Skocz do zawartości
AndyN

4x512 Mb Różne Pamięci@a64-testy

Rekomendowane odpowiedzi

Sulaco czym testowałeś stabilność powyższych ustawień? Bo u mnie przy 4x512 GoldMemory nawet na default (200MHz; 2-2-2-5 2T) sygalizuje błędy

praca systemu - gry, soft, a ze ostatnio mialem wiecej czasu to komp chodzil kilkanascie godz. na dobe, i wszystko bylo stabilne. mi to wystarczy. GM nigdy nie odpalalem...co sie bede stresowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ Ja przy procku 9*311 nie mogłem korzystać z div166. Na timingach 2,5-4-3-7 2T memorki były niestabilne pod BT2. Po zmianie div na 150 działają pod BT2 na 2,5-3-3-6. Jeszcze może pokombinuję z timingami ale skoro BT2 mi działa więc nie mam ciśnienia.

 

Pamiątki kręcą się ale słabiej. Skąd wiesz ile wyciśniesz z najtańszych ddr400? Czy w ogóle będą działać w 4x512?

 

Sulaco Właśnie, GM jest bardzo stresogenny ;)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki kręcą się ale słabiej. Skąd wiesz ile wyciśniesz z najtańszych ddr400? Czy w ogóle będą działać w 4x512?

1610837[/snapback]

no wlasnie o to chodzi ze JESLI rzeczywiscie moge ustawic tylko dzielnik 133 to max na pamieciach mam 195Mhz..a tyle to przeciez kazde pamiatki DDR400 MUSZĄ wyciągnąc no nie?? a czy będą działać w 4x512?? sądze ze tak..bo jak czytales teraz mam zwykle kingstony 1x512 (co maja 3-3-3-11 przy ddr400)razem z hyperx 1x512 i 2x512kingmaxów i wsio śmiga

 

zastanawiałem sie na Patriotami DDR400 z niebieskimi radiatorkami za 430 zeta (2x512MB)..bo szczerze mowiac to zal mi 540 zeta za komplet 2x512 drugiej pary Kingmaxów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200/166/133/100

 

EDIT:

 

dobra to jest bardzo dziwne..WOGOLE nie działają dzielniki 166 i 200..ustawiłem 200 czyli synchro z prockiem (pamieci mialyby niby 300MHz) i nadal dzielnik 133...

 

następnie ustawilem spowrotem na dzielnik 166 (pamieci nadal 4x512 i nadal dzielnik 133 sie ustawił)..wyłączyłem kompa..wyjalem 2x512MB..czyli zostało moje 1GB..i komp sie uruchomil juz automatycznie na dzielniku 166 (czyli tyle ile ustawilem na 4x512 ale one byly na to ustawienie "gluche")

 

bo juz myslalem ze plyta mi padla etc..ale z tego wynika ze nie moge przekroczyc 200MHz ??? o co tu biega

 

jesli tak jest to mowie: nie ma chyba sensu wkladania kasy w lepsze pamieci..zwykle 2x512 i jazda..a jednak 2GB jest lepsze niz 300 punktow w 3dmarku ktorych i tak sie nie odczuje..a pamieci brak jest odczuwalny

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi ładnie hula 2GB 2T na razie -procz golda ktory tak jak wszystkim nawet duzo nizej niz jade na codzien (nizej niz 220MHz@cl2-2-2-6 np juz nie schodzilem) wali bykami

Tak z ciekawości. Podaj dokładnie taktowania i timingi na jakich jedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bawiłem [a dokładnie jeszcze się bawię :wink: ] moimi Geil'ami Value 4x512 Mb [potem będę podkręcał pojedyńcze kości]. Narazie wyciągnąłem z nich stabilne [tzn. 16M przechodzi :D] 238 MHz na timingach 2,5-4-4-8 2T na 2,6V i o to co zauważyłem ->

moje Geil'e są remarkami, gdyż pod radiatorami są kości "Geil",

na CL3 działają niestabilnie i nie dochodzą nawet do 220 MHz,

wysokie napięcie im szkodzi :cry:

 

to by było narazie tyle :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testów dzień drugi:

 

dobra dzis dorwałem 2x512 TAKICH SAMYCH kingmaxow jakie mam w podpisie...a wiec teraz jade na 4x512 Kimgmax DDR500 Harcore..powinoo byc ok..ALE NIE JEST!!!!! :angry: :angry: :angry: pamieci zaliczaja restarty po wejsciu do Windowsa na KAZDYM dzielniku!! tylko jesli je puszcze synchro z prockiem nawet na 245MHz to ładnie działają..przy procku 300 i dzielniku 166 (co daje pamięciom tez 245MHz) resety...no kurde a powinno byc super bo w koncu 4 kostki takie same

 

takie pytanko: czy Kingmaxy DDR500 sa na Hynixach?? <_<

 

co teraz radzicie..decyzja jest taka ze te KINGMAXY sprzedaje..ale co dalej?? myslalem juz nad Patriotami 2x1GB..ale te wogole nie bedą sie pewnie kręcic...albo Patrioty 4x512 (te z niebieskimi radiatorkami)..

