Skocz do zawartości
czarny666

Fifa 2006

Rekomendowane odpowiedzi

polski komentator ?? to przecież coś wspaniałego , jeszcze liga polska i naprazwde można sie czuć tak jakbyś to sam rozgrywał mecze + career mode

Dokładnie o to mi chodzi. Tak samo jak w fpp do gry potrzebny jest jeszcze klimat. jak widać jednak nie dla każdego. Dla mnie najważniejsze jest własnie to co napisałes. Dlatego gram nadal w swos i w fife2005. I jeśli w fife2006 bedzie tryb kariery jeszcze troche poprawiony to tym bardziej zagram, a nie w "miażdżącego wszystko" pes'a :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie równie ambitna co poprzedniczki to dziękuje... zero dynamiki, bramkarze z uposledzeniem ręcznym i ruskie techno w menu :lol:

mogliby zrobic arcade'a takiego jak 2002 WC bo za symulacje nie mają sie co brac ,a arcady nawet miło im wychodzą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie pogadacie...  :lol: W dwójke albo trójke ;)

1559317[/snapback]

 

jak bedzie równie ambitna co poprzedniczki to  dziękuje... zero dynamiki, bramkarze z uposledzeniem ręcznym i ruskie techno w menu :lol:

1559341[/snapback]

hehehe, ale mnie rozbawiliście tymi tekstami Panowie :-) ( pozytywnie ).

 

Co do polskiego komentarza to nie będę nic mówił trzeba zaczekać bo jak będą komentować tak jak mecze Polskiej reprezentacji.. to może być całkiem przyjemnie :)

wtedy odpale może dla samego komentarza tą grę... jak mi oczywiście jakiś zapaleniec z tych "trójki" ( jak to wspomniał Solid_Snake hehe ) użyczy mi ją, bo powiedzcie kto wybierze fife mając ~150zł do dyspozycji, jak obok na półce będzie stać PES5 :-).

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie pogadacie...  W dwójke albo trójke

Facet. Wali mnie to ilu ludzi lubi fife w tym kraju i na swiecie. Jak dla mnie mogę być taką jedyną osobą. Dotarło? Nie musze się codziennie dowartościowywać, jak co niektórzy wykorzystujący każdą okazję, żeby zakrzyczeć: "pes jest najlepszy i tak bardzo jest dużo tych, którzy go kochają" i próbować 'nawrócić' każdego, żeby grał w pes'a.

Edytowane przez Buck Tuddrussel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawracać nikogo nie będziemy...kto się ma nawrócić ten sam to zrobi...

 

Z materiałów które narazie opublikowano nie wróżę nic dobrego...goście dalej biegają jakby im ktoś kij od szczoty w tyłek wsadził...a to że w grze są jakieś nowinki techniczne, dopieszczone cienie zawodników, brudzące się stroje...

...to nie chodzi o to...po prostu wcześniejszym fifom (nie licząc 98,2002WC) brakowało grywalności...a to jest najważniejsze.

Jeśli EA weźmie sobie to do serca i stworzy nareszcie dobrą grę, będę zadowolony, będę miał 2 gry piłkarskie, w które można grać...

 

A komentarz...fajnie będzie posłuchać wreszcie polaków, ale myślałem że się postarają i wezmą kogoś z wyższej półki niż spółka Szpak-Szaranowicz...

Może dla kogoś kto oglądał tylko mecze z ich komentarzem są dobrzy...

Ale w tym kraju jest kilku dużo lepszych fachowców w tej dziedzinie. Mogli się bardziej postarać...a i wiecie że nagranie ścieżki dźwiękowej (polskiej) trwało jedno popołudnie ??...to się chłopaki namęczyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh nigdy kosztowało by ich to za duzo pracy i pieniędzy :) a wiedzą ze i tak duzo ludzi kupi tą gre np. ze względu na licencje itp chociaż nie wiem co widzą w tym ludzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symulację?? Od kiedy pes jest symulacja??

