Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie ta płyta jest powalona ;/ powyzej 255 nie wstaje, HT mam na x3, pamieci na 166, co zrobic zeby poszła wiecej?? (jest to rev. 2.0)

 

@kuki1989

 

spróbuj na takich ustawieniach :

 

HT - x1

Read Preambly Value - 5.5 ns => zmiana na 6ns

Async Latency Value - 7 ns => zmiana na 8 ns

1T/2T - manual na 1T

(tREF) - jeśli dobrze pamiętam 166 MHz na 15.6

 

Mi na takich ustawieniach wstaje bezproblemowo na FSB 290 i 300 , po zmianie Read Preambly Value na 7 ns i Async Latency Value na 9 ns oraz (tREF) na 100 MHz na 15.6 bezproblemowo wstała na FSB 310 i 325 MHz ... było trochę niestabilnie , ale tutaj wina leży chyba po stronie napięcia procka ( w rev. 2.0 nie ma możliwości zmiany ) , ewentualnie trzeba dopieścić ustawienia ... te które podałem są najważniejsze dla stabilności i praktycznie dla każdego skoku FSB nawet o 10 MHz są już inne ... kwestia posiedzenia i znalezienia stabilnych ustawień ... podzielnikiem pamięci działaj tak , żeby ich zegar oscylował w okolicach 400 MHz - u mnie było to 398 i 414 MHz ... inne wartości nie wchodziły w grę , system wprawdzie wstawał , ale nie przechodził praktycznie żadnych testów , o graniu w cokolwiek nie wspomnę .

 

 

PS. Najstabilniejsze ustawienia miałem na FSB 290 i 310 i przy tych wartościach system wstaje zawsze , bez żadnych restartów ( FSB=HTT )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam taki sprzęt jak w sygnaturce i nie moge wykręcić wiecej niż 2,4GHz z tego procka... (choc nie jest dosc stabilny... od czasu podkrecenie juz 3 razy sie komp sam zresetował :/) ustawienia w BIOSie takie jak na załączonych zdjęciach:

 

http://img132.imageshack.us/my.php?image=17fl4.jpg

http://img383.imageshack.us/my.php?image=27lu.jpg

 

więkosc jest na AUTO, bo nie bardzo wiem jak to ustawić... jakie sa optymalne ustawienia? aha... radiator i wentylator na procku sa BOX'owe

Edytowane przez smogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam taki sprzęt jak w sygnaturce i nie moge wykręcić wiecej niż 2,4GHz z tego procka... (choc nie jest dosc stabilny... od czasu podkrecenie juz 3 razy sie komp sam zresetował :/) ustawienia w BIOSie takie jak na załączonych zdjęciach:

 

http://img132.imageshack.us/my.php?image=17fl4.jpg

http://img383.imageshack.us/my.php?image=27lu.jpg

 

więkosc jest na AUTO, bo nie bardzo wiem jak to ustawić... jakie sa optymalne ustawienia? aha... radiator i wentylator na procku sa BOX'owe

 

 

@smogg

 

Dajesz HT frequency ratio z auto na x1 lub x2 , DDR Timing z auto na manual , następnie CAS latency zmień z 2.5 na 3 , Refresh rate ( TREF ) zmieniasz z 166 MHz , 7.8 us na 166 ( ewentualnie 133 lub 100 ) MHz , 15.6 us ,

Read Preamble Value zmieniasz z 5 ns na 6ns , a Async Latency Value z 7 ns na 8 ns resztę ustawień zostawiasz tak jak jest . Potem wchodzisz w zakładkę Advanced Chipset Setup i w opcji DDR coś tam ( nie pamiętam z głowy dokładnej nazwy , ale łatwo znajdziesz ) zmieniasz z Auto na Manual i zaznaczasz opcję 1T ... CPU/DDR clock Ratio ustawiasz tak , żeby pamięci chodziły z zegarem w okolicach 400 MHz ( zakres od 366 do 420 - 433 MHz ) , i w ustawieniach DDR Voltage Control ustawiasz + 0.2 V ... Najważniejsze są dwa ustawienia - Read Preamble Value i Async Latency Value - te ustawienia są praktycznie różne dla każdego ustawienia HTT powyżej 290 , te które Ci podałem u mnie chodzą mega stabilnie przy HTT 290 , jeśli u Ciebie nie będą stabilne to popróbuj z różnymi ustawieniami właśnie tych wartości , im będą wyższe , tym wyższe HTT powinieneś osiągnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie myślałem , żeby wyedytować bios f6 i fb i porównać ... w F6 jest zmiana mnożnika , w FB jej nie ma , może się uda taki przeszczepik i zaimplementuje się zmianę napięcia w FB ??

