Skocz do zawartości
AndyN

4x512 Mb Różne Pamięci@a64-testy

Rekomendowane odpowiedzi

Ma to za Was sam zrobić? :mur: :mur:

1719641[/snapback]

...spojrz na to z innej strony 2x1GB i 4x512MB to ciagle 2GB wiec jakby sie uprzec to moznaby podyskutowac... :wink:

 

...zartowalem...

 

...sorry szefie ze ci topic zasmiecamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale stracilem stabilnosc przy 4x512MB 245 :( musze pogrzebac w alphah ale narazie po kilku dniach zabawy 0 efektów :(

 

Update: moze jest to kwestia procesora, teraz dzialam na opteronie.

1709709[/snapback]

Czy zauważyłeś jakąś poprawe przy opteronie w stosunku do reszty(oczywiście w związku z pamiątkami)?

Myślałem o kupnie 4x512 i optek ale widze że jedynym słusznym wyborem będzie 2x1Gb. 2GB to 2GB w koncu :-)

 

Odnośnie Cruciali. Jak macie kogoś w Irlandii to może je wam tam kupic. Bez problemu są dostępne w sklepie internetowym. Sprawdzonym zresztą. Tylko trzeba kartą kredytową płacic. Tutaj jest ten sklep.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu pokonalem lenistwo i wsadzilem 4 moduly TCCD, aby zobaczyc co z tego wyniknie :)

 

2x512MB G.Skill PC4400LE (TCCD 0507) + 2x512MB G.Skill PC4400FC (TCCD 0519)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pierwsze co zauwazylem, to taki maly myk z BIOS-em. Zarowno 704-x, 623-x jak i 510-x zachowuja sie w ten sam sposob. Mianowicie:

 

2 moduly; w BIOS ustawione 2.6v, miernik jak i BIOS wskazuja 2.64v - czyli OK

--- || ----; w BIOS ustawione 2.7v, miernik jak i BIOS wskazuja 2.73v - czyli OK

 

4 moduly; w BIOS ustawione 2.5v, miernik jak i BIOS wskazuja 2.63v !!!

--- || ----; w BIOS ustawione 2.6v, miernik jak i BIOS wskazuja 2.74v !!!

--- || ----; w BIOS ustawione 2.7v, miernik jak i BIOS wskazuja 2.83v !!!

 

Widac, po zapelnieniu wszystkich slotow, BIOS automatycznie podbija vdimm o 0.1v. Na podobnej zasadzie, jak w kilku BIOS-ach po ustawieniu TRCD=2 Ale jedziemy dalej...

 

Dopiero zaczalem sie bawic ta konfiguracja, ale jedno jest pewne. Aby dobrac wlasciwa konfiguracje trzeba sie troche poprzekladac, czyli wachlowac modualmi :lol: Wyniki jak na razie sa dosc cienkie. Kazdy z zestawow oddzielnie potrzebuje jedynie 2.54v aby uzyskac 100% stabilnosc przy 275Mhz 6-3-3-2.5-1T. Po wlozeniu obu par, 2.70v to nawet malo aby ustabilizowac 260Mhz 6-3-3-2.5-2T. Zmiana wielu parametrow, wlacznie z MAL, RP i Drive Strengths nie daje poprawy w moim przypadku.

 

Spi32M @ 262x11=2882MHz 6-3-3-2.5-2T

 

60 minut Prime95 LargeFFT 1540MB used @ 260x11=2860MHz 6-3-3-2.5-2T

 

125 minut SP2004 LargeFFT 1721MB used @ 260x11=2860MHz 6-3-3-2.5-2T

 

Sa to jak najbardziej wstepne wyniki. Pobawie sie jeszcze dzisiaj. Nie wiem jeszcze do konca co mnie trzyma, ale przy 270Mhz nawet w windy nie moge wlezc... Jak cos wykumam, to dam znac pozniej, uaktualniajac ten post ;) W przyszlym tygodniu za to, wpadne i pokaze wyniki z testow 2x1GB G.Skill PC3200ZX i 2x1GB OCZ PC4000 EB Platinum... Ale to juz w innym temacie :)

 

Ciag dalszy bojow cz.1

 

Udalo mi sie popchnac jeszcze deczko ten zestaw, ale cos mi sie wydadaje, ze 270Mhz moze byc poza zasiagiem. Podbicie napiecia, przelozenie dwoch modulow jak rowniez kilka zmian w BIOS potrzebne bylo aby uzyskac 265Mhz.

