Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

da sie grać , ale nie wyciagniesz wszystkich soków z karty bo bedą freezy , ten radiator co przykleiłem na mosfety jest gorący(parzy jak h..) najmniej ma 60 stopni nie wiem jak te mosfety pracują bez radiatorów napewno wydolność i żywotność jest znacznie mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy to ma tez jakis zwiazek z tymi frezami...imho to tak,bo przeciez nic nielubi wysokiej temp,a co do zywotnosci to prawie wszyscy tutaj mają nowe te karty,a tak za rok ...nie wroze nic dobrego...trzebaby jakis kaloryfer pociac i jeszcze wichure puscic na niego :? ja poki co jade bez radiatorow i jak juz pisalem to w markach (tak jak sie juz rozgrzeje) to ciezko utrzymac palec na tym ustrojstwie >1,5 s ,ale sie na tyle zabezpieczylem ze puscilem na niego arctica 80 i to na 12v !

 

hmm....jakos nie widzialem zeby ktos jeszcze wspominal o tych mosfetach...moze niech sie wypowiedza ci co mają/mieli frezy ,czy ich mosfety tez sie tak grzeją

 

pzd

 

ps.a i mialem na mysli ze tera to mi bartek nieobsluzy karty na standardzie (bez oc) a z lepsza platforma ta karta na tych samych ustawieniach miala by lepszą wydajnosc.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym prockiem to nie dokońca prawda proc daje dużo 3dmark 2003 i 2001 a gry to hl2 , doom3 a w np riddick albo fear mocny procesor nic nie daje , ważna jest tylko moc karty(wydajność) , a freezy są nawet na via , ale wystarczy wyłaczyć fast write i po kłopocie

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a freezy są nawet na via  , ale wystarczy wyłaczyć fast write  i po kłopocie

Z tego co czytałem to nie ma freezów na via.Posiadacze płyt na via jakoś się nie skarżą ;)

 

Racja - mam wyłączone fast writes, ale freezy u mnie całkowicie zniknęły dopiero jak zainstalowałem stery do płyty( w tym GARTA) według instrukcji Lukka.

Ponadto mam wyłączone Side Band Addressing.

 

 

Ale co mi z tego jesli frezy, no chyba ze te pomysly co powyzej są skuteczne i fezow juz niema na nf3. Wiec jak???

1652079[/snapback]

No u mnie jest 0 freezów po instalacji od nowa sterów do płyty wg. instrukcji Lukka - tzn. najpierw same stery NFORCE ale bez GARTA!!! , a potem restart i instalacja samego GARTA.

 

I działa :D Gram godzinami w gry gdzie wcześniej miałem freezy i... nic :P

Przy podkręconej grafie!

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja (Hydro2) specjalnie zmienilem plyte na http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12670 i jutro o 11 odbieram noweczke.Lepiej zeby nie bylo freezow bo sami mowiliscie, ze nie bedzie na vii.Jak beda to bede :angry: Ale chyba nie bedzie nie ?? Powiedzcie ktos bo juz nie ma odwrotu i specjalnie pozbywam sie jutro rano epoxa niechetnie w dodatq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanko po co ludzie wylanczaja to fastwrites ?? W czym to pomaga ??

1653298[/snapback]

 

Wyłącza się to po to żeby nie było freezów(stopklatki) w czasie grania :) Seria kart 6xxx ma problemy z włączonym fast writes.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy traci sie wtenczas na wydajnosci karty ?? Jak sie wylaczy fastwrites ?

1653349[/snapback]

Raczej niezaobserwowałem. Fastwrites(szybkie zapisy) tylko teoretycznie przyspiesza pamięć karty. To samo Side Band Addressing(adresowanie pasmem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączyć side band addressing? Bo na moim kompie (w podpisie), w riva tunerze jest ta opcja nieaktywna, nie wiem czemu.

1653686[/snapback]

Ja u siebie wyłączyłem w biosie,ale uaktywniając ukryte opcje(w zakładce advanced chipset features) kombinacją klawiszy ALT+F3 i SHIFT+F2.

 

Nie wiem jak jest w innych mobo,ale u mnie to działa. Z tego co wiem,to gigabyte też ma taką kombinacje tylko inną - trzeba sprawdzić na zagranicznych forach,albo w googlu.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolei ja mam inny problem nie mam freezów podkręcam gf6800 chodzi stabilnie na 400/800mhz a 410mhz na rdzeniu w 3dmarku03 w teście mother nature sie restartuje komp :mur: . jak myślicie czy może to być wina zasilacza ??

Mój zasilacz to chieftec ATX-1136H 360wtaów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolei ja mam inny problem nie mam freezów podkręcam gf6800 chodzi stabilnie na 400/800mhz a 410mhz na rdzeniu w 3dmarku03 w teście mother nature sie restartuje komp :mur: . jak myślicie czy może to być wina zasilacza ??

Mój zasilacz to chieftec ATX-1136H 360wtaów..

1655597[/snapback]

Może być, ja mam chieftec 420W. Ale jest wielce prawdopodobne,że po prostu grafa się przegrzewa lub nie wyrabia przy tym taktowaniu. Artów nie ma? Napisz jeszcze jakiej firmy masz grafę.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest to Leadtek i a chłodzenie pentagram XC80 Cu i radiatory na pamięciach i jeszcze na przetwornicy napięcia i artów nie ma. :mur: może to jest jakieś zabezpieczenie w sterownikach przed zbytnim podkręceniem?? i jeszcze jedno jak już działa eleganco to jak ustawie rdzen albo pamięc troche wyżej to mam jakieś zaniżone wyniki w 3dmarkach??

