Skocz do zawartości
stranded

Radeon 9550 - Czy To Odpali Na Moim Pc?

Rekomendowane odpowiedzi

to dlaczego siedzisz na celeronie  :blink:

 

co do radka to bez podkrecania bierze tak malo pradu ,ze nie warto zawracac sobie glowy zasilaczem - jak cos sie bedzie dzialo to najwyzej obejzysz sie za zasilaczem

1586791[/snapback]

 

sam taki chciałem, bo mnie nie stac na żaden inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jak najbardziej ok. miałem parę problemów, bo najpierw instalowałem kartę na zaśmieconym systemie (były tam nawet stery do nVidia), to się resetował komp. teraz na czystym systemie jest ok. a jak zasilacz będzie niewyrabiał dadzą mi nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aahahah ale mam ubaw. po 1 dniu działania Radeon zaczął szaleć, poszedłem do sklepu. wymieniali mi z Gigabyte na MSI itd. i ŻADEN Radeon nie pójdzie na mojej płycie głównej! aż się koleś ze skelpu zdziwił. no i postanowiłem wziąć tańszego GeForce 5500. teraz jest ok. zasilacz wyrabia. ehh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aahahah ale mam ubaw. po 1 dniu działania Radeon zaczął szaleć, poszedłem do sklepu. wymieniali mi z Gigabyte na MSI itd. i ŻADEN Radeon nie pójdzie na mojej płycie głównej! aż się koleś ze skelpu zdziwił. no i postanowiłem wziąć tańszego GeForce 5500. teraz jest ok. zasilacz wyrabia. ehh....

1591427[/snapback]

o :lol: tos wyczarowal

zmieniales bios na plycie na najnowszy ? moze problem by sie rozwiazal

a z tym fx5500 tos wykozaczyl ,to to samo co fx5200 ,to juz trzeba bylo brac uzywanego radka r8500 ,ten by pewnie poszedl bo jest od poczatku na agp4x

 

najpewniej zasilanie karty na plycie glownej nie wyrabialo ( jezeli to nie problem zgodnosci z biosem)

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kupię drugi tańszy  :mur:  lol

 

jutro wybieram się po tego radeona i napisze co i jak.

1587960[/snapback]

Edytuj posty nie pisz postow jeden po drugim

 

Problem w tym ze tania zasilka moze ze soba zabrac tos jeszcze podczas gdy drogi jak padnie to raczej reszta sprzetu przezje. Z autopsji moge powiedziec ze jak spalila mi sie tania zasilka(tak myslalem na poczatku) to zabrala ze soba plyte i pamieci a jak sie potem okazalo zasilka przezyla ;). Gdy spalila mi sie markowa zasilka to tylko ona ulegla spaleniu, reszta sprzetu przezyla :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz w sklepie koleś przy mnie wymieniał na lepsze (i te droższe i te tańsze - żaden Radek [mowa tu o 9550] obecny w sklepie na mojej płycie nie pójdzie - ale sprzedawca zapewniał mnie, że wcześniej na tej płycie takowe instalował i było ok). druga sprawa: bios do mojej płyty jest jak najbardziej "up to date" - czyli coś około 2003 (w necie NIE ma nowszego, nawet na oficjalnej stronie jest programik do flashowania, który sam twierdzi, że do tej płyty nie ma nic nowszego - i wątpie żeby było).

 

ten geforce jest na AGPX8, 128bit i 128ram - i działa całkiem przyzowicie, w niektóre gry (Punisher, America's Army i parę innych) mogłem pomarzyć, że pogram na GeForce 2MX, a mało tego, to np. w Soldier Of Fortune 2 przeważnie miałem coś koło 30-80 klatek na 800X600 (32Bit), a teraz na MAX detail w rozdziałce 1280X1024 (32bit) mam minimum 90 klatek, także jak dla mnie różnica jest kolosalna. w dodatku rdzeń podkręciłem o ponad 35MHz, mam teraz coś ok. 305-308Mhz, a dziś grałem cały dzień i zero zwieszeń, jestem w średnim stopniu zadowolony, a gry typu Doom3 czy BF2 zupełnie mnie nie interesują - jak dla mnie bomba. a co do używanego radka 8500 - to wolę mieć chociaż jakąś tam gwarancję i pełną obsługę DX9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty nie pisz postow jeden po drugim

 

Problem w tym ze tania zasilka moze ze soba zabrac tos jeszcze podczas gdy drogi jak padnie to raczej reszta sprzetu przezje. Z autopsji moge powiedziec ze jak spalila mi sie tania zasilka(tak myslalem na poczatku) to zabrala ze soba plyte i pamieci a jak sie potem okazalo zasilka przezyla ;). Gdy spalila mi sie markowa zasilka to tylko ona ulegla spaleniu, reszta sprzetu przezyla :P

1593187[/snapback]

Tak, proszę Pana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ramzes The Great

Witam, co do Dx 9 to ja bym sie tak nie cieszyl, ponieważ twoj procek jest mocno mocno lipny a dwa ze ta karta ma niewielkie możliwosci na zaprezentowanie sie ładnie pod dx 9 :) poprostu kupiłes jak widze już drugi syf do kompa...powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ramzes The Great

idac twoim tokiem myślenia można dojść do wniosku ze całą ta afrea z grafika byla psu na bude :) w końcu zaraz bedziesz mial laptopa...ale jak masz wybierac laptopa tak jak wybrales celerona i grafike to mysle ze nic dobrego z tego nie wyniknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idac twoim tokiem myślenia można dojść do wniosku ze całą ta afrea z grafika byla psu na bude :) w końcu zaraz bedziesz mial laptopa...ale jak masz wybierac laptopa tak jak wybrales celerona i grafike to mysle ze nic dobrego z tego nie wyniknie  :D

1594908[/snapback]

haha człowieku nie tak zaraz (może jak skończe LO), radeona chciałem od zawsze mieć jakiegoś no ale co ja poradzę, że nic z tego? nic.

