Skocz do zawartości
raven246

Resety Kompa Na 6600gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio kupiłem nową grafike - 6600Gt Gigabyte. Przy wyłączaniu bardziej wymagających gier (doom 3, half life 2, moh:pacific assault) komp sie resetuje.

Czy to wina za słabej zasiłki? Na poprzedniej karcie (5700LE) ten błąd nie miał miejsca. Obecna zasiłka to pożyczony modecom 350W, tylko że z dodatkową naklejką feel. Czy to za słaby zasilacz? Próbowałem też codegena 500W i było to samo. (wiem że jest nie najlepszy :/ )

Co zrobić?

 

Reszta konfiga: P4 2Ghz, 512 ramu, mobo via P4X266, dvd, nagrywara, Samsung 40Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też chiefteca 410W, tylko że jest tymczasowo oddany na gwarancji. Czy on byłby ok?

Aha, na tym chieftecu w grze pro evolution soccer 4 też miałem pewnien błąd, tzn. podczas wyboru drużyny reset kompa. Tylko że na pudełku od zasiłku widniał napis AMD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... testowalem niedawno Gigabyte 6600GT. Komp stabilny w Prime 6 godzin. 3dMark05 i restart kompa. Zasilacz Neotec 420W. Zastanawiam sie do tej pory czy to byla wina zasilacza czy karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to banalne ale sprobojcie tego:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104416

 

mi pomoglo

blad powodowal pliczek: nv4_disp.dll czyli sterownik :)

mialem 71.89 WHQL teraz mam XG 76.45 i poki co jest OK.

jeszcze raz polecam lekture powyzszego watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kliknij PPM na Moim Komputerze, kliknij Wlasciwosci, przejdz na zakladke Zaawansowane, teraz w sekcji Uruchamianie i Odzyskiwanie kliknij Ustawienia

Ostatni krok to ODZNACZENIE opcji Automatycznie Uruchom Ponownie.

 

Teraz nie powinienies miec restartow, a w najgorszym wypadku gierki beda "wyskakiwac" na pulpit.

 

Jesli to wina systemu to powinno pomoc, jesli sprzetu to juz nie mam pomyslu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Modecom 350 Wat, reszta kompa jak w podpisie. Parę dni temu zmieniłem grafikę, miałem GF4 Ti 4200, na Leadtek A6600 GT. Niestety po zmianie wystąpił problem, bo gry zaczęły się wieszać. Zatrzymywał się obraz, blokował się dźwięk, było słychać powtarzanie się jakiegoś dzwięku (taki mały loop). Zwiechy robiły się różnie, raz szybko, innym razem po kilkudziesięciu minutach. Najprawdopodobniej wina zaśmieconego Windows XP, wystarczyło tylko reinstalkę systemu zrobić i pomogło.

 

Tak więc wydaje mi się, że ten Modecom wystarcza do tej karty graficznej. Sprawdzając dłonią zasilacz, po dłuższym graniu jest tylko trochę ciepły, więc nie pracuje pełną parą.

 

testy robiłem na dodatku do Painkiller'a, ponieważ on mi się wieszał najszybciej i najczęściej. Teraz po przeinstalowaniu systemu przez 3 godziny grałem i nic się nie działo.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te zasilacze dobrze trzymaja napiecie na linicha? na 5V jest 5V na 12V jest ~12V i na 3,3V jest ~3,3V ?? To jest na 99,9% wina resetów. Sprzet jest nie doVoltowany i sa zwisy i resety...

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina systemu bo na niektórych zasiłkach działa dobrze, np na modecomie 350.

Apropo chiefteca 410W to pożyczyłem go kumplowi i u niego działa ok, więc pewnie u mnie gryzie się z resztą sprzętu, albo ma za słabe napięcie na którejś linii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...