Skocz do zawartości
Mewosh

Co Sadzicie O Takim Komplecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Przedewszystkim to administracja(siec wlan, OS-linux,windows,profile itp), programowanie(jak narazie delphi), strony www(html, css, php, javascript) i oczywiscie internet(wikipedia :) )

1593390[/snapback]

To nawet na p200mmx byś mógł :) Pozostaje mieć nadzieję że zabierzesz się za coś konkretnego (np. grafę 3d) co wykorzysta możliwości tej konfiguracji.

 

A wogule to zazdroszczę ci łącza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do lacza to wiekszosc prywatnych osob ma mozliwosc podlaczenia sobie lacza 24MBps wiec co to jest 8 :wink:

 

QUOTE

A mianowicie komputer po ok 10min poprostu bez zadnego komunikatu sie zawiesza.

[...]

komp jest zaplombowany, na gwarancji  wolabym jej nie stracic...

 

 

No to powiem ci kolego że kupiłes bardzo drogi i bardzo kiepski komputer. Tak to jest jak się kupuje sprzęt "firmowy".

co do tego tematu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=148235&hl= to napisalem moj komputer przez zwykla pomylke. Mialem na mysli komp starego. Problem nadal nie rozwiazany :(

Moj komputer jak narazie nie doswiadczyl jeszcze awarii(oprucz malych problemow z linuxem) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw troche niewarty 12k zetonow.

 

Ale rozumiem ze jest to pierwszy komp. W zasadzie wiekszosc ludzi (nawet na tweaku) zaczynala wlasnie od gotowego zlozonego zestawu, choc moze nie koniecznie tak drogiego. Gdy kupowalem pierwszego kompa z 10 czy wiecej lat temu to tez byl jakis gotowy skladak.

 

Najbardziej w tym kompie podobaja mi sie dyski a raczej laczna ich pojemnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw troche niewarty 12k zetonow.

KOREKTA KOREKTA KOREKTA

 

Caly zestaw kosztowal ok 6 tys zl a nie tak jak podalem drugie tyle... Po dyskusji ze starym doszedlem do wniosku ze podalem cene przed odjeciem podadku(skomplikowana sprawa, wiem wiem :wink: )

 

A WIEC PROSILBYM O PONOWNE OCENIENIE PAKIETU(co do ceny itp.)

 

Ale rozumiem ze jest to pierwszy komp.

1594004[/snapback]

drugi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przedewszystkim to administracja(siec wlan, OS-linux,windows,profile itp), programowanie(jak narazie delphi), strony www(html, css, php, javascript) i oczywiscie internet(wikipedia :) )

 

 

NO tak ale do teg oto by inny komp w zupełności wystarczył

 

 

:o jaja se robisz? czy mowimy o tej samej karcie? ATI RADEON X850 XT jest(przynajmiej byl w chwili kupna) najnowsza oraz najmocniejsza karta ati!

 

 

poczytaj temat o twojej karcie :wink:

 

 

Coś krecisz z ta ceną :lol: :blink:

 

1593390[/snapback]

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisz coś o mobo. Bo widać laik z ciebie skoro wyręczasz się sandrą nie potrafiąc samemu dokładnie opisać swoich komponentów :)

 

no a fotka rzeczywiście kijowa, twój aparat nie potrafi złapać ostrości? zrób zdjecie z flashem i nie chwal sie jak twoj komp bajerancko na niebiesko świeci.

Edytowane przez sigard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawie mi to wyglada ktoś się resestruje, zaraz zakłada topik że ma kompa za 12k potem że za 6k jak go ludzie zaczeli besztac, nie potrafi określić części kompa i ile zna języków programowania, ach ci 13latkowie, udowodnij że masz takiego kompa zdjęciem środka swojego kompa ale pewnie masz plomby na budzie i nie możesz poza tym skąd nagle taki spadek z 12k na 6k po odliczeniu podatku ciekawe co to za podatek odliczyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakieś w środku może.

1594184[/snapback]

Ma przeciez plomby, komp to jakis gotowy zestaw z plomba na zewnatrz ;) (tak wyczytalem w innym topicu)

 

Ciekawe jak ma opisac dokladnie mobo jak nie wie co to jest skoro na oczy nie widzial, nie ma pewnie pudelka, byc moze nawet instrukcji........

