Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

jako że płyte zamierzam kupić w tym tygodniu, mam pytanie dotyczące zalmana nb47j, wala mi się taki po szufladzie, cieżko sciągnąć seryjny radiator z tej płytki i zamocować zalmanka, czy operacja jest łatwa, chodzi o to czy kołeczki łatwo się demontują itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa dni temu zakładałem tego zalmana. Kołeczki wychodzą gładko, bez oporów. Pasta na tym czymś przypomina raczej kamień niż paste termoprzewodzącą. Musiałem drapać radiator śrubokrętem żeby zeszła :/

A żeby weszłą grafa (w moim przypadku radek x700) wystarczy odgiąć 2 blaszki i wchodzi ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa dni temu zakładałem tego zalmana. Kołeczki wychodzą gładko, bez oporów. Pasta na tym czymś przypomina raczej kamień niż paste termoprzewodzącą. Musiałem drapać radiator śrubokrętem żeby zeszła :/

A żeby weszłą grafa (w moim przypadku radek x700) wystarczy odgiąć 2 blaszki i wchodzi ładnie.

 

Dobrze że past ci u mnie pod dostatkiem he he, właśnie ciekaw jestem jak będzie z grafą, na dniach też chce nabyć X800 GTO Szafirowe, okaże sie po zakupie czy wejdzie gładko czy nie :D

 

I jeszcze jedno, ponieważ w zasadzie wszyscy użytkownicy tej płyty twierdzą iż seryjny radiator grzeje się nie miłośernie to czy po wymianie na zalmanka jest on też taki gorący ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset nadal jest gorący ale już nie parzy jak przy standardowym radiatorze. Raczej trzeba tu jeszcze jakiegoś nawiewu żeby zalman był przynajmniej letni :)

 

@lucas234:

Napięcia są od 0.80V do 1.75V (podaje z pamięci).

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalman z dodatkowym lekkim nawiewem jest tylko ciepły, bez nawiewu jeszcze gorący. fabryczny radiator parzył nawet z nawiewen.

 

To dobrze, że jednak coś pomógł ten zalman, będzie trzeba w takim razie jakiś wentyl zorganizować jeszcze :D, coś się pokombimuje/wymyśłi.

 

Może ktoś z użytkowników tej płytki posiada grafike Sapphire X800 GTO Ultimate i ma zalmanka założonego na chipsecie ?

Interesuje mnie czy trzeba dużo rzeźbić przy instalacji tych 2 elementów, pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kartę grafiki i zalmana, którego jadak po przymiarce nie założyłem;

trzeba by wyciąć w zalmanie cały rządek bolcy.

Karta nagrzewa się mocno :80 st. po podkręceniu nawet do 100st. ale pracuje

stabilnie! Na radiatorze na płycie dałem mały wentylatorek na 5V (niesłyszalny),

co obniżyło temp. na chipsecie do 53 st.

Do karty jest dołączony program TRIXX do podkręcania tej karty, który b.dobrze

pokazuje temperaturę karty i chipsetu.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kartę grafiki i zalmana, którego jadak po przymiarce nie założyłem;

trzeba by wyciąć w zalmanie cały rządek bolcy.

Karta nagrzewa się mocno :80 st. po podkręceniu nawet do 100st. ale pracuje

stabilnie! Na radiatorze na płycie dałem mały wentylatorek na 5V (niesłyszalny),

co obniżyło temp. na chipsecie do 53 st.

Do karty jest dołączony program TRIXX do podkręcania tej karty, który b.dobrze

pokazuje temperaturę karty i chipsetu.

 

pozdro.

 

 

No to nici z Zalmana w takim razie :sad: , wentylek na 5v też mam na szczęscie najwyżej jego założe, dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak? X800 jest dłuższy (szerszy?) od x700?

 

Zawsze możesz też wyrwać ten rząd bolców :)

 

Szczerze mówiąc nie wiem czy jest dłuższy czy szersz :D , no nic jak wpadnie mi sprzęcik w łapy to wtedy będe wiedział co i jak zrobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos z Was na biosie standartowym biosie F6 ma problemy z przekroczeniem 215-220 HTT oraz z wysokimi dzielnikami to jeszcze raz sciagnijcie ze strony gigabyte i wrzuccie bios F6.

 

Standartowy bios w zakupionej plycie, byl jakis trefny i robil problemy. Z nowym sciagnietym wszystko jest juz super, htt 300mhz i niezly o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

czesc sorki ze tak marudze ale chce miec sto procent pewnosci do tych co posiadaja ta plytke w rev.2.0 fotka jej jest w zalaczniku zerknijcie do biosu i sprawdzcie jakie jest maks napiecie na proca bo chce ja kupic zaraz po swietach i nie chce wdepnac w g... bo sprawdzalem w manualu sciagnietym do tej plyty i tam wogle nie ma opcji zmiany napiecia w biosie

post-115193-1135350971_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. W instrukcji napisane jest że ta płyta ma 10 portów USB- 4 z tyłu i 6 z przodu na kablu. Czy ten kabelek powinien być dostarczony w komplecie z płytą, czy trzeba sobie go dokupić (może ma być dołączany obudowy)?? Mam teraz dwa USB z przodu na kabelku na starej płycie-czy one bedą pasiły w razie czego??

