Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

i wlasnie na taka odpowiedz czekalem

wielkie dzieki za przyblizenie tematu

co do pamiatek ciesze sie bo z tego co piszesz zle nie bedzie tym bardziej, ze moje sa na MTec-ach

jeszcze troche poczytam o tym nowym EPOX-ie, slaby kodek mnie nie obchodzi bo mam Audigy

ps. zgodze, ze sie z tym, ze to odpowiedni moment na zmiane, zmieniam bo poki co jeszcze jakies sensowne pieniadze otrzymam za stary konfig

pozdr. i dzieki za odpowiedz

 

tylko jeszcze jedno pytanie

czy warto doplacic do 3000+, bo poki co w planie mam 2800+ z tego co widze, 3000+ ma L2 128 ale to chyba maly problem

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze jedno pytanie

czy warto doplacic do 3000+, bo poki co w planie mam 2800+ z tego co widze, 3000+ ma L2 128 ale to chyba maly problem

1732896[/snapback]

 

Różnica w wydajnosci miedzy 128kb a 256 kb cache l2 to tylko 3% w sempronach :) wiec jesli masz Super Extra Pieniądze to kup :D

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto doplacic do 3000+, bo poki co w planie mam 2800+ z tego co widze, 3000+ ma L2 128 ale to chyba maly problem

1732896[/snapback]

ja własnie sam wziałem wersje 3000+ bo ma mnożnik 9, możliwośc jego ragulacji w dół i technologię Cool and Quiet (z której i tak na razie nie korzystam), co do mniejszej L2 to zdania sa podzielone, ponieważ są aplikacje w których wzrost wydajności przy identycznym taktowaniu jest zauważalny - ale na pewno nie powalający i te 200Mhz wiecej w przypadku sempa 3000+ wzgledem 2800+ bardziej odczujesz niż wiekszą L2 (nominal Mhz, bo oc to już innna sprawa) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sprawa procka wyjasniona, postanowilem, ze kupie 3000+ do tego Pentagram Freezone Q-80 Alcu bo na nic lepszego juz kasy nie zdobede, teraz jedyne co mnie zastanawia to plyta glowna, w sumie zdecydowany jestem na Gigabyte K8NS ale jeszcze troche musze poczytac bo zostanawia mnie np. Asus K8N albo ABIT NF8-V2

moze jest ktos, tu kto mial do czynien z w/w plytami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Asusa do testowania wiec jak chcesz poczytaj moje wczesniejsze posty w tym temacie i o płytach na s.754, a tak wogóle czytałeś arta z egiełdy?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=158

 

 

racja, tomcat poniżej ma rację, póki co ja też lecę na box-ie, 3000PRM może nie najcichsze, ale wydajne i na 1,44v przy 2600Mhz mam max 38-39stopni,

na razie nie zmieniam na cichszy bo i tak wentyl od grafy jest głośniejszy i tylko jego słychać.

Edytowane przez _c@lina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sprawa procka wyjasniona, postanowilem, ze kupie 3000+ do tego Pentagram Freezone Q-80 Alcu bo na nic lepszego juz kasy nie zdobede, teraz jedyne co mnie zastanawia to plyta glowna, w sumie zdecydowany jestem na Gigabyte K8NS ale jeszcze troche musze poczytac bo zostanawia mnie np. Asus K8N albo ABIT NF8-V2

moze jest ktos, tu kto mial do czynien z w/w plytami?

1732959[/snapback]

 

Kup baxa a jak dozbierasz a proc będzie sie dobrze krecił to arctic frezera 64.

Do kręcenia na 2.4-2.5 box spokojnie starcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem, biore Gigabyte mam tylko nadzieje, ze GRAL badz ESC beda mieli rev. 1.1 ale z tego co widze, na 2.0 tez jest calkiem calkiem

dzieki za odpowiedzi

wroce pewnie jak bede juz mial sprzeta i zaczne cala zabawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Czytam ten temat od pierwszego posta, i doszedłem do wniosku że teraz te sempki słabo sie kręcą, trzeba chyba tylko selekcjonować go, a jak sie kręcą te modele powyżej 2800+, testował ktoś?? A jakie rdzenie i rewizje najlepiej sie kręcą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo mam Asusa K8N w zastępstwie za GB K8NNXP który jest w serwisie...

 

To płyta ogólnie ok ale do o/c słaba. Max HTT średnio 300-310.

