Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy komuś trafiła się płytka bez zapadek (zatrzasków) na końcu gniazd PCI-E i przejściówce na M2.

Mam płytkę świetnie działającą, ale pojawiają obawy,że bez zabezpieczenia mogą się wysuwać w przyszłości włożone karty. Narazie korzystam z AGP. Posiadam płytę rev.1.05. Być może była taka seria.

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev 1.05 jest to chyba najnowszy rev (o nowszym nie slyszalem) - sam taki mam i tez nie mam zapadek... lecz sa nie potrzebne bo jest tam inny mechanizm blokujacy grafe

 

aha i wlasnie rev'y roznia sie drobnostkami... najczesciej byl to bios, lecz wlasnie w rev 1.05 zlikwidowano zatrzaski

 

no i to najlepszy wybor do 220zl (ba mozna ja nawet za +/- 200zl wyrwac)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podkręceniem pamięci z sygnatury. Ustawiłem napiecie na high. HTT dałem na 250, dzielnik pamieci na 200, mnożnik procka na 8. HT na 800. Mimo to pamieci idą na 400 mhz. w cpu-z pisze cpu/14. O co chodzi? Dawałem wyższe htt, inne dzielniki pamięci itd. itp. i nic. Pamięć niechce iść więcej niż 400 mhz. Miał już ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev 1.05 jest to chyba najnowszy rev (o nowszym nie slyszalem) - sam taki mam i tez nie mam zapadek... lecz sa nie potrzebne bo jest tam inny mechanizm blokujacy grafe

 

aha i wlasnie rev'y roznia sie drobnostkami... najczesciej byl to bios, lecz wlasnie w rev 1.05 zlikwidowano zatrzaski

 

no i to najlepszy wybor do 220zl (ba mozna ja nawet za +/- 200zl wyrwac)

 

 

Dzięki za informację. Dzieki niej poczułem się raźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego gdy puszcze venice w takim konfigu 293x8 to odpala i działa a na wiecej niz 294x8 nie wstaje. dodaje że procesor chodzi na wyzszym zegarze np 275x9 oraz magistrala wyrabia np 305x5, aha no iczemu nie działają mnożniki 6 i 7 (ktoś pisał o tym problemie ale nie mogę znaleźć) od czego to zależeć może ?? (pamięci wykluczam bo ustawiam np na 133)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie puscilem Venice 3000+ 220x9 1,45V, skompresowalem film (godzinka pracy), policzylem liczbe Pi z dokladnoscia do 8 mln cyfr i dobrze bylo, temp max 49 stopni na boxowym coolerze.

pozniej wlaczylem jakis program i reset kompa!

jak dla mnie nie dopuszczalna sytuacja, co moglo byc przyczyna? za male napiecie? za cieply proc?

bo mimo wszystko komp nie powinien sie sam resetowac z powodu bledu programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za male napiecie na procka (lecz watpie aby Ci sie trafila taka padaka)

ew. pamieci (czasy pamieci, 1T)

 

lecz stawiam na temp. bo jest ostatnio dosc goraco

 

zapusc moze goldmemory

 

aha i jeszcze jaki masz zasilacz... bo to on tez moze byc sprawca

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz HuntKey 400W

pamieci Corsair 2x512MB CL2,5

 

ta plyta ma skoki co 0,025 V wiec nastepny skok to 1,475V - tyle nie chce dawac bo to jest bezsensu.

w przyszlym tygodniu bedzie woda na procu - wtedy potestuje, chcialbym te 2200MHz stabilnie caly czas miec.

 

pamietam ze mialem problem na abicie nf7-s na biosie 2T z tymi i nie tylko tymi pamieciami, hmm wlasciwie to juz nie pamietam czy to bylo 2T czy 1T. do tej plyty tez sa rozne biosy? ktory mam wgrac dla stabilnej pracy plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez moda na tej mobo powyzej 1.45V nie dasz.

2.2GHz stabilne powinno byc na Boxie, a na wode to dosc mało, chyba ze masz duzego pecha i ci sie trafiał wyjatkowy padak (2.2 na 1.45 :) )

A co do pamieci to sprobuj ustawic je na 166 (dla sprawdzenia bo powinny puszczac), a zasilacz tez masz good tak wiec to raczej nie jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przy obecnych upałach to faktycznie temperatura procka może robić swoje , ale jeżeli jest poniżej 50*C to nie powinno być problemów .

 

U mnie musiałem odkręcić na max wszystkie wentylatory , żeby zrobic niezłe tornado w budzie , ale dzięki temu sprzęt pracuje stabilnie nawet przy temp. powietrza 36*C .

 

Z tego co zaobserwowałem przez ok 8 miesięcy pracy z tą płytą , to podstawowe znaczenie ma , odpowiedni bios i dobre ustawienia .

 

Ja pracuję aktualnie na biosie 1.80 i procka mam ustawionego na 9x300Mhz/1,525V a jego temp. max na zmodyfikowanym Fryzjerze 64 PRO wynosi max 45*C ( nawet przy max upałach ).