thx za odp.

pozdROWER

Dołączona grafika

 

ja mam tą wersję (inaczej rozmieszczone rózne elementy niż na tej z poprzedniego zdjęcia) ona jest gorsza???? :(

Edytowane przez QRVICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta na drugim screenie to jest wersja 1.x czyli ta lepsza, na pierwszym screenie jest wersja 2.0 czyli z oszczednosciami w ukladzie zasilania procka ( 2fazy zamiast 3 )

na 2.0 mozna dac max 1.55V na procka, a na 1.x max to 1.75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz trochę z innej beczki, może ktoś pomoże.

Mainowicie wiele razy podczas odpalania kompa płyta brzęczy z głosnika systemowego dobrą minute, i po tym raz system wstaje, a niekiedy trzeba uruchamiać go z "ostatniej dobrej konfiguracji", po drugie chyba wbudowana sieciówka nie działa, w sieci widać kompa ale w zasadzie nie można się połączyć i z www czy z pocztą, nie wiem czy trzeba coś zmienić w biosie bo stery do sieciówki mam zainstalowane :sad:, pingi też nie działają.

Kurcze jakaś porażka, dodam że płyta pracuje na ustawieniach deafaultowych bez żadnego kręcenia jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- "brzęczenie" = piszczenie ? beeper ? czy jak to się objawia ?

 

- a co do sieciówki czy oby napewno dobrze wszystko skonfigurowałes :> ? Jeśli kompa widać w sieci to sieciówka nie może być uwalona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- "brzęczenie" = piszczenie ? beeper ? czy jak to się objawia ?

 

- a co do sieciówki czy oby napewno dobrze wszystko skonfigurowałes :> ? Jeśli kompa widać w sieci to sieciówka nie może być uwalona...

 

Co do sieciówki to też podejrzewam ze nie jest uwalona, musze pokombinować z drugim kompem, poprostu podłączyć je razem na tej sieciówce, dobrze że mam siec jeszcze na PCI bo nie chce mi się rozbierac/wyjmowac tej płyty :D

 

Co do piszczenia, poprostu przy odpaleniu biper piszczy może z 30 sekund w trakcie odpalania systemu, system się ładuje a w "tle" biper jeszcze piszczy tak jakby bios zgłaszał jakiś bład, i raz system się odpali normalnie mimo piszczenia, a raz się nie odpali, poprostu wciskam reset winda zgłasza konsole i uruchamiam system z ostatniej dobrej konfiguracji.

Teraz akurat po 3 restartach było ok krótki pisk przy starcie i winda się odpaliła. Bios mam najnowszy F6, może coś mam w biosie źle poustawiane dotyczące pamięci proca itp, jak na razie ciężko mi ogarnąć ten bios :-|

 

Chciałbym wrzucić inny bios, pojawił się jaki K8NE2, ale za bardzo nie wiem jak to zrobić, może ktoś podpowie, próbowałem z poziomu windka niby cośtam robi ale chyba nie do końca :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz ustawione automatyczne regulowanie obrotów coolera na procku (w biosie) i na jakie wartości. Podejżewam, że temperatura na starcie jest za niska i poprostu cooler stoi :) stąd ten "pisk", jak się system odpala to beeper nie brzęczy bo wszystko jest ok :) (temp. osiąga minimum)

Edytowane przez adi_h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz ustawione automatyczne regulowanie obrotów coolera na procku (w biosie) i na jakie wartości. Podejżewam, że temperatura na starcie jest za niska i poprostu cooler stoi :) stąd ten "pisk", jak się system odpala to beeper nie brzęczy bo wszystko jest ok :) (temp. osiąga minimum)

 

 

Ok sprawdze :D

 

 

No i nic to niestety nie dało, objaw występuje tak jakby "po dłuższym przestoju kompa", wyłaczam go w nocy odpalam rano i piszczy :sad: , jeśłi go wyłącze i odpale np za 2 godziny to jest ok B)

Edytowane przez lalasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze :D

No i nic to niestety nie dało, objaw występuje tak jakby "po dłuższym przestoju kompa", wyłaczam go w nocy odpalam rano i piszczy :sad: , jeśłi go wyłącze i odpale np za 2 godziny to jest ok B)

w biosie wejdż do PC health status i wyłącz opcję alarmu jeżeli wiatrak się zatrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie wejdż do PC health status i wyłącz opcję alarmu jeżeli wiatrak się zatrzyma

 

Ok zrobione, zobacze po dłuższym nieużywaniu kompa czy pomogło :D

 

No i pomogło, obserwowałem coolerek włacza sie w zasadzie dopiero jak się już winda uruchomi :D

Edytowane przez lalasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zauważyłem dziwną przypadłość w speedfanie. Gdy wykręce proca np. do 2500 mhz to "Temp:" mam w miare spoko (ok. 30C) ale gdy komp chodzi na defaultowych ustawieniach to czujnik wskazuje okolice 50C. Wy też tak macie?

