Skocz do zawartości
Darks

Liceum Czy Technikum ?

Rekomendowane odpowiedzi

A niby co jest takiego w programie z informatyki w liceum? ;D Poziom że śmiech na sali.

zależy... może nie jest nie wiem jak rozbudowana ale zależy od szkoły... ;)

 

mi właśnie brakuje tylko tego czego w technikum można się nauczyć a w LO nie i mam zamiar sam sobie ponadrabiać (znajomi w tech.) żeby później nie było jak z w każym absolwentem LO na studiach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nawet nie trzeba być w na podium, finaliści albo laureaci wszyscy mają bonusy. Wiem że na starej maturze moja siostra tak miała, na nowej kumpela tak miała ;) Ogólnie to zazwyczaj po wygranej olimpiadzie się ma indeks w ręku ;)

Ale mi nie chodzi o jakiś tam bonus tylko o dopisek 100% z przedmiotu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a jak jest po technikum informatycznym+studium informatyczne.Łatwiej jest znaleźć dosć dobrą pracę?

 

 

 

A czy znacie jakieś dobre technikum informatyczne w chrzanowie lub w okolicach??

Edytowane przez muszka15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Krakowie i zastanawiam sie nad wyborem liceum. Wstepnie zdecydowalem sie na klase mat-hist-geo z podstawami ekonomii w LO nr II.

Jak ktos chodzi lub chodził do takiej klasy to prosiłbym o jego odczucia na ten temat

pozdrawiam

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Ile pkt przewidujesz na koniec gima ??

Może wybierzesz sie do klasy mat-geo w XIII LO :) ? Powitałbym Cię z godnościa :P

 

Jeżeli przewidujesz od 120-140 pkt to serdecznie zapraszam :) Poziom jest fajny w tym LO ( jest generalnie ciezko chwilami ale to dobrze) :P

Ludzie są fajni. Ja jestem nie w mat-geo lecz w ang-geo i mam 8 chłopaków i 24 dziewczyny z tego 10 naprawde fajnych. Powiem Ci tak - nie patrz na klase w LO pod wzgledem lasek. I tak jest wiele miejsc gdzie mozesz je poznac i tak... Nie oplaca sie isc do klasy gdzie jest ich duzo tylko ze wzgledu na nie :) Przyznam ze sa pomocne w nauce i zawsze cos pomoga na sprawdzianach itp ale wiesz...

 

Co chcesz jeszcze wiedziec ??

A tak btw to dziwny profil sobie wybrales... hist-mat-geo ? To sie kupy nie trzyma :) Ale jak ja moge tak mowic skoro jestem jak juz mowilem na ang-geo :P

 

Pytaj dalej moze Ci pomoge ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mat-hist-geo z podstawami ekonomii - co to za profil? Wszystko i nic? :lol:

Widać profil robiony pod kątem uczelni ekonomicznych i kierunków takich jak ekonomia, zarządzanie i marketing, czy finanse i bankowość - tam zawsze bierze się pod uwagę matme + najczęściej geo. lub hist. do wyboru. Jednak ta hist. tak srednio mi pasuje w tym zestawieniu - zamiast tego mogliby zrobic profil mat-geo-ang z podstawami ekonomi, mialoby to wiekszy sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile pkt przewidujesz na koniec gima ??

Może wybierzesz sie do klasy mat-geo w XIII LO :) ? Powitałbym Cię z godnościa :P

 

Jeżeli przewidujesz od 120-140 pkt to serdecznie zapraszam :) Poziom jest fajny w tym LO ( jest generalnie ciezko chwilami ale to dobrze) :P

Ludzie są fajni. Ja jestem nie w mat-geo lecz w ang-geo i mam 8 chłopaków i 24 dziewczyny z tego 10 naprawde fajnych. Powiem Ci tak - nie patrz na klase w LO pod wzgledem lasek. I tak jest wiele miejsc gdzie mozesz je poznac i tak... Nie oplaca sie isc do klasy gdzie jest ich duzo tylko ze wzgledu na nie :) Przyznam ze sa pomocne w nauce i zawsze cos pomoga na sprawdzianach itp ale wiesz...

