Skocz do zawartości
funfel

w jakim systemie macie glosniki ??

w jakim systemie macie glosniki ??  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. w jakim systemie macie glosniki ??

    • 1 (mono)
      1
    • 2 (stereo)
      21
    • 2.1
      10
    • 4.1
      4
    • 5.1
      12
    • 6.1
      1
    • 7.1
      1
    • nie mam :)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czegos takiego jak 3.1 :)

hehe to juz z rospedu zrobilem:)

a tak btw moj kuzyn se cos takiego zrobil, wlasnej domowej roboty, tyle ze to dziala jako mono :D

To nie bylo 3.1, gdyz zadna karta nie oblsuguje czegos takiego. Po prostu mial 2 glosniki na ktoryms z kanalow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że narazie jako jedyny oddałem głos na 5.1. Swój amplituner posiadam około roku, i napewno nie zamieniłbym go na zwykłe stereo. Wcześniej używałem zestawu 4.1 który składał się z 2 wzmacniaczy każdy 2x30W marki Unitra oraz 4 kolumienek. Dodatkowo podłączony miałem ten sam subwoofer którego używam obecnie (z osobnym wzmacniaczem 100W sinus). Brakowało głośnika centralnego, ale był on symulowany przez głośniki przednie L+P.

Polemizowałbym natomiast ze stwierdzeniem, że nie ma czegoś takiego jak 3.1, bowiem amplitunery pozwalają dowolnie konfigurować jakie głośniki mamy podłaczone. Ustawiając brak głośników tylnych (tylko przednie + centralny + subwoofer) otrzymujemy przecież nic innego jak 3.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że narazie jako jedyny oddałem głos na 5.1. Swój amplituner posiadam około roku, i napewno nie zamieniłbym go na zwykłe stereo. 

już nie jestes jedyny ;) mam "maly" zestaw 5.1 - dtt 2500

 

Polemizowałbym natomiast ze stwierdzeniem, że nie ma czegoś takiego jak 3.1, bowiem amplitunery pozwalają dowolnie konfigurować jakie głośniki mamy podłaczone. Ustawiając brak głośników tylnych (tylko przednie + centralny + subwoofer) otrzymujemy przecież nic innego jak 3.1 :)

tu chyba nie chodzi o to czy da sie tak polaczyc 3 glosniki z wzmacniaczem 5.1 (bo oczywiscie sie da), ale czy jest taki standard jak 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys Live, ale wywalilem to w piz.. i mam Yamahe XG YMF742 i jest IMHO lepsza jakosc dzwieku.

 

W niektorych grach to faktycznie fajnie brzmi, ale akurat nie w takich w jakie gram ;)

Nie uzywam takze jakis bedziewnych i kosmicznie drogich sytemow glosnikowych. Zwykla wieza 2 x 80 W + wolnostojacy woofer Onkyo 60W wielkosci 2 obudow midi zmiata kazdy zestaw jaki widzialem :)

 

W kazdym razie do odtwarzania muzy nie wymyslono jeszcze nic lepszego niz stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w systemie argentynskim :P

dobra to byl zart

mam 2 glosniki Firmy Sound Link - sa w miare duze moc chyba 8W kazdy wiec calkiem calkiem........potecjometryt niestety padly mi rok temu - wszystko trzeszczalo i WOGLE - no to ja psiknalem w nie jakims sprayem do lancuchow rowerowych i dziala spox od tamtej pory

dokonalem jeszcze 1 zmiany - plastykowa bude od glosnikow wylozylem od srodka WATĄ - hmmmmmm co to dalo - troszke lepsze brzmienie

mam w nich tesz funkje SURROUND SOUND - no do gierek przydatne ale przy sluchaniu muzy SUXX!!!!!!!!!!!

no to tyle - glosniki kupilem chyba 3 lata temu - i graja caly czas

 

SOUND LINK RULEZ 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak dla jaj - ciekawe kiedy wymysla system 14.1 ????

hahaha - dla chcacego nic trudnego - jak bede mial kase to sam robie glosniki w obud drewnianej - oczywiscie wszystko wlasnej roboty - taniej troszku wyjdzie - a wzmacniasz mam pozadny - UNITRA WS503 LAMPOWY

to jest cudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO w ankiecie brakuje do wyboru 4.0 oraz 5.0 (systemy bez subwoofera). Nawet ktoś już wcześniej napisał, że ma kwadrfonię, czyli 4.0. Jeśli zamiast komputerowych popierdułek używamy porządnych kolumn z mocnymi basami, to subwoofer nie jest potrzebny. Kolega w swoim zestawie kina domowego ma porządne kolumny z przodu i mimo braku subwoofera (5.0) podłoga też potrafi zadrżeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla audiofila OK, liczy sie tylko stereo

A który audiofil słucha muzyki z komputera :?: Oni wolą słuchać analogów bo uważają że dźwięk z CD jest zbyt szorstki, używaną wzmacniaczy lampowych bo nie wprowadzają niemiłych dla ucha nieparzystych harmonicznych, kolumny mają maksymalnie 2-drożne aby nie wprowadzały zniekształceń fazy, kable z czystej miedzi lub srebra, itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...