Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

To co mam wrecie zrobic jedni pisza zeby wgrac FB inni zeby F5 ktory bedzie najlepszy do mojej plyty rev 2.0 , na poczatku mialem FA i nic nagralem F5 tez nic jedynie clock genem idzie na 8x320 ( ale ja chce na stale w biose orzynajmniej 8x300 :mur: ). i gdzie mozna znalesc ten bios FB bo na stonce jest tylko F6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idą z htt m ja mam 100 ustawione i na 327 mam 327 pamięci :D

 

Dr@GuN no masz szczescie-ja zeby osiagnac stabilne HTT=300MHz musialem podniesc napiecie do 1,55 :/ a wiecej juz nie idzie...

co to za szczęście z pamięciami 333mhz..... :mur: :mur: :mur: :mur:

 

ps mam w spi 1m prawie 40sekund , to dobrze czy źle na sempie 2622mhz na timingach 3 2 2 7 i 327mhz na ram

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaq miałem na 2400mhz i 512mb na 2-3-2-5 1T 38sekund w spi 1M 226mhz

 

Czy ktos zna jakis program do sprawdzania parametrów pamieci i proca typu cpu-z ALE ZEBY DIZAŁAŁ W DOSIE!

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze dwa posty, jeden pod drógim, ale mam pytanie...

Co to jest te R.G.B ?

W necie nie znalazłem nic ciekawego, tylko ze cos polepsza grafike 3D, ale nie wiem jak to działa, Jest R.G.B core clock i R.G.B memory clock i to jest w procentach. Czy ktos mi wyjasni o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam wrecie zrobic jedni pisza zeby wgrac FB inni zeby F5 ktory bedzie najlepszy do mojej plyty rev 2.0 , na poczatku mialem FA i nic nagralem F5 tez nic jedynie clock genem idzie na 8x320 ( ale ja chce na stale w biose orzynajmniej 8x300 :mur: ). i gdzie mozna znalesc ten bios FB bo na stonce jest tylko F6.

jak masz rev 2.0 to do twojej plyty jest bios FA i FB , dziwne ze Ci wogole dziala na F5

tu masz link do strony gigabyte z biosem FB

http://tw2005.giga-byte.com/MotherBoard/Su...(Rev%202.x).htm

 

A mam takie pytanko, moze jak wgrales ten bios F5 albo F6 do rev 2.0 to byla mozliwosc zmiany napiecia na procu ?:>

Edytowane przez Lubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy na forum, ale przestudiowałem co mnie interesowało i zająłem się oc. Sporo się nadenerowałem gdy zacząłem zabawę ale po ustawieniu HT x2 i max memory clock 100MHz wszystko poszło jak z płatka.

Bez problemów dojechałem do HTT 290MHz, bez zmiany napięca na procku.

Aktualnie jestem na HTT 320MHz z napięciem 1,55V.

 

Chciałbym ruszyć dalej ale po ustawieniu 325 MHz nie przechodzi testu w SuperPi, i tu pada pytanie co mogę jeszcze zrobić, opłaca się podnoszenie napięca, czy to zbyt duże ryzyko? Aha temperatura procka w stresie 34 stopnie. Po za tym of kors mam rev 1.x, Semprona 2800+, RAM Kingston 256MB 400MHz, i jakiś nie wiadomo jaki zasilacz 350W.

 

A propos chipsetu, jakie są szanse ze się zjara?

 

Aha i jeszcze, u mnie można ustawić HTT w biosie nawet na 455MHz.

Edytowane przez marshall02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

455 w kazdej mozna ustawic tylko mało która wyrabia na takich ustawieniach, moja wstaje ale sie resetuje. U mnei mnoznik HT x2 nie działa, a na 2,5 nie da rady dac wiekszego HTT niz 300, a maxymalne htt na jakim sie system uruchamia, tzn nie resetuje sie przed bootowaniem to 308mhz, cos cienki mam chyba egzemplarz. Smigneła mi pare razy na HTT 312mhz co dało u mnie 2800mhz, ale na obnizonym mnozniku, napieciu standardowym i dzielnkiki pamieci na 100.

