Skocz do zawartości
he_avy

Upały Vs Nasze Temp. Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

Niewiem czy tylko ja tak mam czy moze cos zapchala uklad (jakis paproch a zbieglo sie to z obecnymi upalami)

Wodne chlodzonko mam dopiero od listopada wiec jeszcze nie testowalem w okresach upalnych ale do rzeczy

Wczesniej CPU 30-31 MOBO 26-28

Obecnie od jakiegos mc CPU 35-37 MOBO 31-33 i to przy duzym nawiewie budy

2 wentyle

Jak to ma sie u innych?

Tez wam temperaturki skoczyly czy jednak mam cos z ukladem:(

Edytowane przez he_avy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz klimatyzacji w domu/ mieszkaniu to chyba oczywiste, że temp. poszły w górę. Temp. wody jest wypadkową temp. powietrza, którym jest chłodzona nagrzewnica/ chłodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest gorzej jak byłoSad

CPU: idle 44*C stress 50*C

Buda: idle 29*C stress 31*C

Woda: idle 33*C stress 37*C (i tu sie boje troche o pompe:( )

Powietrze: 29*C

 

Sprzęt:

Barton M 2500@(13.0x200@1.90V); Abit NF7-SL; 2xMaxtor 160GB SATA Raid 0 + Maxtor 40GB; Radeon 9700@PRO 415/712Mhz@vcore 1,77Vr; 2x512/400 Twinmos; CD-RW, DVD-RW; Zasilacz ModeCom 350 PFC, Chłodzone WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na tym co w podpisie temperatura poszła do góry o 2*C czyli 41*C(idle).

Ps.Tylko nie zapominajcie że płyty różnie podają temperatury i nie należy pównywać.

Edytowane przez Małkoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem

niby tyliko pare stopni ale dla zapalancow/maniakow to duzo

niewiem jak was ale mnie te pare stopni wk.....

ale coz nic sie nie da z tym zrobic no chiba ze klime se w pokoju zaloze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Hehehe Panowie !!! ja dzis na moim WC mialem 77* :D :D Real! Zestaw mam zmontowany z Zalman resorator (+ Jeżyk od miska) i chlodnice bez nawiewu ;) Temp w pokoju byla jakies 3X* ;d Upal straszny.NA Resoratora swiecilo slonce na dodatek. Dopiero jak pod kontem dalem nawiew na chlodnice (papst 17cm + Papst 120Cm) to temp spadla do 40* w stresie

 

WOda na poczatku byla Bardzo Very Ciepla (ze 60 stopni ;P)

 

Edit: a rurki były miekkie jakby były z silikonu :mellow:

Edytowane przez KamiKaze boski wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a mnie cieszy temperatura :D. Generalnie nigdy nie mialem za niskich na WC, w zimie ok 36-37 stopni w idle. A teraz temp w pokoju jakies 29 stopni a na procku w idle 42. Nie jest to malo, ale dzisaij juz drugi kumpel dzwoni, ze mu alarm piszczy na mobo bo mu sie proc grzeje :P. Kwota ktora poszla na wc, przynajmniej w pewnym stopniu sie rehabilituje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez te upały temperatura skoczyła mi jakieś 5 stopni więcej w południe, wieczorkiem jak się ochładza robi sie standardowo (czyli tyle ile średnio miałem od marca do kwitnia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 43

a normalnie mam 41

woogle chyba cos ten czujnik w asusie jest nie halo

bo mam nalepsza pasta i jak nia proca posmarowalem to temp nie ulegla zmianie

nie wiem moj komp nie jest krecony

ma byc cichy i ma dzalac porzadnie

wiec 43 to luzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

lepiej byś cie się martwili o pompki akwariowe... w zeszłe wakacje musiałem wirnik wymieniać bo po upałach padł... :/ 2 miech się na AC bujałem :mur: kulfa... nie zapomne tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez temp wody skoczyla - z wczesniejszych ~30/31 do 34/36...

Postanowilem nieco odkrecic proca i zszedlem z 2,06Vcore na 1,85 - troszke pomoglo, ale i tak jest damn hot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura na grafie wzrosła do 42C Idle, 45 Stres (w pokoju 28C)

Na CPU do 35 Idle 37 Stres. Czyli na grafie 3-4 stopnie a na CPU 4-5 stopni. Dzisaj już jest chłodniej w pokoju 25 C i temperaturki niższe - CPU 32 stopnie Idle (film oglądam), GPU 42C (ale zwiększyłem napięcie na rdzeń do 1.4V i wykręciłem na ultrę). 2 wiatraki 120mm na 2 kadetach około 5V i 2x80mm 5V na żuku. Wszystko ciągną 2 bezgłośne auaszuty 600l/h z których jestem BARDZO zadowolony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też niestety wzrost tempeatury jakies 5*C niestety :( Coraz powazniej myśle o wpuszczeniu kadeta pod podłogę do piwnicy i puścić 2 Crystale na 12V :D Obroty w zasiłce też mi wzrosły. Z 1350 obrtow w IDLE do nawe 1550 obrotów w południe :|

Edytowane przez mkowalm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dorzucę swoje. Na procu temp skoczyla o jakies 5-6 stopni z max 44-45 do 50 (oczywiście pod obciążeniem). Jest za to jedna dobra strona tych upałów bo zainteresowalem sie i założyłem chłodzenie na dyski wcześniej nie było potrzeby ale wczoraj jak zobaczyłem na jednym 41 a na drugim który wydawał sie jeszcze cieplejszy po pomiarze termometrem pokojowym wyskoczyło 48 stopni. Teraz już na nie dmucha wentyl puszczony na ok 4V i jest luz.

Proc to Athlon Througbread 2200MHz na 1,8V

A tak na marginesie zna ktoś i jeśli by mógł rzucic linkiem do programu który by pokazywał temp dysku który jest podpięty do raida?

Edytowane przez Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w raidzie ale MBM ma możliwość pokazywania temperatur dysków SCSI, a jako że RAID jest emulowany w ten sposób to można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w raidzie ale MBM ma możliwość pokazywania temperatur dysków SCSI, a jako że RAID jest emulowany w ten sposób to można spróbować.

1474273[/snapback]

U mnie nic to nie dało. Jeszcze z poprzednią płytą (A7N8X Dlx) gdy dyski (Seagate Barracuda 80 GB) nie były spięte w macierz a jedynie podpięte do kontrolera MBM pokazywał ich temperatury. Gdy tylko spiąłem w macierz - przestał pokazywać

 

Już mając MSI mailowałem z autorem SpeedFana -> twierdzi, że sterowniki od RAIDa blokują info o temperaturach. A szkoda ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadacie, że temperatura wam podskakuje przy chłodzeniu wodnym... a pamiętacie jak mieliście chłodzenie powietrzem? :) To były dopiero skoki temperatur, u mnie nadal są - 10 stopni plus, to na dzień dobry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...