Skocz do zawartości

Aveuser

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Aveuser

  1. Witam! Mam troszkę mało czasu więc od razu uderzam tutaj. Jestem (a właściwie byłem) zdecydowany na LG 4163B (dużo przeczytanych opinii, kilka osób w najbliższym otoczeniu jest zadowolonych), ale dziś w sklepie przedstawiono mi propozycję LG 4167 (zgaduję, że "b"), za praktycznie tą samą cenę (nie wiem czy czarny model nie jest nawet tańszy od 4163black). Czy ktoś ma porównanie? Może ktoś czytał już troszkę odnośnie niezawodności 4167 (o 4163 sam już wcześniej sporo się naczytałem), mam trochę za mało czasu żeby się sam przez to przegryźć (jakieś 2dni, ale muszę zająć się czymś innym), stąd prośba o porcję wiedzy w pigułce. Z góry bardzo dziękuję!
  2. Witam! Ponoć HP 5740 powoli wychodzi z rynku (jest już tylko to co zostało na półkach i w magazynach). Czy ktoś wie coś bliżej na ten temat? Na stronie HP (polskiej i globalnej) nie ma żadnych wzmianek o tym manewrze. Wycofują: a ) bo słabo się sprzedaje ? b ) bo jest już leciwa i trzeba ją zastąpić czymś nowym ? * * Jeśli ma zostać czymś zastąpiona, to czy wiadomo coś o nowym modelu? Z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi w temacie. Pozdrawiam!
  3. Zapuściłem się ostatnio na stronę intela i czytam TUTAJ, że chipset 955X obsługuje procesory D z technologiąHT (tabelka), ale TUTAJ czy TUTAJ nie ma mowy o HT, a wręcz na ulotce (PDF) intela odnośnie Pentium4 D (sorry, no link) jak wół w tabelce widnieje, w rubryce HT, "NO" (przy wszystkich, tzn 840,830,820). Czy ktoś mógłby rzucić troszkę światła o co chodzi? Jest w końcu to HT w dwurdzeniowcach czy nie? Jest info TUTAJ. Czy to jest ten dwurdzeniowiec Extreme Edition, który ma niby obsługiwać HT? Ma takie samo oznaczenie jak zwykły 840..., tyle, że bez D.. (?). Trochę się pogubiłem, proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.
  4. Pardon, że pod swoim postem, ale bałem się, że się bluzgi posypią, że taki obgadany temat znów wyciągam, a tutaj zonk... Nikt nic nie słyszał? Kurka... chyba mi się nie przewidziało (?), że coś o tym czytałem... ? :blink:
  5. No to mam już jasność :D Dzięki za ciepliwośc best-boy :wink:
  6. Mam zatem rozumieć, że jeśli rzeczywisty chwilowy pobór mocy przekroczy te 400W, to UPS nie będzie wąskim gardłem i przepuści tyle ile PSU będzie dało radę (np 500W), a ewentualny niedobór wystąpi dopiero gdy zasilanie pochodzi wyłącznie z akumulatora? Sorki, ale trochę się zakręciłem, a chodzi mi teraz o ścisłą zasadę.
  7. Sugerowałem się bardziej opisami takimi jak tutaj: Przykład choć jak widać wychodzi na jedno (wychodzi???)... patrząc na inne modele przy 650VA widnieje jednocześnie 400W. Dla ścisłości zadam więc jeszcze raz pytanie: Wychodzi na jedno czy nie? I czy te 650VA (400W) wystarczy przy PSU 430W (ew. 480W) jeśli wymogi zestawu z czasem wzrosną do granic PSU, czy też zgodnie z tym co napisałem wcześniej należy raczej szukać 750/800VA? Jeszcze raz dzięki!
  8. Witam! Czy przy zakupie zasilacza awaryjnego (UPS) do komputera należy zawsze wybierać model o mocy większej niż maksymalna moc zasilacza komputera (PSU)? Czy UPS będzie stanowił to przysłowiowe wąskie gardło czy też mylę jakieś parametry? Oczywiście komputer nie pracuje ciągle na pełnym poborze mocy, ale co stanie się jeśli w przy takim obciążeniu nastąpi awaria sieci? Zresztą nie trzeba nawet pełnego obciążenia, załóżmy, że przy typowej pracy wynosi ono nieco ponad 300W a zasilacz ma 300W? Na logikę to chyba max moc dostarczona do podzespołów komputera nie przekroczy wtedy tych 300W nawet jeśli PSU będzie miało więcej, czy tak? Ewentualne inne wskazówki dotyczące doboru parametrów UPS będą także mile widziane (zakładam zestaw max ~390W zasilany z PSU ~430W). Z góry dziękuję za pomoc
  9. Witam! Sprawa jak w temacie, czytałem gdzieś o popularnym problemie z bezprzewodowymi mychami Logitecha, ale nie mogę nigdzie tego odkopać. Sprawa dotyczyła kursora, który sporadycznie lubił nagle uciec w najmniej oczekiwanym kierunku. Była na to jakaś łatka... ew. inne rozwiązanie? Na wszelki wypadek dodam, że problem w moim przypadku dotyczy mychy LABTEC z zestawu Media Wireless (o ile wiem Labtec to pochodna Logitecha stąd tak sformułowane pytanie). Dzięki za naprowadzenie
  10. Aveuser