Woglwe jakos osobiscie nie jestem zadoowolony z tej mobo. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dysk na sata2 na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item89684977_dysk_tw...ii_wroclaw.html

i mam problem , nie wiem czy dysk nie chodzi czy co , ale po podłączeniu nie wykrywa go w systemie ani w biosie , a w instrukcji od płyty za nic nie mogę znaleść nic o ustawieniach sata , dodam że jest to mój pierwszy dysk sata , i nie mam nawet go gdzie sprawdzić , może jutro wpadnę do qmpla i oblookam czy u niego chodzi , tymczasem pytam sie was , gdzie są jakiekolwiek funkcje dot. sata ?? ps na dysku ustawiłem zworką na 1,5gbps to chyba dobrze dla tej płyty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak, jak kupiłem dysk z SATA podłaczyłem go do płytki bez wkłądania żadnych zworek, a stary dysk odłączyłem. Ustawiłem w biosie żeby komp startował z CD-ROMu no i podczas instalacji windowsa zainstalowały sie sterowniki do dysku. Dalej instalacja przebiegała poprawnie.

 

Daj znać jak poszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś moze jakie SATA obsługuje ta płyta bo ja juz nie wiem, a za tydzien bede dysk na sata wlasne kupować.... Na laminacie płyty obok złącz SATA mam napisane SATAII 01,SATAII 02, SATAII 03, SATAII 04 a we wszystkich sklepach kompterowych i w instrukcji napisane jest ze ona obsługuje samo SATA a nie II . I teraz nie wiem jaki dysk kupic. A ne chce potem bawić się w zwroty jak nie bedzie cos dzialac. Jakie dyski sata używacie?? I co ma SataII a nie ma sata?? :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dysk na sata2 na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item89684977_dysk_tw...ii_wroclaw.html

i mam problem , nie wiem czy dysk nie chodzi czy co , ale po podłączeniu nie wykrywa go w systemie ani w biosie , a w instrukcji od płyty za nic nie mogę znaleść nic o ustawieniach sata , dodam że jest to mój pierwszy dysk sata , i nie mam nawet go gdzie sprawdzić , może jutro wpadnę do qmpla i oblookam czy u niego chodzi , tymczasem pytam sie was , gdzie są jakiekolwiek funkcje dot. sata ?? ps na dysku ustawiłem zworką na 1,5gbps to chyba dobrze dla tej płyty ??

disable raid :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników k8ne.

Chciałem zapytać jaki macie odczyt +5V w speedfan, wiem że nie jest to miernik, u kolegi pokazuje wahania od 2,5 do 5V czy to normalne?

Edytowane przez irzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cassius777

disable raid nie pomaga....pozatym jeszcze co do

@marshall02 - gdzie są stery , powinny być na dyskietcce ?? bo ja mam z drugiej ręki i nie wiem czy mi sie gdzieś w papierach może zgubiła czy jak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jestem tu pierwszy raz.

 

Stalem sie posiadaczem plyty GA-K8NE (rev2.0, Wgralem nowy bios.)

Semptron 64 2800 +

 

Mam problem ze startem windowsa XP.

Mianowicie jesli w nagrywarce (podlaczonej do IDE 1 jako slave) znajduje sie dowolna plytka CD to windows startuje.

Jesli płytki brak komputer zatrzymuje sie na planszy startowej winXP.

 

W kwesti dokladniejszego zobrazowania w IDE 0 na master podpiety mam HD, a na slave jeszcze cd-rom.

Na jakims forum znalazlem juz taki sam problem ale nie udalo mi sie skontaktowac z osoba go posiadajaca.

Przypuszczam wiec ze moze ktos mial juz taki problem i go rozwiazal. Bo ja niestety nie jestem specem w tych sprawach.

Bede wdzieczy za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gaclaw

Miałem kiedyś identyczny problem na epoksie 8KRAI, okazało się, że coś było nie tak z biosem i pomogło 'Load optimized defaults' i potem oczywiście własne ustawienia. Chodzi mi o to, że po wymianie czy resetowaniu biosa najpierw zawsze musiałem dać ten 'load optimized defaults' zanim ustawiałem po swojemu.

