Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek a nie przeszkadza ci brak jednej "nozki" po zdjeciu klapki? Laptop jest stabilny? Zreszta u mnie by to nie zdalo egzaminu bo ja mojego lapka czesto przenosze i dlatego wole miec jego bebechy ukryte ;)

Yyy jest stabilny, ale nie przenosilbym go nigdzie tak rozkreconego, aby nic sie do srodka nie dostalo... W tygodniu go raczej nigdzie nie przenosze bo w pokoju 5 m^2 nie ma gdzie:) A jak bede na weekend gdzies jechal to przykrece :) Wciaz sie waham co do tej pasty... Czy kupic ta za 39 zl czy wystaczy AS5... :| No i dumam nad zmiana FSB. Dostalem maila od developera SetFSB, ale jest to napisane taka angielszczyzna ze nie rozumiem za bardzo, ponizej cytuje:

 

"

>>Piotrek do setfsb

>>Hello, can I change FSB in my A6VA ? How?

Hi Peter-san, Thanks for your E-mail.

The development which does not understand PLL-IC is difficult. To my regret,

I cannot support it. Please resign oneself.

"

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według mnie ten programista pisze Ci ze jego program nie obsługuje naszego laptopa, a jest to zwiazane z tym ze plyta asusa ma jakas inna konstrukcje dla ktorej programowanie jest utrudnione lub niemozliwe (przynajmniej wedlug tego programisty). Znalazlam tutaj ze ten PLL-IC to jest jakis chip ( :unsure: ?) odpowiedzialny za czestotliwosc FSB. Mysle ze nasze asusy maja jakis nietypowy PLL-IC ktorego ten programista nie zna i nie wie jak go odpowiednio programowac, dlatego mowi Ci abys zrezygnowal z prob zmiany FSB jego programem.

 

Oczywiscie moge sie mylic B)

 

PS. Znalazlam jeszcze taki link odnosnie PLL :)

Edytowane przez anka725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem kupilem kilka dni temu Q039 i mam problem z czytnikiem SD/MMC tzn karty SD hulaja az milo a z karta MMC ma problem (CRC) tzn odczytuje widzi katalogi ale ogolnie sa cyrki. Nie moge dac formata. Ogolnie tragedia.

Karta ta MMC chodzi na iinych czytnikach w aparacie i w telefonie i w stacjonarce. Wiec nie wiem co jest nie tak.

 

Jakies sugestie?

 

A ogolnie laptop wyczesany :))

Pozdro

Bylbym zapomnial karta MMC Kingston 256MB (jesli to ma znaczenie jakies)

Edytowane przez Glabro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że na różnych stronach z opisami tego modelu (A6VA-Q039) podawane są rozbieżne informacje postanowiłem jeszcze się upewnić. Czy nagrywarka DVD-RW jest x4 czy x8 i po drugie czy laptop posiada wyjście SPDIF???

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywara jest x8 i nie ma spdif'a

 

 

Ja natomiast mam pytanie - jak zmienić bios w nagrywarce na nowszy? Nagrywara mi nie chce zapisywać niektórych płyt (Emtec i inne [ciach!]a) - taka sama sytuacja była w nagrywarce mojego starego ale jak mu biosa zmieniłem to odrazu lepiej... Proszę o konkretne linki i tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywara jest x8 i nie ma spdif'a

Ja natomiast mam pytanie - jak zmienić bios w nagrywarce na nowszy? Nagrywara mi nie chce zapisywać niektórych płyt (Emtec i inne [ciach!]a) - taka sama sytuacja była w nagrywarce mojego starego ale jak mu biosa zmieniłem to odrazu lepiej... Proszę o konkretne linki i tak dalej...

