Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie memki??  :wink: Pochwal się co ciekawego zakupiłeś...  B)

1663700[/snapback]

Na razie nie chcę zapeszać bo nie mam potwierdzenia wpłaty(a raz juz mi nie wyszło na newegg)jak bedę miał potwierdzenie wysyłki to się przymelduję :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo. kupiłem dzisiaj K8NS 1.1 i 2800+ BX 32tyd. :D - robie backup i działamy, wezme adeona i potestujemy. może byście napisali jakie macie serie proców (z którego tyg) chyba że wszyscy mają BX (E6)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie testujemy sempa od mk1 i leci 2400Mhz na def vcore i 2600Mhz na 1.5. Testowane na boxie :) Super pi przechodzi.

No to u mnie prawie identycznie, 2,4ghz na def 2,6ghz na 1,5v tylko przy 2640mhz musze juz ustawic 1,6v zeby w prime bylo stabilnie.

 

Max: http://img234.imageshack.us/my.php?image=8x3438ra.jpg

ale naprawde juz hardcore, zreszta balem sie dluzej dzialac przy takim napieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze pojawilo sie pare calkiem sprawnych sempronkow, mi udalo sie urwac 2 sek z mojego wyniku w SPi16M i teraz mam 13:27

przy okazji wrocilem na pierwsze miejsce w rankingu SPI 16M w klasie sempronow s754

EDIT: troche walki i poszlo 13:15

Mysle ze calkowicie realne jest 13:10 tylko musze powalczyc z moimi Vitestami bo sa strasznie kaprysne na Div 180

Edytowane przez johnson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No johnson, brawo!!!

 

Wyniczek naprawde bardzo ładny, u mnie się coś pokaszaniło i se odpuściłem. A i z memków też już więcej nie pociągne, no chyba że jeszcze linię 3,3podciągne, ale już troche mi się to nie uśmiecha, teraz mam 3,75v :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No johnson, brawo!!!

 

Wyniczek naprawde bardzo ładny, u mnie się coś pokaszaniło i se odpuściłem. A i z memków też już więcej nie pociągne, no chyba że jeszcze linię 3,3podciągne, ale już troche mi się to nie uśmiecha, teraz mam 3,75v  :D

1668584[/snapback]

Dziekuje, przyznam ze sporo sie nameczylem zeby zejsc 12 sekund z czasem, w tym tygodniu powinienem miec 2, moze 3 sempy 2800+ 64bit wiec moze trafi sie lepsza sztuka niz moj i wynik bedzie jeszcze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, przyznam ze sporo sie nameczylem zeby zejsc 12 sekund z czasem, w tym tygodniu powinienem miec 2, moze 3 sempy 2800+ 64bit wiec moze trafi sie lepsza sztuka niz moj i wynik bedzie jeszcze lepszy.

1668626[/snapback]

 

czy zdjecie bachy cos ci dalo....jak tak to ile MHz na tym zyskales??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zdjecie bachy cos ci dalo....jak tak to ile MHz na tym zyskales??

1668950[/snapback]

Procka chlodze freezerkiem 64, po zdjeciu blachy obnizyla sie wysokosc procesora wiec freezer duzo slabiej go dotykal, temp spadly mniej wiecej o jakies 3 stopnie w idle/stress. Wkurzalo mnie jednak to, ze po ruszeniu freezerem temp albo wskakiwala na 50 stopni bo przestawal dobrze dotykac jadra albo komp sie restartowal. Jedyne co robilem po zdjeciu IHS to podnioslem napiecie i troche wygrzalem procka na defaultowym taktowaniu. Z tego co widac po SPI dalo to jakies 40 mhz mocy procesora. Gdybym mial mozliwosc porzadnego zamontowania chlodzenia na sempronie bez IHS wyniki moglyby byc lepsze. Wymienilem paste i teraz IHS siedzi sobie na miejscu. Wynik 13:15 padl po ponownym zalozeniu IHS na procka wiec widac ze zdejmowanie blaszk i jej ponowne zalozenie nie pogarsza OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile ci sie kręci ?, mogłem też kupić 27tydzień, ale koleś chciał 30zł więcej niż wszyscy.  :mur:

1667300[/snapback]

Widze ze w podpisie masz 3x512 wszystko dobrze chodzi ? - ile max mozesz miec na memkach ?

 

Sam mam juz zamowione 3x512 i niewiem jak to bedzie....;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze w podpisie masz 3x512 wszystko dobrze chodzi ? - ile max mozesz miec na memkach ?

 

Sam mam juz zamowione 3x512 i niewiem jak to bedzie....;/

1669488[/snapback]

u mnie nie mam problemów z htt325 (2600)@ 1.5V tylko prime nie przechodzi jak dowaliłem ramów - ale moze to byś spowodowane dzielnikiem, a niestety nie zrezygnuje dla 70mhz z 1GB ram :) prime stabilnie przy 1.45V i 1,5 GB ram to 315HTT w prime.

ramki lecą na 2:1 bo mam jakies lipy 333, a 2x256 D43 siedzą u kumpla :/ lecą na IC7-g 295Mhz na 2.8V :) ale mało ich. chce złożyć wc na mostek i proca zauważyłem że 36C to granica stabilności - lece na boxie :)

 

 

Mam kłopot z NVRAID i biosem f17 - zwiesza sie komp przy wyszukiwaniu dysków. :zonk:

Edytowane przez mk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie mam problemów z htt325 (2600)@ 1.5V tylko prime nie przechodzi jak dowaliłem ramów, a niestety nie zrezygnuje dla 70mhz z 1GB ram :)

1669576[/snapback]

po wsadzeniu drugiej kostki 512 gierki zaczely sie od czasu do czasu wieszac, odpalilem w prime 2004 test ramow i nie przechodzilo nawet 20sekund....zjedz mhz , chyba ze lubisz zwieszki w gierkach :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie uroki kontrolera wbudowanego-focus wspominał,ze to na jaki kontroler trafisz wychodzi przy paru kościach-na 1 pamieci lecą ledwo 220 a na innym te same pod 260-270.

1669834[/snapback]

zwiększyłem do 1.52V i przy 2600(325htt) prime już leci ponad 2h i 3x512MB nie zwiększałem napięcia na NB. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie uroki kontrolera wbudowanego-focus wspominał,ze to na jaki kontroler trafisz wychodzi przy paru kościach-na 1 pamieci lecą ledwo 220 a na innym te same pod 260-270.

1669834[/snapback]

jeah, ramy zaczeły sypac błedami na dowolnych zegarach, a wiecie przez co? przez procesor [; sprawdzałem na 2600+ kumpla i wsio chula, słowem procek pada [;

 

super :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak proc pada to nie ma mocnych -masz gware to sobie wróci do sklepu...

 

Swoją drogą jeszcze sei nie spotkałem ze zgonem kontrolera w sępie(ze zgonem sępa zreszą też..)

1670386[/snapback]

no wiem ze na gware pojdzie, tylko boje sie o OC procka którego dostane... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zakupiłem sempa64 2600 i czekam na płyte (k8ns v.1.1). Moje pytanie co oznacza druga linia oznaczenia, LBBWE 0532CAA. Wiem, że 32 tydzień produkcji rok 05, ale co oznaczają te literki, mają one jakieś znaczenie? Może ma ktoś takiego, jak się kręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg- zepsułeś jeden z najlepszych Sempronów na forum :|

1670594[/snapback]

sam sie zepsuł ;]

dostałem nówke, narazie 2500mhz to max, wyzej sypią sie pamiątki niezależnie od ich dzielnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...