 

to juz lepiej wczoraj mi komp dzialal mi mimo całkowitego przemieszania pamieci (2xkingmax + 1xhyperx +1xzwykły Kingston) :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi lekki OT.Ja wlasnie mam podobny problem co Lukk z tymze mam 2x512 i 2x256 twinmosow na cl2.5.Wszystko ok (w sensie,ze juz sie wlacza komputer i wykrywa 1.5GB bo wlacza mi sie tylko na pamieciach w dualu) ale jak dolaczam te 2x256 (do tych 2x512) to sa resety na kazdym dzielniku i taktowaniu.Nawet na defaulcie zdarzy sie reset,a na giga ram jest ok nawet na procku 3900+ czyli jak bylo dotychczas.Co musze zrobic zeby wreszcie miec dzialajace 1.5 GB ram !!!! ?? Czyzby to dlatego ze mam nf3 ?? Juz pomalu nie wy3muje :|

Update - same 2x256 tez dzialaja na podkreceniu na 3900+ wiec wszystkie kosci napewno sa sprawne, wiec co to moze byc !!!!

Update 2 - czy da mi cos jak podniose napiecie na pamieciach ??

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ te 245 synchro na jakich timingach?

 

Masz nf3, może tu leży problem?

1613711[/snapback]

3-5-5-10 :lol: :lol: default moich kostek..ustawilem tak dla bezpieczenstwa..i dobrze bo zaczalbym sie bawic timingami i niepotrzebnie stracil czas..

 

nf3 chyba nie jest problemem..bo mowie Ci ze wczorajsza "kombinacja alpejska" mi działała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi lekki OT.Ja wlasnie mam podobny problem co Lukk z tymze mam 2x512 i 2x256 twinmosow na cl2.5.Wszystko ok (w sensie,ze juz sie wlacza komputer i wykrywa 1.5GB bo wlacza mi sie tylko na pamieciach w dualu) ale jak dolaczam te 2x256 (do tych 2x512) to sa resety na kazdym dzielniku i taktowaniu.Nawet na defaulcie zdarzy sie reset,a na giga ram jest ok nawet na procku 3900+ czyli jak bylo dotychczas.Co musze zrobic zeby wreszcie miec dzialajace 1.5 GB ram !!!! ?? Czyzby to dlatego ze mam nf3 ?? Juz pomalu nie wy3muje :|

Update - same 2x256 tez dzialaja na podkreceniu na 3900+ wiec wszystkie kosci napewno sa sprawne, wiec co to moze byc  !!!!

Update 2 - czy da mi cos jak podniose napiecie na pamieciach ??

1613750[/snapback]

Może zrezygnuj z duala i ustaw kości naprzemiennie, mam wrażenie że napis na opakowaniu "dual channel" jest dla szpanu :wink:

 

 

Sorry za OT, jaka jest roznica miedzy 2x512 a 4x512? Ew czy warto do 2x512 dokupic 1x1024?

 

No po pierwsze to ilość, po drugie co wynika z pierwszego zajęte porty i po trzecie różnica jest oczywista dla człowieka znającego podstawy matematyki :wink: Rada ? Kup 1GB zamist dwóch 512.

 

Pozdro

1613950[/snapback]

 

Jaka jest różnica pomiędzy PF126el a Polonez Caro+ ? Czy warto do PF126el dokupić przyczepke ?

 

75% polek nie widzi różnicy więc po co przepłacać ?