Emtec to wogole nosnik? Odkad pamietam wszystkie moje nagrywarki jeden za drugim palily BASF'y a potem Emtec'ki. Tych plyt jest zawsze masa na wyprzedazy w Media Marktach. Od kilku lat omijam je z daleka. Imho lepiej dotzucic te 30-40gr i kupic dobry krazek. Ostatnio wypalam DVD na TDK. Polecam, na ok 20 plyt zadna sie nie spalila. (w Emtecach wspolczynnik awaryjnosci = ok 50% :lol: )

 

Zeby nie bylo OT. Poszukaj TU

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy A6VA.

Czy jak nosicie gdzies lapka to wkladacie miedzy klawiature a matryce ta szara siatke? Czy jest to zbyteczne?

Bo nie wiem jak w ASUSach ale np. w Acerach zdaza sie odbijanie klawiszy na matrycy i wtedy lepiej nosic cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy A6VA.

Czy jak nosicie gdzies lapka to wkladacie miedzy klawiature a matryce ta szara siatke? Czy jest to zbyteczne?

Bo nie wiem jak w ASUSach ale np. w Acerach zdaza sie odbijanie klawiszy na matrycy i wtedy lepiej nosic cos takiego.

Nic nie wkładam a mam laptopa od lipca.Zero jakichkolwiek śladów zużycia,jakbym go wczoraj kupił. (fakt że mam oddzielną klawiaturę i mysz :) ale to drobny szczegół :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wkładam a mam laptopa od lipca.Zero jakichkolwiek śladów zużycia,jakbym go wczoraj kupił. (fakt że mam oddzielną klawiaturę i mysz :) ale to drobny szczegół :) )

 

Coś mi sie wydaje ze bedzie odbijać , czytalem o tym , na necie i to problem w niektórych notebookach

 

A tak wpadałem bo mam jeszcze pare pytań , chce kupić go w Softon.pl bo wszyscy mówia ze niezły sklep jest ale lepiej pojechać na miejsce czy kupować przez internet ? Boje sie zeby jakiegoś shitu mi nie przysłali , a mieszkam dośc daleko bo w Lublinie a tam jest najtaniej i mam pare pytanek mam nadzieje ze nie klopotliwych dla tych co maja model do Anki i Piotrka

 

 

 

1 . Jak sie rozmawia przez komunikator jak kamerka chodzi skacze czy wszystko ok ?

2. Niemieliscie mam nadzieje uskodzonych pixeli na Notebooku ?

3. Jak predkośc dvd jest 8x to filmy bez problemu plynie otworzy nie wiem nie miałem dvd nigdy wiec sorka za moze glupie pytanie

4. Jakies dodatkowe kable dostaliscie oprucz zasilacza ?

5 . Prośba o jakieś uwagi do tego notebooka przeczytalem juz i tak sporo , ale wy go macie , a lada chwila go kupuje a niechce co chwile wyslac @ do softona o opis

6. Cicho chodzi podobno ale przy pracy natezonej dysku ? nie jest głosny jak sa jakies operacje ? mam starego kompa naprawde

7. Piotrek ty jak go chciales rozkrecac zeby pasta posmarowac procek to sie nie utraci gwarancji ?

8. Długo siedze na kompie i wieczorem jak bym trzymał go na kolanach w luzku nie spaze się ? bo w niektórych notebookach np Acera mocno sie nagrzewaja i mozna sie popazyc tak przynajmniej pisalo w chiptest

9 zastanawiam sie jak mam xpeka w domu czy kupowac wersje z xp czy bez czy cos dodaja , eh

 

 

A jeszcze jedno dopuszczacie mlodsza siostre albo brata do takiego sprzetu bo ja sie boje :razz: ona maluje paznokcie przy klawiaturze (to pytanie poza tematem )

 

Pozdrawiam Marcin 21 Lublin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 . Jak sie rozmawia przez komunikator jak kamerka chodzi skacze czy wszystko ok ?

Kamerka jest OK. Duzo lepsza od mojego starego WebCama - DEXX'a.

