Skocz do zawartości
EaDyM

Tagan 420w 02 Pomocy:(

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry mam maly problem byc moze nic wielkiego ale jest wiec dostalem nowego tagana z gwarancji <wczesniejszy korki wywalal w domu> i probowalem go podlaczycv pod mojego abita an7 ale niezalacza sie nic procz diod alarmu i wyswielacza na plycie z kodem o5 pozniej 83 9A 9F I nieiwem czemu tak nic sie niekreci i wogole alarm wyje resetowalem biosa tez nic niepomaga prosze o pomoc

Edytowane przez EaDyM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoobacze co sie da zrobic bo niebardzo mam mozliwaosc nom i jest male ryzyko ze cos zrobie z jego kompem ale to ttroche dziwne juz 2 tagan na tej plysie w ciagu 2 dyggodni>>?? a normalny byle firmy dziala:/ amoze jakies ustwaenia w biosie czy cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wlasnie umnie sytuacja sie zmienila z tego co wyzej napisalem teraz jest tak jk z tym revoltecem powyzej jedna sec diosy na lycie swieca wyswietlacz tez ale jak zalaczam tylko sie zaswieca wentyle i ledwo co drgnie wszystko moze mi ktos pomoze mam abita an7 rev 1 moze cos innego trzeba zrobic jakas podlaczyc <niewiem> ale ten co mam zastepczy teraz na abicie bez problemu idzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę aby tak Tagany padały.

Albo dostajecie jakieś buble od znajomych z wschodu lub ktoś wam nieźle skopał ten zasilacz nim go dostaliście.

 

Oczywiście mogą zdarzyć się wadliwe sztuki lecz bardzo sporadycznie bo dyski przed wyjściem z fabryki przechodzą rygoryystyczne testy, czego macie wynik na tabliczce znamionowej każdego Tagana.

 

Ty pomyśl bo może to coś jednak z twoim sprzętem lub dostawcą sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe wiesci mam ale prawdziwe tagan napewno jest dobry zostal sprawdzony miernikiem <w szkole kolega go podlaczyl na sucho laczac kabelki i odziwo chodzil umnie tego niebylo> i napiecia w porzo nom to podlaczylismy pod plyte 20 pinowa i dzialal zmierzylismy napiecia i wszystko okey na tej wtyczce 4ppin tez ookey puzniej to samo pod obczazeniem i dobrze bylo zrobilismy to zamo z moim zapasowym i tez okey przychodze do domu wlaczam tagana pod abita an7 i to samo dzial 1 sekunde nom to podlaczylem zastepczego i dziala tak jak dziala wiec co Q*** jest i oco chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś podzespół w twoim kompie jest zniszczony, powoduje resety. Zachodzi też możliwość, że są jakieś problemy z siecią energetyczną w twoim mieszkaniu.

 

Czekaj po sekundzie masz resety, a to nie jest wynik zabezpieczenia przeciwzwarciowemu, coś takiego się dzieje, jeśli któreś kable zasilające są źle podłączone lub jest zwarcie, zasilacz się odpala i za chwilę wyłącza.

 

Zacznij kombinować z innymi podzespołami w kompie, bo tu powinna siedzieć przyczyna resetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pana po wyrzej po 1 jakby byl jakis podzespol uczkodzony to by m teraz na tego posta nieodpisal bo zastepczy zasilacz wlasnie na tym an7 mi dizale w tej chwili a tagan dziala jedna sec i niema resetow tylko nic a po 2 moja siec w instalacja w domu jest miedziana i ma 3 miesiace wszystlko dealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pana po wyrzej po 1 jakby byl jakis podzespol uczkodzony to by m teraz na tego posta nieodpisal bo zastepczy  zasilacz wlasnie na tym an7 mi dizale w tej chwili a tagan dziala jedna sec i niema resetow tylko nic a po 2 moja siec w instalacja w domu jest miedziana i ma 3 miesiace wszystlko dealne

1477862[/snapback]

EaDyM zacznij pisać po polsku i edytuj swoją poprzednią wiadomość, bo jest to bełkot a nie wypowiedź.

Za takie coś dostaniesz procenty następnym razem a dalsze takie postępowanie skończy się odpoczynkiem od forum.

 

Co do zasilacza to ja nie wiem, co ty masz z tym kompem, Tagan się resetuje a zastępczy działa idealnie.

To, jaki to zasilacz ten zastępczy, posiada zabezpieczenia przed zwarciem, przeciążeniem itp. Wiara już mnie opuszcza jak coś takiego czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EaDyM zacznij pisać po polsku i edytuj swoją poprzednią wiadomość, bo

Co do zasilacza to ja nie wiem, co ty masz z tym kompem, Tagan się resetuje a zastępczy działa idealnie.

To, jaki to zasilacz ten zastępczy, posiada zabezpieczenia przed zwarciem, przeciążeniem itp. Wiara już mnie opuszcza jak coś takiego czytam.

1477880[/snapback]

widze ze nigdy nie miales doczynienia z AN7 rev. 1.0 :)

Czesto qtec 500w na tej plycie nie dzilalaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Mam dokładnie taki sam problem jak Eadym. An7 i Tagan 380 ni cholery nie chcą ze sobą współpracować. Objawy są takie jak u Eadyma w pierwszych postach tego tematu. Czy wiecie może co jest tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem. Pewnie płyta generuje sygnał p_good z napięciem poniżej progu zadziałania zasiłki.

1493425[/snapback]

... jest gorzej - sygnał POWER_GOOD pojawia się z dużym opóźnieniem i ma troszkę za niski poziom (u mnie było 0,097V poniżej normy). Trzy dni na to straciłem (klientowi zachciało się Tagana ...). Prawdopodobnie niektóre (głównie Tagan i podobne do niego konstrukcje, Sirtec działa) zasilacze nie będą chciały pracować z tą konkretną plytą główną ... ja zmieniłem płytę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu niektore zasilki maja problemy z niektorymi plytami.

mimo ze markowe zasilacze, to nieraz nie chca dzialac.

 

Abit AN7 i Tagan 380

MSI K8N Neo2 i Antec TruePower 550W, Fortron 550W

 

Takie mialem juz przypadki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...