Skocz do zawartości
Kwiecień

Kosiarka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie poszukiwania kosiarki spalinowej z napędem. Narazie wypatrzyłem to:

 

http://www.e-kosiarki.pl/go/_info/?id=595

 

Cena przystępna no i spełnia większość wymagań. Może ktoś wypowie się na jej temat.

 

A jak nie to co polecacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem ten model w innym sklepie za 2526zł z wysyłką :)

 

Szkoda, nie szkoda. Mam całkiem spory plac do koszenia a goowien nie kupuję :) Napęd więc jest obowiązkowy. Z koszyka nie kożystam (albo bardzo żadko) ale boczny wyrzut jest obowiązkowy. Teraz miałem jakąś kosiarkę z USA, ale jej żywot się skończył (bierze więcej oleju niż paliwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat handluje kosiarkami :? i nie tylko, najlepsze są z silnikami Hondy i za te pieniądze mogłeś qpic maszyne z silnikiem Hondy

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na uwadzę sprzęcik z silnikiem Hondy ale jednak wybrałem tą zabawkę, zwłaszcza że znalazłem ją w promocji. Hondy są słabo "wyposażone", pewnie silniki mają nie do zdarcia ale szukałem taką z wyrzutem bocznym i nie było :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej jest z wystawki z niemiec:P

 

u mnie do miasta przywozo takie graty i idzie nie raz wychaczyc cos taniego i fajnego:P

 

moj tata kupil kiedys kosiarke za 50zl (co prawda elektryczna) ktora wtedy miala chyba z 5 lat a teraz u mnie kosi juz od 7 czy 8 - niedozajechania:)

 

drukarka za 30zl canon BJC3000 chodzi u mnie juz 4 latka tez nie do zajechania (uzupelniany chyba z 15 razy)

 

wzmacniacz SABA 4x80W z 1970roku wazy 20kg za 30zl:P i tez dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dał bym ci zwykłą kosiarkę bez napędu i innych bajerów i ciekawe ile byś wytrzymał :D :D :P To nie jest kwadrat idealnie gładki tylko teren z dużą ilością drzew, krzewów, górek, nierówności itp. Miałem już 2 kosiarki i tylko ta z napędem dawała sobie radę (ale miałą tylko kosz a to strasznie denerwuje, nonstop trzeba wywalać trawę która troche waży). A manewry wokół drzewek itp... koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz stary to mi zraniłeś uczucia. 2.5k na kosiarke. Rozumiem jakbys mial do wykoszenia plac wielkosci boiska pilkarskiego ale 300-400m :D

1486338[/snapback]

plac wielkości boiska piłkarskiego nie kosi sie kosiarką domową tylko traktorkiem-kosiarką, albo ursus+kosiarka :D

 

Kwiecień chce kupić sobie taka kosiarke jego prawo, nie filozofujcie . . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Briggs&Stratton produkuje najlepsze silniki spalinowe. Od ponad 10 lat mam kosiarkę z tym silnikiem , tyle że o mocy 3,5km. Silnik jest nie do zdarcia.

Jedynym minusem jest to, że od jakiegoś czasu zre sporo oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz trudny teren to kose spalinowa sobie kup. ja w max 2 godzinki obrabiam taka kosa shtilla z promocji za 600zl(nie caly 1HP) dzialke 1000m2 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do koszenia ok 1300m2 mam kosiarke z silnikiem briksa&statnio(jakos tak) 5,5km z wielkim koszem i napedem na tył. Kosiarka radzi sobie swietnie moc silnika jest niewyobrazalna :lol: ptrzy cieciu trawy nawet nie czuje oporu. Silnik nie do zajechania kosiarka ma juz ok 2-3lata i nadal chodzi swietnie na skoszenie calego mojego terenu łyka ok 0,8l paliwa - silnik czterosówowy.

Arnie ---> tylko ze tym tak równo nie utniesz jak kosiarka. Ja tne max 1,3h z przerwa :-P

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka ze odkopuje temat ale mam pytanie :>

jak dziala naped takiej kosiarki? znaczy sie czy do "jazdy" jest jakas oddzielna dzwignia czy zwiekszajac obroty kosiarka zaczyna jechac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie kupiłem właśnie AL-KO z silnikiem Briggsa. Wypas nad wypasy :) Normalnie kierownicę ma :D Jest to jeden z najwyższych modeli tej firmy i napewno nie jest to jaki syf ;)

 

A w sklepach internetowych to se chyba jaja robią :> Zamówiłem Gutbroda miał być wysłany w piątek, wysłali w poniedziałek a we wtorek koleś mówi że kosiarka będzie za tydzień dopiero :|

 

Arnie - jest specjalna dźwignia :)

 

EDIT - linka zapomniałem wkleić - http://www.al-ko.pl/garten-hobby/p_produkt...?m=pt&id=118650

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO:

 

jak na kółkach to Viking, współpracują z Stihlem i mam taką- super sprawa po 2 latach użytkowania pali od ręki i 0 absolutne prolbemów

 

a jak podkaszarke to Stihla, u siebie mam FS 350 ale to jest pro, jaką kolwiek z pasem nośnym a nie 3maniem w rękach, powiem że ta moją szybciej kosze łatwy teren przed domem niż tym Vikingiem, głównie ze względu na dużą ilośc nawrotów....

jeden feller to że podkaszarka nie wykosi sie idealnie równo, ale ja i tak zawsze kosze równo z glebą więc jush Viking został na jakieś "święta", i to czyszczenie takie trudne ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co mazy mi sie kosiarka RC :> tzn wygrzewam sie na leżaczku koszac trawnik [; fajne nie :> musze tylko uzbierac 1000zl na aparaturke do sterowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...