Mikrofon poprostu rewelacja. Wczesniej uzywalem kupionych na allegro sluchawek z mikrofonem, to czesto gesto musialem sie wydzierac aby mnie moj rozmowca (na skype'ie) slyszal. Do tego dochodzil nieczysty dzwiek. Tutaj, kolega slyszal co mowie, podczas gdy bylem w innym pokoju i to bez wlaczonego mic-boost'a

 

2. Niemieliscie mam nadzieje uskodzonych pixeli na Notebooku ?

Ja nie mialem ani jednego. Matryca jest w stanie idealnym. Podobno Baton18 mial w ktoryms narozniku pole 2x2 pixeli ktore swiecily troche innym odcieniem... (Ale cos za cos :P dostal dysk 5400 rpm hehe :)

 

3. Jak predkośc dvd jest 8x to filmy bez problemu plynie otworzy nie wiem nie miałem dvd nigdy wiec sorka za moze glupie pytanie

8x w DVD to jak bodajze 40x w CD-ROM'ie. Filmy i czytnik chodzi OK. Nic sie nie zacina. Moglby byc troche cichszy przy odczycie CD... Ja jestem przyzwyczajony. W sterej Toshibie tez mialem MATSHIT'e DVD

 

4. Jakies dodatkowe kable dostaliscie oprucz zasilacza ?

Do TV-OUT'a

 

5 . Prośba o jakieś uwagi do tego notebooka przeczytalem juz i tak sporo , ale wy go macie , a lada chwila go kupuje a niechce co chwile wyslac @ do softona o opis

Notebook jest dokladnie w tym poscie opisany. Ja jako tako na razie innych uwag nie mam. Aha, czytales pewnie ze mam problemy z resetowaniem. Otoz juz nie. :) Pomogla 3 reinstalka systemu + instalacja wylacznie sterow z plyty od ASUS'a. + najnowszych sterow do karty TV ze strony producenta. Pisalem tez rowniez ze jesli sie ma dodatkowe fundusze to mozna kupic zewnetrzna karte dzwiekowa, zmienilem zdanie... :) Bylem swiecie przekonany ze w srodku siedzi stary poczciwy AC97 ktory tak strasznie mnie denerowal w ex Toshibie, ze postanowilem kupic sb extigy usb. W A6VA jest calkiem przyzwoita dzwiekowka Intel High Definition Audio AZALIA. Dzwiek jest czysty i dynamiczny. Sound Blastera juz nie uzywam...

 

6. Cicho chodzi podobno ale przy pracy natezonej dysku ? nie jest głosny jak sa jakies operacje ? mam starego kompa naprawde

Przy zainstalowanym NHC i odpowiednio skonfigurowanym chodzi cicho. U mnie (z odkrecona klapka od CPU) wentylator przy 800MHz i 0.75V wlacza sie co ok 45min na 20 sekund :) Jedynie slychac cichutki szmer dysku. Operacje na dysku wogole nie slychac gdy chodzi wentylator. Przy wylaczonym slychac delikatne stukanie glowicy... Ale nie ma sie co dziwic gdy w pokoju jest absolutna cisza...

 

7. Piotrek ty jak go chciales rozkrecac zeby pasta posmarowac procek to sie nie utraci gwarancji ?

Gdybym mial aparat to zrobiolbym zdjecie mojego CPU i plomby,ale niestety nie mam... Chyba ze jutro przy dobrym swietle sprobuje zrobil telefonem... U mnie plomba na radiatorze przyklejona jest tak ze bez problemu mozna go zdjac nie naruszajac jej...

 

8. Długo siedze na kompie i wieczorem jak bym trzymał go na kolanach w luzku nie spaze się ? bo w niektórych notebookach np Acera mocno sie nagrzewaja i mozna sie popazyc tak przynajmniej pisalo w chiptest

Mysle ze najbardziej w nim, co sie grzeje (przynajmniej u mnie) przy 800MHz 0.75V jest dysk... Czasem trzymam go na kolanach to temperatura dysku potrafi podskoczyc do 51st.