1613994[/snapback]

 

Ty się dobrze czujesz ? niedość że nie ma żadnego związku (oprucz spójników itp.) to jeszcze nabiłeś sobie posta :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no panowie istny cyrk..tylko małp brakuje :mur: :mur: :mur: (a moze to ja jestem ta małpą?? :blink: :lol: )

 

tamte kingmaxy pozyczone oddałem gdyz stabilnos na nich zadna..no i pozyczyłem 2x512 Elixirów <_< <_< przed chwila włożyłem, ustawilem dzielnik 133 (czyli 195 dla pamieci), timingi 3-4-4-10 2T (nie bede na razie kombinował bo mi sie nie chce)...i komp chodzi :blink: :blink: :blink: własnie mija 5 minut SP2004 Large FTT...na Elixirach lepiej niz na Kingmaxach :lol: :lol: :lol:

 

wiec teraz jade na 2x512 Kingmax Hardcore DDR 500 + 2x512 Elixir DDR400

 

ja zobacze bo moze pojda na dzielniku 166 (czyli 245MHz dla pamieci)..teraz to juz wszystkiego moge sie spodziewac..istne jajka :blink:

 

EDIT------------------

 

@AndyN - ale ja moge pisac tutaj? :rolleyes: :unsure:

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się dobrze czujesz ? niedość że nie ma żadnego związku (oprucz spójników itp.) to jeszcze nabiłeś sobie posta  :mur:

1614022[/snapback]

uwagi tego typu swiadcza wylacznie o Twoim podejsciu do ludzi, spostrzegawczosci i byc moze intelegencji. Nie zaswitalo Ci przypadkiem, ze nielogicznie brzmi "pseudo-moj" cytat?? Cofnij kilka postow i zrozumiesz skad u mnie wku@#$%^.

 

a teraz peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy PF126el a Polonez Caro+ ? Czy warto do PF126el dokupić przyczepke ?

 

75% polek nie widzi różnicy więc po co przepłacać ?

1613994[/snapback]

hahahahaha, to wszystko faktycznie tak wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec pamieci chodza mi na 195MHz na 3-3-3-8..cała czwórka..to ja juz nic nie rozumiem..a 4xkingmax sie wywalały tak?? istne jaja

 

czy ktos moze mierzył (doom3 itp - tylko nie SMARKI!!) jaka jest roznica miedzy 245MHz na pamieciach, a 195MHz na pamieciach?? procek caly czas na 9x300MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) @AndyN - ale ja moge pisac tutaj? :rolleyes:  :unsure:

1614052[/snapback]

KAŻDY może napisać w tym topiku. Ale na jego temat. Wszelkie off-topiki a tym bardziej kłótnie będę zgłaszał moderatorom :mur:

(...) czy ktos moze mierzył (doom3 itp - tylko nie SMARKI!!) jaka jest roznica miedzy 245MHz na pamieciach, a 195MHz na pamieciach?? procek caly czas na 9x300MHz

Ja mogę sprawdzić dziś wieczorem. Ale na jakich timingach w obu przypadkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi lekki OT.Ja wlasnie mam podobny problem co Lukk z tymze mam 2x512 i 2x256 twinmosow na cl2.5.Wszystko ok (w sensie,ze juz sie wlacza komputer i wykrywa 1.5GB bo wlacza mi sie tylko na pamieciach w dualu) ale jak dolaczam te 2x256 (do tych 2x512) to sa resety na kazdym dzielniku i taktowaniu.Nawet na defaulcie zdarzy sie reset,a na giga ram jest ok nawet na procku 3900+ czyli jak bylo dotychczas.Co musze zrobic zeby wreszcie miec dzialajace 1.5 GB ram !!!! ?? Czyzby to dlatego ze mam nf3 ?? Juz pomalu nie wy3muje :|

Update - same 2x256 tez dzialaja na podkreceniu na 3900+ wiec wszystkie kosci napewno sa sprawne, wiec co to moze byc  !!!!

Update 2 - czy da mi cos jak podniose napiecie na pamieciach ??

1613750[/snapback]

 

Jak ja mialem 2x256 TwinMos (dual)+256 Hynix na cl 3-3-3-2.5 to winda w grach się restartowała. Oczywiscie XP bo 98 stabilny. 98Ruzel. Jak masz taki problem, to uruchom Prime 95 i Torture Test czy coś takiego i chyba "Blend" Jak sie test przerwie, to znaczy ze masz Hardware problem :-(. Jak zmieniłem timingi na 4-3-3-2.5, to nie dość ze przestał sie restartować, to Prime nie wykrywa zadnych błędów ( tak to wykrywał po ok 15 sek. i przerywał). Komp sie restartował w kazdej prawie grze. W NFS:U2 Battlefield2 czy HL2. To było w********e. Ale jest looz. Zmien timingi to pomoze. Prawdopodobnie. Tylko na większe, czyt wolniej do kompa :-( Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę sprawdzić dziś wieczorem. Ale na jakich timingach w obu przypadkach?

