Skocz do zawartości
Aveuser

Mb Czy Mhz - Wasza Opinia (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakładamy dwie niemal identyczne karty [1] i [2] (ten sam producent, chipset, cena itd...), różniące się jedynie tym, że:

 

[1] 128 MB DDR 700MHz

[2] 256 MB DDR 500MHz

 

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

Pojawia się pytanie do użytkowników, którzy to i owo już widzieli -którą kartę lepiej wybrać (narazie teoretycznie oczywiście, zakładamy, żę bez podkręcania)?

 

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Założenia:

- sprzęt bez podkręcania

- głównie do biura, multimediów i CAD (ale raczej nie 3D)

- gier raczej nie uświadczy (może cztery razy w roku, heh)

- karta będzie chłodzona pasywnie (zważywszy na uwarunkowania budżetowe, raczej BOX'owo)

 

Info dla dociekliwych

[1] Radeon X700 Gigabyte GV-RX70128D (400/700) 128MB (PCI-E)

[2] Radeon X700 Gigabyte GV-RX70256D (400/500) 256 MB (PCI-E)

 

Dzięki za wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256 ramu przydaje się gdy masz dużo/duzych textur co najczęściej pojawia się w grach... Do CAD 128MB spokojnie styknie jezeli nie wykonujesz jakiś bardzo skomplikowanych rysunków prezentacji... natomiast jezeli powiedzmy pracujesz w biurze architektonicznym i czasem robisz modele budynków w 3D to 256MB niżej taktowanego ramu w praktyce będzie lepszym rozwiązaniem niz 128MB wyżej taktowanego. Ja na twoim miejscu chyba skusił bym się na wersję 256MB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralbym 128mb wersje. x700 wydaje mi sie za slaby zeby zrobic uzytek z 256mb. poza tym jest sporo nizej taktowany i ta karta to raczej zabieg marketingowy. ogromnych textur w CAD raczej nie ma, wiec spokojnie 128mb powinno dac rade. za to systemowego RAMu juz bym nie szczedzil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy pamiatki sa w obu modelach identyczne, jesli tak to wybor oczywisty, podkrecamy i mamy 256mb za te sama cene

ja kpilem 128 bo przy kupnie sie nie zastanawialem nad tym, ale pewnie pamiatek sie tak nie da podkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...