 

9 zastanawiam sie jak mam xpeka w domu czy kupowac wersje z xp czy bez czy cos dodaja , eh

Z punktu widzenia prawnego, jeden XP = 1 komputer (zakladam ze masz legalny) Wiec jesli chcesz miec na laptopie tez legalnego to niestety musisz kupic...

 

A jeszcze jedno dopuszczacie mlodsza siostre albo brata do takiego sprzetu bo ja sie boje :razz: ona maluje paznokcie przy klawiaturze (to pytanie poza tematem )

Nie ma takiej mozliwosci ;-) Permanentnie zabronione :D

 

Aha, jednak mam jedna uwage... Przypomnialem sobie teraz... U Was tez spacja nie zaskakuje kolo prawego alt'a? Jest to troche denerwujace ;-/

 

Pozdrawiam ;) Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie stary masz u mnie piwfko (bezalkocholowe) ;) jak bedziesz w Lublinie tylko :) dzieki za pomoc naprawde :) :)

Już tylko czekam na kase

 

Siory nie dopuszcze też ;) chyba sobie kupie zamek do laptopa odrazu :) albo hasło załoze

 

 

A co do Alta może to być wina twojego modelu fabryczna , bo miałem kiedys klawiature media-techa i coś podobnego sie robiło jak pisałem szybko na klawiaturze , ale w waliłem waliłem sobie blaszke metalową zeby zaskakiwalo i było ok ;) ale to zwykły klawiat a nie laptop wiec niezabardzo wykobinujesz coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie stary masz u mnie piwfko (bezalkocholowe) ;) jak bedziesz w Lublinie tylko :) dzieki za pomoc naprawde :) :)

Już tylko czekam na kase

 

Siory nie dopuszcze też ;) chyba sobie kupie zamek do laptopa odrazu :) albo hasło załoze

A co do Alta może to być wina twojego modelu fabryczna , bo miałem kiedys klawiature media-techa i coś podobnego sie robiło jak pisałem szybko na klawiaturze , ale w waliłem waliłem sobie blaszke metalową zeby zaskakiwalo i było ok ;) ale to zwykły klawiat a nie laptop wiec niezabardzo wykobinujesz coś

No coz, ciesze sie ze Ci pomoglem. Mam nadzieje ze bedziesz zadowolony :)

 

Ja tym czasem probuje sie skontaktowac z jakas osoba, ktora ma Mobility X700 i w/g ORB'a uzyskala ponad 19,000 w 3D Marku 2001... Ze wstepnych ogledzin wynika ze udalo im sie jakos zainstalowac stery od FireGL?..... Jak znajde jakies info to napisze :)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem tez rowniez ze jesli sie ma dodatkowe fundusze to mozna kupic zewnetrzna karte dzwiekowa, zmienilem zdanie... :) Bylem swiecie przekonany ze w srodku siedzi stary poczciwy AC97 ktory tak strasznie mnie denerowal w ex Toshibie, ze postanowilem kupic sb extigy usb. W A6VA jest calkiem przyzwoita dzwiekowka Intel High Definition Audio AZALIA. Dzwiek jest czysty i dynamiczny. Sound Blastera juz nie uzywam...

 

 

Co do tego jeszcze tez sie na tym zastanawialem , bo mam głosniki creativa 5+1 T5900 , napoczatku myslalem ze najlepszym sposobem to beda te przyczepiane creativa na noteboka ale za 300 zł za glosniczek 2x1wat to przesada , zewnetrznej karty do noteboka też niechce , bo usb zajmuje duzo miejsca to raz a dwa strasznie zwalnia gierki do 20 % nawet . Dlatego myśle nad wewnetrzną ta Creativa cartą tylko jedno mnie w niej wpienia to ze wystaje lekko za Notebooka i co bedzie jak bede chcial schowac go do plecaka ale zeby cos sie nieschrzaniło z nią ale chyba ja kupie po przeczytaniu tego artykułu