 

Spi32M @ 265x11=2915MHz 6-3-3-2.5-2T

 

241 minut SP2004 LargeFFT 1721MB used @ 265x11=2915MHz 6-3-3-2.5-2T

 

Sandra Memory Bandwidth w/ 4-way Bank Interleave @ 265x11=2915MHz 6-3-3-2.5-2T

Sandra blednie podaje Command Rate 1T z powodu TWTR=1. Przy zmianie na TWTR=2, byloby 2T :huh:

 

Spi32M @ 265x11=2915MHz 6-3-3-2.5-2T z wylaczona opcja Bank Interleave

Jak widac, "kara" za wylaczone 4-way Bank Interleave jest dosc znaczaca, 30s w SuperPi 32M.

 

Spi32M @ 289x11=3180MHz DDR530 6-3-3-2.5-2T

Jak juz wiele razy wspominalem, CPU-Z nie podaje wlasciwych zegarow na pamieciach w przypadku "multi x11 & div180". Odczyt w Everest jest za to poprawny - 265Mhz.

 

Dla zainteresowanych, takie sa ustawienia w BIOS przy 265Mhz, SP2004.

 

Dołączona grafika

 

Aha... Jeszcze jedna fotka zestawu, jaby na zyczenie cavarr, z bardziej widocznych "chlodzeniem" pamieci. Nie do konca idealne rozwiazanie, ale moze byc ;)

 

Dołączona grafika

 

Narka,

 

Michal

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyłeś jakąś poprawe przy opteronie w stosunku do reszty(oczywiście w związku z pamiątkami)?

Myślałem o kupnie 4x512 i optek ale widze że jedynym słusznym wyborem będzie 2x1Gb. 2GB to 2GB w koncu :-)

 

Odnośnie Cruciali. Jak macie kogoś w Irlandii to może je wam tam kupic. Bez problemu są dostępne w sklepie internetowym. Sprawdzonym zresztą. Tylko trzeba kartą kredytową płacic. 1727301[/snapback]

 

Testowalem 4x512MB BH5 na Winchester, Venice E3 i E6, Sandiego(opteron144) i nie bylo zadnej roznicy, wszedzie chodzily tak samo na 245MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa to jak najbardziej wstepne wyniki. Pobawie sie jeszcze dzisiaj. Nie wiem jeszcze do konca co mnie trzyma, ale przy 270Mhz nawet w windy nie moge wlezc...

Ja na 280MHz 2,5-3-3-6 wchodzilem do Windy. Niestety Prime Blend wywalka. Aha 4x AData DDR600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHEH bachus ja bym musiał pokonać warunki finansowe a nie lenistwo ;)

a co do 4 x512MB(utt bh5) to na A64 wydaje mi się to nierealne aby działało full stable :( na rozsądnych zegarach (240MHz)

po prostu procki nie radzą sobie z czterema kostkami

 

edit

bachus daj pełną fote jak przymocowałeś ten wentyl aby chłodził pamiątki

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 280MHz 2,5-3-3-6 wchodzilem do Windy. Niestety Prime Blend wywalka. Aha 4x AData DDR600.

