Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

heh, az mi sie zal zrobilo tych "polecaczy sprzetu-teoretykow" :D sa ludzie i taborety, ale ten virgin czy jak on tam ma, nie wiem jak mozna tak zawziecie najezdzac na plyte ktorej nigdy nie mial w "lapach" i klocic sie z tymi ktorzy plyte maja i wiedza co potrafi. ehh, z checia bym tam cos napisal ale wole to przemilczec. sorry za ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

nietypowa prośba, ale co tam.

wyjaśnijcie paru userom z forum dobreprogramy.pl, że owa płyta nie jest badziewiem, bo do nich nic nie dociera.

link do tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.ph...&highlight=

dodam, że obaj panowie nie mieli tego ASRocka w rękach, a jedynymi ich argumentami są:

- to przecieć ASRock,

- co jest do wszystkiego to jest do niczego.

podawałem wielokrotnie link m.in. do tego tematu, niestety koledzy są po prostu uparci bądź wstydzą się przyznać do błędu i idą w zaparte.

 

jest to o tyle ważne, że obaj są "szanowanymi" userami w sprawie sprzętu na tamtym forum. wprowadzają w błąd kolejnych użytkowników.

 

proszę o pomoc :)

Witam

 

Właśnie tam piszę ;)

 

Już się jakiś czas temu tam nieźle pożarłem z tymi trollami .

 

Dla nich Asrock = g*wno , A argumenty: "no bo to Asrock"

 

Ja pisząc coś na jakimkolwiek forum kieruje się wiedzą którą sam zdobyłem na sprzęcie który używałem, lub uzyskałem ją z wiarygodnego źródła i zweryfikowałem.

 

Stosuję dwa stopnie szacunku w Netykiecie jak się zwracam do jakiejś osoby: szacunek i szacunek więc możecie zauważyć co sądze o tym McDracullo <_<

 

Aż wstyd się przyznać że to forum mojego brachola :-|

 

Zawsze mu powtarzałem że to jego forum jest pełne "dzieci Neostrady" i nie będe tam pisał. Jakieś miesiąc temu tam wpadłem żeby się podzielić wiedzą, a co z tego wynikło możecie sobie zobaczyć np. TUTAJ

 

Nieźle mnie wtedy wku***li .

 

Niezła polewka jest z tego ziomka mcDracullo :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to poprostu nie moge patrzec na takich lolkow, z checia bym co niektorym recznie wytlumaczyl dlaczego nie powinno sie innych wprowadzac w blad. to forum powinno sie nazywac DobreLOLki.pl. co za sztuka otworzyc cennik i polecic komus najdrozsze czesci jakie sa, no bo wiadomo, plyta za 500zl nie moze byc zla, sztuka jest znalezc plyte dobra i tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to poprostu nie moge patrzec na takich lolkow, z checia bym co niektorym recznie wytlumaczyl dlaczego nie powinno sie innych wprowadzac w blad. to forum powinno sie nazywac DobreLOLki.pl. co za sztuka otworzyc cennik i polecic komus najdrozsze czesci jakie sa, no bo wiadomo, plyta za 500zl nie moze byc zla, sztuka jest znalezc plyte dobra i tania.

właśnie chodzi o to, że kolega ma do wydania 700zł (proc + mobo + grafika).

sam procek prawie 300zł (A64 3000+), a niektórzy chcą mu jeszcze włożyć do budy mobo za 350zł :D

tylko ciekawe co z grafiką (zaznaczył, że komp do grania) :)

 

dzięki panowie za odzew :)

p.s. jeżeli ktoś się jeszcze wejdzie w dyskusje to bym się nie pogniewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba cos z tym zrobic, rejestruje sie na tamtym forum

Szkoda nerwów.

 

Dzisiaj chciałem sobie pobenchmarkować , ale na drugim sound benchmarku w 3Dmo3 wywala mnie do windy.

 

Mam bios 1.80.

 

Spotkał się ktoś z tym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działam [może działałem :wink: ] na tamtym forum jako Tobi na płyte nie plułem wręcz przeciwnie, mimo że jeszcze nie mam płytki cały zestaw pewnie złoże za 2 miesiące wtedy zobacze czy spełnią się proroctwa DFI fanów, raz założyłem temat na tamtym forum zaraz po rejestracji równierz pierwsze posty ASRock po co Ci to? badziew! itd.