 

Creative :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest problem z tymi sterownikami ? to moze cos pomoge bo akurat na tym sie dosc dobrze znam :) jesli chodzi o kompy normalne

Wszystko jest jak najbardziej OK. Szukam jakis fajnych sterownikow do X700 z A6VA. Na razie najwydajniejszy jest na sterach z plytki lub catalystach 5.8 bodajze. Na catalystach 6.1 i Omegach szkoda gadac. Wydajnosc bardzo spada... W chwili obecnej sciagam DNA na Cat 5.4 (takie ma koles ktory ma 1 miejsce na ORB'ie z wynikiem 19,500pkt. Mi sie udaje po podkreceniu wyciagnac maks 17,500:(

 

(Zakladam ze jego X700 pracuje na biosie od producenta laptopa, jednak moge sie mylic:)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podrecanie to czarna Magia jeszcze cos zwale to rodzina sie mnie wyrzeknie ;) ale jak juz bede mial notebooka of corse ze podkrece i zaczne was katowac co i jak :)

 

Co myszlisz o tej karcie ? uzywasz zewnetrznych glosnikow do swojego asusa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dźwięk podłączony z dzwiękówki do wzmacniacza, i potem na 4 kolumny - nie narzekam - chodzi lepiej niż ze stacjonarki (zintegrowany AC97 na mobo Epoxa). BTW czy ktoś próbował instalować Debiana na tym sprzęcie? Nie wykrywa mi dźwiękówki, podobnie z kamerką. Skąd zdobyć sterowniki dla linuxa?

Edytowane przez gOOmez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dźwięk podłączony z dzwiękówki do wzmacniacza, i potem na 4 kolumny - nie narzekam - chodzi lepiej niż ze stacjonarki (zintegrowany AC97 na mobo Epoxa). BTW czy ktoś próbował instalować Debiana na tym sprzęcie? Nie wykrywa mi dźwiękówki, podobnie z kamerką. Skąd zdobyć sterowniki dla linuxa?

Uzywam FreeBSD na VMWARE i dzwiek jest. Kamerki nie instalowalem, ale podejzewam ze jedynie z nia moze byc problem.

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Re-witam; pytanie czysto techniczne: Czym czyscicie swoje matryce w A6VA? Strasznie trudno jest ja utrzymac w czystosci:( Zawsze ktos przyjdzie i popacka palcami, a pozniej zaczna sie horror. Husteczki higieniczne + woda = tragedia, sciereczka + woda rozmazuje...

 

Czy polecacie jakis plyn do czyszczenia? Wypowiedzcie sie jak dbacie o swoje matryce.

 

Aha, czy cos z tego wybierze ? :

http://www.allegro.pl/search.php?string=cz...ory=2&country=1

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie otóż mam problem... nie mogę wsadzić karty Memory Stick Duo do czytnika kart.. Próbowaliście?? jak to zrobić? SD wchodzi bez problemu..

Wedlug instrukcji do Duo potrzebny jest jakis adapter MS Pro.

post-124282-1138493156_thumb.jpg

Ja chyba nic takiego z moim laptopem nie mialam :unsure: Moze to sie jakos osobno kupuje :huh:

 

Wiecej Ci nie pomoge bo ja akurat używam kart compact flash (w aparacie) ktorych nasz laptop nie obsluguje :cry: i nawet nie mam jak sprawdzic czy moj czytnik dziala prawidlowo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , aktualnie zastanawiam sie nad kupnem lapa.I chyba ten topic jest najlepszy bo mysle nad kupnem modela asusa.

