Skocz do zawartości
SarmaX

Pamieci Astak

Rekomendowane odpowiedzi

hary86 no mam nadzieje!Ale juz nie wiem gdzie szukac przyczyny. Moze zasilacz juz jest starawy (prawie 2letni chieftec 420W) bo na vdimm mam wahania +/- 0,03V..? Moze procek (juz przeciez staruszek) nie daje rady pomimo 2V vcore? Na procesor dalem mnoznik 7,5 chcac go odciazyc... Ale niewiele to dalo. Najsmieszniejsze jest to ze czasem idzie 10,5x235 (tak bylo na poczatku) a teraz na 7,5x220 nie chce! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer

Na którym biosie?

1574518[/snapback]

teraz jade na 623 oficjalny chyba, na tych nanowszych biosach najlepiej mi dzialaja.

 

na innych 412-2, 510-2 i.t.d jest tragedia.

 

 

Dzis je wygrzewalem cala noc na 3.8v i juz smigaja na 243 stabilnie w goldzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innych 412-2, 510-2 i.t.d jest tragedia.

Dzis je wygrzewalem cala noc na 3.8v i juz smigaja na 243 stabilnie w goldzie :)

1575845[/snapback]

 

dawales jakis nawiew na nie?

ile ci poszly stabilne w goldzie na 3.3V ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiam jak u Was, ale u mnie te pamięci szybciej wysypywały sie na memteście, niż na GM. Przynajmniej tak było jak je kupiłem jakiś czas temu, teraz nie chce mi sie nawet wchodzic do biosu, nie mówiąc już o OC.

Siedze sobie na kompie 6x200 i mam wszystko w nosie :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem i @PITer

testowaliscie tego biosa? :

DFI_NF4_1.00_BH&CH_030705

based on 5.10-2FIX by Oskar Wu & by Hellfire

- memtable 3.16 (hellfire) modified

- updated with Memtest86+ 1.60, nvpxes 212.0491, nvmm 4.052.080 (5/20/05)

- modded by Merlin

 

bo u mnie mniej wywala bledow w goldzie przy ciasniejszych timingach :-D

moze u was polecą wiecej te pamiątki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem i @PITer

testowaliscie tego biosa? :

DFI_NF4_1.00_BH&CH_030705

based on 5.10-2FIX by Oskar Wu & by Hellfire

- memtable 3.16 (hellfire) modified

- updated with Memtest86+ 1.60, nvpxes 212.0491, nvmm 4.052.080 (5/20/05)

- modded by Merlin

 

bo u mnie mniej wywala bledow w goldzie przy ciasniejszych timingach :-D 

moze u was polecą wiecej te pamiątki  B)

1581870[/snapback]

Sprawdze, ale wszystko z seri 510 u mnie bylo beznadziejne, a co do Timingów to ja juz ostrzejszych nie moge ustawic tak samo alph :)

 

Update:

Testowalem ten bios i u mnie jest duzo gorszy od 623 oficjalnego.

 

Mam male pytanko do posiadaczy astaków:

 

Moje pamieci posiadaja oznaczenia :RD1024DB4006ELW

 

Pamieci testowane przez Siriusa mialy oznaczenia: RD1024DB4006ALWH

 

Dołączona grafika

 

 

Jak wyglada u was kwestia oznaczen i mozliwosci podkrecania ?

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer

 

ustawilem takie alpha(jak twoje 240) dla 220 na 2.9V i na biosie 6.23 mialem 4 bledy w goldzie, a na tym zmodowanym od Merlina byl tylko 1. :D

ale i tak mam problem bo nie moge znalezc sposobu zeby je podkrecic wyzej! :sad:

 

bawie sie w krecenie dopiero od miesiaca i wszystkie alpha daje na czuja? masz moze jakis swoj sposob na podkrecanie? u mnie narazie 220 na 2.9V stabilnie

PLEASE HELP! (tylko nie odsylajcie mnie do FAQ-u bo czytalem go)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer

 

ustawilem takie alpha(jak twoje 240) dla 220 na 2.9V i na biosie 6.23 mialem 4 bledy w goldzie, a na tym zmodowanym od Merlina byl tylko 1.  :D

ale i tak mam problem bo nie moge znalezc sposobu zeby je podkrecic wyzej! :sad:

 

bawie sie w krecenie dopiero od miesiaca i wszystkie alpha daje na czuja? masz moze jakis swoj sposob na podkrecanie? u mnie narazie 220 na 2.9V stabilnie

PLEASE HELP! (tylko nie odsylajcie mnie do FAQ-u bo czytalem go)!

1582069[/snapback]

Daj im 3.2-3.3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ PITer

dawalem juz 3.2 ale nie wiem od jakiej wartosci mam zaczac je krecic?

