Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

gOOmez ty tego lapka oddaj na serwis bo chyba ci sie trafił jakis felerny model :( tylko ta batterie to sobie zostaw :lol: :wink:

 

Dziwne z ta temperatura - u mnie z 51 stopni (tyle bylo najwiecej przy 1,86MHz/1.036V i kilku minutowej pracy z obciazeniem 100%) schodzi momentalnie do 47 stopni a potem potrzebuje jakies 5 min zeby wrocic do poziomu 42 stopni.

 

A znow obnizenie temp z 44 stopni do 40 w trybie idle na 800MHz/0.716V to 2-3 min pracy wiatraczka :) tylko potem jest cicho przez 3-5 min i znow 2 min pracy wiatraczka :mur: i tak w kolko :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem czynie to teraz. Kupilem plyn i sciereczke do czyszczenia LCD w A6VA z allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83223041

 

Niby tylko 9 zl, a powiem ze jestem bardzo zadowolony. Juz po 1 przetarciu niczym na tych wszystkich reklamach plynow do naczyc wszystkie odbite paluchy zniknely!!! zadnego tarcia, szorowania... Wystarczylo namoczyc lekko sciereczke i przetrzec...

 

Co wazne nie zostaja na matrycy zadne paprochy... Wszystko super znika :) 100% satysfakcji ;o)

 

Dolaczona do zestawu sciereczka jest bardzo delikatna.. Nie wiem ile czyszczen wytrzyma... Producent podaje ze jesli bedzie myta po uzytku to nada sie do wielu... Plynu jest duzo, spokojnie na 50 razy :)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przeszło mi przez ręcę kilka produktów firmy 4world i muszę powiedzieć, że zdają egzamin wzorowo!

szmatka i płyn wymieniony wyżej poużywałem sobie :-P i potwierdzam, że warto kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha odnosnie partycji 8MB... Mozna ja usunac Partition Magic

Dzis sie jej pozbylem. Utworzylem na tych 8MB partycje, a nastepnie polaczylem ja z rozszerzona partycja.... Poszlo jak po masle.. Bez reinstalacji...

 

Dodatkowo stworzylem sobie partycje FAT16 2048MB na plik wymiany (ponoc 16 jest szybsze od 32) Jesli macie jakies opninie w tej sprawnie bede wdzieczny za podzielenie sie nimi :)

 

Pozdrawiam, Piotrek (ktos chetny? Jeszcze 2 dębowe czekaja z 6-paka:)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do posiadaczy tego laptopa.

W wielu sklepach spotkałem informacje, że LCD jest wykonany w technologiach Color Shine i Crystal Shine.

Jednak z tego co przeczytałem w tej recenzji, mowa jest jedynie o Color Shine. Wiec nasuwa się pytanie czy te sklepy wprowadzają w błąd, czy rzeczywiście laptop posiada powłokę antyrefleksyjną Cristal Shine?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lapek (A6VA) to rownoczesnie moj pierwszy ekran LCD. Dawniej na moim CRT bylem przyzwyczajony ze moglem sobie zmieniac jasnosc, ostrosc, nasycenie, rodzaj barwy itp. A tutaj jest tylko jasnosc czy mi sie wydaje? Mozna sie jakos bardziej pobawic obrazem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po długich rozważaniach i między innymi przestudiowaniu tego wątku stałem się posiadaczem Asusa A6VA-Q039. Mam póki co dwa pytania, czy wy również mieliście problem z zainstalowaniem wbudowanej kamerki bo u mnie instalator nie potrafi znaleźć sterownika na płycie dołączonej do laptopa zarówno w trybie ręcznej instalacji jak i automatycznej, po drugie czy to normalne że średnia temeratura dysku waha się w granicach od 44-45 do 51-55 st. zarówno podczas intensywnej pracy jak i surfowania po necie i mniej wymagających czynnościach?

W jaki programi warto się zaopatrzyć oprócz HNC?

