Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedz :) Czyli podkrece go mysle na 2,5 poleci jak moje pamiatki przy 200mhz leca na 475mhz to zmniejsze mnoznik do 166mhz i FSB puszce na 320 *8=2560mhz i powinno byc dobrze teraz tylko napiecie czy trzeba bedzie zwiekszac w procu? pewnie tak ...hmm mysle ze o 0,05v bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo to komputer kumpla (laptop). ale gdzies czytalem ze niczym szczegolnym sie nie roznia w stosunku do desktopow jesli chodzi o oc. no nie liczac brak IHS w standardzie ;)

I ceny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poruszana tutaj sprawa wahań MHz odczytywanych przez programy może się wiązać z jeszcze jednym motywem - istnieje takie coś jak spread spectrum i opcje te dotyczą takich rzeczy jak cpu, sata itp i jak są włączone to jest jakaś granica wahania mhz, tak aby te częstotliwości sięzmieniały i jest to celowe - dzięki temu komp nie szkodzi tak innym użądzeniom wrażliwym na pole elektromagnetyczne - np radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że te wahania to raczej wina generatora częstotliwości wzorcowej, a takiego czegoś nie można wykonać idealnie ze względu na niedoskonałość materiałów (różne "brudy" w siatce krystalicznej tlenku krzemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to wiem ale mowie o spread spectrum. Co to dokładnie robi i w jakis sposob i dlaczego ogranicza to oddzialywanie elektromagnetyczne. faktem jest ze jak wlacze komputer to mi radio zaczyna szumic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś mając jeszcze abita nf7 sprawdziłęm ten motyw - na spread spectrumach enabled było prawie że ok - czyli tak samo radio grało jak był komp włączony i jak był wyłączony, a na disabled radia nie dało się słuchać przy kompie włączonym, tak samo ma i mój kumpel na nf7. Ja dokładnie nie pamietam - ale moze dlatego zmiany mhz pomagają w tym, bo np dzięki temu nie synchronizują się z czymśtam, albo dlatego że np. jakby usystematyzować zmiany mhz to zmiany momentów pola się usystematyzują i nastąpi jakby samowygłuszanie zakłóceń? moja czysta dywagacja, nie wiem czy poprawna, fakt faktem ->działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowal ktos ostatnio nowego sempka 2600 lub 2800?? jak sie kreca?? podobnie jak te z 0605 tyg co byly wczesniej opisane??

 

grzesiu bawiles sie ostatnio w selekcje?? :)

No właśnie miałem dziś mieć jakiegoś nowego sempka, ale niestety nie mam <_<. Może w poniedziałek uda mi się coś potestować. Jak narazie w moim komputerze siedzi 0603 i jak się kręci widać w sigu ;) Miałem jeszcze ostatnio 0608, ale mimo tego że miał prosty beret to ustawienie 2.7GHz i 1.55v skutkowało freezem po kilku minutach w SP2004.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem dziś mieć jakiegoś nowego sempka, ale niestety nie mam <_<. Może w poniedziałek uda mi się coś potestować. Jak narazie w moim komputerze siedzi 0603 i jak się kręci widać w sigu ;) Miałem jeszcze ostatnio 0608, ale mimo tego że miał prosty beret to ustawienie 2.7GHz i 1.55v skutkowało freezem po kilku minutach w SP2004.

jesli bedziesz zmial w pon procka do testów to napisz jak sie sprawuje ;)

 

do testów masz jeden egzemplarz czy wiecej bierzesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to wiem ale mowie o spread spectrum. Co to dokładnie robi i w jakis sposob i dlaczego ogranicza to oddzialywanie elektromagnetyczne. faktem jest ze jak wlacze komputer to mi radio zaczyna szumic...