 

Druga sprawa, to dokup 2. taśmę, bo dysk systemowy z nagrywarką na jednej taśmie to nie jest dobre rozwiązanie z punktu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz rev 2.0 to do twojej plyty jest bios FA i FB , dziwne ze Ci wogole dziala na F5

tu masz link do strony gigabyte z biosem FB

http://tw2005.giga-byte.com/MotherBoard/Su...(Rev%202.x).htm

 

A mam takie pytanko, moze jak wgrales ten bios F5 albo F6 do rev 2.0 to byla mozliwosc zmiany napiecia na procu ?:>

 

Witam tak byla mozliwosc tylko jak zmienilem choc troche to odrazu komp nie wstawal takze nie polecam :), a wgralem porogramikiem z pplyty ten bios.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam inny problem , okazało sie że to wina dysku , teraz jak go wykryje to nie chce sie dalej bootować...stoi , i nie jest to wina raid bo wyłączam... zresztą nie ważne czy włączam czy nie i tak stoi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, niedawno kupiłem ta płyte i sempa 2800, postanowiłem wziac sie za podkreacanie go i mam takie pytanie: czy ta płyta ma blokade czestotliwosci PCI-e/PCI???

 

jak podkrecacie?? z Biosu czy przez program w winie?? jesli w winie to jakim programem??

Edytowane przez kuki1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze najlepsze podkręcanie jest z biosu.....co do blokady .....jest chyba taki temat przyklejony(faq sie bodajże zwie) i tam jest wszystko napisane....troche inicjatywy własnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób ktore zmieniały chłodzenie na chipsecie...

a więc, zmieniłem standardowy radiator na Zalmana NB47J. Usunąłem z niego 6 nóżek i kilka wygiętych - karcie graficznej już nie przeszkadza... ale , po kilku minutach pracy radiator jest gorący :|

Czemu ? Przesmarowałem Chipset dokładnie, warstwa jak na procka, używałem OCZ Ultra 5+, próbowałem tez dołączonej pasty i efekt taki sam :|

Co może byc nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adi_h

Po prostu chipset tak się grzeje, też mam niebieskiego zalmana i bez dodatkowego wentylatora jest gorący.

Niepotrzebnie usuwałeś 6 żeber. Zalmana ułożyłem niecentralnie i wystarczyło wygiąć 4 żebra nieusuwając żadnego, a ty nie masz dłuższej karty.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adi_h

Po prostu chipset tak się grzeje, też mam niebieskiego zalmana i bez dodatkowego wentylatora jest gorący.

Niepotrzebnie usuwałeś 6 żeber. Zalmana ułożyłem niecentralnie i wystarczyło wygiąć 4 żebra nieusuwając żadnego, a ty nie masz dłuższej karty.

Po ich usunięciu wygląda to całkiem estetycznie :) Kurcze, zalman gorący jest :/ Dam na niego jakiś nawiew ale wydaje mi się, że standardowy radiator nie był gorący... a teraz , po uruchomieniu kompa i chwili pracy upał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ich usunięciu wygląda to całkiem estetycznie :) Kurcze, zalman gorący jest :/ Dam na niego jakiś nawiew ale wydaje mi się, że standardowy radiator nie był gorący... a teraz , po uruchomieniu kompa i chwili pracy upał...

u mnie jest dokladnie to samo po zalozeniu zalmana , radiator jest cieplejszy, ale to tylko dobrze swiadczy ze lepiej odprowadza cieplo, bo fabryczna pasta (twardosci kamienia) nie byla bardzo wydajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest dokladnie to samo po zalozeniu zalmana , radiator jest cieplejszy, ale to tylko dobrze swiadczy ze lepiej odprowadza cieplo, bo fabryczna pasta (twardosci kamienia) nie byla bardzo wydajna :)

Zgadzam sie, twardość... to był dosłownie kamień ! Nie mogłem zeskrobać z chipsetu !

Dzisiaj założyłem radiator jeszcze raz, użyłem pasty OCZ Ultra 5+ , zmieniłem troszkę zatrzaski mocujące , wszystko jest dopasowane idealnie i... radiator już nie parzy :D W obudowie mam troszke chłodniej to i on jest ciepły ! Ale nie gorący... Jeśli uda się zastosować dodatkowy nawiew to już będzie rewelka :]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...