Skocz do zawartości
Hamil_Hamster

Dothan S478 I Płyta Desktopowa...

Rekomendowane odpowiedzi

też pierwsze słysze.... moze podasz jakiś przykład, bo moze to być poprostu głupia literówka

 

pozatym dothan potrzebuje nieco innego zaislania

 

z tego co wiem to są 2 sposoby na pentium m w desktopie

1. odpowiednia płyta asusa pod 478 + przejsciowka ct 479

2. płyta dedykowana pod pentium m - np. dfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - pierwsze słysze !!!

gdzieś mi sie obiło o uszy ,że starego pentiuma m wkładali do S478(ale głowy nie dam sobie za to uciąc ile on miał nóżek :) ) to po prostu dostawał jeden i ten sam mnożnik - zaniżony chyba do x12 - czyli w efekcie był to 1200mhz

Ludzie kręcili je przez FSB do 200 i jakos to działało ale nic nie wiem więcej.

Poszukam coś i jak znajde to sie pochwalę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno takich Dothanów w zagranicznych sklepach internetowych (np. newegg) a na stronie Intela można znaleść potwierdzenie ich istnienia.

Wystarczy użyć tego : http://processorfinder.intel.com/scripts/default.asp

(Przykładowy Dothan na s478 )

 

I jak można zauważyć to obudowa w tych Dothanach (PPGA) różni się od zwykłych P4 (PPGA FC-PGA2 a czasem tez wykłe PPGA...sam nie wiem), ale nie mam pojęcia czy ma to wpływ na układ pinów.

 

/EDIT - poprawiony link do szukajki Intela...i jeden błąd.

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze w sklepach to sa to tylko procki na fsb400 mhz

te na 533 wszystkie sa dostepne tylko na 479

jak przyplytnie gotowka to kupie 1,6ghz i napisze jakie wrazenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu - czy ktoś z forumowiczów spotkał się z testami porównywawczymi Penitiumów i Celeronów na Dothanach?

 

z tego co widze w sklepach to sa to tylko procki na fsb400 mhz

te na 533 wszystkie sa dostepne tylko na 479

jak przyplytnie gotowka to kupie 1,6ghz i napisze jakie wrazenia

1557722[/snapback]

A kiedy się tego spodziewasz? Pytam bo sam też planuje zakupy i wolał bym wiedzieć jak to jest z tymi prockami gdzieś tak na początku sierpnia.

Ale niestety P-M + przejściówka CT-479 wychodzi zbyt drogo (do tego trzeba miec płyte Asusa...), jednak taki P-M pod s478 i chwilowo jakieś tanie mobo to coś o akceptowalnym koszcie. Mimo to nie stac mnie by sprowadzać proca z którym nie bede miał co zrobić.

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P-M + przejściówka CT-479 wychodzi zbyt drogo (do tego trzeba miec płyte Asusa...), jednak taki P-M pod s478 i chwilowo jakieś tanie mobo to coś o akceptowalnym koszcie. Mimo to nie stac mnie by sprowadzać proca z którym nie bede miał co zrobić.

A gdzie w Polsce mozna kupic taka przejsciowke Asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w posiadaniu Dothana 1.5 z 2MB "keszu" i normalnie po wejściu na strone procesor spec finder zgupiałem do reszty :blink:

Byłem przekonany że mój procuś jest na s479 a według tej strony mam 478 pin PPGA. :huh:

Może Lancer by cuś wyjaśnił bo ja się pogubiłem...

 

-------------edit--------------

No laptopka nie rozkrece bo na gwarancji 24 miechy a przedwczoraj go kupilem, jak wróce z pracy to zobacze co pokazuje cpu-z.

Edytowane przez KeinXor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz policzyc piny :D

1558667[/snapback]

przeciez pisze ze łaptoka nie bedzie rozbieral....

 

EDIT:

no tak, nie zwrocilem uwagi :wink:

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ale to moze pasowac:P

tylko niech ktos zalatwi takiego proca na 478 i sprawdzi albo ktos kto ma dostep do takich prockow:P

 

te mobile sa na "478 pin PPGA" to samo co prescotty

napiecie maja takie same

ale pewnie bios bedzie blokowal

 

 

EDIT

 

kto ma 200zl niech sprawdzi czy wogule to dziala!!

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58046164

 

tu link do jego specyfikacji:p

 

Tu

 

a tu nastepny

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58277254

 

 

ale chyba nie zadziala bo i nuzka nie pasi:)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidel - Niestety ta jedna przemieszczona nóżka IMHO stanowi problem nie do przeskoczenia <_<

Oczywiście o ile zdjęcia są prawidłowe.

 

No to o czym my w zasadzie rozmawiamy? ;-)

1558442[/snapback]

O sprzęcie sprowadzanym :) Chętnie bym wzioł pare sztuk przejściówek ale niestety nie wiem ilu było by na nie chętnych- nie widzi mi się kupowanie i trzymanie nietaniego sprzętu którego nikt nie chce odkupić. Nie wiem też jak sformuować pytanie ani gdzie zapytać o popyt na zakup CT 479.