    2gb = 4x512 Vs 2x1gb

    Ale co to w ogóle jest to T1, E6? Platforma Intel (P4 630 na płycie Asus P5LD2 - Intel 945P)
  11. Witam! Kto zechce rzucić troszkę więcej światła na wady i zalety obu rozwiązań? Dokładniej 2x 2x512 vs 2x1GB Zakładamy, że nie będziemy nic podkręcać, a do dyspozycji są 4 sloty, bo modernizacja nastąpi pewnie dopiero za parę latek i wtedy raczej = wymiana całego zestawu. Pytam, bo zwrócono mi uwagę (ukłony dla jediknight) na problemy z działaniem w 1T (przy 4x512) czego nie ma ponoć przy 2x1GB. Problem w tym, że pojęcia nie mam o co chodzi z tym T1, E6, a nie chciałem rozwijać tego w innym wątku bo byłoby troszkę OT. Znów lama w rozpaczy Help... Dla dociekliwych: 2x PDP Patriot Dual 2x512MB DDR2 (4-4-4-12 @ 533 MHz) ~840pln 1x Kingston 2x1GB (4-12-4-4 @ 533 MHz) KVR533D2N42K/2G ~930pln
  12. Witam! Zakładamy dwie niemal identyczne karty [1] i [2] (ten sam producent, chipset, cena itd...), różniące się jedynie tym, że: [1] 128 MB DDR 700MHz [2] 256 MB DDR 500MHz CZĘŚĆ TEORETYCZNA Pojawia się pytanie do użytkowników, którzy to i owo już widzieli -którą kartę lepiej wybrać (narazie teoretycznie oczywiście, zakładamy, żę bez podkręcania)? CZĘŚĆ PRAKTYCZNA Założenia: - sprzęt bez podkręcania - głównie do biura, multimediów i CAD (ale raczej nie 3D) - gier raczej nie uświadczy (może cztery razy w roku, heh) - karta będzie chłodzona pasywnie (zważywszy na uwarunkowania budżetowe, raczej BOX'owo) Info dla dociekliwych [1] Radeon X700 Gigabyte GV-RX70128D (400/700) 128MB (PCI-E) [2] Radeon X700 Gigabyte GV-RX70256D (400/500) 256 MB (PCI-E) Dzięki za wsparcie
  13. Łasico :wink: Swojego czasu sporo czytałem o problemach z konfiguracją wyjść TV w Radeonach (kilku znajomych też miało kłopoty typu prawidłowo działa albo TV albo monitor), ale to dotyczyło bodaj Radków 9xxx itp, jak jest z tymi na PCI-E (czyli X...) właśnie nie wiem.
  14. madek Tak, już się naczytałem o kłopotach z 6600, ale jak już wspomniałem wcześniej - oferta z pasywnym chlodzeniem jest raczej wąska (a jak to jest z tym nieszczęsnym wyjściem TV w tych radkach X700/X800?)... Tak czy owak dzięki za radę :wink: Między innymi z tego powodu waham się najbardziej między (2) a (5) bartez91 Wiem, że w tym przedziale cenowym można dostać wydajniejsze karty, tutaj jednak stawiam na ciszę, jak już wspomniał madek, półka wydajności, w którą celuję wystarczy raczej (IMHO) w zupełności... :wink: GREGSMRQ 1. Tak, karta nie będzie raczej podkręcana. 2. Czy dobrze Cię rozumiem? Sugerujesz zakup karty z chłodzeniem aktywnym i przerobienie tego na coś pasywnego (czy raczej dodanie czegoś do standardu)? W sumie o tym nie pomyślałem, tylko, że to raczej podbija koszty, więc trzymając się wspomnianych kwot pewnie wyjdzie na to samo (oczywiście muszę teraz rzucić okiem na ofertę bo zielonego pojęcia o tym nie mam). No i gwarancja... :? Dzięki wszystkim, oczywiście czekam z niecierpliwością na dalsze wypowiedzi.
  15. Witam! Po wstępnym rozeznaniu w rynku potrzebuję porady w wyborze karty graficznej. Podstawowe wymagania to: - PCI-E :) - DVI + TV :) - cena rzędu 600-800pln :cry: w uzasadnionych przypadkach może troszkę więcej - chłodzenie pasywne :mur: W tym przedziale wybór jest, z tego co zauważyłem, raczej mały. Do tej pory znaleziono (kolejność mniej więcej cenowa): 1. Gigabyte GF 6600 128MB 128bit TV DVI Box (GV-NX66256DP ) 2. Gigabyte Radeon X700 128MB DVI TV Box (GV-RX70128D) 3. Gigabyte GF 6600 256MB 128bit TV DVI Box (GV-NX66256DP) 4. Asus GF 6600 256MB 128bit TV DVI Silencer 5. Gigabyte Radeon X800 128MB 256bit TV DVI Box (GV-RX80128D) Może jakieś ciekawe pozycje przegapiłem dlatego zwracam się o pomoc w wyborze. Pytania dodatkowe: - czy ten Asus (4) na pewno jest chłodzony pasywnie, co to za cudo, bo nie pamiętam już nawet gdzie to trafiłem... :oops: - czy różnica w wydajności (5) vs np.(3) jest warta tych bodaj 300pln? Zaznaczam, że chodzi głównie o biuro, CAD (w tym dość rzadko 3D) i multimedia, gry raczej sporadycznie. Dzięki za wszelkie porady P.S. Cały czas zastanawiam się nad tym chłodzeniem pasywnym, bo to dość mocno ogranicza wybór, ale te małe wiatraczki jakoś mnie nie przekonują (mniejszy wiatrak ~ większy hałas), a karta na dodatek będzie użytkowana ładne parę lat.
  16. Witam! Naczytałem się już testów wspomnianego w tytule panelu (Coolermaster Aerogate III), ale nigdzie, w tym także na stronie producenta, nie znalazłem wzmianki dotyczącej pamięci ustawień tegoż urządzenia przy np. wyłączeniu komputera. Czy ktoś orientuje się w temacie i może odpowiedzieć - czy aerogate III resetuje ustawienia przy każdym wyłączeniu (jeśli tak to jakie one są?), czy też ma stosowną pamięć i ew. czy ta pamięć wymaga dodatkowego zasilania w postaci baterii, tak jak ma to miejsce w przypadku wielu innych paneli? Dzięki za odpowiedzi.
  17. Aveuser