Mi też czasami radio zaczyna przez kompa szumieć, idzie coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtop@Efyr

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
to tak offtopicowo juz zakrawa:

możesz zrobić sobie porządną antenę, możesz odsunąć radio od kompa, możesz odsunąć samą antenę od kompa, możesz włączyć spread spectrumy w biosie, możesz podłączyć radio do innego kontaktu/innej linni zasilania jeżeli masz np dom podzielony na dwie czy trzy żyły tak jak ja

btw. masz nieregulaminowy sig (za duża czcionka)

 

co do tematu - jak to tu generalnie wygląda w sempronach - każda kolejna seria jest raczej gorsza od poprzednich? czy raczej zdarzają się co jakiśczas dobre serie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtop@Efyr

co do tematu - jak to tu generalnie wygląda w sempronach - każda kolejna seria jest raczej gorsza od poprzednich? czy raczej zdarzają się co jakiśczas dobre serie?

 

W sempronach E6 tak samo w Athlonach E6 nie ma żadnej powtarzalności. Jeden procek z serii x i z daty y moze robic 2.7ghz a drugi z tej samej serii i daty moze robic 2.5ghz. Po prostu jedna wielka loteria.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ktos czy AMD zamierza wycofac ze sprzedazy sempki 2600 i 2800??

cos tam czytałem ale nie pamietam dokładnie ze procki na socket 754 maja bbyc dluzej produkowane niz na 939 ale moge sie mylic

edit

To znalazłem w temacie tutaj na forum a jednoczesnie wiem gdzie to przeczytałem

KLIK

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj sempron 2800+ robi bez problemu 2.33 i sadze ze ma potencjal bo mozna dac nawet szyne na 315 ale za malo voltow mam (kiepska plyta)

jakbym dal te 1.55v to moze pobrykalby lepiej

 

 

cos tam czytałem ale nie pamietam dokładnie ze procki na socket 754 maja bbyc dluzej produkowane niz na 939 ale moge sie mylic

edit

To znalazłem w temacie tutaj na forum a jednoczesnie wiem gdzie to przeczytałem

KLIK

dobry program to Everest Ultimate Edition :) Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Semprona 3000+ z zegarem 1,8 GHz

Podkręcam go do 2,0 GHz to jakie wtedy jest oznaczenie @3300+ ?

Podkręcam go do 2,2 GHz to jakie wtedy jest oznaczenie @3600+ ?

Gdzie albo czym to sprawdzić ?

Jest gdzies kalkulator .... pamietam ze chyba moj Semp (2800+) podkręcony do 2900Mhz miałby oznaczenie 4100+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejnego procka na testy, 0604 :> relacja niedługo.

 

EDIT: eee nic specjalnego, 2.7ghz na 1.55v leciał 10min i error. Nie chciało mi się dalej testowac, ale 2.4ghz robił na 1.35v stabilnie. Jak ktos chetny to pisac.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niektórych bardziej niz mhz kręcą cyferki przy nazwie procesora :lol:

No ale te cyferki nic nie oznaczaja, a pozatym niedlugo wyjdą z mody bo intel zaczyna robic nisko-gigahercowe proce, obawiam sie ze niedlugo to bedziemy musieli odejmowac te liczby od taktow proca zeby odpowiadaly wydajnosciowo intelowi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: zamierzam kupic jakiegos sempka 2800. Czy jest jakaś konkretna różnica przy pracy w normalnym 32 bitowym trybie? pytam sie, bo różnica w tej chwili to 10 złotych i nie wiem czy jest jakiekolwiek znaczenie czy mam zwyklego 32 bitowca czy 64 bitowca...

 

EDIT: ma być przeznaczony do pracy w biurze: office i te sprawy...

Edytowane przez yeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejnego procka na testy, 0604 :> relacja niedługo.

 

EDIT: eee nic specjalnego, 2.7ghz na 1.55v leciał 10min i error. Nie chciało mi się dalej testowac, ale 2.4ghz robił na 1.35v stabilnie. Jak ktos chetny to pisac.

 

mozesz podac jego pelne oznaczenie?? a ile robi na 1,4v?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...