 

Co chcesz jeszcze wiedziec ??

A tak btw to dziwny profil sobie wybrales... hist-mat-geo ? To sie kupy nie trzyma :) Ale jak ja moge tak mowic skoro jestem jak juz mowilem na ang-geo :P

 

Pytaj dalej moze Ci pomoge ;]

dzieki za odpowiedz. ja slyszalem ze XIII jest słaba, ale nie zwracam na to uwagi.

W sumie ta klasa mat-geo mogla by byc fajna, ile jest mniej wiecej uczniow w klasie? i jacy są nauczyciele?

Moglbys zagadac do jakiegos kolegi/kolezanki z klasy mat-geo i zapytac o ogolne wrazenia? bylbym bardzo wdzieczny :)

 

egzaminy probne napisalem na 44 (polski) i 43 (majca), mysle ze na oficjalnym bedzie duzo lepiej, bo na probnych wyszedlem po godzinie ;]

 

a oceny bede mial takie:

 

matma : 5/6

polski: 4/5

geo : 4/5

angielski 4/5

 

wiec licze na ok. 90 pkt z testów, 70 pkt z ocen i 5pkt pasek, nie jestem lauretem. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. ja slyszalem ze XIII jest słaba, ale nie zwracam na to uwagi.

Czyli na co zwracasz? Na to co wyżej pisałeś - ilość dziewczyn w klasie? U mnie w mat-fiz-inf nikt nie płakał, że nie ma dziewczyn, bo były w dziennikarskiej - gdzie tu problem :D

 

Z całym szacunkiem, ale to będzie Twoja pierwsza naprawdę poważna życiowa decyzja i wybieranie średniego liceum, profilu takiego żeby było dużo lasek i do tego jeszcze jakiegoś łatwego żeby nie cisnęli i był czas na zabawę to głupota. Idź do najlepszej szkoły do której Cie przyjmą na profil jaki Cie INTERESUJE! Znam ludzi, którzy się katowali w klasach niemieckojęzycznych, a lubili np. biologie i potem lądowali w jakichś, pożal się Boże, szkołach policealnych...

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem, ze nie zwracam uwagi -ale na opinie innych o tej szkole, bo chcialbym, aby ktos ,kto uczeszcza do tej szkoly wypowiedzial sie na jej temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Teraz już w tym wieku każą nam decydować o wyborze naszej przyszłości poprzez profil w LO i trzeba na poważnie przemyśleć tą decyzję.

Ja myślałem dłuuugo nad mat-inf, lecz z matmy jestem słaby, po prostu informatyką się interesuje, ale jak pomyślałem - mam się katować na matmie i ośmieszać przy ludziach, którzy zagna mnie w niej wszystkim, nie ma sensu.

Szykuje się teraz na bio-chem, a to ze względu, że chce iść potem na medycynę bądź biotechnologię. I chemia i biologia jest interesująca, tutaj trzeba więcej się nauczyć niż rozumieć, a takie rzeczy docenia się na studiach matematycznych, kiedy mamy termin nauczenia się czegoś, ale jak tu się nauczyć skoro nie rozumiemy ? ;)

 

tak więc pamiętaj, idź pod kątem dalszej edukacji, pod kątem samopoczucia (i to jest ważne !) chodzi tu o wybór szkoły, w której będziesz czuł się dobrze, nie jak odludek, np. masz z nią jakieś dobre skojarzenia, etc, to pozytywnie wpływa na oceny :)

No a jak ktoś tu pisał o dziewczynach, to oczywiste że nie ma sensu :) spotkasz je wszędzie, a nauka to nie zabawa ;)

 

to tyle ode mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Odpowiem tak: gdybym teraz był na etapie wyboru szkoły średniej bez namysłu wybrałbym profil językowy żeby opanować angielski biegle. Potem studia dzienne na informatyce (magisterskie).

Zrobiłem trochę inaczej i teraz żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Odpowiem tak: gdybym teraz był na etapie wyboru szkoły średniej bez namysłu wybrałbym profil językowy żeby opanować angielski biegle. Potem studia dzienne na informatyce (magisterskie).