Prawdziwej symulacji piłki, tak jak i większości dyspcyplin nie da się zrobić, jeszcze przez długi czas, a może i wogóle. Niech panowie zakochani w pes nie wciskaja kitu, że grają w symulację. Jedna i druga gra to tylko udawane kopanki. Większą przyjemność i satysfakcję sprawi mi pokonanie MU grając Rochdale (wiem, wiem panom od pes nic ta nazwa nie mówi) nawet mając do dyspozycji gorszy system odzwirciedlenia meczu. Dlatego wole grać w swos i fife2005 i są one dla mnie znacznie bardziej grywalne pes.

Poza tym panowie pes'owcy nie róbcie z siebie takich znawców piłki, bo brzmi to conajmniej komicznie. Jestem mocno przekonany, że gdyby znaczną część z was postawić na boisku to i kazać grać to już nie bylibyści tacy pewni siebie. :) Bo tam znajomość kombincji klawiszy na padzie do niczego by się nie przydały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghyhy, przypomina mi sie watek o F2005.

Identyczny niemal.

Flaki z olejem ze strony PES`owcow.

My sie tu zastanawiamy jaka bedzie nowa FIFA, a przychodzi jeden z drugim i mowi - gorsza od PES5.

Chocby staneli na napletkach to nic tym nie wskuraja bo jestem fanem FIFY i tylko w nia gram i tylko od niej oczekuje satysfakcji, ktora i tak mi daje co roku.

Widocznie PES nie jest dla 100% graczy i trza sie z tym godzic albo wypier**** do topicu, w ktorym mozna swoje zale wylac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli panowie z EAsports znowu nie wyskoczą z jakimś "rewelacyjnym" systemem jak np. "off ball" w fifie05 (rozgrywka ograniczała sie do ciągłych podań 50 metrowych) , to będzie dobrze :razz: . Tylko coś sie obawiam tego Szpaka i Szaranowicza :/ . I żeby poziom trudności podnieśli !

 

A Pesa nie lubie ! Pożyczyłem od kolegi , nawet dvd z kompa siory do swojego przełożyłem . Efekt ? - po 2 godzinach zabawy z instalką , pograłem 5 minut i skasowałem . Pozatym przedewszystkim Fifa jest bardziej arcadowa , intuicyjna. A w Pesa trzeba grać godzinami żeby sie nauczyć najprostszych tricków. Już wole sobie pograć na boisku z kumplami , a nie tracić całe dnie żeby być masta w jakiejś grze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaczki poprostu muszą się dowartościować :)

 

Mnie nie obchodzi co sie dzieje w świecie pes'a. Gdyby którys z pes'iaków nie napisał tutaj, ze wychodzi 5 nawet bym o tym nie wiedział.

 

Wracając do fify. Mam nadzieje, że poprawią jeszcze trochę tryb kariery. Może nawet dojdzie do tego, że całkowicie przestanę grać w swos. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle twórcy FIFY sprowadzają tworzenie gierki do zmiany numerka, grafy i paru [ciach!]o znaczących detali (w stylu polskiego komentarza).

FIFA to arcade i nie ma co porównywać jej do PESa. Porzuciłem ją po totalnej porażce jaką była 2k4 (odpaliłem 2k5 i na jednym razie się skończyło).

 

Kiedy panowie z EA wezmą się za fizykę gry to może się coś zmieni.

 

Symulację?? Od kiedy pes jest symulacja??

Prawdziwej symulacji piłki, tak jak i większości dyspcyplin nie da się zrobić, jeszcze przez długi czas, a może i wogóle. Niech panowie zakochani w pes nie wciskaja kitu, że grają w symulację.

Bzdury pleciesz mopanku. Fizyka gry się liczy, a nie piłka latająca jak balonik na nitce i 136 bramek strzelonych w identyczny sposób. Spróbuj powtórzyć akcję bramkową w PESie. Możesz powtórzyć schematy taktyczne, albo rozegranie piłki, ale nigdy akcja nie sprowadzi się do puknięcia X razy w te same klawisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic jest o Fifie 2006. Nie wiem po jakiego wała są tu wypowiedzi PESowców. Niech PES będzie lepszą grą, a FIFA słabszą (albo na odwrót). Jeśli ktoś woli PES od FIFY, to niech wypowiada się w topicu o PES. Robicie tylko niepotrzebny bałagan. Niech każdy sam oceni co jest lepsze i niech nie przekonuje na siłę, ani niech nie wywyższa jednej gry nad drugą. Jeśli ktoś chce kupić FIFĘ to niech to zrobi... mamy demokrację :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symulację?? Od kiedy pes jest symulacja??