1728415[/snapback]

Hej Lancer, kope lat :lol:

Wiesz, a moim przypadku chyba raczej nawet nie zobacze 270Mhz w windach. Problem polega na tym, ze wydaje mi sie iz pod FC moj "lekko przeziebiony" SD 3700+ moze mnie trzymac i uniemozliwiac osiagniecie maksymalnych wynikow. Nie chce mi sie zrywac chlodzenia, bo ostatnio zajelo mi troche czasu wlasciwe dobranie grubosci izolacji, zamontowanie, etc... W takim momencie, mysle sobie ze przydalaby sie jeszcze jedna plyta i procek :lol:

 

HEHEH bachus ja bym musiał pokonać warunki finansowe a nie lenistwo ;)

a co do 4 x512MB(utt bh5) to na A64 wydaje mi się to nierealne aby działało full stable :( na rozsądnych zegarach (240MHz)

po prostu procki nie radzą sobie z czterema kostkami

 

edit

bachus daj pełną fote jak przymocowałeś ten wentyl aby chłodził pamiątki

1728432[/snapback]

W sumie te dwa zestawy kosztuja tutaj razem okolo $400. Dlatego wydaje mi sie, ze 2x1GB moze byc lepszym rozwiazaniem, zarowno finansowo jak i "techniczie", jako ze krecenie 4 kostek TCCD nie nalezy do najlatwiejszych zadan, czego sam wlasnie doswiadczam.

Uaktualnilem swoj oryginalny post o dodatkowa fotke, gdzie mozesz zobaczyc jak wiatrak jest umieszczony. Nie jest to idealne rozwiazanie, ale w moim przypadku najlatwiejsze . ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales alphy luzowac?

1730477[/snapback]

Aha :) Ale jeszcze jutro bede probowal do czasu az przyjda zestawy 2x1GB... Na razie mam dosc i spadam wypadam cos wszamac i walnac kilka piw :lol:

 

BTW, uaktualnilem oryginalny post o 4 godziny SP2004 i ekran z Sandra ;)

 

Narka

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHEH bachus ja bym musiał pokonać warunki finansowe a nie lenistwo ;)

a co do 4 x512MB(utt bh5) to na A64 wydaje mi się to nierealne aby działało full stable :( na rozsądnych zegarach (240MHz)

po prostu procki nie radzą sobie z czterema kostkami

 

edit

bachus daj pełną fote jak przymocowałeś ten wentyl aby chłodził pamiątki

1728432[/snapback]

 

Da sie uzyskac 245MHz 4x512MB BH5 UTT, jestem tego przykladem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus:

 

Jakos slaby masz transfer z Snardy :/ Ja na Vinim przy 2,8GHz div180 mialem 6300.

 

BTW jakie stosujesz ustawienia SP2004 dla trybu Custom?

1732313[/snapback]

Przepustowosc w Sandrze, na rdzeniu San Diego, jest centralnie do bani. Przegladalem swoje screeny z Winchestera i kilka z Venice i kazdy z nich jest kilka ladnych setek MB/s do przodu niz na SD. Ponoc ma to cos wspolnego z 1MB cache, ale szcerze mowiac nie znam szczegolow. Jest to pierwsze dziwactwo jakie ludzie zauwazyli zaraz po pojawieniu sie San Diego. Nie wplywa to jednak na ogolna wydajnosc procka.

 

Co do ustawien "Custom" jakich uzywam w SP2004, to leca tak:

 

"Min FFT size - 128K", "Max FFT size - 4096K",

"Run FFTs in place" i "Use Custom" nie odznaczone,

"Memory to use - 1800MB"

"Time to run each FFT size - 15 minutes"

 

 

OK... Na razie przerwa z 4x512MB. Przyszedl pakunek ;)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bachus_anonym

 

W świetle Twojego ostatniego zakupu (kompletów 2X1GB) jak również wcześniej wyrażanych opinii założyłem wąteko zestawach 2x1Gb.

