Skocz do zawartości
Camillo

Ile Fps'ów Wystarcza Wam Do Komfortowego Grania?

Jaki staly poziom FPS'ow wystarcza Ci do komfortowego grania w jakakolwiek gre?  

170 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki staly poziom FPS'ow wystarcza Ci do komfortowego grania w jakakolwiek gre?

    • 1. 15 FPS lub mniej
      3
    • 2. 20 FPS
      5
    • 3. 25 FPS
      13
    • 4. 30 FPS
      40
    • 5. 35 FPS
      16
    • 6. 40 FPS
      27
    • 7. 45 FPS
      8
    • 8. 50 FPS
      14
    • 9. 60 FPS lub wiecej
      43


Rekomendowane odpowiedzi

ja nie uzywam frapsa przy kazdej grze bo to jest wg mnie zobczenie liczyc klatki :) durnota ostatnia, jesli gra sie lekko tnie to kieruję ustawieniami i tyle, jesli zaczyna chodzic płynnie to znak zeby grac a nie liczyc klatki i upewniac sie czy gra jest na pewno płynna. Uważam, że płynnośc to jest około 35klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki to ja wam powiem ze na sprzecie z podpisu gralem w hl2 i fps skakał jak ^%^$*^ od 1 do 20-kilku (w korytarzach :)) ale grałem i jakos sie przyzwyczailem do tak masakrycznego grania. lubie jak gra ma ładną grafike i czasem przechylam szale na korzyść jakosci niz płynnosci .

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hah, koles masz kompleksy na pkt'cie fpsow. Wez idz z Bogiem napierd.alaj w gierki, masz sprzet jak z marzenia, a pierniczysz glupoty. POPROSTU GRAJ, bo zaczynasz sie robic jakis dziwny mowiac o fpsach. Czerp z gry przyjemnosc, a nie po chwili grania na froum wskakujesz opowiedziec do ilu to ci fpsy nie spadaly ;o. Ja ma moim sprzecie w SA gralem tak: AA x2 chyba bylo, wszystko na ultra high, 800.600 16 bit. Nie cielo mi nigdy, chyba ze byla jakas ZADYMA NA MAXA. Poza tym, na durniu 800 , ge force 2 mx 32 mb, 256 ram mozesz w to grac nie najgorzej. A ty masz taki sprzet i placzesz ile fpsow nie masz. Wez sie zastanow czlowieku, zastanow.

 

 

Cos mi tutaj twoj sprzet smierdzi. Tej grafy i ramu z cl 2 nie widzialem tutaj na forum, chyba ze slepy jestem :/ Dziwne, malo kto ma KAZDY podzespol z najwyzszej polki...

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Generals to nawet 20FPS wystarcza, a w H&D2 i w Pandora Tomorrow 30.

GTA SA mi się znudziło szybko, a w nic innego nie gram.

 

@Camillo twoje narzekanie woła o pomste do nieba. 7800GTX+A64 i jeszcze jęczysz ze SA czy HL2 Ci przycina, no prawdziwa tragedia, byś się wstydził. angry:

 

Zapraszam Cię do mnie do domu, żebyś zobaczył na własne oczy. Na moim sprzęcie dokładnie takim jak w sygnaturce jeszcze w żadnej grze nie widziałem przycinki w postaci dogrywania z dysku, przysięgam Wam!

A zamiast zapraszać do domu (nie podając adresu <_< ) i przysięgać, to zarzucił byś w końcu orba, przecież nawet przez modem to nie jest duży koszt szczególnie dla Ciebie.

Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że liczenie FPS-ow to bezsens , ustawia się gre do możliwości swojego komputera tak , żeby z gry czerpać przyjemność , a nie liczyć klatki , zresztą każdy ma inne wymagania jedenmu styknie 25 inny będzie narzekał jak będzie mial 40 na full detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja zaznaczyłem pozycję 40 fps ale mnie bardziej liczy się by gra chodziła płynnie i nieważne ile ma fps'ów (minimum 25).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki to ja wam powiem ze na sprzecie z podpisu gralem w hl2 i fps skakał jak ^%^$*^ od 1 do 20-kilku (w korytarzach )

w hl i itp grach fps nie powinnien byc ponizej 30 jezeli sie chce zaliczyc kilka headshotow :P

GTA SA mi się znudziło szybko,

gta sie nigdy nie nudzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nyny oczywiscie twoj monitor ciagnie odswieżanie powyzej 125 hz zebys zauwazyl roznice miedzy 90 a 125 klatek ? :lol:

 

thx za poprawienie orta ;)

1592928[/snapback]

Moze nie ciagne 125 Hz ale ja jakos tak gralem zawsze ze ustawialem frame limiter na 125 :D Zawsze jak dawalem mniej to czulem sie tak jakos inaczej :)

A moze to tylko moja wyobraznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszą mnie "pseudo" sondy kogoś, kto zakłada je tylko po to, żeby pokazać innym, że ma więcej FPS i lepszy sprzęt...