 

Możecie mi jeszcze podpowiedzieć od czego są inne temperatury? Gdzie znajdują się czujniki na tej płycie? Nie moge tego znaleźć w instrukcji...

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie pamięci, mam ramy Kongstona 400 mhz, system widzi je oraz bios jako 166 mhz, może ktoś podpowiedzieć jak je ustawić żeby pracowały na 200mhz, w tej chwili CS to 2,5 ns, albo tak zostawić może będą bardziej wydajne.

Zaczynam zabawe z tą płytą i na razie jestem zielony, nawet nie wiem jak proca trochę do przodu popchnąć, może ktoś coś podpowie będe bardzo wdzięczny :D

Kompedium zacząłem powoli studiować :wink:

 

 

No i lipa, przy ustawienacj HT x3, pamięci 2x166, fsb mogę podkręcic raptem do 210 mhz :unsure:, kurcze tyle to bez problemu miałem na KT 400, chyba że coś źłe robie.

Dziwne bo w windku dokręciłem do 230 mhz i 3d mark przeszedł, a w biosie za cholere nie moge ?!

Edytowane przez lalasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz sobie HTT na jakąś tam wartość (np. 250), HT x 3 = 750 czyli mniej niż 800 (gwarantowana wartość tego chipsetu). Memclock obniżasz do wybranych wartości, podwyższasz napięcia (najlepiej ustawić na początku + 0,2V dla pamięci) itp.

 

U mnie jest blokada 327 HTT :( Nawet gdy ustawie w biosie 325 i wejde do windy i tam podkręce to gdy przekrocze 327 wyskakuje bsod :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz sobie HTT na jakąś tam wartość (np. 250), HT x 3 = 750 czyli mniej niż 800 (gwarantowana wartość tego chipsetu). Memclock obniżasz do wybranych wartości, podwyższasz napięcia (najlepiej ustawić na początku + 0,2V dla pamięci) itp.

 

U mnie jest blokada 327 HTT :( Nawet gdy ustawie w biosie 325 i wejde do windy i tam podkręce to gdy przekrocze 327 wyskakuje bsod :(

 

Jak ja ustawie fsb proca na 250 to nie ma szans żebym odpalił wogóle kompa :sad: , pamiątki ustawiłem na 2:2 czyli 200 mhz ale na 2 dzień widzę że programy mi błedy wywalają doszło do 2 restartów kompa i po 2 restarcie bios wrócił sam do fabrycznych ustawień, kurcze zaczyna mnie ta płyta wkurzać, albo ten proc taki cieńki, też się pokusiłem na jakiegoś gigashita :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,

może Lalasso wyłącz C&Q bo widzę że masz S3000+ jak nie pomoże to spróbuj na nowo wgrać bios F6 o czym pisał Gaz w poście 222. U mnie ostatnio po zmianie jednej kości ram (wcześniej no name 2x256) na PDP z podpisu (dwustronna slot 2) komp wstaje bez problemu za każdym razem obojętnie jak się bawie w biosie. Na wcześniejszych kostkach problem bootowania występował.

 

Mam zamiar kupić po nowym roku jeszcze jedna kostkę PDP i zobaczymy jak wtedy będzie wszystko chodzić. Jak na razie htt 300 to u mnie nie problem więcej nie próbowałem.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dniu dzisiejszym moge powiedziec z własnego doświadczenia ze GOOD ramy lepiej wspłdziałaja z tą płyta niz hynixy bez zmiany napiecia cl2.5 fsb 240 :) synchronicznie z prockiem całkiem ładnie jak na najtansza pamiec w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,

może Lalasso wyłącz C&Q bo widzę że masz S3000+ jak nie pomoże to spróbuj na nowo wgrać bios F6 o czym pisał Gaz w poście 222. U mnie ostatnio po zmianie jednej kości ram (wcześniej no name 2x256) na PDP z podpisu (dwustronna slot 2) komp wstaje bez problemu za każdym razem obojętnie jak się bawie w biosie. Na wcześniejszych kostkach problem bootowania występował.

 

Mam zamiar kupić po nowym roku jeszcze jedna kostkę PDP i zobaczymy jak wtedy będzie wszystko chodzić. Jak na razie htt 300 to u mnie nie problem więcej nie próbowałem.

pozdro

 

 

Spróbuje z tym biosem, dziś w sumie w biosie pamiątki ustawione na cs 2,5 w zasadzie standard, fsb + 10 mhz, komp pochodził ze 3 godziny, a potem jaja restart windek wogóle nie chciał wstać, przy naprawie z konsoli BSOD, dopiero restart biosa, zaminiłem kości i wsadziłem do slotu 1 i 2 bo testowo wsadziłem do 2 i 3 i xp ruszył bez problemu :mur:

Wymieniam tą płyte na drugą mam ją dopiero 7 dni także mogę to zrobić, jak z drugim modele będzie tak samo to kupuje coś immego, asusa, abita nie wiem zobacze, to przecież cholery można dostać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...