Zastosowanie sprzetu - obróbka grafiki , filmów <vegas , fraps i tym podobne>

W dużej mierze lap bedzie uzywany jako komputer stacjonarny i tylko czasami bede go brał za soba na jakies wyjazdy.Po prostu potrzebuje czegos mocniejszego niż mój obecny desktop , a wstrzymuje sie z budowoa nowego czekajac na wojne cenowa miedzy nvidia i ati .

W tej chwili biore pod uwage A6Km z 64 bitowym Turionem i 2x256 mb ramu.

Jestem swiadomy ze mobilna platforma AMD jest mniej wydajna niz centrino ale mi raczej nie bedzie to przeszkadzac.

Mam do wydania około 5,5 tys PLN , ostatnio widziałem ten model za 5,3 tys.

Jakie opinie krąża na temat tego lapa ? Ewentualnie jestem otwarty na propozycje innych modeli , zalezy mi na minimum 512 mb ramu i dosyc dobrej karcie graficznej.Procesor AMD albo Intel ale osobiscie wolal bym AMD .

Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam akcesoria czyszczace AFnet:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83258677

 

Jeszcze sie nie zawiodlem.

W zasadzie to potrzeba mi tylko zestaw do czysczenia LCD. Drukarke mam tak stara, ze ja moge czyscic sczotka ryzowa :D

 

Kupilem cos takiego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83223041

 

Mam nadzieje ze bedzie OK, jak sie zawiode to poslucham rady i kupie cos lepszego:)

 

Pozdrawiam, Piotrek - HaPpY A6VA user :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili biore pod uwage A6Km z 64 bitowym Turionem i 2x256 mb ramu.

Jestem swiadomy ze mobilna platforma AMD jest mniej wydajna niz centrino ale mi raczej nie bedzie to przeszkadzac.

Mam do wydania około 5,5 tys PLN , ostatnio widziałem ten model za 5,3 tys.

Jakie opinie krąża na temat tego lapa ? Ewentualnie jestem otwarty na propozycje innych modeli , zalezy mi na minimum 512 mb ramu i dosyc dobrej karcie graficznej.

 

 

Sam sie zastanawiałem nad modelem A6Km ale wolna karta graficzna odpada to raz cena A6Km jest w granicach 4000-4700 zl zalezy jaki model , wiec bedziesz miał odraz kase na jego rozbudowanie ram itp . Hmm ale ja z czystym sumieniem jak potrzenby ci wydajny komp polecam ten model Notebook Q039 Asus , Jak masz wydać tyle kasy to kup coś naprawde wydajnego :) pozatym popatrz po sklepach internetowych bo nie wiem gdzie widziałeś swoj model za tyle kasy bo to zdzierstwo on jest znacznie tanszy .

 

Piotrek mnie przeonał do modelu Q039 sam potrzebuje mocniejszego sprzetu i w takim przedziale cenowym on bedzie do mojej pracy (Flash , Paint Shop Pro , Adobe , Cad , Macromedia Flash) i pakiety biurowe pozatym ma silna karte graficzna i w gierki typu Doom3 Far Cry i NfsMostWanted sobie pogram z nudów :) , juz sam czekam bo kupuje w siriusie za 5100 zł , i w pełni z przekonaniem moge ci go polecić poczytaj o tym modelu jest cały ten temat o nim . Jak masz wydac tyle kasy to bierze tego lepszego .. ale w tym modelu Asusa jest procesor Intel Pięta ;)

 

 

Pozdrawiam Marcin Lublin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dobra ogolu postanowilem dobrac sie (jako ze jestem elektronik :D) do wnetrza A6VA aby wyczaic jaki jest w nim zamontowany uklad PLL. Niestety, po odkreceniu ok 25 srubek nadal sie do niego nie dostalem:( jest masa dodatkowych zatrzaskow, poza tym chyba trzeba wyjac procesor, a nie mam obecnie zadnej pasty zeby potem swierza nalozyc:( Nie ryzykujac dalej ze zostawie jakies przypadkowe slady, poskrecalem go spowrotem... Chyba najlepszym wyjsciem bedzie poczekac az komus sie uda dojsc do PLL'a i umiesci go na Google:)

