Skocz do zawartości
Seducho

P4 2.4@2.8 I Kart Dzwiekowej Nie Mam!

Rekomendowane odpowiedzi

te p4 to mają krótką zywotność:P

1568081[/snapback]

jak P4 maja krotka zywotnosc... to ja jesten Neapoleon Bonaparte. To najbardziej wytrzymale procki jakie widzielm... :lol:

 

Jak ci sie uda jakiegos spalic to masz u mnie browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba ..ja mam chłodzenie pentagramu więc nie musze lepszego kupować..ale pier kupie zasilacz 420 W i albo podkręce procka na 3ghz albo na 3.6 i sie uda albo go spale i starzy kupią nowego athlonika bo te p4 to mają krótką zywotność:P

jak P4 maja krotka zywotnosc... to ja jesten Neapoleon Bonaparte. To najbardziej wytrzymale procki jakie widzielm...  :lol: 

 

Jak ci sie uda jakiegos spalic to masz u mnie browar

1568383[/snapback]

Jeżeli ktoś będzie na tyle głupi i da Northwoodowi napięcie z przedziału 1.85-1.9V to prędzej czy później padnie (jak wcześniej nie padną mosfety na płycie). Natomiast jeżeli nie będzie się przesadzać z V na P4 to praktycznie każdy jest nie do zajechania. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojej super płycie moge dac maks 1.8 V więc chyba nie spale:P

1569732[/snapback]

Nie chodzi tu tyle o spalenie, co o bardzo przyspieszone zmiany w strukturze krzemu, które powoduje zbyt wysokie napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tak ze wysoka temp uszkadza procesor, nie napiecie samo w sobie.

1570085[/snapback]

Teraz to się popisałeś, jakżesz nie, poczytaj trochę.....o b. szybkich zmianach wywoływanych w strukturze półprzewodnika przez duże napięcie..... Poczytaj o SNDS (Sudden Nothwood Death Syndrom - Nagły Syndorom Śmierci Northwoodów ), dotyczył on głównie Northów 1.6A i 1.8A, w serii B i C raczej się już to nie zdarzało, ale pow. 1.70V na każdym Northwoodzie to jest już pewne ryzyko. Temat odżył przy procesorach Prescott, które przy pracy z napięciem pow. 1.55V zaczłęły po pewnym czasie padać, jak muchy(poprzeglądaj zagraniczne fora). A takie gadanie, że napięcie np. 1.6-1.675V dla Prescotta czy 1.8-1.9V dla Northwooda jest bezpieczne, jest głupotą... Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytam to i tamto i zweryfukuje moj poglad. Narazie z tego co czytam na roznych forach i z mojego doswiadczenia wynika ze w wiekszosci przypadkow przyczyna padania procow jest napiecie w polaczeniu z niedostatecznym odprowadzeniem ciepla.

Moze za malo czytam zagranicznych serwisow :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pamietam jak o SNDS co chwile ludzie pisali (userzy amd z szczegolnym pietyzmem ;) ) a jakos na forum chyba nikomu proc nie padl mimo iz byly katowane duzymi napieciami.

 

Ogolnie to prawda z SNDS ale zdaza sie zadko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za malo czytam zagranicznych serwisow  :?

1570385[/snapback]

Chyba tak..., radzę dokształcić się.

W takich przypadkach nawet VapoChill i Prometia nie pomogą, najwyżej nieznaznie wydłużą życie cpu.

W PL ten temat także był poruszany, tylko tyle, że znacznie rzadziej. Northwoody A to już historia, ale z Prescott'ami to nie ma żartów, czyli do 1.55V.

 

Ogolnie to prawda z SNDS ale zdaza sie zadko

Przcież wcześniej napisałem, że Sudden Nothwood Death Syndrom, dotyczył głównie Northwoodów A a w B i C raczej to nie występowało.

Problem powrócił przy procesorach Prescott i ich padanie to wcale nie są jakieś pojedynczeprzypadki .

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciabym tu doda apropo tego braku dwi€ku, ja te miaem P4 2,8 ghz 533 i przy podkr€ceniu powyj 3ghz wycza si€ dwi€k, a powyje 3,2 nie startowal komputer, brak dzwieku udao si€ naprawi dostawiajc starego creative 64bit na PCI :D, zas wiecej juz nie podkrecilem gdyz moj byly shuttle ab48pn nie mail nawet zmiany napiecia na procku:]

Zgodze sie ze P4 to mega shit, ja po prezsiadce na A64 venice zobaczylem co to jest nowa technologia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciabym tu doda apropo tego braku dwi€ku, ja te miaem P4 2,8 ghz 533 i przy podkr€ceniu powyj 3ghz wycza si€ dwi€k, a powyje 3,2 nie startowal komputer, brak dzwieku udao si€ naprawi dostawiajc starego creative 64bit na PCI

bełkot...

Zgodze sie ze P4 to mega shit

P4 kicha i koniec.

1572064[/snapback]

Umniecie coś bardziej sensownego powiedzieć??? :mur: , czy może tylko na tyle was stać.

