Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

robiles olowkiem, czy bardziej ambitnie?

i jak mozesz, to moze daj jakis opisik co i jak Ty dokladnie robiles...

 

ps. FC w remoncie? mam nadzieje, ze wyciekow nie bylo

1735322[/snapback]

przeca napisałem że ołówkowy - grafa nie jest aż taka żeby się gimnastykować z lutowaniem i późniejszym ew. czyszczeniem ...

FC ok - tyle, że teraz nadszedł czas na Drugie FC Toma ...

 

 

Woda 17 stopni i efekt 660 MHz na GPU

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek - 10mhz dał spade temp wody o 12st.C ? Jak zrobiłes 1.65V ?

1738999[/snapback]

 

najpier mod na 1,6V (pinowy- te żołówkiem) a potem ten przy scalaku (połączyłe 2 punkty ta gdzie nie ma rezystora) pomalowałem i jest :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem x800gt wersja 128mb lub 6600gt na Pcie. Ceny zbliżone. Wybrałbym zdecydowanie x800gt jednak nie wiem jakie są obecnie szanse na mod do 12p.

 

Stąd pytanie jak się teraz przedstawia sprawa z modowaniem x800gt 128mb?

 

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

 

DO posiadaczy X800GT oraz X800GTO podkrecajacych/modujacych karty:

 

karty w odruznieniu od wersji X800PRo/X850Pro/X800XT/X850XT nie posiada dodatkowego zasilania.

Uklady zasilajace wygladaja w ten sposób:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jak widac na fotce jest 6 ukladów wymienione wyzej wersje kart posiadaja ich 8 + dodatkowe zasilanie przez co uklad zasilajacy karte jest odcizony.

 

Uklady te potrafia sie dosc mocno grzac, po czasie sie przegrzewaja i poprostu pala dlatego zalecam zakladanie radiatoróe na te elementy.

Kart 9500/9500Pro/9700Pro/9800Pro posiadaly podobne uklady tyle ze mialy maly radiatorek w postaci aluminiowej blaszki lub radiatorka (9800).

 

NIestety moja karta X800GT 16 potokowa padla ofiara i jeden z tych ukladów (wewnetrzny) ulegl uszkodzeniu, normalnie zaplonol ogniem.

 

Tydzien wczesniej widzialem taka karte na serwisie i dokladnie tak samo sie zjarala.

 

Ja zalozylem takie radiatorki, niestety ale juz na nowa karte X800GTO:

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Na x800GT 2 wewnetrzne uklady byly troche wyzsze przez co byl problem z zalozeniem radiatorków, na obeznej karcie sa jednakowej wielkosci.

 

Uklady te nagle nie padaja tylko sie przegrzewaja i po czasie pala.

Rozmawialem z elektronikiem i powiedzial ze sa to uklady dosc czule na wysoka temperature.

Po naklejeniu radiatorków i godzinnym stresie w 3dmarku radiatorek ten sie duzo bardziej nagrzewa niz kosc pamieci...

 

Podsumowanie:

 

Zalozcie radiatorki dla swietego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ciepławe, u mnie mają 36C w idle

w idle to sa zimne jak karta w trybie 2d sie nawet nie grzeje praktycznie :)

Chodzi o stres, karta nie musi pasc wcale podczas pracy moze byz tak ze bedziecie chcieli wlaczyc komputer i sie zjara, poprostu przegrzewa sie i wypala, na cieplo jest wszystk ok, ostygnie po wylaczeniu i bum, zwarcie i ogien po ponownym wlaczeniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze tego momentu nie da sie przewidziec - chetnie nagral bym to sobie...

 

ps. gwarancja uwzgledniona ?

w Twoim przypadku PITer wiadomo, a w tamtym 2'gim / innych ??

nie wiem jak z gwarancja ale mysle ze nie bedzie problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

dzis mam dostac karte x800gt@12 - czym ja najlepiej wychlodzic i wyciszyc?

myslalem o silencerku jakims, o zalmanie 700Cu a wczoraj kumpel poradzil mi Zalmana heatpipe zm80D - ktorego notabene mam ze starego msi ti4200.

Czy ten heatpipe da rade wystarczajaco schlodzic tego radka? oczywiscie przy zalozeniu ze bedzie na niego dmuchal jakis wolny wentylator :)

Co o tym uwazacie?

Pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

dzis mam dostac karte x800gt@12 - czym ja najlepiej wychlodzic i wyciszyc?

myslalem o silencerku jakims, o zalmanie 700Cu a wczoraj kumpel poradzil mi Zalmana heatpipe zm80D - ktorego notabene mam ze starego msi ti4200.

Czy ten heatpipe da rade wystarczajaco schlodzic tego radka? oczywiscie przy zalozeniu ze bedzie na niego dmuchal jakis wolny wentylator :)

Co o tym uwazacie?