Tylko pamiętaj że bios w pliku .bin jest skompresowany i aby coklowiek robic 3ba go rozkompresowac. pamiętaj też ż ebios ma budowę modularną. Odzielnym modułem jest setup i oddzielnym tablica timmingów, sa tez inne. Sa programy do modyfikacji samego setupu, to jest chyba najprostsza metoda aby odkryc ukryte opcje.. jak zaczneiesz sie bawic to dawaj znac na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-K8NE rev 2.0

 

Mam pytanko co do tej plyty.

Po pierwsze to zdziwiłem się kiedy zauwazylem bios w wersji "FA" po uruchomieniu. (na stronie GB bios FB jest oznaczony jakos First release...skad wiec to FA)

 

Plyta uruchamia sie w losowych momentach, czasami wstanie normalnie, a czasami zachowuje sie tak, jakby zasilanie bylo calkowicie odciete. Wogole nie reaguje na wlaczenie, nawet nie drgnie.

Odlacze/podlacze zasilanie kilka razy (np. listwą) i po jakimś czasie wstaje...

Wyglada to tak, jakby zadzialalo jakies zabezpieczenie ...

 

Dzieje sie tak na "pająku" jak i w obudowie...

zmiana biosu na najnowszy tez nie pomaga...

 

Zasilacz zmieniany, podzespoly tez (grafika itp.)

plyta nawet na samym zamontowanym procku tak robi (bez ramow bez grafy)...

 

Czy ktos może też coś takeigo zauwazyl na tej plycie ?

Czy to jakas wada ukryta, czy może sie trafiła jakas "trefna" seria...wogol skad ten bios FA ???

 

pozdrawiam !!!

 

 

PROSZE O ODPOWIEDZ !

Edytowane przez Masza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogle mi sie ostatnio wydaje ze gigabyte stacza sie.. im nowsza rewizja mobo tym gorsza. Np. K8NS rev1,0 najlepsza do oc, rev 1,1 tez bdb, a rev 2,0 to juz lipa, napiecie max +10% co da na sempie 1,55V a starsze miały do 1,75V, tak samo z k8ne, psują płyty, juz lepszze stają sie asrocki, sam chyba swojego gigabyte k8ne rev1,1 zamienie na asrocka k8nf4g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupa z takimi ustawieniami :/ a po drugie to jaka masz wersje BIOSu? ja mam FB i nie ma nigdzie Chipset Setup! :o

 

A ctrl + F1 wcisnąłeś ?? Uaktywnia ukryte opcje w BIOS-ie , właśnie Advanced Chipset Setup ... generalnie musisz poszukać ustawień , z tego co widać w tym temacie każda płyta chodzi inaczej ... u niektórych płyta chodzi stabilnie przy HT x1 , u innych x2 a u jeszcze innych na x1.5 lub 3 ... musisz posiedzieć i pokombinować .

 

 

 

PS. Ja też mam bios FB i na tymże biosie osiągnąłem całkiem niezłe moim zdaniem wyniki ... popatrz na screeny na wcześniejszej stronie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArtKTK

 

juz dotarłem do tych ukrytych opcji biosu... kombinuje i kombinuje i juz mnie kur****ca bierze ;) a co do BIOSu to przeczytalem, ze na rev. 1.0 jest mozliwosc zmiany napiecia na procku i miala ona BIOS F5, wiec jakby wgrac BIOS F5 do rev. 2.0 jaka posiadam.... ktos porobowal? czyms do moze grozic? ;) :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogle mi sie ostatnio wydaje ze gigabyte stacza sie.. im nowsza rewizja mobo tym gorsza. Np. K8NS rev1,0 najlepsza do oc, rev 1,1 tez bdb, a rev 2,0 to juz lipa, napiecie max +10% co da na sempie 1,55V a starsze miały do 1,75V, tak samo z k8ne, psują płyty, juz lepszze stają sie asrocki, sam chyba swojego gigabyte k8ne rev1,1 zamienie na asrocka k8nf4g.

K8NS rev 1.0 daje do 1,7V , chyba ze o czymś nie wiem :wink:

 

Ostatnio zaniosłem k8ne brata do serwisu. Padła sam z siebie, 0 oznak zycia. Była obawa ze zabrała ze sobą proca ale po kilku próbach procek ożył (wtf :blink: ) Smiać mi sie chciało jak koleś z seriwsu ja oglądał i pytałsie czy nie była modowana :) Przecieżi tak bym sie nie przyznał, zresztąnie było do czego :lol:

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArtKTK

 

juz dotarłem do tych ukrytych opcji biosu... kombinuje i kombinuje i juz mnie kur****ca bierze ;) a co do BIOSu to przeczytalem, ze na rev. 1.0 jest mozliwosc zmiany napiecia na procku i miala ona BIOS F5, wiec jakby wgrac BIOS F5 do rev. 2.0 jaka posiadam.... ktos porobowal? czyms do moze grozic? ;) :|

 

 

Już ktoś próbował z biosem f6 w rev.2.0 ... jakakolwiek zmiana napięcia powodowała że płyta się resetowała :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko nabyłem tę płytę to odrazu napisałem identylko e-mail i dostałem identyko mail , daj sobie spokuj...

