Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaciusieK

a czym sie  rózni ten  full od LBox i jak to rozpoznac przy zakupie

1633776[/snapback]

W pudle masz dodatkowe gry oraz PowerDVD z tego co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeCube tez robi X800GT ... za 99 i 119 funtów mozna dostac w GB [128/256mb]. W Polsce innych niż Sapphire nie widzialem ... a śmieszna sprawa tak na marginesie bo na te X800GT naprawde będzie popyt a u jednego z dystrybutorów widziałem "mozliwą" dostawe 5 [ słownie : pięciu !!! ] sztuk na 8 września ;) i to tylko jednej z 4 wersji 128/256 i lite/full.

 

Co do modowania X800GT... to zdjecie które PiTer zamiescil juz kilka dobrych dni temu gdzies sobie wygooglowalem , wiec nie wiem po co tyle halasu , ze PiTer nie chcial sie podzielic wiedza... kto szuka nie bladzi a nie wszystko podac na talerzu... a Wrzesniak to najwiecej tutaj krzykaczyl , ze PiTer sie nie dzieli wiedza bo chce na niej zarobic a co sam ma teraz w podpisie ?? ;)

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wielu z Was zadaje sobie takie samo pytanie, jak w śródtytule powyżej. Odpowiedź jest dość prosta: to 8-potokowy układ będący pochodną procesora RADEON X800 XT (R423). R423 produkowany jest z myślą o wydajnych kartach RADEON X800 XT czy RADEON X800 XL, jednak nie wszystkie wytworzone układy mają w pełni funkcjonalne 16 potoków renderujących. Ponieważ szkoda by było wyrzucać niepełnosprawne układy do kosza, lepiej zablokować część uszkodzonych potoków i sprzedawać procesory jako sprawne, ale nieco wolniejsze. Tak też powstał RADEON X800 GT. Wykorzystano w nim te układy R423, które nie przeszły poprawnie testów na pracę z 16 potokami renderującymi.

moze to byc wina, ze karta nie ma dodatkwoego zasilania, a co za tym idzie-malo V dla proca, ktory nie wyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy x800gt w wersji 128 mb ram jest warty zainteresowania ? duża będzie różnica w grach i ogólnej wydajności midzy wersjami 128 mb a 256 mb ?

Bo cały czas się zastanawiam nad 128 mb (tyle mam kasy na karte) czy zamiast tego wziąć gf6600 ?

 

pzdr

Edytowane przez Szmugler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy x800gt w wersji 128 mb ram jest warty zainteresowania ? duża będzie różnica w grach i ogólnej wydajności midzy wersjami 128 mb a 256 mb ?

Bo cały czas się zastanawiam nad 128 mb (tyle mam kasy na karte) czy zamiast tego wziąć  gf6600 ?

 

pzdr

1634095[/snapback]

Z GF6600 dałbym sobie spokój mają pamięci 128bit i wysokich rozdziałkach z dużymi detalami sobie nie radzą tak dobrze jak X800GT, dorzuć pare złociszy i kup sobie lepiej wersje 256MB bo ona ma pamięci DDR3 256bit taktowane 980MHz a wersja 128MB ma pamięci DDR1 taktowane 700MHz. Więc nie warto oszczędzać kilku dyszek... dozbieraj. Co do wydajności to poszukaj we wcześniejszych postach PITet robił porównanie wydajności obu modeli.

 

-> PITer: czy miałeś okazje modować X800GT 256MB na R480? czy powinna dać się zmodować tak samo jak R423 czy mogą być jakieś niespodzianki na korzyść lub niekorzyść karty na R480??

 

Gratuluję 16 potoków!! może inny egzemplarz będzie SI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, dlatego X850Pro modowaly sie poprzez bios/ softmod.

 

Narazie sprawdzilem 3 karty i wszystkie sypia artami na 16 potoków.

