Skocz do zawartości
ldraco

Toshina Czy Asus>

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru dwa laptopy, nie chce kupic szmelc. Przy wyborze kierowalem sie takimi elementami jak: PentiumM Centrino min 1.6GHz, min 512 MB RAM, koniecznie DVD-RW. Wybralem te dwa modele ze wzgledu na parametry jak i marke sprzety. Spotkalem sie z dobrymi opiniami o Toshibie i Asusie. Napiszcie ktory polecacie z ponizszych, a moze ktos mi zapoda inna propopzycje sprzetu

 

Asus

Toshiba

 

Asus A3E 5003

Toshiba Satellite L10-193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z prosba o pomoc w wyborze laptopa. Wybralem dwa modele nad ktorymi sie zastanawiam. Najbardziej zalezalo mi na pentiumie mobile centrino min 1,6GHz, min 512MB RAM oraz DVD-RW. Kierowalem sie tez firma, gdyz wedlug opini laptopy firm Asus i Toshiba sa dobre i warte ceny. Zastanwiam sie nad Asus A3E 5003 oraz Toshiba Satellite L10-193.

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=14894&sid=6

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=15491

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co dwa takie same tematy?????z tych dwoch wybralbym Asusa ze wzgledu na stylistyke i nowoczesniejsza platforme

1587068[/snapback]

Moze zle sie wyrazilem, ale chodzilo mi o kupno jednego laptopa z dwoch podanych przeze mnie. Dzieki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zawężeniu wyboru powinno się zwracać uwagę na wygląd. Ja kupiłem Toshibę i nie żałuję, moja recka 1587054[/snapback]

Przeczytalem twoja opinie o tym modelu. Wielkie dizeki za to, bo do tej pory nie moglem spotkac jakiegos uzytkownika tego modelu. Twoja opinie pomogla mi bardzo, gdyz ja tez nie kupuje laptopa do gier. Chodzi mi glownie o programy Matlab, C++ Builder, ADS itp. Obecnie na swoim sprzecie to nerwicy sie nabawie jezeli chodzi o czas oczekiwania na kompilacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pojawiły się odpowiedzi o obydwóch założonych przez Ciebie tematach, połączyłem je.

Na przyszłość staraj się nie dublować wątków, bo powoduje to utratę czytelności forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pojawiły się odpowiedzi o obydwóch założonych przez Ciebie tematach, połączyłem je.

Na przyszłość staraj się nie dublować wątków, bo powoduje to utratę czytelności forum.

1587784[/snapback]

 

Bed uwazal na przyszlosc. Poprostu zakrecilem sie i dlatego dwa razy dodalem post. Dzieki za uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru dwa laptopy, nie chce kupic szmelc.  Przy wyborze kierowalem sie takimi elementami jak: PentiumM Centrino min 1.6GHz, min 512 MB RAM, koniecznie DVD-RW. Wybralem te dwa modele ze wzgledu na parametry jak i marke sprzety. Spotkalem sie z dobrymi opiniami o Toshibie i Asusie.

Asus A3E 5003

Toshiba Satellite L10-193

1587036[/snapback]

Ja bym wybrał laptopa Asusa. Powydy:

1. parę groszy tańszy niż toshiba, chociaż jeśli weźmie się pod uwagę, że asus nie ma systemu operacyjnego, to jak doliczy się windowsa, to wyjdzie drożej niż toshiba.

2. w toshibie zastosowany jest starszy model procesora pentium m z tylko 1MB L2.

3. dodatkowo za asusem przemawia bogatsze wyposażenie w złącza (jeden port USB więcej, IEEE 1394, IrDA, LPT (EPP/ECP), czytnik kart multimedialnych 4 w 1)

4. GRATIS torba i myszka do notebooka

5. lepsza karta graficzna i lepszy chipset

Edytowane przez grzegorz_ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał laptopa Asusa. Powydy:

1. parę groszy tańszy niż toshiba, chociaż jeśli weźmie się pod uwagę, że asus nie ma systemu operacyjnego, to jak doliczy się windowsa, to wyjdzie drożej niż toshiba.

2. w toshibie zastosowany jest starszy model procesora pentium m z tylko 1MB L2.

3. dodatkowo za asusem przemawia bogatsze wyposażenie w złącza (jeden port USB więcej, IEEE 1394, IrDA, LPT (EPP/ECP), czytnik kart multimedialnych 4 w 1)

4. GRATIS torba i myszka do notebooka

5. lepsza karta graficzna i lepszy chipset

1588376[/snapback]

 

Piszesz ze w Toshibie jest zastosowany procesor pentium mobile tylko z 1MB L2. Szukalem troszke o tym i wlasnie juz nie jestem pewien bo na stronie Toshiby napisane bylo ze ma 2MB. System operacyjny moja wspaniala uczelnie udostepnie dla studentow za darmo bo ma jakies tam porozumienie zawarte, zatem nie mam co sie martwic o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim

Dalej mam problem z wyborem sprzetu ale teraz szukam czego do 4000 zlotych. Najlepiej jaby to bylo cos z Asusa, Toshiby, HP lub Acera. Najwazniejsze dla mnie aby byl to Pentium M Centrino min 1.5 GHz; min 512MB RAM; min 40GB dysk twardy ; monitor 15''; naped DVDRW dual. Znalazlem sklep ktory sprowadza z zagranicy sprzet podali mi takie modele jak nx 9030, ze 4900. Piszcie co o tym myslicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kilkukrotnie opinie, że Asus robi bebechy do większości notebooków Toshiby i niektórych IBMów.

 

Może ktoś potwierdzi?

1638258[/snapback]

Nie, robili kiedys dla Sony, dopóki sami nie wyszli na rynek se swoją marką. Markę IBM robi obecnie w całości chińskie Lenovo (pewnie dla nich też ktoś część produkuje). Wcześniej dużą część robił sam IBM a resztę kilka innych firm. Toshibie głownie robi Compal i Quanta. Te same firmy robią tez obecnie Acery.

Tutaj małe zestawieniem - http://tuxmobil.org/laptop_oem.html, może nie do końca już aktualne ale dla większości producentów jednak tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedes czy Jaguar ??? - kwestia gustu ot co :P

1588512[/snapback]

W przypadku sprzętu komputerowego raczej nie działają prawa marki. Praktycznie każdy z producentów ma modele bardzo dobre i całkowite gnioty psujące się cały czas. Przy obecnych bogactwach ofert jakość poszczególych modeli jest bardzo nierówna. Głównie dlatego że produkują je najczęsciej różne firmy trzecie. Często nawet kilka dla każdej z marek. Porównując modele tego samego producenta rożnica bywa jak między zastavą a mercedesem, i nie chodzi zwykle jedynie o wyposażenie.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...