 

 

A mobo Fuji-Siemens, nie wiem co to ale tez nie mam pojecia jakie rzeczy wkladaja do "markowych" komputerow. U mnie na uczelni w komputerach Della AIDA mowi ze mobo jest Della :blink: heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma przeciez plomby, komp to jakis gotowy zestaw z plomba na zewnatrz ;) (tak wyczytalem w innym topicu)

 

Ciekawe jak ma opisac dokladnie mobo jak nie wie co to jest skoro na oczy nie widzial, nie ma pewnie pudelka, byc moze nawet instrukcji........

A mobo Fuji-Siemens, nie wiem co to ale tez nie mam pojecia jakie rzeczy wkladaja do "markowych" komputerow. U mnie na uczelni w komputerach Della AIDA mowi ze mobo jest Della  :blink: heh

1594264[/snapback]

a wiec ja tez bede troche zlosliwy i sie zapytam czy jestes moze zazdrosny? bo na takiego wygladasz... Zastanawiam sie czy gdybym podal do oceny komp z celeronem 800Mhz, dyskiem 40gb i karta geforce 2 czy tez byscie tak mnie atakowali... Nie mozecie zaakceptowac ze ktos moze miec lepsza lub drosza maszyne od waszej... kiepski styl...

 

Ma przeciez plomby, komp to jakis gotowy zestaw z plomba na zewnatrz  (tak wyczytalem w innym topicu)

jak bys umial czytac to bys zauwazyl ze juz w tym topicu napisalem ze chodzi o kompa starego. Plomby sa juz zdjete a nie bede rozbil zdjec ze srodka poniewaz nie mam zamiaru przesuwac mojego olbrzyma(monitor) ktory sporo wazy i sie niezle napracowalem aby go ustawic tak jak stoi...

 

No to napisz coś o mobo. Bo widać laik z ciebie skoro wyręczasz się sandrą nie potrafiąc samemu dokładnie opisać swoich komponentów

posluzylem sie sandra aby wypisac szegolowe dane gdybym o czyms zapomnial we wlasnym opisie... Naprawde juz nie macie sie do czego przyczepic?

 

Co do mobo to niestety nie wiem co to. Mowie bez owijania w bawelne poniewaz nie wstydze sie tego ze jeszcze(!) czego nie lapie... Jestem nowy na forum, oraz nowy w dziedzinie informatyki. W koncu niektorzy siedza juz tyle w temacie co ja siedze na tym swiecie... A wiec wybaczcie za moje bledy ortograficzne oraz nie znajomosc okraslen oraz slangu.

 

poczytaj temat o twojej karcie 

moglbym prosic o linka?

 

tym skąd nagle taki spadek z 12k na 6k po odliczeniu podatku ciekawe co to za podatek odliczyłeś

jezeli naprawde rownanie 6/12 wykracza poza wasze mozliwosci to was oswiece...

50%!

 

no a fotka rzeczywiście kijowa, twój aparat nie potrafi złapać ostrości? zrób zdjecie z flashem i nie chwal sie jak twoj komp bajerancko na niebiesko świeci.

co do aparatu to zeczywiscie juz sie cos w nim "psuje" lecz te zdjecia to tylko i wylacznie wina mojego pospiechu... Zrobie nowe jezeli sa chetni lecz zewnatrz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec ja tez bede troche zlosliwy i sie zapytam czy jestes moze zazdrosny? bo na takiego wygladasz... Zastanawiam sie czy gdybym podal do oceny komp z celeronem 800Mhz, dyskiem 40gb i karta geforce 2 czy tez byscie tak mnie atakowali... Nie mozecie zaakceptowac ze ktos moze miec lepsza lub drosza maszyne od waszej... kiepski styl...

1594312[/snapback]

Dużo ludzi tu ma lepsze kompy więc relax, ale pytałeś się jak to oceniamy więc powinieneś przyjąc krytykę :) Jak na 6000 to komp całkiem niezły. Próbowałeś OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomby sa juz zdjete a nie bede rozbil zdjec ze srodka poniewaz nie mam zamiaru przesuwac mojego olbrzyma(monitor) ktory sporo wazy i sie niezle napracowalem aby go ustawic tak jak stoi...

:lol: chłopie 23" LCD waży tyle co i nic poza tym wystarczy że lekko go przesuniesz lub wysuniesz trochę komputer (tak to wygląda na twoim zdjęciu) i spokojnie fotkę pstrykniesz (tylko zapal światło!)