 

Z góry dzięki za info

 

Pozdrwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po długich rozważaniach i między innymi przestudiowaniu tego wątku stałem się posiadaczem Asusa A6VA-Q039. Mam póki co dwa pytania, czy wy również mieliście problem z zainstalowaniem wbudowanej kamerki bo u mnie instalator nie potrafi znaleźć sterownika na płycie dołączonej do laptopa zarówno w trybie ręcznej instalacji jak i automatycznej, po drugie czy to normalne że średnia temeratura dysku waha się w granicach od 44-45 do 51-55 st. zarówno podczas intensywnej pracy jak i surfowania po necie i mniej wymagających czynnościach?

W jaki programi warto się zaopatrzyć oprócz HNC?

 

Z góry dzięki za info

 

Pozdrwaiam

1) Nie mialem problemow z kamerka (2 razy instalowalem winde) - Instalator wykryl i zainstalowal.

2) Chyba nie uwaznie czytales bo juz o tym byla mowa (m.in przeze mnie) Ja tez mam takie temp. dysku jak piszesz, wiec to chyba norma. Rozwazam zamiane na SAMSUNG'a 120GB 5400RPM w najblizszym czasie. (podobno ciche i chlodne)

3) Nie znam/nie uzywam innych programow

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zakupił ASUS A6VA-Q039 i po tygodniu użytkowania najprawdopodbniej pada napęd

3,5gb z dvd chcę mu kopiwać 50 minut, przy nagrywaniu płytki dvd przy 30% mineło 15minut

czy komuś zdarzyło się coś podobnego?

z racji tego, że on za bardzo nie zna się na sprzęcie chciałem spytać czy mógł taką padaczkę napędu wywołać jakimś zewnętrznym oprogramowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zakupił ASUS A6VA-Q039 i po tygodniu użytkowania najprawdopodbniej pada napęd

3,5gb z dvd chcę mu kopiwać 50 minut, przy nagrywaniu płytki dvd przy 30% mineło 15minut

czy komuś zdarzyło się coś podobnego?

z racji tego, że on za bardzo nie zna się na sprzęcie chciałem spytać czy mógł taką padaczkę napędu wywołać jakimś zewnętrznym oprogramowaniem?

a czy moze sprawdzales czy nie przestawil mu sie kontroler na tryb PIO. takie objawy jak piszesz moga byc wywolane wlasnie takim przypadkiem.

sprawdz i przestaw na UDMA

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie nt karty W-lan w A6VA.

Jak ona sie sprawuje i czy jest wyjscie na zewnetrzna antene ?

Na dniach kupuje ten model i zastanawiam sie czy nie bede miał problemów z w-lane.Ewentualnie od razu kupił bym jakas zewnetrzna antene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie nt karty W-lan w A6VA.

Jak ona sie sprawuje i czy jest wyjscie na zewnetrzna antene ?

Na dniach kupuje ten model i zastanawiam sie czy nie bede miał problemów z w-lane.Ewentualnie od razu kupił bym jakas zewnetrzna antene.

Mnie sie wlan swietnie spisuje - ostatnio siedzac sobie na wykladzie sciagnalem 2,6GB w ciagu 1,5h wiec nie ma co narzekac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czym się różni "zwykła" wersja tego lapka od tej z literką "H" na końcu? Różnica w cenie prawie 2 stówy, a opisy takie same. Może to właśnie tutaj objawia się różnica w szybkości dysku (tylko dlaczego w takim razie sklepy o tym nie wspominają...)

 

No i ja się ciągle zastanawiam czy ten Asusik czy też Toshiba M70-198? Toshiba ma lepsze parametry, ale tym samym jest droższa (troche już dla mnie na granicy). Asus bardziej mi się podoba z wyglądu i klawiatury, ale nie miałem niestety dotąd okazji zobaczyć go włączonego, aby porównać matryce. A najlepiej to by było mieć oba te kompy w tym samym czasie w łapkach. Ehhh ciężki wybór. A tak BTW to ciekawa sprawa, bo widziałęm tę toshibę w dwóch sklepach i miała różne klawisze. W Vobisie z fajnym skokiem, sztywniej siedzące, a w MediaMarkcie (nie można u nich na Ostrobramskiej włączyć lapka, co za kretynizm) jakieś takie luźne. Oczywiście zakupu nie dokonam w żadnym z tych miejsc.