1732988[/snapback]

Dziwne, w moim asusie można max ustawić na 300HTT. Masz jakąś magiczną płyte czy bios egzotyczny ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

mój to chyba padaczka z leksza jest 2400@1.55v, 2500@1.65, dalej już nie daje

jade cąły czas na 2400, bo dla 100mhz, nie opłaca sie 0.1v wiecej dawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

nawet nei wiem, nie sprawdzałem, może tak jak na niktórych na s939 procach ,czapka żle lezy, psotaram sie jąsciagnac, ale tylko jak bede miał freezera, bo na boksie to nei za bardzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

honor - tak intuicyjnie chyba najlepiej wybierać (jeśli można) sempa na BX jak najstarszą serię, mój z 39 nawet ładnie idzie (2600 nontop) a z tego co pamiętam to _focus testując na egiełdzie.pl sempy miał 32 - 2800+ i 26 - 3000+ i też mu b.ładnie sie kręciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki czyli im starszy tym lepszy :) . Zdam relację z podkręcania jak tylko przerobię do końca zasilacz. Mam nadzieję, że będę miał szczęśliwą rękę przy wyborze.

 

Update:

 

Kupiłem już procka, 27 tydzień. Niestety Epox'y na zamówienie. Teraz zastanawiam się nad Gigabyte K8ns.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem, biore Gigabyte mam tylko nadzieje, ze GRAL badz ESC beda mieli rev. 1.1 ale z tego co widze, na 2.0 tez jest calkiem calkiem

dzieki za odpowiedzi

wroce pewnie jak bede juz mial sprzeta i zaczne cala zabawe

1733046[/snapback]

W Gralu tylko 2.0 mieli. Ale mam tą rev i jestem zadowolony. 325 fsb bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jestem ciekaw czy jutro w esc beda mieli K8ns rev 1.1 :( znajac moje szczescie pewnie nie, ale z tego co widze 2.0 az takie gorsze nie jest wiec chyba daruje sobie szukanie epox-a i wybiore k8ns nawet jesli beda tylko rev 2.0

jedyne co mnie zastanawia to czy dobrze robie kupujac 3000+, moze jednak 2800+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po jednym dniu testów mogę już co nieco powiedzieć o procku:

Na napięciu ok. 1.50V chodzi 300x8 testowałem sp2004 około 2h. Niestety wyżej już potrzebuje 1.55V po wstępnych testach myślę, że stabilnie będzie przy 2.45-2.48GHz.

Procek wstaje na 2600 ale zwisy w sp2004 i superPI są natychmiastowe. Wyraźnie brakuje voltów na rdzeniu.

 

Mam możliwość zwrotu tej płyty, rozważam wymianę na Epox'a 8KDA3I. W Olsztynie ta płyta na zamówienie, ale nie wiadomo czy przyjdzie rev. 3.2. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

honor - bardzo ładnie poszedł Ci ten sempronik i fakt voltów trochę brakuje. Jak mozesz to spróbuj na Epoxie, więcej vCore i vMem zawsze sie może przydać.

 

co do rewizji to poprostu zamów rev.3.2 jak przyjdzie inna to reklamuj.

Edytowane przez _c@lina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po jednym dniu testów mogę już co nieco powiedzieć o procku:

Na napięciu ok. 1.50V chodzi 300x8 testowałem sp2004 około 2h. Niestety wyżej już potrzebuje 1.55V po wstępnych testach myślę, że stabilnie będzie przy 2.45-2.48GHz.

Procek wstaje na 2600 ale zwisy w sp2004 i superPI są natychmiastowe. Wyraźnie brakuje voltów na rdzeniu.

 

Mam możliwość zwrotu tej płyty, rozważam wymianę na Epox'a 8KDA3I. W Olsztynie ta płyta na zamówienie, ale nie wiadomo czy przyjdzie rev. 3.2. Co sądzicie?

1738107[/snapback]

a czy wogole jest sens wymiany dla tych 50MHz na procu???hmmmm chyba nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wogole jest sens wymiany dla tych 50MHz na procu???hmmmm chyba nie warto

1738575[/snapback]

Właśnie się też zastanawiam. I tak nie będę pracował cały czas na napięciu 1.65-1.70 bo szkoda proca. 50% O/C to i tak bardzo dużo. Znowu musiałbym zostać bez kompa, a praca na boskiej epii 533 mi sie nie uśmiecha :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie?! Przecież to zaledwie akceptowalne minimum.

1738831[/snapback]

tak, ale biorąc pod uwagę to że coraz częściej trafiają się lipne modele, uważam że nie jest źle, zresztą wystarczy spojrzeć na wyniki nowych venice na E6 po 21 tygodniu, którym coraz trudniej przebić ponad 2600Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...