Skocz do zawartości
djjaku

Pozew Do Sądu Dużej Firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, dajmy na to jest firma X, o duzym zasięgu (bardzo). Firma X produkuje papierosy, dajmy na to Y, które zawierają substancję Z.

 

Czy mogę pozwać do sądu tą firmę z powodu tego że wyszedł mi na żołądku wrzód? Firma nigdzie nie mówi, że palenie powoduje wrzody i miałbym zaświadczenia od lekarza że to akurat substancja Z spowodowała ten wrzód?

 

Czy się to opłaca i czy wogóle można tak zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie stany

Do palenia nikt Cie nie zmusza

Podobnie jak do picia wodki ktora niszczy watrobe i zoladek.

 

Twoja glupota - twoj wybor - twoja strata

1569011[/snapback]

Zgadzam sie w 100%...

 

@wasiela - USA to siedlisko najwiekszych kretynow jacy po Ziemi chodza, wiec mnie to nie dziwi (nawet w Polsce takich nie ma, chodz staraja sie jak moga :P).

A co do polskiego watku - babka zaczela palic zanim "naukowcy" stwierdzili oficjalnie ze to szkodzi, poza tym nie bylo zadnych ostrzezen.

Co nie zmienia faktu ze to glupota i tylko slepy, glupi i bez powonienia czlowiek uznalby ze to nieszkodliwy nalog (btw. ktory nalog jest nieszkodliwy ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jaka to substancja 'Z' powoduje wrzody, i z jakiej przyczyny, raczej dym papierosowy nie dostaje się do żołądka

 

 

 

 

ludzie przerzućcie się na tabakę, też ma nikotynę i nie powoduje raka, a przy okazji można nią posłurzyć przy rzucaniu palenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk, nie jestem pewny dopiero chce isc na badania po prostu był okres dobrobytu to się paliło Westy, Marlboro czy inne Spike. Zaczelo byc troche kruch z kasą, to sie przerzuciłem na Viceroye, Red&White itp.

 

Red&White paliłem koło 2 miesięcy, każdy mi mówił że to ileś tam ludzi umarło od tego ale ja sie z tego śmiałem i nagle BĘC i jestem w szpitalu z wrzodem 12stnicy :/ przez 2 tygodznie brałem leki, kasy przybyło to znowu paliłem Spike i takie tam i było ok. Ostatnio kolega pocęstował mnie R&W i momentalnie po wypaleniu straszny ból brzucha. Nie skojarzyłem tego akurat z tym konkretnym papierosem, ale jak zapaliłem za jakiś czas znowu r&W i znowu ból to skojarzyłem że to te pety. Przepaliłem w ramach testu kilogramy innych marek i po żadnych nie mam takich reakcji jak po redach :/ No i teraz sie wybieram na badania czy to czasem nie coś z tego syfu mnie tak załatwiło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMAHAWK_ - a kto ci powiedzial ze tabaka nie powoduje raka ? Bo z tego co pamietam to nie tylko palenie tytoniu, ale takze "przyjmowanie" go w dowolny sposob powodowac moze liczne schorzenia.

No ale jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi (i poprze to naukowym dowodem ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje wrzodow. Sam mialem cos podobnego - nadzerka polowy zoladka i dwunastnicy. Pol mojego zoladka to byl wrzod :(. Leczylem sie 6 miesiecy drogimi lekami, zeby dojsc do normalnego stanu. Nie zycze nikomu takiego cierpienia, musialem przez pewien czas pic fiolki zastrzykow znieczulenia miejscowego, zeby usmiezyc bol. Teraz do konca zycia bede miec nadwrazliwy zoladek...

 

Przez te dowiadczenia wiem, ze wrzody zoladka i dwunastnicy sa powodowane przez bardzo wiele czynnikow, ktore razem powoduja ta chorobe. Jakby sad powolal bieglego lekarza, to nie mial bys szans. Ten wrzod co masz nie pojawil sie tylko od fajek. Papierosy + inne czynniki go spowodowaly.

Na Twoim miejscu bym uwazal na zdrowie, bo wlasnie przekroczyles pierwsze stopnie do zmian rakowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jaka to substancja 'Z' powoduje wrzody, i z jakiej przyczyny, raczej dym papierosowy nie dostaje się do żołądka

ludzie przerzućcie się na tabakę, też ma nikotynę i nie powoduje raka, a przy okazji można nią posłurzyć przy rzucaniu palenia

1569548[/snapback]

Nikotyna w KAZDEJ postaci jest kancerogenna czyli w kazdej postaci powoduje raka - nawet jak sobie zaaplikujesz doodbytniczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wygrała  :-P ? sokowirówke na korbke czy inny wynalazek.

1570556[/snapback]

sprawe w sadzie [; bo jest rzecznikiem konsumentow :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMAHAWK_ - a kto ci powiedzial ze tabaka nie powoduje raka ? Bo z tego co pamietam to nie tylko palenie tytoniu, ale takze "przyjmowanie" go w dowolny sposob powodowac moze liczne schorzenia.

