Skocz do zawartości
Miazga82

Dziwny Problem I Dziwne Objawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

pisze to w tym dziale, bo nie za bardzo wiem, gdzie tkwi problem.

Mianowicie, co jakiś czas zmienia mi sie na monitorze obraz na jakieś zygzaki i inne kwadraciki,

po czym następuje zwis kompa, a po około 10 sekundach monitor sie wyłącza. Co to moze byc? Dodam ze

komp nie jest podkręcany. Chłodzenie tez ma raczej dobre, trzy na max obrotów wyjące wiatraki.

Czy to wina karty graficznej, czy moze cos na płycie głównej sie spieprzyło? Nie wiem, na grafe połozyłem dodatkowy

wiatrak, wiec nie powinna sie przegrzewać. Jedny co sie dosyć mocno grzej na płycie, to mostek południowy, tak ze nie mozna

utrzymac na nim palca. Ale nie sądze zeby to miało jakiś związek. Ale nie wiem, doradzcie co mam robić.

Podam jeszcze jakie mam napięcia odczytane z biosu:

Vcore - 1.69V

+3.3V - 3.31V

+5V - 4.97V

+12V - 12.41V

Temperatury w kompie:

procek ok. 38stopni

płyta główna 25-30 stopni

 

PLeasa pomocy, bo nie wiem co z tym robić, a komp mi sie tak zawiesza co jakies 10 minut, wiec juz mnie to

denerwuje. NIe moge nic na kompie zrobic.

 

Z góry dziekuje!!!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pisze to w tym dziale, bo nie za bardzo wiem, gdzie tkwi problem.

Mianowicie, co jakiś czas zmienia mi sie na monitorze obraz na jakieś zygzaki i inne kwadraciki,

po czym następuje zwis kompa, a po około 10 sekundach monitor sie wyłącza. Co to moze byc? Dodam ze

komp nie jest podkręcany. Chłodzenie tez ma raczej dobre, trzy na max obrotów wyjące wiatraki.

Czy to wina karty graficznej, czy moze cos na płycie głównej sie spieprzyło? Nie wiem, na grafe połozyłem dodatkowy

wiatrak, wiec nie powinna sie przegrzewać. Jedny co sie dosyć mocno grzej na płycie, to mostek południowy, tak ze nie mozna

utrzymac na nim palca. Ale nie sądze zeby to miało jakiś związek. Ale nie wiem, doradzcie co mam robić.

Podam jeszcze jakie mam napięcia odczytane z biosu:

Vcore - 1.69V

+3.3V - 3.31V

+5V - 4.97V

+12V - 12.41V

Temperatury w kompie:

procek ok. 38stopni

płyta główna 25-30 stopni

 

PLeasa pomocy, bo nie wiem co z tym robić, a komp mi sie tak zawiesza co jakies 10 minut, wiec juz mnie to

denerwuje. NIe moge nic na kompie zrobic.

 

Z góry dziekuje!!!

1477473[/snapback]

proste, podbij do jakiego kumpla po grafe, wsadzaj w plyte i testuj leniu jeden

tu przyczyn moze byc mnogo

co do napiec to widywalem lepsze ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ztwierdzilem ze to jednak grafa jakas padnieta.

Zeby zwiechy były rzadsze musze wyłączyc akceleracje w directx'ie itp. (teraz mozna jakos pochodzic po necie, ale o graniu to zapomniałem juz)

 

Chyba kupie nową karte, moze tego Mediona radka 9800Pro z Allegro.

Zobacze co dalej bedzie.

 

Dzieki za wasze wyczerpijące odpowiedzi! :P

 

 

EDIT:

 

Doszedłem do wnisku ze to jednak nie jest grafa, tylko kurcze najpewniej płyta główna.

MOnitor tez jest w porządku, bo jego i grafe sprawdzałem u kolegi.

Naprawde nie wiem!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...