Zrobiłem trochę inaczej i teraz żałuję.

a jak chcesz zaliczyć studia dzienne informatyczne bez matmy w LO? przecież to jest dość ściśle powiązane... angielskiego biegle w szkole się nauczyć to niezły wyczyn jak dla mnie :P

 

i co chcecie od profilu mat-geo-hist? ja jestem na mat-fiz-inf i jak to mawia moja historyczka (metodyk warszawski) "historia jest bardzi ściśle powiązana z matematyką, obowiązuje tam logiczne myślenie, dlatego nie wiem skąd te wasze kłopoty..." <_< :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz zaliczyć studia dzienne informatyczne bez matmy w LO? przecież to jest dość ściśle powiązane... angielskiego biegle w szkole się nauczyć to niezły wyczyn jak dla mnie :P

Bez fizy tez bedzie problem...

i co chcecie od profilu mat-geo-hist? ja jestem na mat-fiz-inf i jak to mawia moja historyczka (metodyk warszawski) "historia jest bardzi ściśle powiązana z matematyką, obowiązuje tam logiczne myślenie, dlatego nie wiem skąd te wasze kłopoty..." <_< :-|

Gratuluje nauczycielki. Z takimi argumentami "logicznego myslenia" i "rozpoznawania zwiazkow przyczynowo-skutkowych" to mozna polaczyc fizyke kwantowa z gotowaniem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz zaliczyć studia dzienne informatyczne bez matmy w LO? przecież to jest dość ściśle powiązane... angielskiego biegle w szkole się nauczyć to niezły wyczyn jak dla mnie :P

Nie tak ściśle jak ci się wydaje, prawde mówiąc to na studiach idzie się nauczyć wszystkiego od zera, ale jednak jest tu wymagana jakaś zdolność matematycznego myślenia, no i trza zdać mature z matmy a często na jezykowych profilach to ta matma jest na poziomie takim na jakim powinna byc na takich profilach czyli na niskim. I tu raczej będzie się problem dostać na dzienne informatycnze bez matmy niż je zaliczyć ;)

 

A co do angola.. hehe, wiesz, jak ktoś chce to się nauczy, prawda taka że jak sam nie chcesz to ci nic do głowy nie wcisną

 

Bez fizy tez bedzie problem...

Fizyki w lo nie mialem można powiedzieć że wogóle i mi to żadnej różnicy nie zrobiło, pozatym fize na polibudzie rozumie się dopiero pod koniec pierwszego semestru kiedy już się opanuje całki, przynajmniej u nas tak było ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wy tu smuty opowiadacie az smiac sie chce

"decydujemy o naszej przyszlosci w tak mlodym wieku" buaahahahahaahahaahahahahahahahahaahah

 

Albo jaka szkola ta ma kiepska renome ta ma wieksza ide do lepszej,

 

kurna dla mnie LO poszedlem do niby renomwanego w sumie mialem cos kolo 145pkt wiec ze szkola nie bylo wiekszego problemu profil:

mat-fiz-inf a sprawa wygladala tak ze:

fizyki praktycznie brak bo sie trzeba bylo ustawic i gowno z niej robilem i nic nie rozumialem ale 3 zawsze bylo

- inf koles bardzo w porzadku: mam certyfikat ECDL i glownie na tym polegala rozrzeszona informatyka starczyo znac same podstawy aby przejsc z klasy do klasy (word excel acces troszke programowania ale tylko troszke)

- matma to byla jazda ale przynajmniej sie nauczylem i na studiach egzama w pierwszym terminie zdalem

 

a przede wszystkim mi sie zajebisci ludzie trafili praktycznie dwa trzy razy w tygodniu nawalony na przedszkolu nasze "przeczko" poszedlem do szkoly gdzie zero znajomych, dosyc daleko bo 1godzina busem w jedna strone ale powiem tak ze jak ktos chce isc na polibude to po technikum bedzie mial latwiej bo:

 

- podstawy rysunku technicznego

- elektrotechnika

- pewnie jeszcze cos by sie znalazlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...