No ale jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi (i poprze to naukowym dowodem ;])

1570324[/snapback]

przecież nie tytoń ani nie nikotyna nie powodują raka, tylko substancje smoliste które osadzają się w płucach a przy cygarach w jamie gębowej

 

 

Nikotyna w KAZDEJ postaci jest kancerogenna czyli w kazdej postaci powoduje raka - nawet jak sobie zaaplikujesz doodbytniczo.

1572791[/snapback]

czyli plastry nikotynowe też, nawet jakbyś sobie wstrzykiwał dawke nikotyny o 99.9999999% czystości

 

załóżmy że jest jak mówisz, czyli palenie = rak płuc i jamy gębowej, tabaka = jama nosowa, plastry = rak skóry, żucie = jama gębowa, w takim razie jakie go raka będzie powodować wstrzykiwanie nikotyny

 

 

i czemu na tabace nie pisze że wywołuje raka, pare lat temu pisało, może coś się zmieniło, może już nie robią tabaki z tytoniu ??

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikotyna nie wywoluje raka, tylko tyton, bo poza nikotyna zawiera mase innych substancji, w tym te rakotworcze. I nie ma znaczenia w jakiej postaci sobie to zaaplikujesz...

1573492[/snapback]

Nie tak dawno odkryto, ze nikotyna tez jest rakotworcza. Wczesniej uwazano wlasnie ze tylko substancje smoliste znajdujace sie w tytoniu moga powodowac raka.

 

Wikipedia: Śladowe ilości nikotyny znajdują się też w pomidorach, bakłażanach i papryce...

 

Moze lepiej pozwac rolnikow? Pewnie bede mieli gorszego obronce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytalem co jest w dymie tytoniowym i bylo od co2 przez cyjanowodor do rzonych substancji z pierscieniami benzenowymi(benzen nie benzyna jak by ktos nie wiedzial :P )

 

@ misiu15go nie pamietam dokladnie ale ktos cos kupil i nie uznali reklamacji bo sie rozsypalo na drugi dzien (chyba ten mikser na korbke)

napisze ci dokladniej w przyszlym tygodniu bo zaraz wyjezdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o złym działaniu nikotyny napisze z pamięci bo kiedys w jakiejs mądrej książce wycztytałem "...kot napojony dwoma kroplami soku wyciśniętego z tytoniu wił isę w potwornych męczarniach i potem zdechł..." Pozatym nikotyna to nic innego jak trucizna(jest chyba nawet składnikiem jakichś środków ochrony roślin). Powoduje rózne choroby(oprócz raka mozę powodować udary mózgu i zawały[mój ŚP. Dziadek zmarł na zawał a był regularnym palazem]).

Pozdrawiam i życze wmiare możliwości odstawienie nikotynowych dopalaczy.

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, dajmy na to jest firma X, o duzym zasięgu (bardzo). Firma X produkuje papierosy, dajmy na to Y, które zawierają substancję Z.

 

Czy mogę pozwać do sądu tą firmę z powodu tego że wyszedł mi na żołądku wrzód? Firma nigdzie nie mówi, że palenie powoduje wrzody i miałbym zaświadczenia od lekarza że to akurat substancja Z spowodowała ten wrzód?

 

Czy się to opłaca i czy wogóle można tak zrobić?

1569002[/snapback]

 

Powiem Ci od razu, byś sobie darował. Sądzić mógłbyś się jedynie z powództwa cywilnego. Podejrzewam, że chciałbyś też odszkodowania, a to oznacza, że zakładając sprawę musiałbyś wpłacić pewien % jego wysokości (nie jestem pewien, czynie jest to przypadkiem 10%). Zakładając, że udałoby Ci się udowodnić związek pomiędzy chorobą, a paleniem papierosów, to i tak masz niewielkie szanse, bo takie firmy mają kasę na świetnych adwokatów i będą przedłużać proces, aż skończy Ci się kasa na prawników. No chyba, że znalazłbyś więcej osób takich jak Ty, wtedy istniałaby szansa na nagłośnienie sprawy i może jakaś renomowana kancelaria zajęłaby się tym dla autoreklamy za % od odszkodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mareczek

Nie no ja tylko tak z ciekawosci spytalem i tak bym nie mial ochoty na te procesy a na prawnika by mnie nie bylo stac dobrego :( a pozatym mam wrazenie ze ci wszyscy z urzedu to oni tak robia zebysmy przegrali :P

 

@RS

Z tego co mi powiedzieli to jest to wrzod wielkosci ziarenka pieprzu ale nie mam pojecia skad sie wzial , nie stresuje sie, nie jesm generalnie zadnych smieci, malo pije, tylko tyle ze pale. Ale nie otym mialbyc temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

"...kot napojony dwoma kroplami soku wyciśniętego z tytoniu wił isę w potwornych męczarniach i potem zdechł..." Pozatym nikotyna to nic innego jak trucizna(jest chyba nawet składnikiem jakichś środków ochrony roślin).

...

 

wiesz, od kofeiny też można umrzeć, od soli też, choć ciężko by było zjeść chyba pół kilo soli, aspartam (środek ktorym słodzi się wiekszość napoii gazowanych i innych) jest rakotwórczy

 

"każda substancja jest trucizną, a zarazem żadna substancja nią nie jest, bo dawka czyni trucizne" czy jakoś tak

 

 

...malo pije...

stary, odwodnisz się ;]

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...