Pozdrawiam

YacentY

 

przeczytaj wyzej o cyzm pisalem dawanie pasywnego lub polpasywnego (silencer) chlodzenia potrafi zabic karte, inne uklady sie przegrzewaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tej karcie : http://www.imperium.net.pl/his-radeon-x800...cie-p-6159.html ?? Zastanawiam sie wlasnie nad przejsciem na DFI NF4x Infinity plus wlasnie cos takiego.. o wiele wydajniejsza od 6600 ?? I czy jest szansa na mod ? Jakos sie tak dziwnie czuje z karta nVidii i wypadaloby powrocic do Ati... zreszta latwiej sie kreci karty ati, jak w r9000 przkrecilem rdzen to zwis, a tu na 6600 artefakty na za wysokim rdzeniu i trzeba siedziec i wpatrywac sie w testy... a tak zwis - za wysoko, przeszlo - ok :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

 

DO posiadaczy X800GT oraz X800GTO podkrecajacych/modujacych karty:

[...]

Podsumowanie:

 

Zalozcie radiatorki dla swietego spokoju.

a jak wygląda sprawa z tym układem zasilającym w gto2? o ile wiem tam jest wtyczka zasilająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stałem się posiadaczem Radeon X800GT Sapphire 256MB link

Numer seryjny a053300127075

 

po zrzuceniu biosa za pomocą ati tray tools chciałem go otworzyć rabit'em ale windows wywala błąd i zamyka rabit'a :mur: :?:

 

Przy podglądzie za pomocą notatnika :wink: znalazłem w biosie "R430 PCI_EXPRESS DDR3"

 

Uprzejmie proszę szanownych forumowiczów o dokładne info jak mogę zmodować tą kartę, żeby odblokować dodatkowe potoki, prześledziłem cały wątek o x800GT i już wszystko mi się pomieszało :oops: szukajki także potrafię używać :razz:

 

Liczę na przychylność i info jeżeli nie oficjalnie to chociaż na PW B)

PS

Zostawić standardowe chłodzenie + dodatkowe radiatorki na pamięci pod spodem karty, czy lepiej zamontować Zalmana ZM-80C-HP link + Zalman wentylator ZM-OP1 link ? leży już od jakiegoś czasu w szafie :D

 

PS 2

Do czego jest ten małe gniazdo z 4 pinami na karcie graf. powyżej chłodzenia?

 

Bardzo liczę na pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps 2 - tego nikt nie wie

ps1 - zaloz sobie pentagrama i radiatorki

0533 - z tego co pamietam one sie nie modowaly na 12p

atitraya musisz sobie sciagnac nowszego - stary tego nie otworzy

a co do samego modowania - szukaj dokladniej w tym topicu bylo to kilka razy

min. PITer pisal o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą kartę możesz przerobić na 12 potoków tylko przez zamalowanie lasercuta.

Biosem nie da rady...

O chłodzeniu w poście wyżej PITer napisał.Chyba najlepszy będzie pentagram-bardzo wydajny ,dość cichy i owiewa całą kartę.

To złącze jest prawdopodobnie serwisowe,było już sporo pytań o to i żadnej konkretnej odpowiedzi.

 

EDIT:

Chase1 mnie uprzedził ...:)

Edytowane przez -< WormBoy >-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS 2

Do czego jest ten małe gniazdo z 4 pinami na karcie graf. powyżej chłodzenia?

 

ps 2 - tego nikt nie wie

 

Może rzecywiscie nie wiadomo do czego słuzy, ale to znaczy ze jak masz to zlacze to mozesz modoiwac za pomoca biosu :) to bylo któryś z likow podawanych przez kogoś w tym temacie

 

no i prosze, znalazlem:

 

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/100

Edytowane przez pon_ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle ci sie wydaje

 

"It will only work on the X800 Pro VIVO and X850 Pro VIVO. Manufacturer does not matter. It will not work on any non-VIVO cards."

 

swoja droga - biosem i tak mozesz modowac :P

a z tego co wiem, to wsystkie szafirki x800gt maja ta wtyczke - ale w innym miejscu niz na focie, i biala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szansa jest zawsze

najpierw sproboj zamalowac przeciete piny jakims lakierem elektroprzewodzacym

biosy - poszukaj sobie jakiegos z pamieciami 2,0ns od karty ktora ma normalnie 16p - czyli od x800xl, x800xt, xt pe .... choc malo jest tych z memkami 2,0 i bez vivo to jednak jest w czym wybierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chase1 wielkie thx za pomoc B)

Jaka powinna być kolejność?

1-najpierw zamalować laser cut'a i zostawić orginalny bios-sprawdzić czy jest zmiana

2-zamalować laser cut'a i wgrać inny bios-sprawdzić czy jest zmiana

3-najpierw wgrać inny bios-sprawdzić czy jest zmiana

Dzięki za cierpliwość

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam nastepujace pytanie: Czy da sie X800GT w wersji na AGP odblokowac 4 potoki ? Jesli tak to czy jest szansa,ze odblokuje je przez zmiane biosu czy musze sie bawic w lakiery przewodzace (co mi sie nie usmiecha).Jesli da sie to gdzie znajde odpowiedni bios? Szukalem w temacie o biosach oraz na googlach i nie znalazlem takowego. Przeczytalem mw caly watek i nie znalazlem nic na ten temat dlatego pytam.Jesli ktos zna odpowiedz na moje question to bede bardzo zobowiazany.Dziekuje z gory i pozdro 200mmx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej kupic dla saphire x800gt@12 - zalmana vf700cu czy pentagrama 80cu?

slyszalem ze zakladajac pentagrama latwo jest uszkodzic rdzen ati?

prawda to czy falsz? oraz ze zalman jest troszke wydajniejszy

prosze o pomoc bo jutro ide cos kupic :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...