Prawdziwej symulacji piłki, tak jak i większości dyspcyplin nie da się zrobić, jeszcze przez długi czas, a może i wogóle. Niech panowie zakochani w pes nie wciskaja kitu, że grają w symulację. Jedna i druga gra to tylko udawane kopanki. Większą przyjemność i satysfakcję sprawi mi pokonanie MU grając Rochdale (wiem, wiem panom od pes nic ta nazwa nie mówi) nawet mając do dyspozycji gorszy system odzwirciedlenia meczu. Dlatego wole grać w swos i fife2005 i są one dla mnie znacznie bardziej grywalne pes.

Poza tym panowie pes'owcy nie róbcie z siebie takich znawców piłki, bo brzmi to conajmniej komicznie. Jestem mocno przekonany, że gdyby znaczną część z was postawić na boisku to i kazać grać to już nie bylibyści tacy pewni siebie. icon_smile3.gif Bo tam znajomość kombincji klawiszy na padzie do niczego by się nie przydały icon_smile3.gif

1. Ciekawe...co roku EA trąbi że najnowsza FIFA to najlepsza, najrealniejsza symulacja piłki nożnej na świecie...jeśli te 2 piłki są udawanymi kopankami, to to udawanie dużo lepiej wychodzi grze Konami.

A i jeszcze coś...nie pieję tu że PES5 będzie lepszy od FIFY06...mówię tu o grach wcześniejszych...na nową fifę czekam jak co rok, z nadzieją na dobrą grę...tylko ostatnimi laty srodze się zawiodłem...

 

2. Może mały sparing ??...PESowcy na FiFowców ?? :P

 

EDIT:

 

Kaeres - nie bij, nie zauważyłem Twojego posta a nie chcę już kasować tego co napisałem...z mojej strony EOT dotyczące PESvsFIFA...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghyhy, przypomina mi sie watek o F2005.

Identyczny niemal.

Flaki z olejem ze strony PES`owcow.

My sie tu zastanawiamy jaka bedzie nowa FIFA, a przychodzi jeden z drugim i mowi - gorsza od PES5.

Chocby staneli na napletkach to nic tym nie wskuraja bo jestem fanem FIFY i tylko w nia gram i tylko od niej oczekuje satysfakcji, ktora i tak mi daje co roku.

Widocznie PES nie jest dla 100% graczy i trza sie z tym godzic albo wypier**** do topicu, w ktorym mozna swoje zale wylac.

1561076[/snapback]

no i co

wątek o pes umarł w tydzień po ukazaniu się gry, a o pes4 żyje do dziś...

wnioski nasuwają się same...

 

Poza tym panowie pes'owcy nie róbcie z siebie takich znawców piłki, bo brzmi to conajmniej komicznie. Jestem mocno przekonany, że gdyby znaczną część z was postawić na boisku to i kazać grać to już nie bylibyści tacy pewni siebie. :) Bo tam znajomość kombincji klawiszy na padzie do niczego by się nie przydały :)

1561032[/snapback]

grałem prawie 5 lat w piłke "zawodowo" - śląska liga juniorów itp.

 

A w Pesa trzeba grać godzinami żeby sie nauczyć najprostszych tricków. Już wole sobie pograć na boisku z kumplami , a nie tracić całe dnie żeby być masta w jakiejś grze .

