Skocz do zawartości
Nicko13

Northwood Hardcore O/c

Rekomendowane odpowiedzi

Pobiłem swoj osobisty rekord tym razem procesor jest podkrecony o 1000mhz  na 1.8V i oczywiscie stock cooler aluminiowy  Buda dobrze wentylowana <lol>

To teraz kolej na pobicie mojego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wymiekam niestety :( jak dałem na swojej płycie (asus p4c800 delux) napiecei wyzsze nz maxymalne na stockowym biosie (wgrałem najnowszy) to mi padł bios :/ wsadzenie nowej kosci ( ! ) pomogło, stara nic nie mowiła nawet po wizycie na programatorze, zero reakcji. Teraz boje sie dac wiecej niz 1,6 V ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym go chłodzisz :>

Niczym szczegolnym, w czasie tej mordegi byl zalozony XP-120 + TT Thunderblade puszczony na max, czyli 2000rpm +coolermaster 120 na ramie + radiatory na mosfetach + 2 x coler master 120 w budzie :)

 

te procki wam wyparuja:)

przejdzie wam chociaz SuperPi jakies?? czy tylko screena robicie??

 

No u mnie przechodzi 16M, link do zrzutu masz w podpisie :)

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy zrobilbys tyle samo na takim chlodzeniu jakie ja mam czyli BOX !! ten xp120 to rzeczywiscie nic szczegolnego...tylko jeden z najwydajnieszych radiatorow :P jesli chodzi o AC

Zeby zrobic ten rekord kolega trzymal mi wiatrak pokojowy ten to ma CFM dopiero :P

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem P4 2,4 do 3,3. Chodzi na napięciu 1,675(ustawione w biose, CPU-Z pokazuje 1,648). Patrząc na wasze wyniki to nie jest to zbyt rewelacyjnie ale mam zamiar jeszcze troszkę podciągnąć jak zmienię chłodzenie. Teraz mam w stresie nawet 68 stopni, a w idle spada do 38-40.

Martwi mnie natomiast inna sprawa. FSB mam 275MHz a co za tym idzie Bus Speed wynosi 1100MHz (płyta Abit IS7-E). Czy coś mogę w ten sposób uszkodzić ? AGP i PCI chodzą na 66/33. Pamięci działają na 220 (5:4) (pamięci są na 250MHz).

Na płycie mogą działać Prescoty to do prawie 4 GHz powinna pójść. Zresztą producent przewidział FSB do nawet 412 to chyba wiedział co robi i płyta z taką prędkością powinna pracować. Czy dobrze myślę ? A może jednak na coś na płycie zwrócić uwagę żeby nie trzeba było kupować nowej :) ? Zależy mi na stałym pracowaniu na wysokich parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam celdka d na lipnym asrocku ;/ fsb na 158 i ok 3,00 ghz (przy 166 jest niestabilny a przy 170 nie wlacza sie). ramy pomimo ze maja 400 mhz, chodza n 266 ;/ - ja to mam pecha ;/ :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jestem zielony w procach Intela i proszę o radę.

Jakie maksymalnie bezpieczne napięcie można dać na Northwood'a 2.4 GHz (18x133)? Chłodzony będzie Freezerem 64 ( na razie jedzie na box'ie). I jakiej temperatury nie powinien przekraczać ten procek w stresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie przekracza 55 stopni

1708577[/snapback]

U znajomej było juz 68 (na boxie), otworzyłem obudowe i wszystko stało się jasne - dwuletni kurz :shock: zalegał gdzie tylko się dało. Po odkurzeniu max 59 (@2700MHz). W obudowie raczej piekarnik, gdyż jedynymi wentylatorami są te na procku, grafie i w zasilce :)

Idę niedługo zamontować jej dodatkowy wentyl wyciągający, to przy okazji troche się pobawie tym procem, dlatego też pytałem o te napięcia i temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem. mianowicie dziś zmieniłem pamięci i zabrałem sie za podkręcanie. ustawiłem tak: fsb 250 napięcie proca 1.6v pamięci 2.8. timingi 2,5 3 3 5 komputer się włacza wszystko chodzi ale nie mam możliwości przejścia prime95 juz przypierwszym teście wyskakuje błąd: FATAL ERROR: Rounding was 0.499999642, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file. gdzie mogłem zrobić błąd. spróbowałem i dałem napięcie na proca 1.65 ale to też nic nie dało. dodam tez że bez żadnego podkręcianie nie ma żadnego problemu prime może chodzić bardzo długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się ze to pamięć bo one są na tccd, a jak każdy wie te kości potrafią bardzo duzo. 1732797[/snapback]

mam nadzieje ze wiesz ze takie porownanie to sobie mozna. Popatrz na pamiecimardoka. nie jesden z 2x256 bh-5 chciałby zrobic cos takiego przy "takich samych timingach".

 

Daj nizszy dzielnik i powedz co wtedy :] jezeli dalej to samo to ciekwe. Ana ile szedł proc przed zmiana pamieci?

 

(Jaik OT zaraz wadnie m(i)odzio i zrobi z nami porzadek, ale coz.....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi udało się podkręcić 2,4c800 HT na asusiep4p800 do 3,2 1066 FSB przy napięciu 1,6 ,pamieci Infineon dual 400 dzielnik 5:4 2,5 3 3 7 -2,7v a temperatura CPU to około 30 stopni (troszkę malo -mam gigabyte 3d cooler).Wszystko stabilnie...właśnie i tu jest problem bo mosfety gołe.Kręcić dalej czy zapodać radiatorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki sie przydadzą i zadbaj o przewiew w budzie !Moja poprzednia mobo miala radiatorki w standardzie :-)

zgadzam sie, a ja dam cos od siebie:

 

Dołączona grafika

 

 

mam zrobiłem scrteen z 3700, ale chyba sie nie zapisał :| juzmi sie nie chce robić, ale moze kiedys. ofcourse boxowka chłodzi, radiator na lustro, proc na lustro, as5.

 

wynik zrobiłem skorzystajac z okazji, ze mi dfi padła i nie miałem co robic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki sie przydadzą i zadbaj o przewiew w budzie !Moja poprzednia mobo miala radiatorki w standardzie :-)

Przewiew mam taki że muszę budę odwracać bo mi w nogi wieje B) btw wczoraj sprawdziłem mosfety "paluchem" i oprócz tego że wsadziłem go w turbinkę z coolera to są letnie.Dziwna sprawa bo cały komp jest dużo chłodniejszy na P4 niż na celeronie D 2,66 a do tego napięcia są dużo bardziej stabilne :blink: .W weekend podkręcę dalej i zobaczymy ale już mi sie podoba to p4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może i jeszcze ja się dorzucę

Wynik nie jest jakiś ekstremalny ale za to przeszedł 16M

Nic więcej już nie mogłem z niego pocisnąć (nie chciałem przekraczać 1,75V)

Wszystko to co w opisie (pamięci 4:5 bo totalnie odpadają powyżej 260...)

http://img480.imageshack.us/my.php?image=piocnonht7if.jpg

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...