Edytowane przez dm1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja H jest taka sama , tylko ze posiada dodatkowo windowsa xp i dlatego cena 200 zł w góre

 

A co do tych sklepów to masz racje kretynizm , pozatym w Vobisie są drogie strasznie sprzęty

 

A co do wyboru jak dla mnie osobiście bierz Asusa za 5100 zł dopłacisz 400 zł i masz dodatkowe 1024 ramu , a Ceny Toshiby zaczynaja sie od 5900 . Hmm wybór wielki bracie należy do ciebie :)

 

Ten sprzęt to jakość i ten też :) pozatym Asus ma torbe i kamerke :)

Edytowane przez MarcinLbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja H jest taka sama , tylko ze posiada dodatkowo windowsa xp i dlatego cena 200 zł w góre

 

A co do tych sklepów to masz racje kretynizm , pozatym w Vobisie są drogie strasznie sprzęty

 

A co do wyboru jak dla mnie osobiście bierz Asusa za 5100 zł dopłacisz 400 zł i masz dodatkowe 1024 ramu , a Ceny Toshiby zaczynaja sie od 5900 . Hmm wybór wielki bracie należy do ciebie :)

 

Ten sprzęt to jakość i ten też :) pozatym Asus ma torbe i kamerke :)

jak już chcesz kolegę do Asusa przekonywać dodatkami to kamerke zostawiam w spokoju, ale kumplowi od napędu wyżej torba zaczeła sie sama odsuwać po dwóch dniach :lol: i w ogóle nazywanie tego torbą to profanacja, co najwyżej można nazwać to pokorwcem zabezpieczającym sprzęt na wypadek zarysowań...

za to myszkę sobie chwali

 

osobiście na moją decyzję przy zakupie laptopa wpływ w/w dodatków byłby zerowy

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi powiedział, ze ma napęd TT coś tam czyt. SAMSUNG to już nei chcę mi się zastanawiać nad jego probleme

wystarczy wgrac bios od toshiby i bedzie dobrze (w podpisie mam to co otrzymasz po wgraniu biosu)

 

jak jest w końcu z kalibracją baterii w biosie? na ile się ją czasu włącza? i co ona poprawi? u mnie w lapie czas pracy na bateri to 2:15h przy pracy w wordzie. czy kalibracja baterii coś pomoże?

 

ps. moje temperatury:

dysk -> ~39*C

proc -> ~49*C

chip -> ~44*C

komp chodzi caly dzien.

 

ktoś napisal że dyski samsunga są dobre bo są ciche i chłodne. może i są chłodne ale na pewno nie ciche jak dobrze pamietam to mają 25db, dla porównania WD ma 21db ;) Warte uwago jest jeszcze to że samsungi to obecnie najmniej wydajne dyski 2,5"

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wgrac bios od toshiby i bedzie dobrze (w podpisie mam to co otrzymasz po wgraniu biosu)

 

jak jest w końcu z kalibracją baterii w biosie? na ile się ją czasu włącza? i co ona poprawi? u mnie w lapie czas pracy na bateri to 2:15h przy pracy w wordzie. czy kalibracja baterii coś pomoże?

 

ps. moje temperatury:

dysk -> ~39*C

proc -> ~49*C

chip -> ~44*C

komp chodzi caly dzien.

 

ktoś napisal że dyski samsunga są dobre bo są ciche i chłodne. może i są chłodne ale na pewno nie ciche jak dobrze pamietam to mają 25db, dla porównania WD ma 21db ;) Warte uwago jest jeszcze to że samsungi to obecnie najmniej wydajne dyski 2,5"

Eh i znowu inne zdane.. Metlik mam w glowie co do tego dysku... Moze jest w necie (zna ktos?) profesjonalny test dyskow 2.5" ? (wydajnosc/glosnosc/zurzycie energii) (ten z tweak.pl odpada m.in dlatego ze uzyty zostal tylko HDtach, poza tym wszystkie wyniki sa niemal identyczne)

 

Sadzac po uzyskanym przez Ciebie czasie na baterii wnioskuje nie korzystasz z dobrodziejstw SpeedStep'a i PowerPlay'a.

Jesli jeszcze nie masz, to zainteresuj sie programem Notebook Hardware Control (NHC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po uzyskanym przez Ciebie czasie na baterii wnioskuje nie korzystasz z dobrodziejstw SpeedStep'a i PowerPlay'a.