:huh:

1582080[/snapback]

Niestety musisz do wszystkiego sam dojsc, z tego co sie spotkalem to prawie kazdy astak sie inaczej zachowuje. poczytaj sobie troche o WINBONDACH BH/CH 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wygrzewanie, moje sie wygrzewaly kilka nocy na 3.97v :) dalo to kilak mhz...

1582732[/snapback]

 

chciales powiedziec zepsuly sie troszke :) co spowodowalo ich wieksza wrazliwosc na napiecie i gorsza stablinosc :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciales powiedziec zepsuly sie troszke :) co spowodowalo ich wieksza wrazliwosc na napiecie i gorsza stablinosc  :rolleyes:

1582753[/snapback]

Wlasnie sie poprawilo, wczesniej przy podnoszeniu napiecia powyzej 3.2v zaczynaly sypac bledami, teraz smigaja 3.33v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciales powiedziec zepsuly sie troszke :) co spowodowalo ich wieksza wrazliwosc na napiecie i gorsza stablinosc  :rolleyes:

1582753[/snapback]

Wiesz co to jest wygrzewanie pamięci? :blink: :mur: :lol:

 

@ mars77 piekny wyniczek jak na 4x512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest wygrzewanie pamięci?  :blink:  :mur:  :lol:

 

@ mars77 piekny wyniczek jak na 4x512MB

1583316[/snapback]

masz problemy z głową ze walisz nią w mur ?

 

nie boj sie wiem.... ale takie wygrzewanie w sumie do niczego nie prowadzi, niszczy tylko strukture układu, zwiekszajac nieco mozliwosci O/C ale i przez to takie kostki moga byc bardziej podatne na uszkodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra juz wszyscy wiemy ze twoje goodramy sa najlepsze

 

a co do pamieci to rewelacji nie ma , moje twinmosy 1a4t zachowuja sie prawie identycznie jak te pitera , tylko ze max 240gm stable i tak samo max vdimm do 3.2v +0.03 -powyzej nic nie daje , wiec jak ktos ma kupowac to nie warto raczej przeplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra juz wszyscy wiemy ze twoje goodramy sa najlepsze

 

a co do pamieci to rewelacji nie ma , moje twinmosy 1a4t zachowuja sie prawie identycznie jak te pitera , tylko ze max 240gm stable i tak samo max vdimm do 3.2v +0.03 -powyzej nic nie daje , wiec jak ktos ma kupowac to nie warto raczej przeplacac

1583401[/snapback]

no jak nie warto? warto ! :lol: 235-240 to robia i moje tylko mnoznik cos x9 mi nie dziala ;( grr :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robia 2-2-2-5 ? jak nie to wogole nie ma co porownywac . zaloz topic o goodramach i tam sobie pisz . a zamiast tych astakow lepiej 1a4t zwykle , prawie to samo a kupa kasy w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robia 2-2-2-5 ? jak nie to wogole nie ma co porownywac . zaloz topic o goodramach i tam sobie pisz . a zamiast tych astakow lepiej 1a4t zwykle , prawie to samo a kupa kasy w kieszeni

1583455[/snapback]

 

2.5-2-2-8

 

koniec juz moich inf o tych kosciach poza tym 8 a u ciebie 7 bedzie wyadjniejsza od tej 5 poczytaj sobie testy.... i moje krotkie porownnie wczesniej

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra juz wszyscy wiemy ze twoje goodramy sa najlepsze

 

a co do pamieci to rewelacji nie ma , moje twinmosy 1a4t zachowuja sie prawie identycznie jak te pitera , tylko ze max 240gm stable i tak samo max vdimm do 3.2v +0.03 -powyzej nic nie daje , wiec jak ktos ma kupowac to nie warto raczej przeplacac

1583401[/snapback]

Wg mnie warto doplacic te 100zł wstosunku do speedpremium:

-lepsze alphy

-wieczysta gwarancja

-gwarantowane 2-2-2-5

-aluminowe radiatory

-duzo lepsze PCB w stosunku do Twinmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardziej mowie z zwyklych twinmosach (nie roznia sie niczym poza naklejka od SP )ktore mozna spokojnie kupic za 400zl -a to juz wtedy 200zl roznicy , a nawet taniej np ja kupowalem po 320zl komplet- a to juz cena praktycznie 2razy taka. a co do alpt to tylko 1 parametrem roznia sie moje aplpy od tych pitera trtw czy jakos tak mam na 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr@bollo co im tak napiecia zalujesz?:>

1582685[/snapback]

nie zaluje nie zaluje! ale nie umiem narazie ustawic ich stabilnie na wyzszych

jestem poczatkujacym wiec potrzebuje wskazowek! moze ty bys mial jakies propozycje? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...