ale i tak jest gorąco ;x

 

Ale za to proc ma komfort pracy - w idlu 31-32C -> dzisiaj o 6 rano jak wtalem bylo 29C, na zapuszczonym sp2004 po 2 godzinach 41C (troszkę chłodnica nie wyrabia, ale będę mieć drugą). Jednak wentyle na 5V to dla mojego układu za mało ;o

 

edit: temperatury z Everesta ;x

Edytowane przez baban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jeżeli chce się mieć w miarę dobre temperatury na procu w takie upały, trzeba poświęcić cisze na rzecz lepszych tempów. Ja i tak mieszkam przy hałaśliwej ulicy, wiec wentyle mam puszczone na 12V (w ciągu dnia).

A jeśli chodzi o same temperatury, to jakoś mi sie chce wierzyć w pomiary mojej płyty. Wg niej teraz w idle mam 28C ... w stresie natomiast temperatura nie przekracza 33C. Czy to w ogóle możliwe?

 

P.S.: W układzie mam tylko jedne blok ze względu na przebudowę układu. Tak wiec procesor jest chłodzony przez podwójnego Coolteka

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82 -> masz jak mierzyć temeraturę miedzi od bloku? ;o Ja sobie dallasem mierzę i mam takie pomiary jak czujnik na płycie.

 

Edit: mniej więcej takie same ; D

Edytowane przez baban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...