Jeżeli możesz załącz w nim testy 2x1GB.Oczywiście zapraszam innych posiadaczy w/w zestawów do pokazania swoich wyników,a pozostałych do wyrażnia opinii i ew dyskusji. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Znakomity

U mnie to wygląda tak:

250Mhz na 4 kosciach 512 ultra-X

2-2-2-5 na 3.39 V

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na 1T i 3.6V 2 x 512mb wycisnąłem 260 Mhz stabilnie, wiecej nie da rady na tych timingach, a wiecej V boje sie zapodać. Przy 3.6 bios podawal 3,67.....V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - mam pamięci jak w SIGu i czego bym nie robił, to i tak nie uzyskam czytego goldmemory 6.64 na 200 MHz przy dzielniku innym niż 133 MHz. Nieważne czy mam ustawiony dzielnik 150, 166, 183, 200 MHz - i tak przy podwyższeniu HTT kiedy na pamięciach jest juz 200 MHz goldmemory wywala tony błędów (~1500/1h). Na ddzielniku 133 MHz mogę uzyskać czystego golda (9x311 div 133). Memtest w każdym przypadku jest czysty, 3.14 się ładnie liczy, Stress prime 2004 chodzi jak złoto, Battlefield2 jest stabilny. No i teraz się zastanawiam czy to z goldmemory jest coś nie tak (PITer pisał że goldem w ogóle się nie przejmuje)? W sumie wydaje mi się, że te tysiące błędów nie biorą sie z kosmosu. Goldemory zawsze był dla mnie wyznacznikiem poprawnego działania pamięci (w odróżnieniu od memtestu, który raczej się słabo spisuje), a jak na razie doszedłem do sytuacji, w której gold się sypie a wszystko chodzi stabilnie. W sumie to dziwne, ze na div 133 mogę uzyskać stabilność na 200 MHz również w goldzie, a na innych div już nie. Nie mam nowszej wersji golda aby sprawdzić czy te errory to tylko błąd w goldmemie, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy.

 

Inna sprawa, którą zauważyłem jest następująca - wyniki w evereście mam trochę dziwne, tzn ustawiam procesor po Bożemu 9x200 div 200 timingi 2-6-3-3 i mam odczyt na poziomie 4800 MB/s. Następnie ustawiam procesor na 266x9 div 150 MHz (co w konsekwencji daje również 200 MHz dla pamięci) i odczyt mam już na poziomie 5400 MB/s. Pytanie jest takie - dlaczego mam odczyt o 600MB/s większy w przypadku nr 2? Przecież pamięci chodzą cały czas na 200 MHz przy identycznych timingach (pomiary robione kilkakrotnie, w sisoft sandra też różnice są ogromne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest temat 4x to się spytam czy z każdym połączeniem 4x xxx są problemy na Venice-ach ? myśle czy kupić 2x512 czy dokupić 2x256 od tego drugiego odciągnoł mnie ten temat ale uznałem że warto się spytać czy takie krzaki są przy każdym konfigu 4x. BTW Nie patrzcie na mój sig bo ostatnio znowu kręciłem RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak ustawiłem tak:

2,5-4-3-7 2T @ 250 @ 2,7 Vmem

 

Dołączona grafika

 

ustawiłem:

2,5-4-3-7 2T @ 260 @ 2,7 Vmem

 

Dołączona grafika

Zonk

 

ustawiłem więc tak:

Dołączona grafika

Kolejny zonk

 

Miałem dość szukania stabilnych ustawień, postanowiłem sprawdzić SiSoft Sandra wydajność pamięci na poszczególnych ustawieniach:

 

4x512 1t (niby, thx mach82) i 2t vs. 2x512 1t i 2t @ 2-2-2-5 @ 200 @ default Vmem

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Update: W rzeczywistości przy 1t bios ustawił htt 100, stąd taka różnica w transferach między 1t i 2t na niekorzyść 1t. Po ustawieniu 1t i wymuszeniu htt 200 komp w ogóle nie wstaje. 1t jest zupełnie niemożliwe, przynajmniej na moim konfigu

 

4x512 2t vs. 2x512 1t i 2t @ 2,5-4-3-7 @ 250 @ 2,7 Vmem

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

O takich ustawieniach dla 4x512 można niestety tylko pomażyć :? :(

2x512 1t i 2t @ 2,5-4-3-7 @ 290 @ 2,7 Vmem

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jeżeli macie jakieś sugestie co do dalszego ciągu testowania, zapraszam.