 

Jeżeli chodzi o pamięci 500Mhz to moim zdaniem różnica między 1T a 2T jest tak mała że należy przy takich pamięciach ustawić 2T i je lekko podkręcić . A zazwyczaj kręcą się lepiej na 2T ( U mnie do ok 580Mhz ).

 

ktos tu wcześniej zgłaszał problemy z pamięciami 500Mhz i wydaje mi się że były one spowodowane ustawieniem 1T , oraz "Memory Compatibility" na Enabled .

 

Płyta ta oferuję bardzo dobre parametry pracy w rewelacyjnie niskiej cenie , więc niema co pytać "czy jest to dobra płyta" . Ja jestem z niej bardzo zadowolony i kilka osób którym złożyłem sprzęt na tej płycie również jest zadowolonych .

 

Odnośnie chłodzenia chipsetów to radzę zmienić te oryginalne radiatory na Zalmany i przesmarować NB i SB jakąś dobrą pastą ( np Arctic Silver 5 ) to bedzie kilka stopni mniej ( U mnie temp z diod termicznych z panelu Chiefteca to ok 32,5*C SB i 37,5*C NB ).

 

Jeżeli chodzi o grafy na AGP to jak instalowałem stery i drivery na czystej windzie to nie było problemów , więc należy dokładnie czyścić stare sterowniki i dopiero instalować nowe .

 

Większość osób ma problemy z mnożnikami innymi niż standardowe i juz jak były pierwsze biosy do tej płyty to ludzie zgłaszali problemy z mnożnikami x6 i x7 więc widoczie ta płyta tak ma i nic na to nie poradzimy .

 

Jak ktoś potrzebuje informacji to proszę pisać na PW , ponieważ robi się niezły syf ( nagminnie ) w tym temacie i ciągle są zadawane pytania na które odpowiedzi już były wielokrotnie udzielane w tym temacie .

 

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stach99

 

daj pamieci na 166

fsb asynchronicznie z pci podkrec do 274

nb 16 bit

sb 16 bit

mnoznik htt daj na 600 ew. 800

no i oczywiscie 1.45V na procku/high na pamieciach

 

timingi pamieci ustaw 2.5 4 4 8 - i daj 2T

 

zobacz, czy Ci pojdzie... jesli nie to pamieci daj na 133, nastepnie mozesz wyostrzyc timingi i ustawic 1T

 

najlepszym biosem do oc ponoc jest 1.80, lecz ja polecam najnowszy 2.20

 

jesli uda ci sie podkrecic do tych wartosci co podalem wyzej to mozesz pobawic sie o wieksze oc itp.

 

pozdro

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, ze to w malym stopniu zalezy od rev. mobo...

 

bo jedyna roznica jest taka, ze jedni maja zatrzaski a inni inny mechanizm (u mnie wsuwam grafe i ten plastik ja bardziej zaciska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

939Dual-VSTA :blink:

 

- Supports Untied Overclocking Technology

Untied Overclocking : During Overclocking, FSB enjoys better margin due to fixed PCIE/ PCI Buses

 

Hardware Monitor

- CPU Temperature Sensing

- Chassis Temperature Sensing

- CPU Fan Tachometer

- Chassis Fan Tachometer

- CPU Quiet Fan

- Voltage Monitoring: +12V, +5V, +3.3V, Vcore

 

Panowie pozostaje nam tylko czekac na zmodowany bios od tej plytki.

Ciekawe jakie sa roznice sprzetowe miedzy SATA a VSTA

 

http://www.asrock.com/product/939Dual-VSTA.htm

 

 

Może ktoś na ochotnika wgra Bios od VSTA :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to poprostu ta płytka VSTA ma inny ICS :

 

w VSTA jest :

 

Hardware Monitor

- CPU Temperature Sensing

- Chassis Temperature Sensing

- CPU Fan Tachometer

- Chassis Fan Tachometer

- CPU Quiet Fan

- Voltage Monitoring: +12V, +5V, +3.3V, Vcore

 

a SATA2 :

 

Hardware Monitor

- CPU Temperature Sensing

- Motherboard Temperature Sensing

- CPU Fan Tachometer

- Chassis Fan Tachometer

- Voltage Monitoring: +12V, +5V, +3.3V, Vcore

 

oraz ta płytka VSTA ma certyfikat "Windows Vista" :)

 

Zmiany są więc wyłącznie kosmetyczne , ale niewiadomo czy nie "poprawili" kilku motywów Hardware typu Mody VCore i VDimm ( 3,3V ) oraz inne biosowe sprawki . Jestem ciekaw tej kompatybilności biosów , ale jeżeli jest inny ICS to może być ona niemożliwa .

 

Zobaczymy .

 

Ja w sumie i tak zapewne poczekam na nowinki które AMD zapoda w 2007 i nową płytkę Arocka pod te procki ;)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czyli sterowniki wszystkie pasuja od tej plyty?? bo mam viste ale nie ma sterow do lan i dzwieku, wiec bym sobie wgral.

 

Pozdr.

