Skocz do zawartości
przemo77

Awaria Kompa - Co Poszlo W Zaświaty ?

Rekomendowane odpowiedzi

Komp jak w podpisie.

 

Ma on dokladnie rok. Dzis po przyjsciu z pracy zapragnelem wlaczyc go, a tu kiepsko - nic sie nie dzieje.

 

Objawy:

Komp sie wlacza, ale swieci sie tylko dolne, pomaranczowe swiatelko. Gorne - niebieskie nie swieci (posiadacze obudow Chiefteca wiedza o co chodzi). Na monitorze nic sie nie wyswietla - nie widac nawet pierwszego ekranu z rodzajem procka, pamiecia, wejsciem do biosu itd... Widac natomiast ze komp probuje cos wyswietlac bo ekran z poczatkowego czarnego (wtedy kiedy wlaczony jest monitor, a komp nie) robi sie ciemno-szary. Nie wysuwaja sie natomist rowniez napedy, wogole nie zapalaja sie swiatelka na nich podczas startu kompa. Nie ma rowniez charakterystycznego "jednego pikniecia" przy starcie kompa.

 

Co padlo ?

 

Ja obstawiam zasilacz, ale dlaczego w takim razie kreca sie wentylatory, pracuje dysk i procek chyba tez. A moze mobo lub grafa ? A moze cos innego ? Co obstawiacie - co padlo ?

 

PS: Cale szczescie wszystko jest na gwarancji jeszcze. Musze go szybko zrobic bo teraz pracuje na starym Duronie800 + radek 7000 + 512 mb ram i powoli szlag mnie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś robić clear cmoss? Ja miałem tak gdy kupiłem sobie nowy monitor i komp nie chciał ruszy. Clear Cmoss pomógł. Spróbuj także uruchomić kompa tylko z podstawowymi rzeczami (proc, grafa, dysk) i wtedy zobacz. Jak nie pójdzie to wyjmuj po kolei każdy podzespół i zamień na jakiś inny np. pożyczony czy zapasowy.

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ci wypaliło np pół zasilacza... Mojemu koledze wypalilo 1/4 i na jednym kablu w ogóle nie ma prądu...A wentyle się kręcą, bo może ta część nie poszla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp jak w podpisie.

 

Ma on dokladnie rok. Dzis po przyjsciu z pracy zapragnelem wlaczyc go, a tu kiepsko - nic sie nie dzieje.

 

Objawy:

Komp sie wlacza, ale swieci sie tylko dolne, pomaranczowe swiatelko. Gorne - niebieskie nie swieci (posiadacze obudow Chiefteca wiedza o co chodzi). Na monitorze nic sie nie wyswietla - nie widac nawet pierwszego ekranu z rodzajem procka, pamiecia, wejsciem do biosu itd... Widac natomiast ze komp probuje cos wyswietlac bo ekran z poczatkowego czarnego (wtedy kiedy wlaczony jest monitor, a komp nie) robi sie ciemno-szary. Nie wysuwaja sie natomist rowniez napedy, wogole nie zapalaja sie swiatelka na nich podczas startu kompa. Nie ma rowniez charakterystycznego "jednego pikniecia" przy starcie kompa.

 

Co padlo ?

 

Ja obstawiam zasilacz, ale dlaczego w takim razie kreca sie wentylatory, pracuje dysk i procek chyba tez. A moze mobo lub grafa ? A moze cos innego ? Co obstawiacie - co padlo ?

 

PS: Cale szczescie wszystko jest na gwarancji jeszcze. Musze go szybko zrobic bo teraz pracuje na starym Duronie800 + radek 7000 + 512 mb ram i powoli szlag mnie trafia.

1481285[/snapback]

cześć!

Częściowe uszkodzenie zasilacza?? Mało prawdopodobnne chyba, ale pewności nie mam.

Natoomiast ewidentnie nie zgłasza Ci się płyta główna ( to to pojedyńcze piknięcie) Jednak cokolwiek to jest wymaga otwarcia obudowy komputera w celu dalszego zdiagnozowania.

