Skocz do zawartości
Oli20053

Sb Audigy2 Value Vs Audigy2 Zs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Tym razmem zastanawiam sie nad wyborem jednej z dwoch kart Pytanie tylko ktora. Ktora sie lepiej bedzie spisywać w grach aby nie spowalniac CPU-fps ! :blink:

1543102[/snapback]

 

Byl juz taki temat wielokrotnie poruszany... szukaj !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl juz taki temat wielokrotnie poruszany... szukaj !!

1544835[/snapback]

pewnie i bylo ale czasami trudno zlaezc konkretu wiec moze warto odpisac w kilku zdaniach jesli ktos wie a nie odsylac do szukania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pożeranie CPU przez te karty to nie ma żadnej różnicy. bierz Value - tańsza o ok 100 zł. Jeśli nie słychać różnicy to po co przepłacać? :D no chyba że jest ci potrzebne jakieś złącze którego nie ma w Value.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie testuje Value i niestety slysze w tarakcje sluchania mp3 jakies trzaski - co jakis czas cos trzesnie ! Wczesniej tego nie bylo na zintegrowanej i na Live 5.1 Czym to mze byc spowodowane? jade na sterach z oryginalnej plytki :angry:

 

Dzieki LUKAS :) W piatek bede meczyl ZS'a

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Tym razmem zastanawiam sie nad wyborem jednej z dwoch kart Pytanie tylko ktora. Ktora sie lepiej bedzie spisywać w grach aby nie spowalniac CPU-fps ! :blink:

1543102[/snapback]

Jeśli chodzi o fps'y i dźwięk to spore różnice można zauważyć na starszych prockach. Z tych dwóch kart bierz ZS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak ten value wyglada :).. bo mam wrazenie ze te karty wygladaja blado przy zs. Jakos mniej elementow jest na nich ... oszczednosc ??? Nie wiem :)... ale napewno bym jej nie bral, wydaje mi sie ze te roznice w uzytych komponentach robia roznice w jakosci dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego warto przepłacać 100zł?

Jakie procki są dla ciebie "starsze"? :> Bo ja nie widziałem żadnej różnicy.

1545754[/snapback]

Toca Race Driver na Piii 650 z Live! miała nieprzyjemne skoki a po dokupieniu Audigy 2 gra chodziła czyściutko!

 

Zalezy jak ten value wyglada :).. bo mam wrazenie ze te karty wygladaja blado przy zs. Jakos mniej elementow jest na nich ... oszczednosc ??? Nie wiem :)... ale napewno bym jej nie bral, wydaje mi sie ze te roznice w uzytych komponentach robia roznice w jakosci dzwieku.

1545782[/snapback]

No właśnie coś za mało tam tego wszystkiego ;) a jesli chodzi o użyte komponenty to możliwe, że Value ma inne przetworniki ale tego nie jestem pewnien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ! Value wyglada badziewnie - gra jak SBLive 5.1 - nie slysze roznicy ( na 5.1 nie bylo trzaskaow) W nocy podcagnolem stery ze strocy Creativy i juz na m3 jest dobrze nie wiem jeszcze jak w grach! Z tego co wiem to wszystkie komponenty na pokladzie Value sa te same co na ZS ! kwestia tylko oprogramowania - jakies dodatkowe bajery, zlote styki - PONOĆ ! NADAL nie wiem co robić zostac przy Value ! powrocic do SBLive 5.1 czy brać ZS'a :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimis komponentami musi sie roznic ... wedlug mnie jest slabiej wykonany. Jesli by byl na tych samych komonentach to mialby taki sam SNR http://www.soundblaster.com/products/produ...uct=10653&nav=3 . Porownaj sobie. A wogole to Creative okresil Audigy 2zs jako Audigy 3 stad ten przeskok odrazu na audigy 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toca Race Driver na Piii 650 z Live! miała nieprzyjemne skoki a po dokupieniu Audigy 2 gra chodziła czyściutko!

1545872[/snapback]

No ale chyba nie mówimy tutaj o wzroscie klatek w porównaniu Live! - Audigy2 tylko na Audigy 2 Value i Audigy 2 ZS - ja między tymi kartami jeśli chodzi o wydajnośc gier nie widze żadnej różnicy.