 

Ja na ochotnika moge wgrac bios od VSATA :D

Mam innego asrocka jeszcze w domu chyba K8UPGRADE i w raze czego przeloze kostke i wgram na tamtej bios ;d

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sterowniki wszystkie pasuja od tej plyty?? bo mam viste ale nie ma sterow do lan i dzwieku, wiec bym sobie wgral.

 

Pozdr.

 

Ja na ochotnika moge wgrac bios od VSATA :D

Mam innego asrocka jeszcze w domu chyba K8UPGRADE i w raze czego przeloze kostke i wgram na tamtej bios ;d

No to smialo z Biosem bez obaw. Stery pod Viste do SATA na LAN masz na "asrocku".

Dzwiek zmienili, w VSTA jest C-Media, a w SATA jest Realtek

 

Jak zapodasz bios to od razu zobacz czy odczytuje temperatury i napiecia.

 

Nie bede owijal w bawelne ze najbardziej interesuje mnie "Untied Overclocking Technology"

 

[/b]Moze chlopaki z OC Workbench cos wykrzesaja z biosu do VSTA i zrobia cos nowego do SATA

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

yyy czyli dzwiek mi nie bedzie dzialal po wgranie tego biosu?? jesli wogle co kolwiek bedzie dzialac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to smialo z Biosem bez obaw. Stery pod Viste do SATA na LAN masz na "asrocku".

Dzwiek zmienili, w VSTA jest C-Media, a w SATA jest Realtek

 

Jak zapodasz bios to od razu zobacz czy odczytuje temperatury i napiecia.

 

Nie bede owijal w bawelne ze najbardziej interesuje mnie "Untied Overclocking Technology"

 

[/b]Moze chlopaki z OC Workbench cos wykrzesaja z biosu do VSTA i zrobia cos nowego do SATA

Ja bym się trochę wstrzymał z takimi zabawami i poczytał najpierw dokładnie jakie są różnice w "fizycznej" konstrukcji płyty , bo takie wgrywanie "na żywioł" może się skończyć jakimiś problemami , ale "róbta co chceta" , ja sobie popatrzę ;)

 

Teoretycznie rzecz biorąc są trzy możliwości :

 

1. Bios się nie wgra prawidłowo i płyta nie wstanie

2. Bios się wgra , ale nie będzie działał prawidłowo

3. Bios się wgra i będzie działał prawidłowo

 

Moga też być różnice w module ICS , czyli w odczycie temperatur ( "Chassis Temperature Sensing" w VSTA / "Motherboard Temperature Sensing" w SATA2 ) , oraz funkcji ( lub jej braku w SATA2 ) "CPU Quiet Fan" ( czyli zapewne regulacja obrotów ) .

 

A co do tego "Untied Overclocking Technology" to na SATA2 też to przecież jest > To blokada PCIE/PCI (United Overclocking : During Overclocking, FSB enjoys better margin due to fixed PCIE/ PCI Buses.).

 

Pozdrawiam i czekam na wyniki testu biosu od VSTA ( ViSTA ) do naszej płytki .

 

 

PS. Wydaje mi się że Asrock zrobił poprostu dwie kosmetyczne zmiany : ICS i C-Media . Co byłoby w sumie zgodne z opiniami userów tej płytki , bo zawsze zażekali na brak możliwości sterowania obrotami wentylatora na CPU , jakieś dziwne temperatury z czujnika oznaczonego jako "Płyta Główna" i jego niewyjaśnionej lokalizacji , a także kłopoty z dźwiękówką na płycie .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

tak, ale ajpierw trzeba go wgrac. Nie da sie. Wywala komunikat ze inny model plyty i nie chce sie wgrac.

 

A poza tym ze z tym bosem beda problemy to plycie sie nic nie stanie?? Poten znowu wgram oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta jest jakas lewa

jak wlaczam windowsa obroty wentylatora boxowego na venice 3000+ sa jakies 3000 i halas jest znosny, po kilkunastu minutach obroty wzrastaja do 5600 obrotow na minute i nie da sie spracowac na komputerze.

moze jednak jest jakas regulacja tych obrotow?

Edytowane przez stach99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

venice 9000+ :blink:

 

kup sobie potencjometr i masz regulacje plyta ne posiada opcji regulacji, moze masz rypniety collerek bo boxy nie sa az takie głosne

 

ja sowjego TT polo jak puszecze na maxa to slyszego go w drugim pokoju przy zamknietych dzwiach :P

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o 3000+ ;)

nie no, przy 5400 obrotach ma prawo halasowac.

skoro mowisz ze te obroty nie sa regulowane w zaden sposob w takim razie mam jakies zludzenia.

okej dzieki

nie wazne, ta plyta nie jest warta takich dyskusji ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ma regulacje, teraz jest lato i box smiga na jakies 3800rpm, a jak puszcze proca na 1800mhz to lata na 3200rpm.

 

5400rpm to wogle chyba ten cooler by nie wytrzymal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy na Asrock 939 dual sata 2 ( nie uzywajac karty rozszerzen ) dziala procek X2 3800+ ?

Pytam sie bo nie wiem, w danych technicznych jest napisane ze obsluguje jeden procesor a tu sa 2 rdzenie i nie wiem czy 2 rdzenie to jest to samo co 2 prosesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...