 

na sprzęcie jako tako się znam - lol. ale ja po prostu nie mam pieniędzy, no i co tu dużo pisać...

 

ale i tak jestem zadowolony z tego GeForca, bo dziś odziwo sobie włączyłem farcry no i generalnie (na 1024X768 detale High i Antyaliasing na max) jest super, przed tem to włączyłem to na GeForce2MX - haha to wody nie było. a teraz się wszystko ładnie błyszczy. tylko mi się ogólnie długo wszystko ładuję, a jak zasuwam po mapie czymś to mam przycinki przez brak ramu, a dysk sobie chrobocze. no ale dodatkowe 256 powinno tu być lada moment.

 

PS

ta cała afera z grafiką wręcz przeciwnie - przydała się. poza tym niektórzy z was mówili, że na mojej płycie to odpali (radeon) ok, a tu taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to na high i jeszcze z AA:) hmm ja nie przepadam za slajdszołami:P

 

a co do tego radka to pewnie 3a bylo SA albo FW wylaczyc i by poszlo

albo agp zmienic na 4x

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to na high i jeszcze z AA:) hmm ja nie przepadam za slajdszołami:P

 

a co do tego radka to pewnie 3a bylo SA albo FW wylaczyc i by poszlo

albo agp zmienic na 4x

1597897[/snapback]

heh próbowaliśmy (ja i koleś ze sklepu) i nic.

 

a co do far cry to mówię na prawdę poważnie. slide show to to nie jest i da się grać.

 

EDIT:

filmik jak gram w farcry - nagrany kamerą, trochę mi się łapy trzęsą. :lol:

 

(link wygasa za ileś tam dni)

 

http://s38.yousendit.com/d.aspx?id=0KOEP8S...KG1OH0EJMWPOWIS

 

PS

teraz mam już 512 ram i jest znacznie lepiej.

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ramzes The Great

Obejrzałem filmik...

 

1. Nie używaj kodów :) ta gra nie jest na tyle cieżka

2. Mam lepszy sprzet od Ciebie i w takich detalach i takim wygładzaniu nie moge grac ( pokaz slajdów )

3. Naucz sie celowac :)

4. I tak uważam że coś krecisz z ustawieniami grafiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik...

 

1. Nie używaj kodów :) ta gra nie jest na tyle cieżka

2. Mam lepszy sprzet od Ciebie i w takich detalach i takim wygładzaniu nie moge grac ( pokaz slajdów )

3. Naucz sie celowac :)

4. I tak uważam że coś krecisz z ustawieniami grafiki :)

1598660[/snapback]

1. tak tylko włączyłem jakiś trainer

2. Nie wiem czemu nie znam się

3. haha nie mogę celować i trzymać kamery w jednej ręce + chodzić WSAD

4. Nie wiem po prostu jak mam ci to udowodnić, a tak w ogóle po co miałbym ściemniać, nie rozumiem.

 

mogę nagrać coś Frapsem jeśli ktoś chce.

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wogole to gralem w FC u kuzyna na 1700+ 256mb gf4mx440 i w 800x600 czasami sie przyciachalo

wiec proc mocniejszy ,ale mniej ramu i slabsza grafa

moze w dx8 FC nie chodzi tak tragicznie ,ciekawe jakby smigal na dx7 (trzeba bedzie kiedys Kyro wrzucic na probe)

 

powiem to ponownie

fortron 300W albo nawet 250 z allegro

koszt : cale 40 zł

brak porownania z twoim i niewiele gorszy od enermaxa za 300 zł.

czlowieku nie osmieszaj sie ,wiesz jakiego enermaxa mozna kupic za 300pln?

takiego ktory dwa takie fortony napedzi :mur:

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nie osmieszaj sie ,wiesz jakiego enermaxa mozna kupic za 300pln?

takiego ktory dwa takie fortony napedzi  :mur:

1599393[/snapback]

enermax 300W realnie podaje 380W, mysle, ze Enermax niewiele wiecej ponad zadeklarowanie 380W ( z tego co wiem to wylacza sie tez przed albo tuz za granica 380W, ale za to sobie reki nie utne, wiec niech sie ktos wypowie w tej kwestii )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem coeshita 300W :D i udzwignal gecube r9550xt rev 2.2 Ale wkrotce zasilacz zmienilem bo w grach wylaczal sie monitor a komp zawieszal :D Kupilem fortona 350W 52zl :D i hula az milo :) Polecam dobra zasila za taka cene super :)))

Zasilki te sa na allegro :))) Duuuuzo osob kupuje :)

Edytowane przez eskob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wogole to gralem w FC u kuzyna na 1700+ 256mb gf4mx440 i w 800x600 czasami sie przyciachalo

wiec proc mocniejszy ,ale mniej ramu i slabsza grafa

moze w dx8 FC nie chodzi tak tragicznie ,ciekawe jakby smigal na dx7 (trzeba bedzie kiedys Kyro wrzucic na probe)

czlowieku nie osmieszaj sie ,wiesz jakiego enermaxa mozna kupic za 300pln?

takiego ktory dwa takie fortony napedzi  :mur:

1599393[/snapback]

 

argumenty sie skonyczyly ?

:}

 

Codegen 400W PFC - coz to za psychodeliczna wizja:}}}}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...