1561225[/snapback]

n/c :mur: Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie,wiecie może co ma się zmienić w najnowszej fifie?

chodzi mi o gameplay ,zagrania jakieś nowe ?

mam nadzieję że da się tym razem edytować ustawienia kontrolera bo jakoś bezsensu mi się strzelało r2 a podawało l1

mam nadzieje również że poprawia kamerę tzn dadzą mozliwość ustalania kąta kamery a nie tylko odległości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą nową opatentowaną technologie... "Realistic - Terroristic ®". Gdy bedziesz przegrywal np bedziesz mogl uzyc opcji gdzie wpadnie nagi typ z szalikiem i nakopie bramkarzowi przeciwnikow, albo pod inna opcją Twoi kibice bedą rzucać flary pod bramke przeciwnika. Tajną bronią bedzie wpuszczenie na boisko dzikiej świni z napisem "Fu.ck XXXX" gdzie X to nazwa Twojego przeciwnika. Wszystko zostanie opatentowane, kazdy szczegol bedzie miał swoja iście rewolucyjną nazwę zakończoną znaczkiem ® i bedzie to kolejny przełom w grze, ktora jak tasiemiec wychodzi co roku podbijajac grafike i minimalnie gameplay...

W ogole zwałem mam, bo chłopaki z EA Sports dopiero w edycji 2004 wpadli na to, że tor turlania sie piłki mozna zmienić dopiero gdy sie tą piłkę dotknie, i ze nie da panować sie nad piłką prowadząc ją hipnotycznym wzrokiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jakby jeszcze można było ustawiać taktyki jak w pes'ie ...

1562094[/snapback]

czy ja coś takiego napisałem ?,niech ustawianie taktyk pozostanie jak jest ale raczej wazna jest możliwość zmiany klawiszy

bardzo chciałem pograć w fifę 2005 a ten brak praktycznie całkowicie mi to uniemożliwił

to tak jakby ktoś grający na klawiaurze musiał strzelać f11 a wrzucać przecinkiem dla mnie to nie do przeskoczenia

 

a kamera w gierce tego typu jest równiez bardzo ważna kamera ustawiona całkowicie równolegle do linii końcowej boiska bardzo utrudnia ocene odległości wzdłuż tej linii i np naciskasz przechwyt czy też wślizg a tu okazuje sie że zrobiłeś to metr od nóg przeciwnika,raczej takie cos nie czyni gry lepszą

Edytowane przez darch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to udawanie dużo lepiej wychodzi grze Konami.

Ale jest to nadal tylko udawanie prawdziwej gry a nie prawdziwa symulacja.

 

 

grałem prawie 5 lat w piłke "zawodowo" - śląska liga juniorów itp.

 

Więc sam bardzo dobrze wiesz, że obu grom jeszcze sporo brakuje do wiernego odwzorowania.

 

 

Bzdury pleciesz mopanku. Fizyka gry się liczy, a nie piłka latająca jak balonik na nitce i 136 bramek strzelonych w identyczny sposób. Spróbuj powtórzyć akcję bramkową w PESie. Możesz powtórzyć schematy taktyczne, albo rozegranie piłki, ale nigdy akcja nie sprowadzi się do puknięcia X razy w te same klawisze.

Co nie zmienia faktu, że nadal pes'owi do pełnego odwzorowania prawdziwiej gry sporo brakuje. Jest po prostu bliżej realizmu niż fifa i to wszystko.

 

 

Dadzą nową opatentowaną technologie... "Realistic - Terroristic ®". Gdy bedziesz przegrywal np bedziesz mogl uzyc opcji gdzie wpadnie nagi typ z szalikiem i nakopie bramkarzowi przeciwnikow, albo pod inna opcją Twoi kibice bedą rzucać flary pod bramke przeciwnika. Tajną bronią bedzie wpuszczenie na boisko dzikiej świni z napisem "Fu.ck XXXX" gdzie X to nazwa Twojego przeciwnika. Wszystko zostanie opatentowane, kazdy szczegol bedzie miał swoja iście rewolucyjną nazwę zakończoną znaczkiem ® i bedzie to kolejny przełom w grze, ktora jak tasiemiec wychodzi co roku podbijajac grafike i minimalnie gameplay...

2/10. Poćwicz troche. Na szczęście w izolatce masz dużo wolnego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co

wątek o pes umarł w tydzień po ukazaniu się gry, a o pes4 żyje do dziś...

wnioski nasuwają się same...

1561975[/snapback]

Pewnie pomylka i chodzilo Ci o Fife 2005.