 

Pytanko ktoś raz pisał tu że ma polepszony przesył na dyskach czytałem raz cały top o tej płycie i zapomniałem o co dokładnie chodziło, a jest co przeglądać 183 strony, może koś ma lepszą pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam powazny problem plyta gl wiadomo jaka :D przestala mi dzialac. Jestem pewien ze to jej wina bo inne czesci sprawdzalem. Komp sie wlacza ale sygnal nie dochodzi do monitora. Wczesniej troche kombinowalem i do 2 kosci ramu wsadzalem drugie dwie ale juz kiedys tak robilem. Do tego bawilem sie ustawieniami w biosie i po nich komp przestal dzialac wiec zgaduje ze kosc padla. Oznak spalenia nigdzie nie widac ani nie bylo czuc chodz wiadomo wszystko mozliwe.Reset ustawien biosu za pomoca zworki nic nie pomogl ani wyjecie bateri. Prosze o porade i z gory dzieki za pomoc /strzaleczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl tu taki przypadek na forum ze ktos dokladal pamieci i tez poszlo mu mobo ale robil to na kompie podlaczonym do sieci(gniazdka,komp wylaczony),

?czy tez miales podlaczony???

 

A co tak dziwnie pamieci masz ustawione,,popatrz na moj sing tak jest owiele wydajniej niz 218 na ostrych timingach.Te kostki pojda 260-270 3-4-4-8.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop

Sry niewiedzialm ze juz ktos podawal link. Ktory wg Ciebie bedzie lepszy bo z tym 2.20ADV nie mialem przyjemnosci, a mozliwe ze dzis bede probowal wgrac jeden z tych biosow na moja VSTA.

I jak były próby. Chyba, że brak posta=jednak nie chodzą biosy od sata2 na vsta:) Oby nie. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ktoś raz pisał tu że ma polepszony przesył na dyskach czytałem raz cały top o tej płycie i zapomniałem o co dokładnie chodziło, a jest co przeglądać 183 strony, może koś ma lepszą pamięć.

Ma polepszony przesył bo ma full SATA2 ;] Czyli Burst leci do góry ;) /// Uciekam do budy na początek roku [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl tu taki przypadek na forum ze ktos dokladal pamieci i tez poszlo mu mobo ale robil to na kompie podlaczonym do sieci(gniazdka,komp wylaczony),

?czy tez miales podlaczony???

Nie ktore plyty pozostawiaja napiecie na pamieciach pomimo wylaczenia kompa, podobnie sie dzieje podczas suspend too ram pamiec musi byc zasilana mimi ze komp nie chodzi dlatego bezpiecznie jest pstyrkac zasilacz przed zabawa pamieciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archie1991 z forum.dobreprogramy.com wreszcie podjal meska decyzje i kupuje ASrocka 939Dual. Swoja droga straszne lole na tym forum sa. Rozumiem ze niektore konstrukcje ASrocka faktycznie nie byly udane ale tak od razu sie uprzedzac do plytkie bez chwili zastanowienia i przeczytania opini o plytce...n/c Te puchnace kondensatory raczej nie sa wina slabej jakosci plyty - predzej niemarkowego zasilacza. Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie :razz:

btw, czy jest mozliwe zeby zasilacz mnie ograniczal tzn jesli chodzi o OC proca? prosze nie mowcie ze tak moze byc bo sie troche zalamie, zasialacz niedawno kupiony i mial wytrzymac ten sprzet :mur:

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno to stwierdzic. najlepiej jak zalatwisz (chiociaz na godzinke, na testy) sobie jakis mocniejszy i lepszy zasilacz i sprawdzisz czy cos to zmienia.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno to stwierdzic. najlepiej jak zalatwisz (chiociaz na godzinke, na testy) sobie jakis mocniejszy i lepszy zasilacz i sprawdzisz czy cos to zmienia.

no wlasnie nie mam za bardzo skad:( ale ta moja zasilak to chyba ten sam model co twoj tyle ze z nalepka mode coma...czy sie myle?

