Skocz do zawartości
Gość scar

Grand Theft Auto 4

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to samo... Gta zawsze mnie miło zaskakiwało gameplayem i na to również liczę w 4 części. Grafikę na pewno poprawili w stosunku do poprzedniej, ale jak dla mnie w GTA gameplay > grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. W sam raz jako przygotowanie do matury... :)

 

Czekam na filmiki z gameplay'u.

Ta sama sytuacja... matura w maju :D

 

Jedyna rzecz jaka mnie smuci w nowym GTA to tylko jedno miasto. GTA SA mialo fajna wies, duzo drog pomiedzy miastami, byl klimat ;)

 

@down: no ale przejechanie sie fajnym autkiem dluga droga miedzy miastami wg mnie dodawalo smaczku tej grze. No ale kazdy lubi co innego ;)

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama sytuacja... matura w maju :D

 

Jedyna rzecz jaka mnie smuci w nowym GTA to tylko jedno miasto. GTA SA mialo fajna wies, duzo drog pomiedzy miastami, byl klimat ;)

klimat w tej grze nie tworzy wies i drogi gruntowe, a wyraziste postacie, wspaniały voice acting, niezly scenariusz wbijajacy sie w gansterskie klimaty - a tego nie zabraknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klimat w tej grze nie tworzy wies i drogi gruntowe, a wyraziste postacie, wspaniały voice acting, niezly scenariusz wbijajacy sie w gansterskie klimaty - a tego nie zabraknie

Całe otoczenie, różnorodność dzielnic nie tworzy wg Ciebie klimatu? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe otoczenie, różnorodność dzielnic nie tworzy wg Ciebie klimatu? :?

Nie o to chodzi

 

vice city nie mialo zadnych wsi czy lasów itd a wg mnie to najbardziej klimatyczna cześć serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja z zeszłego roku ale co tam :D Dużo opisane o nowym GTA. Zapowiada się naprawdę niezły hicior. Zastanawia mnie tylko jak będzie wyglądała animacja w grze, czy czasami nie będziemy ogladać pokazu slajdów :/

Watpie zeby gra przeznaczona specjalnie na xboxa 360 i ps3 miala jakies straszne zwiechy. Wiadomo, czasem moze sie trafic jakis framedrop, a opoznianie premiery pewnie ma na celu wyeliminowanie bledow i "dopieszczenie" tytulu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA IV - najświeższe informacje i data wydania @polygamia.pl

 

Redaktorzy kilku portali WWW (m.in. IGN, Kikizo, Videogamer, GamesRadar) mieli ostatnio możliwość zagrania w praktycznie ukończoną wersję GTA IV na zamkniętych pokazach w biurach Rockstar.

 

Zaś my, dosłonie przed chwilą poznaliśmy datę wydania! Wrażenia z gry i termin jej wydania w rozwinięciu.

 

Liberty City składa się z czterech głównych wysp: Alderney (odpowiednik New Jersey), Algonquin (Manhattan), Bohan (Bronx) oraz odpowiednika Long Island, na której zlokalizowane są dzielnice Broker (Brooklyn) i Dukes (Queens). W okolicach Algonquin zlokalizowana jest jeszcze jedna mała wysepka - Happiness Island, na której znajdziemy Statuę Szczęśliwości. Growy Manhattan połączony jest z Broker i Dukes mostem Broker (Brooklyn Bridge).

O rozmiarze mapy niech świadczy fakt, iż podróż łodzią motorową z północnych krańców Alderney do mostu Broker (mniej więcej połowa obwodu wyspy) trwała ok. 5 minut czasu rzeczywistego. Nieźle.

Skoro jesteśmy już w temacie marinistycznym, to warto wspomnieć, iż woda zrobiona jest przepięknie. Podczas rejsu łodzią w powietrzu unosi się lekka mgiełka drobinek wody, zaś przy ostrzejszej jeździe zroszona zostaje również kamera. A właśnie, kamera - możemy dowolnie przełączyć ją na cinematic camera i widok tradycyjny, w którym rozglądamy się za pomocą prawej gałki analogowej. Jest też tryb zwany dashboard view, który pokazany zostanie w terminie późniejszym.

 

Na wyspach kursuje też metro; z pewnością łączy ono Algonquin i Broker - czy dociera też w inne rejony, tego na razie nie wiadomo. Wiadomo jednak, że jest lotnisko, oczywiście wzorowane na JFK International Airport, zwane Francis International Airport (jak w GTA III). Aby tam dotrzeć, ale i nie tylko tam, można np. “pożyczyć” na ulicy jakiś ładny samochód, wyposażony w nawigację GPS. Droższe auta mają zainstalowane lepsze systemy i prowadzą nas do np. celu miłym głosem (”na następnym skrzyżowaniu skręć w prawo”).

 

Bardzo ważnym elementem rozgrywki jest aspekt społecznościowy - począwszy od tego, że spotkani NPC również mogą zmieniać ubrania, aż po telefoniczne umawianie się z nimi np. na piwo. I tak, jeżeli mamy spotkać się ze znajomym za godzinę, a przyjedziemy za późno, to nasz kolega poczuje się ignorowany i może być lekko wnerwiony. Tak więc należy pielęgnować znajomości. Oczywiście nie musimy chodzić na piwo, możemy umówić się na kręgle, w restauracji, iść pograć w lotki czy bilard, gdyż nadmierne spożycie alkoholu powodować będzie zaburzenie obrazu, zmianę perspektywy i znaczne kłopoty w poruszaniu się, o prowadzeniu pojazdów mechanicznych nie wspominając. Jak w życiu.