1614671[/snapback]

2,5-3-3-8..albo 3-3-3-6...coś koło tego

 

ja te elixiry sobie narazie rezerwuje..ale zamowie w Komputroniku Patrioty z nieb. radiatorkami (450zeta za 1GB)(u nas w bydzi maja oddział) i niech mi je przywiozą..przetestuje i jesli będą jaja to wezme te Elixiry (360zeta za 1GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Podaj dokładnie taktowania i timingi na jakich jedziesz

1612522[/snapback]

zeby nie wklejac fot to tak-no jak widac jest 249-przechwalilem sie troche

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1583041

a64 tweaker tak

http://img103.imageshack.us/img103/571/a64tweaker0sy.jpg

robilem chyba tez 2h sp2004 ale nie pamietam czy na takim taktowaniu...

 

 

http://img289.imageshack.us/img289/8379/2h...512astak0zl.jpg

heh-niestety to bylo 242mhz,trza bedzie zrobic kiedys nowy(ustawien diametralnie nie zminialem-niestety komp rozbebeszony i aktualnienie nie moge-najwyzej za kilka dni,gdybys czegos potrzebowal

Edytowane przez mars77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie..RÓŻNICA miedzy 195MHz 3-3-3-8, a 245MHz 3-3-3-8 to

 

1,2 FPSa w Doom3 :lol: :lol: :lol:

 

heheheeh no bez jaj:) myslalem ze choaciaz 4FPSy :)

 

Patriotów w Komputroniku tych co chcialem nie mają..więc chyba wezmez Geile (z radiatorkami..te chyba "zwykle " to są w sumie..za 489 zeta za 2x512)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w esc sa chyba te patrioty ktore chcesz za 439zł

1616108[/snapback]

ja wszystko rozumiem..wiec ze te Patrioty sa tez gdzie indziej..ale jest taka sprawa ze MUSZE kupic w bydzi na miejscu te pamieci..zeby JAKBY co to oddac (po wczorajszych "jajach" z 4x512 Kingmax musze uwazac i sie zabezpieczac)

 

ja juz wariuje..teraz przeczytalem ze Geile sa na Hynixach?? toz to kurde na mojej mobo pewnie znowu nie pojdzie..eehhhhhhhh...to co Twinmosy 2x512 CL 2.5?? nosz kurde zwariowac mozna..albo pier..nąć wszystko i kupic za 360 zeta 2x512 Elixirów, ktore mi smigaja z tymi moimi na 195MHz 3-3-3-8??

 

EDIT--------------------

albo moge miec te http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17705..kurde chyba tylko sie radiatorkami w sumie róznią..to moze brac na probe te?? moze nawet bez radiatorów lepiej?? Pentagram 120Cu bedzie na nie i tak wiał..

 

EDIT2------------------

dobra te moje Kingmaxy robią CHYBA 245MHz przy 2,5-3-3-6 2T :/ no i nastepny zonk..jesli są takie dobre (a chyba nie jest to zły wynik (mam nadzieje ze przy 4 kostkach sie utrzyma)) to bezsensu je sprzedawac...tylko dokupic jakies co bedą tez tyle robiły..ale jakie?? ehhhhh..co za problemy

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie trochę potestowałem E6 plus 4 x 512 MB DDR TwinMOS SP , specjalnie zakupiłem od PIT-era selekta 3000 venice który miał iść na 2.7 GHz przy 1,47 V a co się okazało ? wielka KUPA proc idzie zaledwie ok 2430 - 2475 MHz obojętnie jak wysko dam napięcia cczy jak nisko dzielniki nie chce iść szybciej - cyba czas złożyć reklamacje do PIT-era :? ...

 

Morale opadły strasznie... maxymalnie uzyskałem 270 x 9 + DIV150 czyli 400 MHz DDR przy pamiątkach 2-2-2-2. Jak dotąd wszystko stabilnie, no ale z tym prockiem się zawiodłem :cry:

 

P.S. Z tej strony RustyNail - zapomniałem hasła do starego konta :mur:

 

AndyN - Coś mi się wydaje że "dobra ręka" PIT-era się skończyła...

 

UpDate

 

Zwracam honory PIT-erowi - po krótkiej konwersacji z PIT-erem i fachowej pomocy proc chodzi póki co bardzo stabilnie na 2.7 GHz przy 1.47 V czyli tak jak powinien :D :D :D pamięci 4 x 512 chodzą na DIV 150 czyli 225 FSB wszystko przy 2T ale dziś lub jutro sprawdzę 1T na tych pamięciach TwinMOS-a BH-5 :)

 

P.S. THX PIT-er !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...