Skocz do zawartości
BadKENNY

Co Powiecie O Tym Spodzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj szlifowałem chyba z 3h i efekt kiepski :/

Pierwsze 1,5h robiłem wg instrukcji na forum...czyli tymi ósemkami. Ale to wogle nie dawało efektów :( Więc zaczołem kręcić radiator wokół własnej osi ( z tąd te "słoje") to troche pomogło ale jak widać nic nadzwyczajnego :( Miałem nadzieje na taką super błyszczącą powierzchnie jakimi się chwalicie tutaj czesto :( Tak jak np bloki wodne:)

Papier jaki użyłęm to:

600

800

1000

1200

 

 

A może macie innego papieru użyć ?? Powiedźcie ile czasu szlifujecie na jednym arkuszu (np ile minut na 600 itd). A moze do uzyskania takiego "lusterczka" trzeba użyć pasty polerskiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widać zdjęcia :/

 

ale 1200 to jeszcze troche za mało na lusterko - popieść go troche 2000 albo 2500 najlepiej wodną, aż do zniknięcia głębszych rysek , a później filc+pasta polerska, najlepiej założony na wiertare, i jedziesz dopóki lusterka nie będziesz miał, albo to tego stopinia aż wyglad spodu Cie usatysfakcjonuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu, gdzie mają lakiery , szachle i inne rzeczy dla lakierników i blacharzy samochodowych. Tam bez problemu 2000 dostaniesz.

 

Jakbyś mógł jeszcze jakąś monetę do spodu przyłożyć, to bardziej by było poglądowe to zdjęcie. na razie wygląda dość marniutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś jeszcze powie ile czasu poświcał na jeden arkusz.

 

Jeżeli będe szlifował takimi arkuszami:

600

800

1000

1200

1400

1600

1800

2000

2200

to musze uzyskać lustereczko ? :)

1511190[/snapback]

Szlifuj:

400

800

1200

2500

I wypoleruj pastą polerską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniecie z grubego ziarna to są takie efekty jakie widać, spód jest porysowany. Ja tam polorowałem 2000->2500 i bardzo ładnie wyszło. Lustro bez zastosowania lakieru czy pasty polerskiej nie osiągniesz. To jest tylko papier ścierny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc na chłopski rozum to użycie pasty polerskiej tylko pogorszy temp.  :) bo bedzie tylko warstwą pomiedzy radiatorem a pasta ktora pogorszy emisję ciepła.

Może sie mylę...

1513558[/snapback]

Nic nie pogorszy, bo zaswyczaj po jej uzyciu sie stosuje jakąś benzyne ekstrakcyjną albo aceton etc. A lustereczko będzie wręcz idealne... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...