    Pomoc W Podstawach

    W konfrontacji 2x (4.) vs 1x (5.) zastanawia mnie najbardziej to czy będę rzeczywiście w stanie wykorzystać te 2GB RAM na co dzień = może jednak zainwestować w szybsze kości.. ale piszesz tutaj o problemach z dzielnikami -jeśli zechcesz poświęcić jeszcze chwilkę rzuć proszę troszkę więcej światła na problem, który poruszyłeś, do tej pory o niczym takim nie słyszałem (meeee, beee... jak robią lamy? pfu?). Dodatkowo jeszcze raz chciałbym sprecyzować temat czy istnieje możliwość wykorzystania czterech pamięci (oczywiście odpowiednio sparowanych), tak aby mieć dwa równoległe duale? Jest coś takiego? A może stosując pamięci nie da się korzystać z trybu dual, albo da się tylko w przypadku dwóch z nich, jak to jest? Może jest jakiś inny myk do optymalizacji takiego zestawu?
  18. Aveuser

    Pomoc W Podstawach

    Co do AMD/Intel... szkoda gadać, napisałem co i jak... programy nawet się odpalały, a owszem, tylko potem działy się już cuda. Oczywiście jeszcze raz podkreślam, że do dziś nikt nie ma pewności dlaczego, żeby nie było że jakąś intrygę knuję :wink: Tia, co do pozycji 4. nie da się ukryć, że przy tej marce i cenie można by pomyśleć nawet o 2x2x512.. czyli 2GB solidnego RAM i jeszcze parę groszy w kieszeni w stosunku do 5. Czy takie rozwiązanie (4x 533 / 4-12-4-4) ma Waszym zdaniem sens (?)... czy w praktyce da więcej niż pozycja 5. (2x 667 / 4-10-3-3), ewentualnie, czy w takim wypadku nie lepiej byłoby np. 2x1GB? Miravo, widzę w Twoim podpisie, że masz coś w tym stylu, tzn 2x2x512MB, napisz proszę jak masz to ustawione, tzn. rozumiem, że pracuje to właśnie jako 2xdual (jest taka opcja?)? Ewentualnie jak wygląda wykorzystanie tej objętości pamięci przy typowych zastosowaniach? Dzięki ;-)
  19. Czy to jakiś mało popularny model? Może ktoś coś chociaż słyszał? Może chociaż jakieś ogólniki o serii P5xxx na Intelu 945, podstawowe zasady, którymi WARTO się kierować przy wyborze... ?
  20. Kheheh... Pardon.. Nie wiedziałem :oops: Jednym słowem oznacza to, że wszystkie dotychczasowo zasłyszne pochwały są niewiele warte... wiadomo najwyżej, że nowy egzemplarz rzeczywiście pracuje szybko i cicho. Trudno... Mimo wszystko, piszcie co wiecie, lepszy rydz niż nic :-|
  21. Aveuser