Wasze argumenty do dyskusji to "kicha" i "shit" i nic więcej??? :mur: . Bez urazy, ale w takim razie jesteście mniej więcej na poziomie stonki ziemniaczanej.... Dokształćcie się trochę i dopiero później się wypowiadajcie, bo pojęcia o zastosowaniach P4 HT, to wy nie macie. A tak propo waszych wypowiedzi, to jaki one mają związek z poprzednimi postami??? Topik roku 2005......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec kolego znawco i amatorze wspanialej firmy intel opowiedz nam o mozliwosciah porcesorow P4 z technologia HT :D Mozesz oczywiscie pominac wysylanie poczty, surfowanie po necie, sluchanie muzy, bo o tym ze P4 sie do tego nadaje(tylko :) ) to my wiemy :D

Zeby sie na mnie nie rzucili fani intela od razu dodam zew bylem posiadaczem P4 2,8, prezez ktorego ciely mi sie gry, a moj rachunbek za prad byl podwajany(prescot) oraz w starym kompie jak widac mam PIII do ktorego nic nie mam..........

 

PS Jesli chodzi o wspaniala technologie HT ktora wykorzystuje intel, to za 1/3 ceny dostaniemy sempona s.754 ktyro co jest pewnie niewyobrazalne dla Kosiarz-a tez wykorzystuja technologie HT a oprocz tego 3dnow, sse i jezce kilka wiecej technologi niz intel :D

PS. Moja wypowiedz tyczy sie modeli P4 s.475, gdy 775 to jest juz inna bajka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec kolego znawco i amatorze wspanialej firmy intel opowiedz nam o mozliwosciah porcesorow P4 z technologia HT :D Mozesz oczywiscie pominac wysylanie poczty, surfowanie po necie, sluchanie muzy, bo o tym ze P4 sie do tego nadaje(tylko :) ) to my wiemy :D

Zeby sie na mnie nie rzucili fani intela od razu dodam zew bylem posiadaczem P4 2,8, prezez ktorego ciely mi sie gry, a moj rachunbek za prad byl podwajany(prescot) oraz w starym kompie jak widac mam PIII do ktorego nic nie mam..........

 

PS Jesli chodzi o wspaniala technologie HT ktora wykorzystuje intel, to za 1/3 ceny dostaniemy sempona s.754 ktyro co jest pewnie niewyobrazalne dla Kosiarz-a tez wykorzystuja technologie HT a oprocz tego 3dnow, sse i jezce kilka wiecej technologi niz intel :D

PS. Moja wypowiedz tyczy sie modeli P4 s.475, gdy 775 to jest juz inna bajka ;)

1572407[/snapback]

po pierwsze panie znawco to nie s475 tylko 478

po druge to nie jest tak ze oskarzony ma sie bronic tylko trzeba mu udowodnic wine

w tym wypadku rzekoma nieudolnosc p4 jaka nazywacie shitem czy jakos tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mówicie że jakaś tania karta dzwiękowa mnie utratuje....hmm może jakieś propozycjie?dobra i tania taka do słuchania metalu w winampie:P

1573046[/snapback]

 

na allegro upoluj jakiegos sb live,jak chcesz 5.1 to jakis sb 0800 albo 0100 ,0220,

i kilka innych ,ale juz np ct4830 lub 4760(jakos tak ) juz maja 4.0

ja upolowalem takiego za 10 zł ,potem opylilem za 20(trafilem an 4.0) ale teraz załuje bo ac 97 to jest typowy kał,a nie karta dzwiekowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wstawiem do swojego kompa jak miaem P4 t€ kart€ co mam w sygnaturce(od starego kompa) i dzwiek byl lespzy niz na moim zintegrowanym AC 97, a dodam ze slucham muzy nie na jkims chlamie za 20zl, tylko na atlusach 75 i radku 5102 wiec roznice w jakosci sie szybko zauwaza nawet najmniejsza :D

Edytowane przez tanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dobra i tania taka do słuchania metalu w winampie:P

1573046[/snapback]

Dobra & Tania - nie ma takiej !!

 

...ac 97 to jest typowy kał,a nie karta dzwiekowa...

1573372[/snapback]

To nie jest typowy kanał tylko typowy szajs :icon_exclaim:

 

Witam, ja wstawiem do swojego kompa jak miaem P4 t€ kart€ co mam w sygnaturce(od starego kompa) i dzwiek byl lespzy niz na moim zintegrowanym AC 97, a dodam ze slucham muzy nie na jkims chlamie za 20zl, tylko na atlusach 75 i radku 5102 wiec roznice w jakosci sie szybko zauwaza nawet najmniejsza :D

1574091[/snapback]

Ja bym tak nie gloryfikował szumblastera :mur:

To też szajs ale na pewno dużo lepszy od AC 97 :-|

 

jak nie masz wyrugowanych wymagań to styknie...

 

Edit:

I nie kupuj 5.1 bo 4 dostaniesz taniej.

A 5.1 na nic ci się nie zda.

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...