A mi sie wydaje ze po sukcesach tej plytki w rev 1.0 AMD musial sporo zaplacic Gigabytowi zeby rewelacyjna plytke troche popsuli bo zadobrze dziala i procki im sie gorzej sprzedaja :( Watpie zeby pojawil sie bios ktory bedzie na tyle dobry aby naprawic wszystkie bledy!

 

zastanawia mnie tylko jedno... skad sie wzial bios FA...przeciez nie ma takeigo na stronce gigabyta....

Poszukaj dobrze bo jest na stornie Gigabyte bios FB, a ze bios FA byl starsza wersja wiec zostal usuniety , tak samo jak nie ma tam biosu f5

Edytowane przez Lubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihi ..ale przy biosie FB jest napisane przeciez "First release"

 

to ten FA to byl jakis "pre-first release" ?

hihi nie wiem czemu, ale zaczyna mi sie to kojarzyc z odwarzaczmai manty:)

wypuszczaja cos z beta biosem do sprzedazy icon_smile3.gif

Edytowane przez Masza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to już było co teraz napisze to nie bijcie, bo AMD ostatnio mi się trafia rzadko a 754 + cudowna mobo K8NE rev. 2.0 zniechęciło mnie całkiem jakoś do zabawy z zielonymi.

 

Tak więc jak pisałem stronę wcześniej dostałem tytułową mobo i Semprona 3100+, ale już mu zapomnieli dodać instrukcji 64 bit :unsure: czyli ten pierwszy to jest. No i oczywiście nie ma czegoś takiego jak zmiana vcore dla proca w biosie, ale przeglądając partycję na dysku znalazłem sobie programi Crystal CPUID, który wiem, że ma możliwość zmiany możnika na procach AMD. Otwieram tego progsa i patrzę a tam zmiana vcore też jest i działa :blink:

 

 

To teraz mi powiedzcie proszę, czy za dużo siedzę w technologiach firmy Intel czy to jakaś nowość :wink:

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to już było co teraz napisze to nie bijcie, bo AMD ostatnio mi się trafia rzadko a 754 + cudowna mobo K8NE rev. 2.0 zniechęciło mnie całkiem jakoś do zabawy z zielonymi.

 

Tak więc jak pisałem stronę wcześniej dostałem tytułową mobo i Semprona 3100+, ale już mu zapomnieli dodać instrukcji 64 bit :unsure: czyli ten pierwszy to jest. No i oczywiście nie ma czegoś takiego jak zmiana vcore dla proca w biosie, ale przeglądając partycję na dysku znalazłem sobie programi Crystal CPUID, który wiem, że ma możliwość zmiany możnika na procach AMD. Otwieram tego progsa i patrzę a tam zmiana vcore też jest i działa :blink:

To teraz mi powiedzcie proszę, czy za dużo siedzę w technologiach firmy Intel czy to jakaś nowość :wink:

Pozdro.

 

 

Zmiana mnożnika i Vcore przy sempie 3100 jest możliwa spod windowsa tylko i wyłącznie dlatego , że ten semp posiada funkcję cool&quiet ... niższe sempy tej opcji nie mają , więc zmiana mnożnika i Vcore z poziomu windy jest niedostępna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na stale w biosie wykreconego procka na 2280MHz i po zainstalowaniu ktoregos razu windowsa moglem tez zainstalowac progsa do cool 'n quiet z plyty dodanej do mobo ;] tylko nie wiem czy dziala bo tego nie uzywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie!

 

 

Podkrecam o 5mhz FSB (plyta Gigabyte k8ne rev.2.0 i procek sempron 2800+) i po pierwszym resecie wyskakuje napis.

"You overclocking... cos tam nacisnij delete aby to pominac i wchodzi do bios". Nic nie startuje? Czy to jest normalne, takie zabezpieczenie? Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey!

Mam już na trzecim egzemplarzu problem z tą plyta (w rewizji 2.0)

 

wstaje losowo, jak jej sie zachce...

 

Zauwazylem jedna rzecz, ze podczas uruchamiania , klawiatura miga z 3-4 razy...i plyta czasami sie uruchomi, a czasami stoi i glucha cisza...

 

wystarczy wyciagnac/wlozyc grafiki, lub cokolwiek innego i po nastepnym wlaczeniu wstaje...