 

pozdr

 

edit:

a nie sorrki ty masz z mocniejsza linia 5V a ja mam z 12V(x2 zreszta)....sorrki za ten ot

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magus> Możliwe :wink:

 

Może twój zasilacz już mieć za mało mocy na linii +12V.

 

Są różne Modecomy i różnie się zachowują pod obciążeniem.

 

Sprawdź pod Everestem/SpeedFanem jaki masz napięcie na linii +12V.

 

 

ChrisG i CarsonPoland> Dzięki za pozytywne wibracje na forum Dobreprogramy.pl

 

Z tymi teoretykami jest tam niezła jazda, naszczęście po tych postach gostek podjął właściwą decyzję.

 

Najgorsze jest to że gostkowie kierują się tylko tym co gdzieś usłyszą lub wyczytają, a opinie użytkowników danego sprzętu nic dla nich nie znaczą.

 

Niestety "wigrus" i "McDracullo" to główni postfuckerzy na tamtym forum i ich opinie można znaleźć przy każdym pytaniu o sprzęt.

 

O ile "wigrus" ma jeszcze jako-taką wiedzę i często jego opinie są nawet słuszne to ten "McDracullo" to poprostu dzieciak który chce się wykazać, a wiedzę ma szczątkową.

 

Najbardziej rozwaliło mnie to że do niedawna "wigrus" miał w sigu: "nie znasz się na sprzęcie to się nie odzywaj" :mur:

 

 

sanchez1983> rozmontuj kompa i zmontuj ponownie, bo bardzo możliwe że masz gdzieś zwarcie i dlatego się nie włącza.

 

Przy każdym grzebaniu w sprzęcie wyłączam zasilacz, ponieważ na włączonym zasilaczu zawsze krąży jakieś napięcie na płycie głównej i łatwo można coś uszkodzić.

 

 

 

Zapewne nie będzie mnie z dwa dni, bo robię gruntowne odświerzanie kompa ( Hardware i Software ), czyli odkurzanie podzespołów, czyszczenie wentyli, montaż filtrów przeciwkurzowych, format całego twardziela i reinstal systemu.

 

Przeczytam więc te kilka stron nowych postów jak skończę :lol2:

 

Zabieram się do pracy dzisiaj wieczorem ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magus> Możliwe :wink:

 

Może twój zasilacz już mieć za mało mocy na linii +12V.

 

Są różne Modecomy i różnie się zachowują pod obciążeniem.

 

Sprawdź pod Everestem/SpeedFanem jaki masz napięcie na linii +12V.

patrzylem w everescie i wszytskie napiecia sa w normie nawet maja niezla nadwyzke, co sugeruje ze zasilacz nie jest na maxa obciazony :mur:

 

pozdr

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzylem w everescie i wszytskie napiecia sa w normie nawet maja niezla nadwyzke, co sugeruje ze zasilacz nie jest na maxa obciazony :mur:

 

pozdr

Napieć nie mierzy się programami. Nimi można co najwyżej patrzeć na róznice miedzy idle a stresem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ macin

Eee jeszcze nie probowalem bo wczoraj sie zorientowalem ze leci Miss world :D :D Za to dzis dowiedzialem sie, ze w pobliskim serwisie flashowanie kosci biosu kosztuje 50zl :blink: Poczekam az naprawie laptopa i wtedy sprobuje bo narazie potrzebny mi jest sprawny komp.

 

@magus

Ten zasilacz ma wzmocniona linie 5V kosztem 12V wiec moze ale nie musi ograniczac. Wiec jak juz ktos wspomnial sprawdz napiecie miernikiem.

Edytowane przez YawaHacHi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ macin

Eee jeszcze nie probowalem bo wczoraj sie zorientowalem ze leci Miss world :D :D Za to dzis dowiedzialem sie, ze w pobliskim serwisie flashowanie kosci biosu kosztuje 50zl :blink: Poczekam az naprawie laptopa i wtedy sprobuje bo narazie potrzebny mi jest sprawny komp.

A co ty niepoważny jesteś??? Kobieta nad kompa??? O kurde a teraz sobie przypomniałem, że już żona i dziecko :oops: :lol2:

sorki za ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...