Watek moze i ma sie gorzej od PES4 ale nie wiem o czym to swiadczy.

O tym, ze mam kupic PES, czy o tym, ze kibluje nadal w ogromnym bledzie grajac w FIFE ?

Watek o HL2 istnieje krocej niz ten o FIFIE 2005 i jaki z tego wniosek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to nadal tylko udawanie prawdziwej gry a nie prawdziwa symulacja.

Zdefiniuj slowo "symulacja".

Więc sam bardzo dobrze wiesz, że obu grom jeszcze sporo brakuje do wiernego odwzorowania.

Wiesz co? Nigdy nie bedzie wiernego odwzorowania pilki noznej. Wiesz czemu? Bo to jest GRA. Jak sam sie wyraziles PES jest blizej realnej pilki niz Fifa. To mi wystarczy zeby nazywac PES symulacja, bo nic lepszego i dokladniejszego nie ma.

 

Slyszalem o takiem zespole jak Rochdale. Podejrzewam, ze tak samo o tym zespole slyszala rowniez masa ludzi interesujaca sie liga angielska. Pare minut roboty i w PES gram Rochdale vs Man Utd. tylko po co? W Fifie znajomy by pewnie walnal dwucyfrowke a raczej wybitnym graczem nie jest. W PES bedzie mu troche trudniej, bo gra jest mniej schematyczna. Licencje sa duzym plusem, ale brak realizmu i co najwazniejsze grywalnosci sprawia, ze czlowiek nie zwraca uwagi na takie rzeczy jak poprawne nazwiska. Polecam poczytac wypowiedzi ludzi kiedy to dopiero co mial sie ukazac PES na PC. Pelno ZnaFcow pilki. Wiekszosc nawet nie widziala na oczy PES. Ci "twardsi" mieli w swoim zyciorysie 5 minutowe kariery gry w PES. Teraz sytuacja wyglada troche inaczej. Ci znaFcy graja teraz w PES i wydaje sie ze poczynili postepy bo chociaz krytukuja cos w co grali wiecej niz 5 minut. Zrob ankiete wsrod graczy w Fife. Jako pytania daj: co Ci najbardziej nie podoba sie w grach z serii PES. Wygra: brak licencji.

 

Wybacz, ale jesli ktos wyzej pisze ze instaluje PES 2h i gra 5 minut to mam wrazenie ze czytam wypociny dwoch 8-latkow, ktorzy polaczyli sily aby napisac posta zrozumialego dla wszystkich na forum ale im sie nie udalo.

 

Kiedys gdzies czytalem wywiad z jednym z pilkarzy Legii. Wywiad byl o ktorejs ze starszych czesci Fify. Pilkarz ten powiedzial, ze Fifa jest symulacja. To bylo w zeszlym stuleciu. Kiedys kazdy pilkarz w Fifie mial jednakowy wzrost. Brakowalo rowniez takiego malego szczegoly jak miernik sily strzalu. Jesli ten pilkarz mial racje, to mamy wytlumaczenie na to dlaczego Legia nie moze zdobyc od paru lat MP :)

 

Ile to lat EA nas oszukuje?

Niech zrobia ta gre od zera. Tylko niech nie robia jej od konca, tak jak zazwyczaj - najpierw licencje a potem reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że brak licencji to najczęściej wymianiany minus - tylko, że są ludzie tacy jak wolf, którzy ten minus potrafią naprawić tak, że po wgraniu patcha pes wygląda lepiej niż fifa z licencją, więc wydaje mi się, że problemu nie ma...

 

niestety, braku realizmu i grywalności oraz nadmiaru schematyczności w fifie patchem naprawić się nie da...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , ludzie , zostawcie fifowcow z ich wspaniala gra w spokoju :D

Jak ktos nie widzi gigantycznej roznicy pomiedzy peesam a fifa to juz jego sprawa

A wracajac do tematu fify to czy to bedzie fifa 2006 czy 2600 to i tak bedzie to gra tylko dla ludzi ktorzy nie maja kompletnie zadnego pojecia jak wyglada gra w pilke

Szkoda czasu na sciaganie kolejnych odslon tego potworka nie mowiac juz o jego kupnie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...