 

Nasza komórka służy Nico nie tylko do porozumiewania się w trakcie misji, ale pozwala na słuchanie radia (tak więc, muzyka nie tylko w samochodzie), często też dzwonią do nas NPC, ot tak by sobie pogadać; albo i nie. Ale bez obaw, jeśli olejemy natręta, a ma on, z punktu widzenia rozgrywki, istotne informacje, to będzie do nas dzwonił do upadłego.

 

GTA IV nie ma zaimplementowanych pór roku, opadów śniegu, zaś czas biegnie nieco wolniej niż w poprzednich odsłonach. Teraz jedna godzina w grze to dwie minuty czasu rzeczywistego.

Również, praktycznie trudno jest zauważyć pozorny ruch słońca po niebie, jak to miało miejsce w GTA SA, za to większe znaczenie dla naszych działań ma mieć pora dnia.

 

Samochody policyjne wyposażone są w komputery, które służą do identyfikacji przestępców i mogą dostarczać bardzo pożytecznych informacji. Z tej usługi korzysta oczywiście nasz bohater - wystarczy ukraść takie autko, zgubić ścigających nas funkcjonariuszy prawa i już możemy przeglądać kartotekę policyjną, aby np. wyszukać miejsce pobytu naszego celu.

Na mapie zaznaczony jest też radar policyjny - dwa okręgi, niebieski i czerwony, które wskazują poszukującej nas władzy, gdzie popełniliśmy przestępstwo oraz nasze ostatnie, potwierdzone (np. przez inne jednostki) miejsce pobytu. Aby zgubić pościg, należy wyjechać poza okrąg.

 

Po zakończonej misji następuje automatyczny zapis stanu gry; jeśli jednak wykonujemy jakieś zadania poboczne i chcielibyśmy zapisać nasze dotychczasowe dokonania, musimy poszukać najbliższego save house i tam zapisać grę. Domy rozsiane są po całym mieście.

 

Warto jeszcze wspomnieć o nowym wskaźniku zdrowia przeciwników - w przypadku autonamierzania, pojawia się w celowniku kółko podzielone na osiem segmentów, symbolizujących stan zdrowia oponenta. Wskaźnik ten znika przy swobodnym celowaniu.

 

Grający w grę radaktorzy są zgodni, że GTA IV to porządny kawałek softu, zdecydowanie poprawiono płynność rozgrywki (framerate) i gra w zasadzie jest już gotowa. Pozostały drobne prace przy usuwaniu pomniejszych błędów i ostatnie szlify.

 

I na koniec najważniejsza informacja - data wydania:

jak poinformowała nas dziś Cenega, wyłączny partner firmy Take 2 Interactive w Polsce, GTA IV wydane zostanie na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360

już 29 kwietnia 2008 roku.

YUPI :razz: gra dla ktorej trzymam konsolke juz za 3 miechy, :rolleyes:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie nie pogram za szybko.

29 kwietnia to niecale 2tyg przed matura :D

 

Ale gra zapowiada sie cudownie. A te 5 minut lodzia to duzo? :D Zeby w SA przejechac autkiem z jednego konca na drugi... troszke wiecej czasu zabieralo ;)

 

No to do zobaczenia na gta IV multi pod koniec maja ;) (po maturach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no...wszystko good good good :-P , tylko szkoda ze o wersji na PC'ta nic nie wiadomo :cry: :) .

 

Trzeba chyba sobie sprawić X'a 360 :-P , hmm...sprzedasz obecnego kompa dla tej gry :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na szczęście mam od kogo pożyczyć konsolkę. :) A z zapowiedzi prezentuje się miodnie. Mam nadzieję ,że gameplay czymś zaskoczy i nie będę się nudził jak w SA. Oczekiwań to ja mam wiele. Ale głównie to jeszcze większa interakcja z otoczeniem i nie pogardziłbym dobrym modelem jazdy.

Jednak graficznie zwłaszcza na tym pierwszym screenie ,z tymi dwoma wieżami i helikopterami w tle, prezentuje się dosyć średnio. Ale to akurat przy dobrym gameplay jest najmniej istotne. Grafika może pomóc jak w grze troszkę wieje nudą ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika może pomóc jak w grze troszkę wieje nudą ;)

Heh, a niby w czym? Ładne widoczki gry z dna nie wyciągną.

 

Grafika w GTA nigdy specjalnie nie błyszczała, a obecnie wygląda już "średnio". Mimo to seria trzyma klimat i warto czasami odkurzyć poprzednie części. Walić grafikę, ja chcę beczkę miodu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale co z tego że dział konsolowy, temat o tej samej grze, a pozatym po co odgrzebywać tamten temat jak można tu napisać, ale niech wam będzie następnym razem jak będę coś pisał to tam, a pozatym to nie jest wcale takie niewiarygodne, bo co było z GTA SA i VC też miały na PC nie wyjść:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale co z tego że dział konsolowy, temat o tej samej grze, a pozatym po co odgrzebywać tamten temat jak można tu napisać, ale niech wam będzie następnym razem jak będę coś pisał to tam, a pozatym to nie jest wcale takie niewiarygodne, bo co było z GTA SA i VC też miały na PC nie wyjść:D

nie wnikajmy w ten temat. Narazie zadnego infa nie ma i watpie zeby wyszło na PC.

 

nie moge sie doczekac tej gry, aaa! a euphoria to ten engine wykorzystany w Force Unleashed, moze bedą podobne akcje w GTA IV :D

 

ciekawe czy przy tych złamaniach bohater bedzie sie wolniej ruszał. I czy rzeszty AI tez to dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...