Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie szlag juz trafia powoli.Mam athlona 64 @ 2600mhz 1gb ram gf6800 16p/6v i takie demo nfs most wanted zarywa na zakretach przestoje wkurzony jestem ostro call of duty 2 chodzi dobrze nie tnie.Sprobuje z ta defreg ramu zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagralem nowe stery z nv i call dalej chodzi z [gluteus maximus] nie tnie sie bo sie bo sie nieciol ale 25 fps srednia z frapsa do teoretycznego minumu 24 a max 26 co jest z deczka nie mozliwe bo czuej ze sapada do 3 co jakis czas :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie szlag juz trafia powoli.Mam athlona 64 @ 2600mhz 1gb ram gf6800 16p/6v i takie demo nfs most wanted zarywa na zakretach przestoje wkurzony jestem ostro call of duty 2 chodzi dobrze nie tnie.Sprobuje z ta defreg ramu zobaczymy.

to faktycznie cos masz nietak, bo ja na sempie 2400mhz ,512ram i gf6800 12/6 (400/900) demko nfs z ustawienami fsio na max (rozdz 1024x768) -bez AA wyciagam 50 fps srednio ,a jak zmniejsze detale swiata i oswietlenie drogi to i z AA na max tez cos ok tulu fps mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie w tych swoich kompach powalone ale u mnie nia ma zadnych zaciec.Mialem Wczesniej FX5900ultra i tez nie bylo zadnych problemow.Instalowalem zawsze najnowsze dostepne stery i zawsze bylo wsio ok.W gry gram zawsze okolo 3-4 godzin non stop i w zadnym momecie nie bylo problemow.Czasem bylo male żabkowanie ale to tylko dlatego ze dogrywalo sie cos z twardego.(czas dokupic wiecej ramu)We wszystkie gry gram w najwyzszych mozliwych detalach.no chyba ze ilosc klatek nie pozwala plynnie grac.Nie jestem wymagajacy co do ilosci FPS.Wole miec ladna grafike niz duzo FPS. :D

alez błyskotliwy jestes..weź sie schowaj..nie czytales nie wypowaidaj sie..problem dotyczy nf3+6800

 

 

Nie no, ludzie, nie załamujcie mnie, na dniach mam zamiar przesiąść się z Abita Nforce2 + AMD XP2000+ (jak w podpisie zresztą) na platofrmę Sempron 64 + Epox 8KDA3I rev. 3.2 (taka jak tutaj - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=158-13). Płyta jest na nForce3...

 

Obecnie nie mam żadnych problemów z moją karta, nic sie nie dzieje, żadnych zacięć czy innych freezów, jest ok. Ale jak poczytałem ten wątek, to strasznie sie zaniepokoiłem tym, że mogą wystapić problemy.

 

Nie ma żadnego sposobu, by problem dziwnych zacięć nie występował?

sposob niby jest..poczytaj pare stron wstecz..lecz nawet on nie pomaga w 10000%..

 

wlasnie musze wam powiedziec ze mialem freeza w nfs demku..w sumie raz na tydzien freez mi nie robi, ale i tak pier..e to i kupuje do konca roku nf4 i 7800GT :)

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam Chaintech vnf3(nf3-250) i leadtek 6800LE 81.94 X-G , nforce driver chipset 5.11, swierzy system win xp pro 32 i po zmodowaniu riva tuner 15.7 na 16/6 i OC na 373/873 nastepuje ten sam freeze na proxyconie jak jada winda(dokladnie wciaz ten sam moment freeza ) i jak sie odblokuje to mam gorsze wyniki-wroca chyba do 300/700)

Koncowy wynik to 7700 ! a powinno byc ok 10200 (tak mialem 1 tydzien temu na via kt800! i na polowe mniej ramu-512)

 

Zaraz je**** tyle sie nameczylem na zmiane plyty i tu takie ch*** a Nvidia mimo ze s 754 i nf250 ma juz spoo czasu to do ich (jeszcze niedawno) flagowych modeli kart z serii 68xx nie wypuscili odpwowiednuch driverow czy cos ......rece opadaj , chyba nigdy sie tego nie doczekamy, jak zawsze nvidia zlala dawnych odbiorcow i teraz lize dupe wlascicielom 7800...

