Skocz do zawartości
Carson

Cpu Thermal-throttling ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czy ktos moze mi wytlumaczyc do czego sluzy ta funkcja. opcje jakie mozna wybrac przy tej funkcji w biosie to disable, 12.5%, 25 % itd. domyslnie jest ustawione na 50%. ja to wylaczylem bo mam wrazenie ze to w jakis sposob ogranicza wydajnosc proca. co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta funcka sluzy do zmniejszenia taktowania procesora w % podczas gdy jego temperatura osignie jakas krytyczna warotsc.

Jednym slowem takie zabezpieczenie przed przegrzaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz racje, ten opis który podałeś jest prawdziwy dla P4. U AMD mimo tej samej nazwy funkcja dotyczty czegoś innego. Chodzi o oszczędzanie energii w trybie STR, to masz opis http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...8&var1=0&var2=7

Pozdrawiam!

OT: To już było, wypadało by najpierw zajrzeć do szukajki i googla!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko przeedytowany cytat z materiałów cisco:

 

"Laptop processors are designed to use less power and create less heat, than desktop processors. Laptop processors don't require large cooling devices.

Laptop processors use CPU throttling to modify clock speed as needed to reduce power consumption and heat (ciepło)

Results: slight(niewielkie) decrease(zmniejszenie) in performance(~wydajności) and increases(wzrost) lifespan(~żywotność) of some components. Its allow to operate for a longer time when using a battery power source."

 

Może komuś pomoże na przyszłość.

Edytowane przez lusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...