Skocz do zawartości
McBenner

Flashowanie 9100 -> 8500

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktos program do flashowania radeonow? Szukalem w necie i cosik znalezc nie moge. Bios mam zamiar zmienic bo mi w gta sa tesktury znikaja, czy zamiania biosu cos pomoze?

 

Prosilbym o wyslanie programu wraz z odpowiednim biosem (275/275) na kslabik@aster.pl

 

Z gory dziekuje. A jesli sie wam nie chce to chociaz o linka do strony z downloadem i instrukcja co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby 9100 i 8500 to to samo, jednak 9100 jest zdecydowanie bardziej problematyczny, sam kiedyś miałem przezroczyste samochody w grze toca, dopiero przeflashowanie na 8500 rozwiązało problem.

Jakiś program do flashowania znajdziesz TU

 

Co do biosu to trzeba go starannie dobrać bo karty często nie wstają po takich zabiegach, dlatego dobrze zgrać sobie aktualny bios i zrobić dyskietke ratunkową - chodzi o to aby komputer automatycznie wystartował z dyskietki i przywrucił starego biosa karty bo jak coś nie wyjdzie to nie będzie obrazu.

Jak się nie ma pewności co do biosa to lepiej "wgrać" go programem RamBios, napisałem w cudzysłowiu bo ten program nie wgrywa biosa do karty tylko jakoś do ramu i dlatego po resecie mamy wszystko po staremu, czyli jeśli wgramy biosa za pomocą RamBios i karta się zawiesi lub wyświetli artefakty to mamy zły bios.

 

Biosy i soft

 

Opis flashowania 8500 na 9100 To tak dla przykładu jak się do tego zabrać.

 

To tyle. Zycze powodzenia.

Edytowane przez jg5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzilem sobie z teksturami (co najmniej narazie), juz nie mrygaja. Mam sterowniki 4.11. Problem polega na tym, ze na tych sterach mam odswiezanie 60 hz, wiec bardzo slabo sie gra. Probowalem instalowac mutliresa z blokada odswiezania ale to nic nie dawalo. Ma ktos inne rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...