 

Jednego Radka dzis zabilem zabawa w 16 potoków.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem oprócz kwestii sprawności 16 potoków, może być również brak dodatkowego zasilania na takiej karcie. Jakby nie patrzeć, to są ( o ile sie nie myle) rdzenie wykonane w procesie technologicznym 0.13, a wszystkie 16 potokowe karty na tym rdzeniu mają wejście na dodatkowe zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

śledze wątek bo sam od 31.08 jestem posiadaczem szafirka 256mb ;)

jestem na etapie moda no i puki co dwie próby nieudane , w sensie że nie udało mi się połączyć ścieżki, nadal 8 potoków, z tego wątku wnioskuję że odblokować się powinno dać na 100% ale kwestią jest poźniejsze ich poprawne działanie

 

mam lakien elektron 40ac, niby posiągnięte po kropkach ale ... coś robie żle , albo daje go za mało albo za krótko wysuszam ( lampka, suszarka - średnio 45 minut )

 

wtedy pytanie, jak długo to powinno schnąć????

 

ps. na A64 3000+ (default 1,8ghz) w marku 2005 przy taktowaniu 520/520 wynik 4297pkt czy to dużo czy mało nie wiem, nie mam porównania ( PITer z tego co się orietnuje ma podkręconego proca )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 odblokowane, ale sypie artami :(

1633937[/snapback]

daj instrukcje jak zrobiles moze innym sie uda:)

a swoją drogą moze zrobic vmoda i dac wiecej na rdzen?

a probowales obnizac taktowanie rdzenia, moze wtedy nie bedzie sypac (widac by było czy brakuje mu prądu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba miec odpowiednia karte na czerwonym pcb i odpowiednio zmodyfikowany bios, narazie sprawdzilem 3 sztuki i wszystkie sypia tak samo artami, obnizanie taktowania nic nie daje..

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oki bo to sie zgadza, tzn. wszystko jest tak jak opisywałeś: x800se ( napis na chipie) , r423 model  ;)

1634616[/snapback]

Tez mam taki rdzen i dokladnie taki sam lakier electon 40ac i qpa :wink:

Z 4 razy probowalem i sie nie moduje :unsure:

 

Wyniki przy sprzecie z podpisu, grafika default czyli 475/980 mam takie:

2001 - 25290

2003 - 9332

2005 - 4068

Sterownik ustawiony na jakosc obrazu, nie na wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba miec odpowiednia karte na czerwonym pcb i odpowiednio zmodyfikowany bios, narazie sprawdzilem 3 sztuki i wszystkie sypia tak samo artami, obnizanie taktowania nic nie daje..

1634674[/snapback]

no to chyba nic nie wyjdzie z 16 albo będzie to przypadek.

Jak widac wsio to odpady :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zobacze jakie mam te sapphiry w pracy, w mody sie nie bede bawil, bo i tak nie mam mobo pod to, ale gratuluje. czyzbys byl pierwszym na swiecie?? nawet przed ruskimi?? teraz opisz tego modzika :) tez laczenie sciezek czy wiecej zabawy?? i czy te pozostale 5 chodzilo na 12p??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zobacze jakie mam te sapphiry w pracy, w mody sie nie bede bawil, bo i tak nie mam mobo pod to, ale gratuluje. czyzbys byl pierwszym na swiecie?? nawet przed ruskimi?? teraz opisz tego modzika :) tez laczenie sciezek czy wiecej zabawy?? i czy te pozostale 5 chodzilo na 12p??

1634763[/snapback]

łaczenie sciezek plus edycja biosu, pozostale 3 chodzily na 12p, 1 dawala arty i jedna calkowicie padla.

Biosik jeszcze nie jest dopracowany, nie potrafia sie na nim tak dobrze krecic pamieci jak na oryginalnym biosie od X800GT :(

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sobiezostawie ja 1 na 6 sztuk byla bez artów, a widzieliscie kiedys sapphire na x800GT z czerwonym PCB ?

1634762[/snapback]

Gratuluje PITer upragnionych 16 potoczków!!

Jak sądzisz czy szafirek na R480 powinien dać się też zmodować po przeładowaniu innego biosu, miałeś okazje bawić się wersją R480? Jestem też ciekawe czy we wszystkich fullboxach siedzą karty z R480 czy są też R423?? Jeżeli te z R480 dałoby się zmodować poprzez wgranie innego biosu to posiadałyby zapewne lepszy potencjał OC niż R423. Skoro nie widać na GPU laser cut'ów żadnych to chyba dodatkowe potoki blokowane są z poziomu biosu czy jest inna znana możliwość?

Edytowane przez Shexbeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...