Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie jestem posiadaczem GF, ale myślę, że może coś wniosę do tematu.

Na sprzęcie jak z podpisu występowały zacinki. Zauważalne to było zwłaszcza w ATITool, kiedy obracał się ten "włochaty:)" sześcian. Przeprowadzone śledztwo wykazało, że zacinki występują w rytm piszczenia cewek na płycie, a po podłączeniu pod jacka głośników i podgłośnieniu na maxa dało się również w nich wysłuchać rytm (jeśli nic w tym czasie nie było odtwarzane).

Problem zredukowałem do niezauważalnych rozmiarów poprzez OBNIŻENIE napięcia procesora(1.6->1.4). Na starszej płycie z NF2 i wcale nie mniej prądożernym athlonem1200@1400_1.95V problem nie występował. Sprawdzałem również na obecnej płycie i innym zasilaczu, lecz bez zmian.

Myślę, że jest to problem układów zasilających na płytach z NF3 które jednoczesnego obciążenia ze strony grafiki i proca nie wytrzymują.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja też zamieniłem 6800 na AGP na 7800GT na PCIE..i nie dla 2000 pkt. w 3dmarku tylko dlatego aby w końcu te freezy ustały..no i problem po zamianie zniknął..a jak sie dobrze zakręci chłopak to za dopłatą ok. 500-600 zeta bedzie miał 7800GT o coś na NF4

Ale kolega nie ma problemow z freezami tylko z tym ze ma "tylko" ~ 10000pkt w 3DM03... :mur: Dlatego napisalem ze jest lekka glupota wydawac kase na lepszy wynik, jesli wszystko inne chodzi dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam xfx 6600 gt pcie i wlasnei czytam o tych slynnych freezach/problemach na plytach z chipsetem nvidia mam DFI ultra-d na nf4

i podejrzewam ze moze przez to mam takie problemy. To by mialo sens bo an forcewarach z seri 66 jest o wiele mneij artefaktow np 3dmark jest czysty... a przy przelaczaniu sie do windy (alt+tab) w UT2004 wyskakuje mi bluescreen ze cos nei tak jest z nf4_mini.dll czy cos w tym stylu... albo np oblivion chodzi sobie dobzre ale po jakims czasie pojawiaja sie niebieskie kwadraciki ...

jak wroce an chate to potestuje inne stery do chipsetu... jest jakas inna metoda aby sprawdzic co sie dzieje z ta karta oprocz sprawdzenia jej na plycie z innym chipsetem?

wiecej informacji o walce z ta karta jest TU

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Witam. Za pomoca riva tunera zdciagnolem popreczek taktowania. I tu pojawia sie problem. Krece karte na 560/1220 oki wchodzi to jadymy dlaleej..... Dochodze do 580/1240 wlancza sie tryb 3d ale ale z czestotliwosciam mem- 1240 gpu-300 dlaczego taK JEST?? pROsZE O pOmOc ps po restarcie sterownika jest oki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem swiezo upeczonym posiadaczem gainward 6600gt agp. Karta niestety sie strasznie chrzani otoz grajac w farcry wywala do windowsa, wyskakuja bulesreeny o tresci: Wydaje sie, ze przyczyna problemu jest nastepujacy plik: nv4_disp.dll

PAGE_FAULT_IN_NON PAGED.AREA

i taki tam belkot.

Czasem wyskakuje tez blad samej gry(cos, ze pamiec nie moze byc read lub write),ale nie idzie tego odczytac bo zaraz sie wiesza.

To samo mam w splinter cell chaos theory tylko jakby rzadziej.

Probowalem roznych sterow i caly czas to samo, a komp oczywiscie po formacie. Na poprzednich kartach(9000 i 9800pro) bylo wszystko ok. Czego to moze byc wina?

Nizej zdjecia jak farcry wygladal bez patcha 1.3.

 

Zapuscilem artifact scan w atitray i od samego poczatku sa artefakty, a po chwili bulescreen.

Zobaczcie na zdjecie ponizej.

post-104560-1148638669_thumb.jpg

post-104560-1148638688_thumb.jpg

post-104560-1148638709_thumb.jpg

post-104560-1148642348_thumb.jpg

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja też zamieniłem 6800 na AGP na 7800GT na PCIE..i nie dla 2000 pkt. w 3dmarku tylko dlatego aby w końcu te freezy ustały..no i problem po zamianie zniknął..a jak sie dobrze zakręci chłopak to za dopłatą ok. 500-600 zeta bedzie miał 7800GT o coś na NF4

Ja tez zrobiłem to właśnie dlatego(chociaż problem udało mi sie rozwiązać).

Ale ostatnio to sie nieźle wystraszyłem. Po zmianie sprzętu przez jakiś czas wszystko było OK.Bawiłem sie sterami, kręciłem. Aż pewnego dnia włączam ATITool'a i sześcianik mi skacze cyklicznie co pare sekund...

Na szczeście pomogła reinstalka windy (ta poprzednia była jeszcze z platformy 32bit).

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

Nie wiem jakie stery sa najlepsze do GF6600 ASUS 128 mb, żeby system i ogólnie cały comp działał stabilnie i wydajnie.

Może ktoś ma gf6600 i wie??

Z góry THX :D

 

 

 

-------------------------

Intel Celeron 1,7GHz|Shuttle AV45GT socket 478|KVR266X64C2/256(kingston 256mb ddr 266MHz CL2|GF 6600 ASUS 128mb|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

Nie wiem jakie stery sa najlepsze do GF6600 ASUS 128 mb, żeby system i ogólnie cały comp działał stabilnie i wydajnie.

Może ktoś ma gf6600 i wie??

Z góry THX :D

-------------------------

Intel Celeron 1,7GHz|Shuttle AV45GT socket 478|KVR266X64C2/256(kingston 256mb ddr 266MHz CL2|GF 6600 ASUS 128mb|

Najlepiej poszukaj odpowiedzi TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam nastepujacy problem: posiadam grafike 7800 GS na AGP firmy MSI, w 3dmarku 2005 podczas testu 'fill rate single texturing' z karty graficznej wydobywa sie glosny pisk. nie jestem pewien czy piszczy buzzer umieszczony na grafice czy moze cewka. staralem sie znalezc jakies informacje na temat piszczacych grafik ale ciezko o konkretne informacje.. niektorzy polecaja zalewanie cewek lakierem lub silikonem nikt jednak nie potwierdza skutecznosci takiego zabiegu. poza tym ze karta piszczy w tym jednym tescie w 3dmarku2005, zdarza jej sie popiskiwac w grach. np w nbalive07 podczas przelaczania sie ekranow przy samym uruchamianiu gry. dziwna sprawa.. moze to kwestia zasilacza? jesli ktos mial podobny problem lub wie co moze byc przyczyna lub jak go rozwiazac bardzo prosze o wypowiedz:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...