Edytowane przez PoWeReDbyaBiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze przez ten tydzien odrabiales zaleglosci w grach....;]

no ale ja problemow narazie nie mam...tzn w fablu mialem 4 razy pod rząd freeza po prostu przekrecilem rdzen bo dajac 5mhz mniej juz wszystko gra[;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja "nie płacze" bo bylem tydzien w gdyni z dala od kompa :) ale dzis bede znowu gral..i jestem pewien na 99,999% ze nie bedzie freezów

1656479[/snapback]

haha..

lukk, jak znam życie to za max dwa dni powrócimy do sprawy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem ze jestem zly jak ben !!! Zamienilem plyte z podpisu na A8V8 Deluxe Asusa i.... freez freeza freezem pogania.Nawet na defaultowej karcie niekreconej i nie odblokowanej !!!!!!! To lekka przesada !!! Malo tego: nic na tej plycie nie dziala.Wlaczylem feara - blad,przeinstalowalem oczywoiscie na nowo system - errory jakies mi wyskakuja.Pozniej wlaczam jakies demka od NV - zwisy,a wydajnosc plyta ma jak NF2 albo i gorzej.Do plusow moge tylko zaliczyc to,ze o dziwo proc poszedl spokojnie na 300x9 czyli max w tej plycie,ale chcialbym zaznaczyc,ze te freezy i bledy byly takze na 3000+ czyli nic nie kreconym co w podsumowaniu wychodzi: 0 podkreconego proca,0 grafy,0 potokow na grafie - nic !!!!Wlaczalem,wylaczalem fast write'a,probowalem tysiace kombinacji w biosie,sterownikow do plyty i karty,smutow,podwyzszen napiec,benow - nic a nic nie pomoglo (zaznaczam,ze po kazdej nieudanej probie robilem norton ghosta - zeby nikt nie powiedzial,ze przez te kombinacje zwalam system] takze nie wiem, chyba mieliscie poprostu mega farta na vii i tyle.Ja to mam ph :( Przez to nie dosc, ze czekalem 3 tyg to jeszcze przyszla trefna plyta, ktora w dodatq zanim odpalilem to zlecialo kilka godzin nie pomyslaljac nawet o tym,ze musze dodatkowe zasilanie wczepic (dopiero koles na to wpadl :/).W efekcie mam spowrotem epoxa i stracilem 100 zl za nic.Ladnie ?:P :angry: Teraz przynajmniej jestem na porzadnej plycie gdzie widze podglad napiec i temperatury czego nie widzialem na poprzedniej i gry mi dzialaja. Tym razem jednak tak zamontowalem wiatrak od proca,ze wrecz dotyka rdzenia karty graficznej i dodatkowo zainstalowalem starowniki od plyty z plyty epoxa.Jak myslicie,to cos mi da?Ten wiatrak teraz wrecz ociera o karte graficzna.Jesli to nie pomoze to zostalo mi ostatnie wyjscie.Zamieniam ta karte z doplata na X800 nonpro.Place 200 zl.Ktos chetny ?:) Ehh - panowie - help bo zwariuje :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

naprawde rece mi opadaja, sproboj pobawic sie z instalowaniem GARTa, raz zainstaluj raz nie (nie wiem czy masz xp sp1 czy sp2), mozesz probowac wszystkiego, moze AGP aperture size zmniejszyć, jakies experymentalne / zmodowane sterowniki instalowac - naprawde nie wiem co bys mogl zrobic (mozesz tez poszukac na forach rowniez zagranicznych co uzytkownicy robili aby sie pozbyc freezow, jeden trick moze podzialac w 2 / 10 przypadkow - niektorzy cos robia i znikaja freezy inni robia to samo po tamtych ale im to nie pomaga [mozesz tez poprostu zmienic karte graficzna :) ] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 1.Jak mialem odinstalowany ethernt (Na epoxie i asusie) to freez byl 3x czesciej a pozatym to sa moje jedyne zrodla neta i dzwieku wiec tak czy tak nie moglbym tego zrobic.Z kolei Gart (oczywiscie tylko na epoxie bo na asusie nie ma czegos takiego) jedynie co dawal to zmniejszal wydajnosc :( Panowie,pomozcie :(:(

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież lukk już rzekomo rozwiązał problem freezów, a ma tą samą mobo co Ty! Instrukcja jest na poprzednich stronach. Z tego co reszta pisała to też im znikły tak jak lukk'owi.. więc nie wiem w czym problem ? a teraz idę spać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież lukk już rzekomo rozwiązał problem freezów, a ma tą samą mobo co Ty! Instrukcja jest na poprzednich stronach. Z tego co reszta pisała to też im znikły tak jak lukk'owi.. więc nie wiem w czym problem ? a teraz idę spać ;)

1656765[/snapback]

A co ja napisalem posta wczesniej ?? <_< Lukk z tego co wiem to zrobil dokladnie tak samo jak opisalem, a co do mobo to on ma 9NDA3J a nie 9NDA3I a to roznica,chociazby w tym,ze jego to ultra Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...