 

Pozostaje mi znalezienie stabilnych ustawień pamięci przy dzielniku dla proca taktowanego htt 311-319 ...

 

Ciekawe co potrafi wyselekcjonowany E6 .....

 

__________________________________________________________

 

 

 

 

ja posaidam 4 x 512 mb geile ultra - x i skopiowałem prawie twoej wyniki i przy 239 mhz nie chciala mi się winda ładować tylko jakies błedy popisane ?? i jakim sposobem wycisłes ze swoich pamiecxi tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowie.

Mam 2x Corsair TWINX 4400C25 dokupiłem sobie XPERT'y razem 2GB i jest problem na Lan Party Ultra-D NF4 bo nie widzi ich wogóle. W windzie normalnie te napisy sie da ustawic i kości w slotach ten program od corsaira widzi. Włożyłem Xperty w żółte sloty. Spróbuje bios jeszcze wrzucić ale może jaką radę mi ktoś może dać.

Ustawienia w biosie są ok timingi luźne bo standartowe dla tych 2 pierwszych kości.

Dzięki za ewentualne rady.

Aha a jakby udało mi się zrobić to może kto powie coś o ustawieniach, jak to podkręcić bo tam to dość dużo tych ustawień i nie ze wszystkim sobie radzę, a na dodatek jeszcze teraz 4 kości to już wogóle.

Jeszcze raz dzięki.

POZDRO.

 

EDIT: Nie widzi ich wogóle nawet na 333 MHz nie wiem co jest. Nie mogę pomieszać tak, aby włożyć Xpert'y do pomarańczowych slotów bo mi Ninja przeszkadza, a dokładnie zapinka od niej. Chyba trzeba będzie oddać kości i pogodzić się z porażką :(

 

EDIT2 : Zamiana pamięci tak, że Xperty są w pomarańczach nic nie daje.

Edytowane przez dnikrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś moze jakis link z ustawieniami taimingów pamieci bo ja posaidam 4 x 512 geile ultra x ale przy taimingach 2,5 - 4 - 4 - 8 nie poleca mia wiecej niz 225 stabilnie przy napieciu 3,1 :(:(

ale masz ultraxy na bh5 czy na tccd bo to jest powazna roznica........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie ? o a-datach 600 4x512 ? ma ktos moze taka konfiguracje na dfi nf4 i z venice ? wtedy proca na 300 i jest synchro proc z pamiecia no i 600 to juz fajnie wyglada bo z tego co widze to nikt i na zadnycvha pmieciach nie wycisznie 300 ,250 bedzie ciezko a trzeba jeszcze dawac napiecia kosmiczne a chyba z a-datami nie bylo by problemu najlepiej pasowalo by dorwac 2x1GB 600 bo na 250 szkoda zeby proc sie marnowal jak sie ma dobrego co leci na 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak:

250Mhz na 4 kosciach 512 ultra-X

2-2-2-5 na 3.39 V

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na 1T i 3.6V 2 x 512mb wycisnąłem 260 Mhz stabilnie, wiecej nie da rady na tych timingach, a wiecej V boje sie zapodać. Przy 3.6 bios podawal 3,67.....V

 

______________________________________________________

 

 

 

 

ja mam 4 x 512 geile ultra x (jedna para pn1246 a druga pn 1746) i ja wycisnołem 237,5 mhz przy taimingach 2,5-4-4-10 i napięciu 3,3 to w jaki sposób udało ci sie wycisnac 250 przy standartoweych wynikach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam 4x512, jednak za chiny nie moge z nimi dojsc do porozumienia, przy jedynej kombinacji w jakiej komp sie uruchamia widzi 1 giga zamiast 2. Orientuje sie ktos czy moze to byc jakis blad? Czy zmiana biosu albo czegos innego pomoze? (wiem, ze zmiana ramu na 2x 1Gb :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...