 

Wiec jesli ktos planuje rozkrecac tego laptopa, od razu mowie zeby dal sobie spokoj :)

 

P.S Moze latwiejszym sposobem zdobycia nazwy PLL'a jest po prostu zapytac o to serwis ASUS'a :P A noz powiedza :lol:

 

Edit: (zeby nie zaczynac nowego watku)

Przy okazji. Czy Wasze dyski tez nagrzewaja sie do 55 stopni (wlacza sie alert NHC) przy np skanowaniu programem antywirusowym? Fakt ze troche wtedy jest obciazony, ale bez przesady... Przeciez to tylko 4200RPM...Czy jest powod do niepokoju i ew reklamacji? Po takim nagrzaniu trudno o spadek temperatury. HDD skanowalem godzine temu, a temp wciaz utrzymuje sie na poziomie 53st pomino ze nie wykonuje zadnych operacji - czytam www, pisze w ASM, a klawiatura nad dyskiem parzy... :| tak wysoka temp utrzymuje sie przy laptopie spoczywajacym na biurku. Nawet nie probuje go teraz na kolanach polozyc:) (dla dobra mojego potomstwa :P i w obawie o kolejny wzrost temperatury) Poprzednio mialem dysk 5400RPM 16MB Cache i w toshibie przy podobnym "stresie" mial max 45st...

 

Aha, w pokoju jest raczej niska temperatura. Siedze w swetrze i golfie i wcale mi nie jest za cieplo :P (pokoj ogrzewam kompem i wzmacniaczem hehe) kaloryfera narazie brak:)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszke nieciekawe masz te temperatury dysku :unsure:

 

Ja sobie NHC ustawilam tak aby krzyczal kiedy dysk osiagnie 50 stopni a wylaczal system przy 55 (to jest granica pracy dla tych modeli dyskow hitachi). I pamietam ze NHC krzyczal mi tylko raz ze lapek przekroczyl te 50 stopni, ale bylo to po godzinie i 45 minutach ogladania filmu, a lapek lezal przez ten czas na poscieli :oops: ale ta temperatura spadla dosc szybko gdy wylaczylam film i postawilam go na biurku.

 

A tak normalnie to temperetura dysku nie przekracza 48-49 stopni cokolwiek bym nie robila (a dosc czesto defragmentuje dysk i skanuje go nodem32)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszke nieciekawe masz te temperatury dysku :unsure:

 

Ja sobie NHC ustawilam tak aby krzyczal kiedy dysk osiagnie 50 stopni a wylaczal system przy 55 (to jest granica pracy dla tych modeli dyskow hitachi). I pamietam ze NHC krzyczal mi tylko raz ze lapek przekroczyl te 50 stopni, ale bylo to po godzinie i 45 minutach ogladania filmu, a lapek lezal przez ten czas na poscieli :oops: ale ta temperatura spadla dosc szybko gdy wylaczylam film i postawilam go na biurku.

 

A tak normalnie to temperetura dysku nie przekracza 48-49 stopni cokolwiek bym nie robila (a dosc czesto defragmentuje dysk i skanuje go nodem32)

To ja podczas normalnej pracy biurkowej (nic niesciagajac, nie instalujac.. just www, word, excel, programowanie) mam non stop 49/50st..

Chyba mozna od czasu do czasu cos zainstalowac albo przeleciec dysk antywirem... :mur: Moze akurat mi wymienia, a przy okazji zapytam czy jest mozliwosc doplaty i wziecia dysku 5400 albo 7200rpm..

 

 

Anka: A jak z pamieciami u Ciebie ? Grzeja sie? Bo u mnie tez po jakims czasie klapka jest ciepla i kosci pamieci... Tak na czuja moga miec z 45st (ale dla pamieci to chyba norlane?!)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...