    Pomoc W Podstawach

    Komputer... Na co dzień intensywnie aplikacje biurowe (w tym dużo wykresów, wklejania różnego rodzaju obiektów...), bardzo regularnie CAD (sporadycznie i raczej dla zabawy 3D), regularnie multimedia (gry bardzo sporadycznie). Biorąc pod uwagę konfiguarcję mojego obecnego sprzętu i wydajność dzisiejszych najtańszych rozwiązań ten planowany zestaw jest znacznie na wyrost, chodzi o to, że najprawdopodobniej będzie musiał jednak wytrzymać dobre kilka latek, a budżet na ewentualne modernizacje będzie skromny. Jeśli różnica jest wyraźnie wyczuwalna, to pewnie zdecyduję się na pozycję 5, ale dobrze byłoby usłyszeć coś o tym od ludzi... Dzięki za wszelkie wsparcie koloboss. Pytanie poza konkursem ;-) Jak oceniacie szanse, że dwie kości z pozycji 1. nie pójdą w dualu?
  22. Aveuser

    Pomoc W Podstawach

    OK, dzięki, rozumiem, że temat ECC możemy tym zamknąć. /ukłon/ Co do Intela, to jest to dylemat, ale decyzja raczej już podjęta, tym bardziej, że potem komputer odsłuży jeszcze swoje w rodzinnym interesie gdzie jakiekolwiek problemy z kompatybilnością (tutaj dość leciwe oprogramowanie, nie wnikajmy w szczegóły) nie mogą wchodzić w grę. Teraz na warsztat chciałbym wziąć Mamy już kierunek i tutaj pojawia się pytanie czy taktowanie 667 i np CL5 nadrabia różnicę w stosunku do np. 533 CL4, czy też wychodzi to na jedno i lepiej zainwestować np. w 533Mhz z CL3... albo niech będzie, jeśli już to 667 CL4 i wtedy "śmiiiiiga" {a śmiga?} (chodź te kilka setek w plecy)? Patrząc w cenniki w zasugerowanym przeze mnie przedziale różnorodność konfiguracji i rozrzut cenowy są spore, ciężko się w tym odnaleźć, a najbliższa modernizacja po zakupie, zwłaszcza biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny kości, nie nastąpi zbyt szybko = jeśli różnica jest wyczuwalna i względnie warta swojej ceny, wolę zestaw szybszy. Jeśli tak będzie wygodniej, to może temat z innej strony. Co myśleć o 1. Kingston DDR2 512MB 667MHz (KVR667D2N5/512) CL5 link vs 2. Twinmos DDR2 512MB 533MHz link lub 3. Kingston HyperX DDR2 2x512MB 675MHz (KHX5400D2K2/1G) CL4 link w kontekście dwukrotnej różnicy w cenie (pomiajm, że niektóre opcje to pojedyncze kości, a nie para)? Jak ma się to np. do 4. PDP Patriot Dual 2x 512MB DDR2 533 MHz CL4-12-4-4 link i 5. PDP Patriot Dual XBL 2x 512MB DDR2 700MHz link ? np. 1 vs 2 vs 4 3 vs 5 a na koniec pojedynek zwycięzców :wink: (cały czas oczywiście pamiętając o cenach), mile widziane uzasadnienia :D
  23. Aveuser

    Pomoc W Podstawach

    Zastanawiałem się i nad AMD, ale jakoś nie mam do tego zaufania biorąc pod uwagę kłopoty jakie mają znajomi korzystający z tej platformy (pojedyncze, ale dość upierdliwe, typu... potrzebny program po prostu nie chodzi i już), właściwie może to nie wina platformy, ale ponieważ problemy nie znalazły wyjaśnienia, a dotyczą właśnie głównie osób z otoczenia korzystających z AMD, wolę pozostać przy sprawdzonej w warunkach polowych platformie. "Nie pomyliłeś forum" ... Chyba zabrakło znaku zapytania :wink: ale już karnie się tłumaczę. Staram się nie tworzyć nadmiernej ilości kont tylko po to żeby zadać jedno/dwa pytania, a ponieważ tutaj już dość regularnie zaglądam sądziłem, że nie zaszkodzi... swoją drogą jakaś dziwna nadwrażliwość w tej kwestii tu panuje, a tutuł SPRZĘT i podkręcanie :-P Niemniej dziękuję za zainteresowanie :)
  24. Podpinam się do wątku zachęcając użytkowników do wypowiedzi na temat pracy dysku Hitachi T7K250. Mile widziane będą wypowiedzi osób, które korzystają z niego już troszkę dłużej, ew. znają przypadki długotrwałej bezawaryjnej pracy lub awarii tegoż sprzętu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...