Skocz do zawartości
wisnia666

Vddr Mod Abit Kv8 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takei pytanko do hardcorowcow. Zamierzam zrobic vddr moda na mojej kv8pro, lancznie oczywiscie z vttmodem. i teraz takie pytanie czy oplaca sie robic regulacje potencjometrem vdimm, czy moze pamieci podpiac besposrednio do raila +3,3(cos jak dirty punk mod) Czy zabawa z potencjometrem dolutowanym do kontrolera da mi cos wiecej stabilnosci? Zaznacze ze intresuje meni napiecia 3,3v albo wiecej po modzie zasilki. potencjometrem tez mozna regulowac tez maksymalenie do napiecia jakie jest w railu.. czekam na odpowiedzi!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tematy znam dobrze :D studiuje je od miesiaca :wink: Chodzi mi o to czy stabilniej jest przez regulacje na kontrolerze napiecia czy nei ma roznicy jak sie podlacza pod raial 3,3v. Moze swider&owies cos wiedza na ten temat? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sam bede lutowal to podepne raila 3,3 ale ja komus to zlece to niech mi przylutuje do ukladu potencjometr, okaze sie dzis wieczorkiem jak to bedzie :wink: A co do kondensatorka, to jaka on powinien miec pojemnosc i jak go podlanczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sam bede lutowal to podepne raila 3,3 ale ja komus to zlece to niech mi przylutuje do ukladu potencjometr, okaze sie dzis wieczorkiem jak to bedzie :wink: A co do kondensatorka, to jaka on powinien miec pojemnosc i jak go podlanczyc?

1482048[/snapback]

Ciagnij przez raila 3.3 (jesli jest potwierdzone ze to dziala). Latwiejsza regulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obylo sie jednak bez vmoda :) okazuje sie ze stare uGuru pozwal ustawic 3,2v na pamieci, realnie 3,29jest. coprawda vtt wynosi tylko 1,45 ale nie pzreszkazda to moim pameicią osiagnąc 250 mhz 2-2-2-5 1T i ostre alpha. W sumie sie ciesze ze obylo sie bez vmoda bo zostaje gwarancja :D

 

Dołączona grafika

 

co prawda tylko Spi ale zapewniam ze prime tez chodzil z 1h ale nie mam cierpliwosci dluzej :D wole pograc w riddicka czy w doom3:roe.

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

obylo sie jednak bez vmoda :) okazuje sie ze stare uGuru pozwal ustawic 3,2v na pamieci, realnie 3,29jest. coprawda vtt wynosi tylko 1,45 ale nie pzreszkazda to moim pameicią osiagnąc 250 mhz 2-2-2-5 1T i ostre alpha. W sumie sie ciesze ze obylo sie bez vmoda bo zostaje gwarancja :D

 

1485003[/snapback]

stare uGuru ?

Bios najstarszy pozwala tyle ustawić, ale tak jak mówisz- VTT tylko 1,45V :?

a co do Vmoda to można go też zrobić tak, zę gwarancji sie nie straci :-P

po prostu bez lutownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondensatorek powinien być przylutowany, plusem do połączenia '3.3V rail'- zasilanie pamięci a minusem do masy, lepiej żeby to był kondensatorek "low e.s.r." a im większa pojemność tym lepiej, można też użyć ze 2-3 takie połączone równolegle

 

takie byłyby dobre

http://allegro.pl/show_item.php?item=52961766

http://allegro.pl/show_item.php?item=53742686

http://allegro.pl/show_item.php?item=52737382

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom to tak: stary bios nie wchodzi w gre bo mam semprona a ponizej v18 nie chodza, wiem bo jak kupilem plyte to byl v12 z tego co koles mowil i nie chciala ruszyc i trzeba bylo flasha robic. vtt 1.45 chyba nie przeszkadza w niczym moim pamiecia chodza tak jak na screnie bez zadnych problemow caly czas. ustawie nia uguru winowsowego zostaja w biosie i sa ladowane podczas staru(fajny bajer) wiec nie ma potzreby ladowac innegio biosu :) 250 na takich timingach mi spoko wystarczy wiec nie bede robil vmoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...