 

Troszke postoi i znowu po wlaczeniu, wentylatory sie krecą wsyztskie i nic sie nie zalacza...

 

Czy to jakis przypadek , czy rewizja 2.0 ma jakis bug..

zaznaczam ze to juz trzeci taki egzemplarz...

 

Moze ta plyta gryzie sie radeonami ?? chociaz kurde karte grafiki teraz aktualnie zamontowalem tez z firmy Gigabyte...

 

w sumie to trzy rozne komputery i na kazdym jakies jaja z ta plyta...

 

Wstawilem inna plyte (asus) do tych samych podzespolow i wsyztsko dziala...

 

w tym k8ne mam najnowszy bios...no nie ma sie w sumei do czego przyczepic, plyta nowiusieńka i na dziendobry takei jajca...

 

co o tym sadzicie???

Edytowane przez Masza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey!

Mam już na trzecim egzemplarzu problem z tą plyta (w rewizji 2.0)

 

wstaje losowo, jak jej sie zachce...

 

Zauwazylem jedna rzecz, ze podczas uruchamiania , klawiatura miga z 3-4 razy...i plyta czasami sie uruchomi, a czasami stoi i glucha cisza...

 

wystarczy wyciagnac/wlozyc grafiki, lub cokolwiek innego i po nastepnym wlaczeniu wstaje...

 

Troszke postoi i znowu po wlaczeniu, wentylatory sie krecą wsyztskie i nic sie nie zalacza...

 

Czy to jakis przypadek , czy rewizja 2.0 ma jakis bug..

zaznaczam ze to juz trzeci taki egzemplarz...

 

Moze ta plyta gryzie sie radeonami ?? chociaz kurde karte grafiki teraz aktualnie zamontowalem tez z firmy Gigabyte...

 

w sumie to trzy rozne komputery i na kazdym jakies jaja z ta plyta...

 

Wstawilem inna plyte (asus) do tych samych podzespolow i wsyztsko dziala...

 

w tym k8ne mam najnowszy bios...no nie ma sie w sumei do czego przyczepic, plyta nowiusieńka i na dziendobry takei jajca...

 

co o tym sadzicie???

A na jakich parametrach tak CI sie dzieje bo napewno nie na standardowych :)

ja tez mam rev2.0 i u mnie nie bylo ani jednej sytuacji zeby plyta nie wstala, jak juz zostala podkrecona (htt na 290mhz) i wszytko ustawione jek trzeba to zawsze wstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zadnego podkrecania...plyty nowiusieńkie...

 

bios resetowany po kilka razy, setup defaults tez przywracane...

 

nic to nie pomaga...inaczej bym nie zadawal pytania, gdybym powyzszych rzeczy nie zrobil :)

 

to mi wyglada jakby nie obslugiwala procka, albo cos, jakiegos steppingu moze...hmm...(tak podobnie bylo kiedys z asusem k8n4e i sempronami)

 

moze to jakas wadliwa seria hmm..albo cos skopali w tej rewizji...hmm... gdyby to byl jeden egzemplarz to moglby byc przypadek, ale to juz trzeci z kolei...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

czy u was jak jest jedna pamiec to smiga wydajniej i proc robi wieksze htt na nizszym napieciu??

U mnie sprawa wyglada tak:

Mam sempa64 3000+, jak były 2x256 goodram to max 2700mhz i to na 1,7V. wyjełem jedną pamiec, nie zmieniałem nic w biosie, mam miej ramu i w super pi 1m o 1sek miej. Potem wlazłem do biosu i znizyłem prockowi napiecie do 1,65V, 100% stabilnie, wczesniej sie resetował, pamiec udało mi sie puscic na 2,5-3-3-5 1T 5ns, a jak były dwie to ledwo 3-3-3-6 2T 5,5ns. A jak dokłądam drógą pamiec to komp nie wstaje, obydwie pamieci kreca sie jednakowo. Bos mam F5, Działa tylko z jedną pamiecią na takich ustawieniach, obojetnie którą. Oczywiscie w 3 banku, bo na pierwszym i drógim komp sie wiesza, a na 3 banku 1000% stabilnie. Co to ma znaczyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

czy u was jak jest jedna pamiec to smiga wydajniej i proc robi wieksze htt na nizszym napieciu??

U mnie sprawa wyglada tak:

to jest cecha wszystkich Amd K8, mają kontroler pamieci w procesorze, im więcej modułów pamięci, tym większe Vcore potrzebują. U mnie też tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole nie wiem czy czytaliscie zalecenia co do uzwania pamieci dla tej plyty (w ksiazeczce)

 

zaleca sie uzywanie jednej dwustronnej kosci pamieci, lub dwoch jednostronnych z powodu "ograniczen" procesora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...