 

Juz wiem jedno..NIGDY wiecej Nvidii...!!! juz abrdziej wole Xabre jakeigos:D:D:

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazalem swoj problem z demkiem nfs mw zainstalowalem najnowsze stery do nforce 3 5.11 ale sie zdziwilem ze takie sa :).Wczesniej od roku nic nowego sie nie pojawialo.Moze to wina ide sw wczesniej wystepowal freez podczas ladowania windowsa wiec odinstalowalem moze dlatego gra haczyla ?.Teraz mam pytanie czy zeby pozbyc sie freeza podczas ladowania windowsa musze znowu odisntalowac ide sw z tego pakietu czy wtedy wroca problemy z gra ?.Ktos z was ma moze odinstalowane i gra smiga ?.i mam jeszcze jedno pytaine u was tez w menadzeze urzadzeni pnp bios jest z wykszyknikiem po zainstalowaniu sterow nforce 5.11 ??.Problem z ladowaniem windowsa to pewnie wina dysku na sata jaki posiadam a plyte mam msi k8n neo2 platinum i oczywiscie nieszczesnego 6800 na agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam Chaintech vnf3(nf3-250) i leadtek 6800LE 81.94 X-G , nforce driver chipset 5.11, swierzy system win xp pro 32 i po zmodowaniu riva tuner 15.7 na 16/6 i OC na 373/873 nastepuje ten sam freeze na proxyconie jak jada winda(dokladnie wciaz ten sam moment freeza ) i jak sie odblokuje to mam gorsze wyniki-wroca chyba do 300/700)

Koncowy wynik to 7700 ! a powinno byc ok 10200 (tak mialem 1 tydzien temu na via kt800! i na polowe mniej ramu-512)

 

Zaraz je**** tyle sie nameczylem na zmiane plyty i tu takie ch*** a Nvidia mimo ze s 754 i nf250 ma juz spoo czasu to do ich (jeszcze niedawno) flagowych modeli kart z serii 68xx nie wypuscili odpwowiednuch driverow czy cos ......rece opadaj , chyba nigdy sie tego nie doczekamy, jak zawsze nvidia zlala dawnych odbiorcow i teraz lize dupe wlascicielom 7800...

 

Juz wiem jedno..NIGDY wiecej Nvidii...!!! juz abrdziej wole Xabre jakeigos:D:D:

było najpierw poczytać zanim kupiłeś nf3 lub 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przez mysl mi nie pzreszla mysl ze w starym nf3-250 jest powazna wad, ktora nvidia nie kwapi sie naprawic porzadnie.

No chyba lepszej chipsetu nie ma na 754? Po drugie jaka bys karte alternatywna zaproponowal bo ja dalem 430zl za 16 potokow,nowka .. a zadnej dobrej innej karty w tym pzredziale cenowym nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidowalem calkowicie(narazie?) problem z freezami. Wszystko git, moj nowy rekord w 3dmarku 03 : 10950 . O dziwo mi sie wlaczyl sound test(nigdy sie nei wlaczalo bo chyba wszesniejsza dzwiekwoka byla kiepawa) Czy to ma wplyw na koncowa ilosc markow?

 

Co do tych freezow:

Fast writes i sidebrand wylaczone w Biosie..

Karta 16/6 373/873 bez V moda, 2x512 2-3-3-6 1t,

Sterowniki: X-G 81.94, NF3-250 5.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech mnie ktoś poprowadzi za ręke jak wył. sideband addressing, bo użeram sie z RivaTunerem i za ch**** nie moge tego wył.

Zaznaczam force off ale w ustawieniach AGP pokazuje że jest wł. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gart asusa ma wylaczony sb to potwierdzaj wszelkie testy i os rowniez :D wogole to pojaka cholere wprowadzili sb?(bo mi sie wydaje zeby podbic punktacje w 3dmarkach bo gry znim chadza beznadziejnie..)

 

rt zawsze pokazuje wlaczone i mija sie z prawda :D

Edytowane przez watow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gart asusa ma wylaczony sb to potwierdzaj wszelkie testy i os rowniez :D wogole to pojaka cholere wprowadzili sb?(bo mi sie wydaje zeby podbic punktacje w 3dmarkach bo gry znim chadza beznadziejnie..)

 

rt zawsze pokazuje wlaczone i mija sie z prawda :D

mógłbyś dać linka do tego garta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś dać linka do tego garta

No ja tez się dołączam do tej prosby bo mam co prawda grata od asusa na plycie ale jak go instaluje to to mi wykrywa ze chipset na mojej plycie to nforce II a po zainstalowaniu komp dziala tak jak by go nie bylo (3dmarki spadaja z prawie 13k do 8k). Moze mam jakas dziwna wersje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lipa bo ja wlasnie uzywa tego z plyty a na stronie asusa nie ma aktualizacji firmowego garta bo co mi sie obilo o uszy ze byly nowe ... :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukk a nie lepiej tym razem Ati ?? może x1800xl :D ??

no chyba nie :? jak czytam o problemach z podkręcaniem, z HDRem (ponoc nie działa w SS2 np.) to mi sie wogóle odechciewa..chętnie bym wziął ATI ale nie na takich zasadach..

 

pozatym GF7800GT jest dużo tańszy..ok. 1450zł vs no dobre 1650zł

 

sądze iz seria 7 jest naprawde dobrze dopracowana..nikt nie narzeka na te karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...