Skocz do zawartości
Stanko

Które Pamięci Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce kupić 2 kości po 512 MB 400 MHz. Zależy mi aby byly niedrogie i chodziły stabilnie w dualu na szynie 200MHz, synchro z prockiem i z przyzwoitymi timingami.

Na podręcaniu mi nie zależy.

Do wyboru mam:

1.Twinmos 512 MB PC400 CL2.5 /Emtec/ 160zł

2.Apacer 512 MB PC400 CL2.5 160zł

3.Hynix 512 MB PC400 CL3 (D43) 190zł

4.GoodRam 512MB PC400 (BGA) CL3 159zł

5.DDR-SDRAM DIMM DDR400 512MB Kingmax CL2.5 174zł

6.DDR-SDRAM DIMM DDR400 512MB Kingston CL3 185zł.

Nic drozszego nie wchodzi w rachubę. Im taniej tym lepiej. Ja bym wziął najlepiej Twinmosy. Co wy na to?

Dodam ze posiadam Athlona 2000+ z odblokowanym mnoznikiem na płycie Soltek SL-75 FRN2-L, Sapphire 9800Pro, zasiłka Tracer 500W :(

Co mi doradzicie?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynixy odpuść skoro nie chcesz kręcić FSB. One nie lubią niskich timingów chociaż pewnie 8-3-3-2.5 byś wyciągnął a może i więcej np. 8-3-3-2.0 ? Z Kingmaxami miałem do czynienia, ale tylko na zielonym PCB - szły na 6-2-2-2.0 przy napięciu 2.7 V. Ludzie tutaj mówili, że Goodramy BGA nieźle są podatne na podbijanie timingów - nawet na 6-2-2-2.0.

Można by tak gdybać, zależy o jakie timingi ci chodzi bo 8-3-3-2.5 to pewnie KIngstony wyciągną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się rozglądam za dodatkową kostką 512MB też mi zależy na jak najniższych timingach bo FSB max kręcę do 210 rzdko do 220 bo i tak procek już wymięka, chciałem brać hynixy ale widzę że się u mnie nie spiszą :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat, bo mam podobny problem, ale pole wyboru ograniczone do 2 kosci:

 

DDRAM 512MB 3200 PC400 KingMax oraz

TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200

 

zalezy mi przede wszystkim na stabilnosci i wydajnosci :)

chce kupic 2 kosci, beda pracowac w dualu na plycie Gigabyte GA-8IP775-G

za Kingami przemawia dozywotnia gwarancja ... parametry teoretycznie takie same, cena rowniez ... moze Wy cos poradzicie? :)

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...