W końcu jakiś topic z zapytaniem założę, ale jak się zorientuje lepiej w temacie. (musze jeszcze się dowiedzieć jak się sprawuje C-M na tle P-M, bo na tego drugiego mnie nie stać ;) ).

 

Jakikolwiek sprzęt będe miał pod koniec sierpnia.

Najwyżej się skończy tym, że będe jedynym w kraju posiadaczem takiego zestawu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekajcie jakies 10 dni bede mial ct479 i pentium 4 mobile 1,8ghz/400/0,13/512/C0/1,3V i zobaczymy jak to chodzi

na procku jest

Package Type:

478 pin PPGA FC-PGA2

zobaczymy czy bedzie to pasowac bez przelotki napewno dam znac

cena przelotki to kolo 180zl niestety nie w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P-M z tego co wiem ma lepsze zarządznie energia niz celek. i tyle różnic - z tego co pamietam

 

był artykół na tomshardware o ct-479 i tam opisali różnice (niestety nie pamietam dokładnie jakie to były.

 

ps. tez chetnie bym sie przesiagł na jakieś M... ale niestety kasy brak... moze za roczek albo dwa :/

 

EDIT: dzieki Hamil_Hamster za uwage

Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozit - P4 Mobliny a P-M (Dothan) pod s478 to całkiem inne bajki, ten pierwszy na pewno dział dobrze na zwykłych płytach (i daje mnożnik 12x) a ten drugi najpewniej nie.

 

Ganeon - Coś chyba pokręciłęś w poscie - "c-m z tego co wiem ma lepsze zarządznie energia niz celek. i tyle różnic", chyba chodziło Ci o P-M. :)

A więc nie tyle róznic, bo poza nieposiadaniem przez C-M technologi speedstep (przy używaniu desktopowego mobo to i tak nie ma znacznia) róznica jest w ilości cachu L2, a konkretniem P-M ma 2mb a C-M ma 1mb.

Chce wiedzieć jak to się odzwierciedla w wydajności (raczej nie można uznać, że róznice między pentiumem i celkiem sa takie same jak w P4, bo to nie ta technologia, nie netburst).

Bo w cenie to wygląda tak, że najtańszy Celek Dothan jest 2x tańszy niż najtańszy Pentium Dothan.

 

/EDIT - Znalazłem informacje, że Celerony Dothany, tak jak i starsze P-M kończą się z FSB na 180 :|

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wyglada na to ze Celerony-M to praktycznie to samo costarsze Pentium-M 'Banias' - tez miały fsb400 i 1MB Cashe. a z tego co wiem, to podniesienie magistrali i podwjenie chashu nie miało wielkiego wpływu na wydajność - najwieksze miało zwiekszenie czestotoliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentium m nie dziala "wprost" w plytach desktopowych 478. pomijajac nieco inny uklad pinow, sa tez roznice elektryczne

pentium m, zarowno 479 jak 478, pasuje za to do przejsciowki asusa ct-479

Edytowane przez zark7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem sobie informacji na temat tego Celka na forum extremesys, wnioski takie :

-Jest on ciut wydajniejszy od Baniasa. (wiadomo, w końcu troche poprawiono ten rdzeń)

-Nikomu nie udało się zrobić na najniższym modelu (1,3ghz, nie wiem jak na szybszych) nawet z rewizją c0 (350J, bez "J" to jest b1) FSB 200. Nie wiadomo czy to wina samego proca, czy też tego, że startuje on na niższym napięciu niz P-M, a przed bootowaniem w Dothanach jest dawane niskie napięce a dopiero później te ustawione np. drut modem, jak się na nim nie uruchomi to czapa.

(są też tam propozycje ewentualnych modów mających to naprawić, ale dla mnie to niezrozumiałe :P)

-Za to P-M z domyślnym FSB 133 kręcą tam jak dzikie...

 

Oraz to co wspomniał Zark7, Dothany 478 pasują pod s479. Procki z 478 pinami to te na FSB 100 a z 479 pinami na FSB 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie znalazlem procka 1,6ghz dothana M 730 za jakies ~750zl i przejsciowke wybralem tego procka gdyz mam zamiar wyciagnac na nim ponad 200 na fsb co z tego bedzie wkrotce sie okaze

ten wynik super pi na podkreconym dothanie jest imponujacy u siebie na 3,5ghz mam 44 sek wiec roznica kolosalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie znalazlem procka 1,6ghz dothana M 730 za jakies ~750zl i przejsciowke wybralem tego procka gdyz mam zamiar wyciagnac na nim ponad 200 na fsb co z tego bedzie wkrotce sie okaze

ten wynik super pi na podkreconym dothanie jest imponujacy u siebie na 3,5ghz mam 44 sek wiec roznica kolosalna

1561180[/snapback]

Gdzie znalazles? i za ile przejsciowka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...