Co do wyglądu..

Jak zajrzysz na strone producenta to zobaczysz że są to 2 różne karty - Audigy 2 Value to tak jakby Audigy 2 natomiast Audigy 2 ZS to tak jakby Audigy 3 - a w każdym bądź razie model przejściowy "po drodze" do Auigy 4. IMO czysty chwyt marketingowy bo te karty nawet w profesjonalnych testach mają minimalne różnice - których nikt nie będzie w stanie usłyszeć. Pozatym to jeśli jakość karty oceniacie przez wygląd to :lol: Jak wiadomo Value nie posiada niektórych złącz na śledziu więc logiczne że nie ma niektórych bebechów na karcie. Zresztą temat ten był już kilkakrotnie poruszany na forum. Jeśli chodzi o jakość dźwięku różnicy między Value a ZS NIE USŁYSZYSZ RÓŻNICY.

Oli20053 powiedz jakie masz głośniki? bo to czy opłaca ci się przesiadać z Live! na Audigy zależy głównie od tego.

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hee hee EXO3 !!!!!!!!!!! Jade na sluchawkach AIWY :rolleyes:

czasami wijam sie we wzmacniacz technicsa + juz niestety tylko jakies badzioewne kolumny sony i satelity tonsila! Zwalilo mi sie gniazdo w zintgrowanej a koszt naprawy przewyzsza zakup nowej karty wiec cos musze kupic ! Krotko bo 36 godzin mialem SBLive 5.1 bylo OK teraz mam Value do piatku z mozliwoscia zmiany na ZS ale chyba nie widze sensu ........................eeeeeeee sam juz nie wiem :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym artykule w podsumowaniu kolwga paq napisal

 

Sound Blaster Audigy 2 Value

Plusy:

+ obsługa zestawu głośników 7.1

+ bardzo dobra jakość dźwięku

+ do 64 "sprzętowych dźwięków"

+ 192kHz i 24-bity

+ oprogramowanie

+ EAX 4

+ wydajność

+ cena (na dzień dzisiejszy około 170zł)

 

Minusy:

- nie posiada układu EMU10k2

 

JAK TO NIE MA EMU10K2!!!!!!!!!!!!????????????? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK TO NIE MA EMU10K2!!!!!!!!!!!!????????????? :mur:

1549591[/snapback]

Tak to powinno wyglądać:

 

Sound Blaster Audigy 2 Value

Plusy:

+ obsługa zestawu głośników 7.1

+ bardzo dobra jakość dźwięku

+ do 64 "sprzętowych dźwięków"

+ 192kHz i 24-bity

+ oprogramowanie

+ EAX 4

+ wydajność

+ cena (na dzień dzisiejszy około 170zł)

+ posiada układu EMU10k2

 

Autorowi artykułu pomyliło się po prostu. Najpierw sam pisze o świetnej wydajności DSP w A2V a potem robi takiego byka w podsumowaniu. Maila trzeba mu wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto artykuł po ktorym mi sie pomieszalo w bance :blink:

1551770[/snapback]

 

zastanowilo mnie to :

Audigy 2 - EMU10k2, EAX 4, głośniki 6.1, 24-bity i 192kHz

Audigy 2 Value - EAX4, głośniki 7.1, 24-bity i 192kHz

Audigy 2ZS - EMU10k2, EAX 4, głośniki 7.1, 24-bity i 192kHz, certyfikat THX

 

poniewaz byla wczesniej dyskusja na temat emu10k2 ...

 

Oli, ja ci od poczatku mowilem zebys sie skusil na zs, co by nie mowic i kombinowac to THX za frajer sie nie dostaje i jest to jakas gwarancja jakosci zarowno dzwieku jak i wykonania (mniej waznego). Roznicy strasznej nie masz w cenie miedzy zs a value. zastanawiasz sie nad tym juz dosc dlugo hehe wiec tak jak ci radzilem poczekaj do nastepnej wyplaty w naszej cudownej firmie hahaha i dolozysz ta stowke i bedziesz mial swiety spokoj i gwarancje dobrego zakupu ktorego sam ci pozazdroszcze ;)

 

EDIT: co to wlasciwie jest ten EMU10k2?

Edytowane przez Lcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...