Jesli jeszcze nie masz, to zainteresuj sie programem Notebook Hardware Control (NHC)

z tego co wiem to nie ma mozliwości obniżenia taktowania CELERONA M ;) i z zadnego takie programu nie kozystam (wszystko na standat ustawieniach)! jeżeli jest taki program to z chęcią zainteresuję się jego nazwą i działanie (niech ktoś da znac)

CZEKAM NA ODP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś napisal że dyski samsunga są dobre bo są ciche i chłodne. może i są chłodne ale na pewno nie ciche jak dobrze pamietam to mają 25db, dla porównania WD ma 21db ;) Warte uwago jest jeszcze to że samsungi to obecnie najmniej wydajne dyski 2,5"

Mam Samsunga HM100JC 100GB (5400)

Temperatury:

- zawsze jest w granicach 37-39

- w stresie 43

 

Komputer chodzi od ok. miesiąca nie wyłączany

 

Nie wiem czy to dobre temp. czy nie bo się tym nie interesuje, ale jedno mogę powiedzieć że napewno jest bardzo cichy (gdyby nie kontrolka to niewiedziałbym czy pracuje)

 

Wydajności nie mierzyłem bo po co ? Jeżeli wszystko chodzi tak jak trzeba i nie zamula kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga HM100JC 100GB (5400)

Temperatury:

- zawsze jest w granicach 37-39

- w stresie 43

 

Komputer chodzi od ok. miesiąca nie wyłączany

 

Nie wiem czy to dobre temp. czy nie bo się tym nie interesuje, ale jedno mogę powiedzieć że napewno jest bardzo cichy (gdyby nie kontrolka to niewiedziałbym czy pracuje)

 

Wydajności nie mierzyłem bo po co ? Jeżeli wszystko chodzi tak jak trzeba i nie zamula kompa

Mi wlasnie przede wszystkim zalezy zeby byl cichy i chlodny (wydajnosc spada na kolejne miejsca) To ten Twoj samsung to lodowka w porownaniu do seryjnego Hitachi z A6VA. Podczas normalnej pracy 48-50st, stres, nawet 57st

 

@GRANDMASTER: Faktycznie, moj blad nie doczytalem ze masz Celerona-M :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy spotkał się któryś z użytkowników A6VA-Q039 z sytuacją w której przestają działać klawisze funkcyjne, mam na myśli takie jak regulacja głośności. U siebie w tydzień po zainstalowaniu systemu przestały reagować właśnie te od głośności i wyciszania reszta natomiast działa ale nie wyświetla się grafika która powinna towarzyszyć wybraniu odpowiedniej funkcji.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy spotkał się któryś z użytkowników A6VA-Q039 z sytuacją w której przestają działać klawisze funkcyjne, mam na myśli takie jak regulacja głośności. U siebie w tydzień po zainstalowaniu systemu przestały reagować właśnie te od głośności i wyciszania reszta natomiast działa ale nie wyświetla się grafika która powinna towarzyszyć wybraniu odpowiedniej funkcji.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Nie spotkal. Sprobuj przeinstalowac oprogramowanie do obslugi klawiszy funkcyjnych.

 

Z innej beczki:

Jak z timingami Waszych pamieci? Ja dzis puscilem swoje na: 4.0-2-2-4 :] Chodza jak zyleta od rana. Przypominam ze standard to 4.0-4-4-12 :)

 

Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z timingami Waszych pamieci? Ja dzis puscilem swoje na: 4.0-2-2-4 :] Chodza jak zyleta od rana. Przypominam ze standard to 4.0-4-4-12 :)

A jakiego programu używasz?

Bo ja niczego nie mogę znaleźć dla swojego lapka... a tylko podkręcenia timingów brakuje mi do szczęścia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego programu używasz?

Bo ja niczego nie mogę znaleźć dla swojego lapka... a tylko podkręcenia timingów brakuje mi do szczęścia :rolleyes:

rmma 3.61 (RightMark Memory Analyzer)

 

Rozumiem ze FSB zmienialesz w swoim Acerze z sygneturki? (Nie a6va? - bo szukam sposobu na obnizenie/podniesienie fsb w moim modelu)

 

Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...