 

a poza tym daj link do Orba (jest to opublikowany w necie test z programu 3dmark-to tak jak byś nie wiedział)

 

Pozdro

 

PS komp moim zdaniem troche bez sensu ale dobra

 

PS2 te 6 000 zł to tak jakby w PL bez vatu więc dla wiekszości to ok ~8 tys ??

Edytowane przez kingcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi tu ma lepsze kompy więc relax, ale pytałeś się jak to oceniamy więc powinieneś przyjąc krytykę :) Jak na 6000 to komp całkiem niezły. Próbowałeś OC?

1594382[/snapback]

przyjmuj krytyke, bo wkoncu po to zakladalem temat.. aby uslyszec co o komplecie uslyszec. Lecz nie moe przyjac tego ze oskarzacie mnie o krecenie, ze jestem lamus itd... SP Co probowalem :lol:

 

:lol: chłopie 23" LCD waży tyle co i nic poza tym wystarczy że lekko go przesuniesz lub wysuniesz trochę komputer (tak to wygląda na twoim zdjęciu) i spokojnie fotkę pstrykniesz (tylko zapal światło!)

 

a poza tym daj link do Orba (jest to opublikowany w necie test z programu 3dmark-to tak jak byś nie wiedział)

 

Pozdro

 

PS komp moim zdaniem troche bez sensu ale dobra

 

PS2 te 6 000 zł to tak jakby w PL bez vatu więc dla wiekszości to ok ~8 tys ??

1594388[/snapback]

wyobraz sobie ze akurat moj wazy sporo, jak na lcd oczywiscie... tak czy siak nic nie zobaczycie poniewaz ma wsrodku wszystko zaslaniajaca ochrone plastkowa... czy ktos przy okazji moze wie po co to jest? podejrzewam z jest to zwiazane z wentylacja lecz nie jestem pewien :unsure: Wola bym tego jak narazie nie odmontowywac... Lecz gdy mnie chwyci na zwidzanie wnetrza kompa to dam wam znac :D

 

DS Czemu?

DS2 nie za bardzo jarze... po prostu na reke wychodzi 6 tys za kompa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na fotki i możesz też dać fotke tego plastikowego "czegoś tam" co masz w środku. Jestem ciekawy i myśle, że reszta użytkowników też. Na tej poprzedniej fotce to praktycznie nic nie widać. Co do jakości zdjęć to wydaje mi się, że masz coś pokręcone w opcjach aparatu albo robiłeś je w biegu :D a z tymi podatkami to rzeczywiście pokręcone. Sam monitor jest pewnie warty coś koło 5 tys. Nie moge zrozumieć jak można sobie odliczyć aż 50%. Zapytam się matki, masz może jakieś ulgi zdrowotne :D?

Edytowane przez sigard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja ulga zdrowotna jest to ze mieszkam na polnocy. Tam podadki siegaja 50 nawet wiecej %. Cena mala tez z tego powodu ze jest to oferta pracodawcy, tak zwany HOME-PC. Jest to zwykle znacznie taniej plus ze sie nie placi podadtku(polskiego vatu). ja podalem wczesniej cene z vatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to ze jak zapłaciłeś za niego u siebie bez vatu to gdybyś w polsce płacił z vatem to zapłacił byś 8 tys ale to w sumie trochę bez sensu palnąłem. Miałem na myśli ze powinniśmy go ocenia w kryterium cena/jakoś w kategorii sprzętu za 8 nie za 6 tys (dlatego że wydaje mi się iż większość tweekowców płaci vat :( )

 

dalej dlaczego uważam ze komp trochę bez sensu otóż jak napisałeś w 1 poście

Nastepnego kompa planuje dopiera za kilka dlugich lat.

to za jakiś rok te 1,5 GB ramu jak i ta karta graficzna nie będą pozwalały juz na dobre wyniki w gierkach.

moim mógłbyś zaoszczędzi trochę na dyskach np 500GB i zainwestował w Ram (może się mylę ale wygląda to tak jakby tam standardowo był tylko ten maxtor a Ty dołożyłeś te 4 WD). A co do serwera to wydaje mi się że jak na taką pojemność to jest to po prostu niezbyt odpowiedni sprzęt.

No chyba że bardzo dużo ściągasz i nie lubisz używać płyt(jak ja np. tyle ze to nie ta klasa 8Mbps a 512 Kbps + limit15GB)

 

Pozdrawiam

 

PS nadal uważam że wystarczy że wysuniesz trochę komputer do przodu i spokojnie zdejmiesz obudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...