 

A teraz zaraz napisze, że to nieprawda, że tylko chciał, żebyśmy o tym podyskutowali... I że jestem burak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zagłosowałem, gdyż to zależy od gry. np ciągłe 40 fpsów w san andreas mi wystarczy, ale już w counter-striku 1,6 czy source, absolutnie nie. tutaj musi być conajmniej ~70-80 bez spadku.

 

ps. dlatego nie gram w sourca, bo za słaby config :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<30 FPS very limited gameplay

30-40 FPS average yet playable

40-60 FPS good gameplay

>60 FPS best possible gameplay

 

zrodlo: http://www.guru3d.com/article/Videocards/242/11/

 

Tam pan od gtx'a i milosci do 30fps znajdzie wytlumaczenie dlaczego na pc mniej niz te 60fps to jednak nie absolutna plynnosc. Kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 9550Xt grałem w 1024x768x32 w NFS U2 na full detalach(bez aa) gdzie według frapsa mam min 15, a max 28 Fps i owszem jest to denerwujące ale ja tak mogę grać, dlatego zaznaczyłem że styka mi 20Fps. Jutro wreszcie (po 3 miechcach próśb) jadę po twardziel więc zobaczę jak tam z fps w Gta Sa.

Pozatym frame limiter w Gta Sa jest ustawiony na 25Fps, więc skoro autorzy stwierdzają że tyle starczy to musi tak być.

w Swat4 na 1024x768x32 z pixel w v.2 na full detalach i wsio On i czasem człowiek miał ciekawy pokaz slajdów(gorzej jak był pod ostrzałem), ale zazwyczaj min płynności było (dla mnie min to 15fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie ma duzo ramu to fps miedzy 45 a 60 "styka" juz ...

(nagly spadek fps w połączeniu z przyczytka z dysku nie jest mily)

aczkolwiek milo miec ponad 60

natomiast do q3 musze miec 120fps ;] .. ale na dzisiejszych kartach to nie problem ;] (na sprzecie z podpisu w timedemo mam ponad 800fps ;] )

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny topic.Dla mnie o wiele wazniejsza jest plynnosc niz jakosc grafiki,ale gra grze nie jest rowna.W niektorych niskie relatywnie Fps wystarczy zeby grac plyynie w innych potrzebuje o wiele wiecej i czuje pewien dyskomfort.W quake 3 ustawia sie com_maxfps 125 poniewaz z wyzszym dalej sie skacze i ma sie przewage nad innymi graczami.

Zalozyciel topicu ma chyba problem troche innej natury,wpadl sie w manie max ustawieni max aniso max AA,caly topi jest po to zeby usprawiedliwic przed soba ze wydalo sie na grafe ponad 2 k na reszte kompa tez niemalo i po dowaleniu drakonskich ustawien i to nie pomaga.Stary zejdz z ustawien grafiki i nie bedzieszmsial korzystac z frame limitera.Pozatym to ciezki absurd gdy gra spada np do 23 fps ograniczac frame limit do 23 aby gra nieskakala,to cos akby jechac samochodem zawsze 30 hna godzine bosa znaki ktore nas do tych 30 czasem zwolnia ;)

Moj kumpel mial podobnie ,na starym kompie z GF 2mx lpal w gry az milo,a pozniej kupil sobie a64 z gf6800 i wadl w manie aniso i AA na maxa ,po jakims czasie przestalgrac prawie wcale bo gry chodzily za wolno a on juz nie potrafil grac bez graficznych upiekszen.

Zastanow sie jaki sens bylo Zamieniac X800 na 7800gtx ,tylko po to zeby grac z 25 fps...

Wiecie co mam pomysl ,ustawmy sobie wszyscy max fps na poziomie 10 i bedziemy mowic jacy z nas hardkorowcy ;)

Edytowane przez Mist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi w cod'zie spada poniezej 50 to mam juz szala, a przy wybuchy nadow i innych petard :wink: spada mi do 25, a tak jak patrze w niebo mam 130 :gitarzysta: A ogolnie srednio to 80 - 100... Takze narazie nie narzekam, ale jak w grudniu pwadnie w lapki cod2 to nie wiem jak pociagne na moim sprzeciku, chyba, ze z 2-ma fps'ami :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...