Napisaleś, ze komp jest na gwarancji, więc zapewne ma plomby gwarancyjne i zajrzeć do środka bez ich zerwania nie masz jak??

Jeżeli ich jednak nie masz to otwórz obudowę. Wiekszość (a może już nawet wszytkie?) nowych płyt ma diodę (przeważnie zieloną), która powinna świecić jeżeli płyta ma zasilanie.

Jezeli świeci mozesz spróbować zresetowac BIOS (jak i co musisz znaleźć w instrukcji płyty głównej) to czasem pomaga.

jezli nie pomoże trzeba sprawdzać kolejne podzespoły a także czy jakieś kable, wtyczki Ci się nie poluzpwały itp.

Skoro jednak komp jest na gwarancji to generalnie powinno to być zmartwienie speców z serwisu a nie Twoje.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem info od serwisanta - niestety plyta glowna.

 

Niestety, bo na kazda inna czesc mialby cos zastepczego na czas naprawy/wymiany zebym mialem kompa w chacie. Nie ma tylko zastepczej mobo.

Qrde - i teraz 2 - 3 tygodnie czekania i meczenia sie na starym kompie. I jak znam swojego pecha to dane na dysku tez pewno szlag trafi. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem info od serwisanta - niestety plyta glowna.

 

Niestety, bo na kazda inna czesc mialby cos zastepczego na czas naprawy/wymiany zebym mialem kompa w chacie. Nie ma tylko zastepczej mobo.

Qrde - i teraz 2 - 3 tygodnie czekania i meczenia sie na starym kompie. I jak znam swojego pecha to dane na dysku tez pewno szlag trafi.  :mur:

1481343[/snapback]

Hmm

No i jednak wyszło na moje. Choć marna to satysfakcja.

Ja miałem komp składany z podzespołów z różnych miejsc, ale moje zabawy w overclocking wykończyły kość Biosu.

A że potrzebowalem kompa działającego od ręki do codziennej pracy to kupiłem tanią zastępczą mobo na czas naprawy.

Z tym, że to dobre rozwiązanie dla podkręcaczy, normalnemu użytkownikowi zapasowa mobo nie powinna być potrzebna.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Na pocieszenie powiem, że na 99.9% danym na dysku raczej nic się nie stało.

Twarde dyski wolą sobie padać raczej indywidualnie, a jeżeli nie padł to i danym nic nie bedzie :)

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Na pocieszenie powiem, że na 99.9% danym na dysku raczej nic się nie stało.

Twarde dyski wolą sobie padać raczej indywidualnie, a jeżeli nie padł to i danym nic nie bedzie  :)

1481351[/snapback]

sprawdzil wszystkie podzespoly, lacznie z zasilaczem i wszystko jest OK. Padla tylko mobo. Zastanawiam sie dlaczego ? Nic nigdy nie podkrecalem (no procka z 3.2 na 3.26 - tak symbolicznie), zadowalalem sie standardowymi ustawieniami, a tu takie cos - i to na weekend akurat. Przypomnialo mi sie jeszcze ze wiatrak na chipsecie sie nie krecil - to kolejny objaw jaki zaobserwowalem. Z kolejnych objawowo to to, ze nie wysuwaly sie tacki od napedow ? - to mnie dziwi - ktos wie dlaczego ? To chyba niemozliwe zeby padly od razu dwa ( mam nagrywarki NECa DVD i LG zwykla)

 

Z tego co z nim gadalem to mam sobie wybrac nowa plyte w cenie do 453 zl (bo tyle zaplacilem za nia), bo takich rzeczy podobno raczej nie naprawiaja tylko wymieniaja sprzet na inny wybrany przez klienta.

 

Co polecacie z mobo na S478 ? Od razu mowie ze nie bede niczego podkrecal. Myslalem o plytach glownych Intela ?

 

Co myslicie o tym ?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10187

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6882

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...